TVK Vectra - internet, telefon

Tematy dotyczące różnego rodzaju dostępu do płatnej telewizji, w tym ofert na kartę oraz IPTV.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W Starachowicach podwyżka i już to widzę, jak wprowadzą tu cyfrówkę. Bóg jeden wie czy im się w ogóle opłaci, poza tym ciekaw jestem czy cała infrastruktura jaką dysponuje połączony Elsat 21/Elstar (dziś jako Vectra) jest zdolna do przesyłu cyfrowej telewizji.
Awatar użytkownika
PR
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2007, 19:51

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PR »

Mam pytanko - jak podnoszą ceny to można z nimi bezkarnie zerwać umowę?

Przykładowo ja nie chcę tych nowych kanałów, co wtedy?
(nie piszcie, że mam problem)

U mnie podnoszą od nowego roku o 4,50 zł za dwa kanały
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Z tego co wiem podwyżki będą dotyczyć jedynie tych, którzy podpiszą umowę po 1 stycznia 2008 roku. Comedy Central i TVP Historia nadal nie ma u mnie w mieście, więc jest tak jak przewidywałem.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

U mnie jest tylko jedna tv kablowa - Vectra. Ceny są wysokie. Już nie jedna tv kablowa chciała wejśc do mojego miasta ale "władze zabroniły"...
center1982
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:02

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: center1982 »

Troszkę przesadzili z podwyżkami w Starachowicach w Vectrze. Jak tak dalej pójdzie to do końca 2008 roku będziemy płacili koło 70 złotych pewnie jak znam życie. Podnoszą abonament średnio co 2,3 miesiące o 2 zł przynajmniej. Cyfrowej jakości się pewnie też nie doczekamy.
Awatar użytkownika
PR
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2007, 19:51

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PR »

A od kiedy zwiększają ten internet dwa razy?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

U mnie już jest zwiększony. Miałem 256kb/s, teraz mam 512, potem od 23:00 do 1:00 jest 1mb/s a od 1:00 do 8:00 rano 2mb/s. Ale z tego co zauważyłem, to nie wszystkich jak na razie to objęło. U mojej dziewczyny jest cały czas 256kb/s.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Jest już styczeń a w Białostockiej Vectrze do dziś nie ma kanałów Comedy Central i TVP Historia pomimo, że miały sie pojawić już w grudniu. Nawet na planszach na kanale planszowym była informacja o dołączeniu kanałów w grudniu. Po raz kolejny ludzie z Vectry w Białymstoku olewają kompletnie sprawę i robią sobie jakieś jaja.
Poniżej daje zapy z kanału planszowego Vectry z informacjami o dołączeniu obu kanałów w grudniu. Zapy daje specjalnie w pełnej rozdzielczości 720x576 aby każdy mógł sobie przeczytać dokładnie co jest na nich napisane:
Obrazek Obrazek

Mógłbym tam pójść do siedziby Vectry i powiedzieć im o tym ale nawet nie mam zamiaru tam iść bo zawsze panuje tam niemiła atmosfera tak jakby klient był osaczony przez pracowników biura a prośby i zażalenia na Vectre są i tak olewane przez pracowników. Klient w tej całej Vectrze ma nie wiele do gadania.
maciek330
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2008, 10:43

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciek330 »

To generalnie denna sieć, zero jakości na analogu, zero kontaktu z klientem. Dobry jesteś do momentu gdy podpiszesz umowę. Potem technika ty nam możesz. Zdecydowanie odradzam kontaktów z tz siecią najbardziej poroniony pomysł ich to centrum kontaktów - które nie działa, jeżeli przez kilka dni nie można się dodzwonić. Gratuluję wizażysty. Mają mnie w nosie. Kto wie jakie są warunki rezygnacji z tej oferty?
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

We wrześniu w Vectrze w Białymstoku były zmiany częstotliwości wielu kanałów:
Obrazek

I od tamtej pory niektore kanały odbierają teraz z zakłóceniami np. VH1 - tego w ogóle nie da sie oglądać. Poniżej daje zap, który jednak nie odzwierciedla dokładnie tego jak slaby jest odbiór tego kanału bo na telewizorze to wygląda niestety o wiele gorzej i to bez różnicy na jakim telewizorze bo wszędzie jest tak samo (na karcie TV także).
Obrazek


Ogólnie żenada ale co tu zrobić jak oni swoich klientów nie słuchają. Może media2 zainteresowało by sie ogólnie tematem Vectry ?

P.S. Kanałów Comedy Central i TVP Historia do dziś nie ma.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Karol pisze:U mnie już jest zwiększony. Miałem 256kb/s, teraz mam 512, potem od 23:00 do 1:00 jest 1mb/s a od 1:00 do 8:00 rano 2mb/s. Ale z tego co zauważyłem, to nie wszystkich jak na razie to objęło. U mojej dziewczyny jest cały czas 256kb/s.
Faktycznie, ja też miałem 256, zwiększyli do 512, a w nocy jest nawet 4-krotnie szybszy :)
Awatar użytkownika
RafiX
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:52

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RafiX »

maciek330 pisze:To generalnie denna sieć, zero jakości na analogu, zero kontaktu z klientem. Dobry jesteś do momentu gdy podpiszesz umowę.
Wszędzie jest tak samo. Trochę OT narobię, mam nadzieję, że post nie zostanie wykasowany ;) Kiedyś kupiłem odbiornik satelitarny w jednym sklepie w Białymstoku. Kilka dni temu pojechałem ponownie do tego samego punktu (ten sam sprzedawca), który kiedyś tak zachwalał sprzęt, którego kupiłem, po tych trzech latach użytkowania mówi mi, że się nawet nie opłaca naprawiać. Warto już kupić sobie tuner w promocji za 79 PLN + abonament. Nie chciałem znać żadnych szczegółów, szybko skończyłem rozmowę i wyszedłem (taka była pomoc dla swojego klienta). Cieszę się tylko, że uzyskałem informacje na temat dobrego serwisu, naprawa kosztowała 55 PLN.
Axel pisze:We wrześniu w Vectrze w Białymstoku były zmiany częstotliwości wielu kanałów (...) I od tamtej pory niektore kanały odbierają teraz z zakłóceniami np. VH1 - tego w ogóle nie da sie oglądać. (...) Ogólnie żenada ale co tu zrobić jak oni swoich klientów nie słuchają. (...)
No coż, coś za coś niestety. Wprowadzili ofertę cyfrową, przez co ucierpiały niektóre kanały analogowe. Powinni wszystkie transpondery cyfrowe ulokować w paśmie 344 - 470MHz, czyli tam, gdzie najwięcej jest problemów z odbiorem teraz przesuniętych w te miejsce analogowych kanałów. Choć tak myślę, że wtedy powstałby inny problem, tzn. mniejsza siła cyfrowych tp. w tym paśmie częstotliwości. :/
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel pisze:I od tamtej pory niektore kanały odbierają teraz z zakłóceniami np. VH1 - tego w ogóle nie da sie oglądać. Poniżej daje zap, który jednak nie odzwierciedla dokładnie tego jak slaby jest odbiór tego kanału bo na telewizorze to wygląda niestety o wiele gorzej i to bez różnicy na jakim telewizorze bo wszędzie jest tak samo (na karcie TV także).
Sprawdź najpierw czy owe zakłócenia nie pojawiają się wyłącznie na karcie telewizyjnej. Moja karta o ile pamiętam także nie była w stanie odebrać "czysto" wszystkich programów, po części związane było to z ilością odbiorników w moim mieszkaniu, które były podłączone do kablówki - 4.

Jeśli chodzi o prędkość dołączania CC i TVP Historia - to nie zależy od Vectry w Białymstoku, lecz od centrali w Gdynii.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Karol pisze:Sprawdź najpierw czy owe zakłócenia nie pojawiają się wyłącznie na karcie telewizyjnej. Moja karta o ile pamiętam także nie była w stanie odebrać "czysto" wszystkich programów, po części związane było to z ilością odbiorników w moim mieszkaniu, które były podłączone do kablówki - 4.
Karol przecież napisałem, że na każdym telewizorze jest tak samo. Sprawdzałem też u sąsiadów i to samo.
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

TVK Vectra - internet, telefon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Ostatnio w moim regionie poprzesuwali programy na inne miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pay TV”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości