Dodatki Telewizyjne

Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jakie w waszych miejscach zamieszkania można kupić w piątki dodatki telewizyjne oprócz tych znanych jak Fakt TV czy Gazeta Telewizyjna ? U mnie do "Polski Gazety Krakowskiej" dołączany jest Tele Magazyn a do Dziennika Polskiego dla równo wagi Tele Program jednak bardziej jest czytana ten pierwszy dodatek Tutaj rozmawiamy o dodatkach tv zamieszczanych w gazetach.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Przepraszam za post pod postem ale ja mam pytanie -jaki jest dodatek telewizyjny nowego dziennika - jak się nazywa,ile ma stacji,jak wygląda grafika itp.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
odrodzony
Obserwator
Posty: 517
Rejestracja: 24 kwie 2011, 11:39
Lokalizacja: Powiat Toruński
x 1
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: odrodzony »

kisiel205 pisze:Jakie w waszych miejscach zamieszkania można kupić w piątki dodatki telewizyjne U mnie do "Polski Gazety Krakowskiej" dołączany jest Tele Magazyn a do Dziennika Polskiego dla równo wagi Tele Program jednak bardziej jest czytana ten pierwszy dodatek Tutaj rozmawiamy o dodatkach tv zamieszczanych w gazetach.
U mnie:
Nowości-Tele Program
I to samo do Gazety Pomorskiej.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety dodawany do lokalnego tygodnika. Nazwa sugeruje, że to jakiś uniwersalny dodatek dołączany do różnych tytułów.

Poza tym do Expressu Ilustrowanego dołączany jest Pilot TV, natomiast do Dziennika Łódzkiego - Tele Magazyn. Obie gazety wydawane są przez jedną firmę.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Kpc21 pisze:Poza tym do Expressu Ilustrowanego dołączany jest Pilot TV
Tego samego wydawnictwa co kiedyś wydawało tę gazetę i miało własny kanał tv?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nie - to jest zupełnie inna gazeta. Zbieżność nazw więc jest całkowicie przypadkowa.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Jeśli chodzi o Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety, z programami lokalnymi od 1 września jest tam jeszcze ciekawiej... Nie tylko zostawili program TVP Info tak jak był, ale w dodatku powycinali z niego pasma lokalne (i to chyba według starego schematu), wrzucając w to miejsce pozycję "Programy lokalne".
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety zmienił szatę graficzną. Dodatkowo zlikwidowana została krzyżówka (dotychczas była jedna).


Dotychczas było tak:

- okładka:

Obrazek

- typowy program na jeden dzień (od piątku do wtorku):

Obrazek Obrazek

- druga strona programu na środę (z krzyżówką):

Obrazek
(co do "gwarku" - nie ja to rozwiązywałem, oczywiście powinien być kwark; jak ktoś chce, można rozwiązać do końca, przy czym już widzę, że błędów w rozwiązaniu jest tam więcej :) )

- druga strona programu na czwartek (ze stopką redakcyjną):

Obrazek


Nowa szata graficzna wygląda następująco:

- okładka:

Obrazek

- typowy program na dany dzień (od piątku do środy, bo tak jak powiedziałem, krzyżówki już nie ma):

Obrazek Obrazek

- druga strona programu na czwartek (ze stopką redakcyjną, nad stopką podano jeszcze zwycięzcę krzyżówki z poprzedniego numeru, choć to wygląda na sytuację jednorazową):

Obrazek


Miejscami skaner nieco mi przekłamał kolory (tzn. tam gdzie widać tęczę). Program na każdy dzień ma nadal inny kolor, choć kolory odpowiadające poszczególnym dniom tygodnia nieznacznie się zmieniły. Nie ma już u góry strony przysłów, zamiast tego jest wschód i zachód Słońca oraz nazwa obchodzonego w danym dniu święta (dotyczy to również mało popularnych świąt branżowych, np. Światowy Dzień Księgowego) lub numer dnia w roku.

Jeśli chodzi o zmianę obecnych programów (a dokładniej - zastąpienie niektórych z nich przez nowe kanały z MUX1 DVB-T) - nie jestem w stanie powiedzieć, czy nastąpiło to teraz, czy już wcześniej, bo stare wydanie mam z maja.

Układ całego pisma wygląda tak:
- okładka frontowa - tak jak przedstawiono powyżej;
- kolejnych 14 stron - program telewizyjny na 7 dni, od piątku do czwartku, po otwarciu pisma widać zawsze kompletny program na jeden dzień, tak jak wyżej przedstawiono programy na piątek);
- okładka tylna - reklama.

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że reklamy w tym tygodniku pojawiają się okresowo od tych samych reklamodawców - ale nie ze stałą częstotliwością. Mam pod ręką 3 numery: dwa kolejne z maja (20/2014 i 21/2014) oraz najnowszy (28/2014). W numerach 20 i 28 jest ta sama reklama na dole okładki frontowej (bank Meritum - widac ją na skanie numeru 28 powyżej, w numerze 20 jest identyczna), natomiast w numerach 21 i 28 są reklamy tej samej firmy na okładce tylnej (dwie różne reklamy traktorów Zetor).

DDdTG jest w całości, łącznie z "okładkami", drukowany na zwykłym papierze "gazetowym", NIE na papierze kredowym, jak np. Tele Tydzień.


W starej szacie graficznej uwagę zwracają stare loga Polsatu (z końca lat 90.) i TV4 (pierwsze w historii logo tej stacji) oraz błędne logo TVP Info.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tele Magazyn zwiększył liczbę stacji z 55 do 67 i podobnie jak Super Express TV zaczął drukować program Nowej TV od pierwszego dnia nadawania.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Jeżeli chodzi o dodatki w powiecie wołowskim, to u mnie jest tak:
"Kurier Gmin" przez wieeeele lat ładował "Tele Program", po czym w 2008-2010 (?) zrobił "skok w bok", ładując omawiany tutaj dodatek. Potem na kilka lat zamienili na "Telewidz", a wraz z rozpoczęciem tego roku - dokładnie tydzień temu - wrócili do "Dodatku", ale już wewnątrz gazety i tylko ze stacjami "na górze" (dół wycięli).
Oprócz tego w oddalonym o 8 km mieście działa od prawie dwóch lat "Panorama Brzegu Dolnego", która też ma "wklejony" dodatek TV - niestety nie wiem jaki, ale również beznadziejny (też np. TVN przed Polsatem czy nieaktualizowana lista).
Widząc tak beznadziejnie robiony układ programu to zastanawiam się, czy by samemu nie dołączyć do redakcji jednej z gazet lokalnych i nie redagować programu TV - mieliby lepsze programy (np. wstawić ramówki programów lokalnych czy stacji z multipleksów lokalnych zamiast programów tworów powtórkowych), a i układ bardziej przemyślany.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

U mnie jest tygodnik wydawany w Mińsku i Garwolinie pt. "Lokalna" - gdzieś do 2014 kiedyś drukowali w środku gazety swój program TV na jeden tydzień jako artykuł (to się nazywało "Jarmark telewizyjny"), a układ był wówczas taki jak ja pamiętam z dzieciństwa:
rząd 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Polonia, TVP Info
rząd 2 (tylko dwa ostatnie kolumny): Polsat2, TV Puls
W tym przypadku szczególnie zwróciłem kiedyś w wydaniu z 2011 uwagę na stare loga: Polsatu z 2003, pierwsze TV4, Polsat2 z czasów International i Puls z zieloną kulką. Potem w 2012 zauważyłem, że zmieniono te stare loga na te wówczas obowiązujące. Od okolic 2013r. drukowano w takiej samej grafice jak Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety, czyli akurat tam drukowano już: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN7, TV4, TVP Polonia (na dole TV Puls i Polsat Sport News, bez ich lóg). Tu przyłapałem akurat wspomniane przez @Kpc21 już loga: znowu stare TV4 (tymrazem sama cyfra 4 bez tła, wcześniej to było po prostu pełne logo na niebieskim tle) i błędne TVP Info. Potem drukowali omawiany tu "Dodatek TV-zyjny do twojej Gazety" (pewnie akurat ze względu na grafikę). Teraz jak zauważyłem w bibliotece szkolnej (tam jest kilka numerów tego + inne gazety mińskie tak jak tygodnik "Co słychać" czy miesięcznik Strefa Mińsk), to drukują jednak "Program TV" z znaczkiem DVB-T na okładce, ale dość okrojony stan tego - bowiem drukują tam tylko: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV6 i TV Puls. Zresztą taki sposób jest, że w "Dodatku" każde dwie strony były połączone i bowiem odwrócone na każdą stronę (czyli taka niby "mała gazetka" jakbym powiedział, czyli lepiej składać na pół, hehe), a w dzisiejszym programie TV który jest dołączony do "Lokalnej" program 8-miu stacji na każdy dzień jest niby poukładany tak, że na każdą stronę (a jest ich 4) w jednej poziomej kolumnie umieszcza się takie ramówki, a pod nim to samo na kolejny tydzień (w przypadku okładki na górze jest niby logo Program TV - telewizorek i przy nim logotyp DVB-T, data i loga stacji które są tu drukowane, a na dole już program na piątek pewnie).
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Strona WWW agencji reklamowej zajmującej się reklamami w Dodatku Telewizyjnym do Twojej Gazety: http://www.agencjareklamypaluki.pl/tv.htm

Cały czas na ilustracjach pojawia się tam stary wygląd Dodatku, obowiązujący do 2014 roku :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W "Telewidzu" a więc dodatku dodawanym do.niektórych tygodników tymczasem zmniejszenie liczby stron z czterech do dwóch stron co ma związek z problemami wydawcy z racji pandemii.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dodatki telewizyjne od Polskapresse zamierzają dodać kanały Antena HD i TVP Kobieta ake będzie trzeba na to jeszcze chwile poczekać.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dodatki Telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie ma czegoś takiego jak Polskapresse i nie rozumiem dlaczego kupa mediów (powtarzam: MEDIÓW) informacyjnych posługuje się nazwą, która od dawna nie obowiązuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodniki telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości