Prasa telewizyjna dawniej

Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Oto przykładowe moje zdjęcia układu programów "Tele Programu" będącego częścią "Przyjaciółki" z początku października 1993 (drugie trochę rozmyte, albowiem to moje pierwsze ich zdjęcie z telefonu mamy,, albowiem mam problemy z przenoszeniem zdjęć z mego telefonu na mój komputer):
Obrazek
Obrazek
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Łaaał, dzięki. Drugie zdjęcie jest trochę rozmyte dlatego że trzęsił się aparat.
Mogę poprosić jeszcze o zdjęcia z dwóch wydań Tele Programu z 1996 roku?
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Dzięki.
Mam pytanie - masz jakieś wydania: Tele Ramy, Imperium TV, Anteny, TV Okey, Panoramy Telewizyjnej, Programu TV, Kuriera TV od Polsatu lub Tele Świata?
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

@Jaccob Przepraszam, ale nie posiadam obecnie żadnego z archiwalnych wydań wymienionych przez ciebie gazet.
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Z tym Tele Programem w Gazecie Pomorskiej to jest jakaś skucha bo przez całe lata 90. była tam Panorama Telewizyjna. Jak wrócę z Warszawy to poszukam numeru z 1996 który kiedyś wrzucałem. Listing wyglądał tak że na jednej stronie były TVP1, TVP2, Polsat i TV Polonia (pod logami krótki, dwuzdaniowy, opis pozycji dnia że zdjęciem), na drugiej kanały satelitarne: RTL, RTL2, Eurosport, Filmnet, Polonia1, DSF, ProSieben, Sat1 oraz programy regionalne z Bydgoszczy i Gdańska. Po prawej na drugiej stronie były opisy programów zajmujące mniej więcej dwie kolumny listingu. Data i dzień były pisane bokiem na marginesach na żółto a każdy dzień miał inny kolor. Pierwsze strony zawierały zapowiedzi programów z podziałem na filmy, seriale, programy i sport a ostatnie reklamy telefonów 0700.

Teraz pluję sobie w brodę to że wyrzuciłem TV Pilot z 1995. Z takich ciekawostek to zamieszczano tam ramówki ATV i łódzkiej Toyi a samo pismo na tle ówczesnych programów było spójne graficznie i stonowane, unikano używania krzykliwych kolorów. Listingi były zbliżone tylko że na drugiej stronie pozycje pisano ciągiem i mniejszą czcionką. Na ostatnich stronach kontent był lifestylowy (moda, kulinaria, uroda).
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna...dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

@Programowny: A powiedz mi, co masz jeszcze w swoich zbiorach?
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Udało mi się dokopać do Panoramy Telewizyjnej z 1996. Wbrew temu co opisywałem mocno się różni choć pewien "szkielet" jest zachowany. Z osobliwości to mogę dodać że choć był to piątkowy dodatek to program obejmuje okres od piątku do piątku. Było to pismo wydawane przez Orklę z którą ówcześnie związane były gazety regionalne na Dolnym Śląsku i w Bydgoszczy. W kształcie jaki widać na zdjęciach dodatek wychodził co najmniej od jesieni 1995 (sama Panorama Telewizyjna była już wcześniej bo już w 1994), jednakże pod koniec lat 90. wyglądał już inaczej. Jako dodatek do Gazety Pomorskiej Panorama Telewizyjna ukazała się po raz ostatni w 2000 r., potem została zastąpiona przez Tele Program. W lokalnej mutacji Tele Programu w Gazecie Pomorskiej były również programy TVP3 Bydgoszcz i TVP3 Gdańsk choć przez jakiś czas w miejscu Gdańska był Poznań. Próbki tego jak wyglądało to pismo w linku w podpisie, dla chętnych mogę udostępnić w przyszłości całe wydanie w lepszej jakości.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Poza tym, to już wrzuciłeś w sieci i nie byle gdzie ;)
http://imgur.com/a/5fF2h
Zresztą znalazłem w czeluściach Ebayu zdjęcie dwóch pierwszych stron listingowych właśnie "Panoramy Telewizyjnej" z 1999 roku:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTAyMFgxMzU0/ ... p/$_57.JPG
Czy ktoś pamięta, jak wyglądał ten układ w całości jak i inne wcześniejsze układy (oprócz tego z 1996)?
@telefan: Podasz pełny układ z TV Pilot z 1995, jeśli go dobrze pamiętasz?
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Ostatni raz TV Pilota widziałem 5-6 lat temu jak nie więcej ale mogło to wyglądać mniej więcej tak w grudniu 1995.

strona 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVP Łódź albo TV Polonia
strona 2: Toya, ATV, Polonia1, Eurosport, Filmnet, RTL, TVP Łódź albo TV Polonia, Sat1 (?), MTV (?) - na pewno było 5 pierwszych pozycji, co do reszty nie jestem pewien, tak samo jak nie jestem pewien gdzie była Polonia a gdzie lokalny.

Co do listingu Panoramy Telewizyjnej pod koniec lat 90. na trzeciej stronie były kanały satelitarne gł Wizji TV oraz kablowe a także regionalne. Natomiast fragmenty z 1993 były kiedyś postowane.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/33c33c56477401c3 - na drugiej stronie PolSat, SKY i 6-8 innych stacji,
Nawet załapał się Nowy Tele Program z 1995. http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/855e45c56330fec7
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

A jak wyglądały układy kanałów w "Tele Ramie"? I czy kojarzysz "Magazyn TV dla całej rodziny"?
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Nie, pierwsze słyszę o czymś takim.
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Ja też. Poza tym, że można kupić na Ebayu jedno wydanie magazynu, może ty to zrobisz... Koszt wynosi 15 zł z bezpłatną wysyłką. Szukaj na Ebayu "TV MAGAZYN 9/2001". Możesz kupić też (oczywiście niektóre, ale podaję pełną listę unikatów):
Telewizjer 16/1996
Imperium TV z 1998 i 1999
Tele Magazyny z 1997 i 1998
Panorama Telewizyjna z 1998 (dwa wydania) i 1999-2000 (większość)
Tele Tygodnie z 1996-2000 i jedno wydanie z 2002
wiele wydań "Super Tydzień" i "Super Express TV"
Program TV z 2000 i 2003
Wydania Super TV z 2002
Kilka Tele Światów z 1997-2002
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Posty: 335
Rejestracja: 18 maja 2012, 16:56
Lokalizacja: Poland:P
Kontakt:

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dana1993 »

U mojej babci na wsi są stare To i Owo z lat 2002-2009 oraz Telewidz z lat 2005-2007.
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Prasa telewizyjna dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Możesz je wziąć z szafki w domu babci i zrobić z nich zdjęcia?
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodniki telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości