Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

Tematy dotyczące różnego rodzaju dostępu do płatnej telewizji, w tym ofert na kartę oraz IPTV.
djkl
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 14:20
Lokalizacja: Sulechów / Zielona Góra
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djkl »

Czy są już na rynku telewizory ze zintegrowanym odbiornikiem DVB-T/C, tak aby odebrac cyfrową kablówkę? Czy sygnał DVB w sieci Aster jest kodowany?
djkl
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 14:20
Lokalizacja: Sulechów / Zielona Góra
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djkl »

Dzisiaj punktualnie o 8 rano podłączono sieć Aster Zielona Góra dla mieszkańców Sulechowa. Zastąpiła ona m.in. sieć MSM. Do końca marca promocyjnie będzie dostępny pakiet Basic, potem aby oglądać telewizję konieczne będzie podpisanie umowy.
Niestety jeśli chodzi o ofertę radiową to jestem bardzo zawiedziony. Muszę pomyśleć o podłączeniu osobnej anteny UKF. Dotychczas miałem ok 20 stacji radiowych w dobrej jakości, teraz niestety tylko 9...
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Co oznacza skrót MSM??
Pozdrawiam.

Stevie
djkl
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 14:20
Lokalizacja: Sulechów / Zielona Góra
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djkl »

MSM = Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Wszystko wskazuje na to,że Aster na dobre wszedł do Sulechowa.Właśnie facet w piwnicy będzie przystosowywał nasz blok(różne skrzynki,rury itp.to,żebyśmy mogli się przyłaczyć do tej kablówki.Przejęli kablówkę i operatora internetowego Kabel-Sat,i teraz będą zwiększać zasięg tej kablówki,bo do tej pory była ona dostępna chyba tylko na Os.Konstytucji.ciekawe jaką ofertę zaproponują i czy będzie taka sama jak w Wawie,Krakowie,czy Zielonej Górze??Bo prawdopodobnie będą chodzić po mieszkaniach i pytać się kto jest zainteresowany dostępem do TV analogowej,albo cyfrowej.
Pozdrawiam.

Stevie
marekbogdankaszynski
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2008, 20:17

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marekbogdankaszynski »

Od 4 lat, jak przeniosłem się z W-wy do L-wa korzystam z CATV spółdzielni mieszkaniowej, oferującą w przekazie analogowym 56 programów za 26zł + VAT. Brakuje tu (na szczęście) "zapchaj dziur" typu MANGO,ITV,TVN GRA, PODGLĄD 6 PROGRAMÓW....itp. Programy takie mogę sobie odebrać z sat. za darmoszkę(koszt zestawu sat FREE). Co do monopolisty ASTER to jedynie cenię ich za wysoką jakość retransmisji programów w wersji analogowej z dźwiękiem STEREO. Śmieszą mnie natomiast niektóre posunięcia typu wyłaczenia jakiegoś programu(było tak z PLANET) i wprowadzanie go ponowne z hasłem "nowość w naszej sieci". Uważam również, że tzw. "cyfryzacja CATV'' burzy ideę samego pojęcia "telewizja kablowa". na rzecz "konkurencji" z operatorami satelitarnymi. Bo w końcu jak wytłumaczyć fakt, że dodawane nowe kanały są głównie w ofercie cyfrowej, przy czym myślę że, raczej większość abonentów posiada odbiorniki TV w pelni wykorzystujące ofertę CATV. Pozdrawiam Marek K.
djkl
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 14:20
Lokalizacja: Sulechów / Zielona Góra
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djkl »

Póki co jeszcze korzystam z oferty sieci Aster - za darmo do końca marca, ale ogólnie ofertą TV raczej nie będę zainteresowany. Zostanę tylko jako użytkownik internetu. Z kanałów TV interesują mnie (i współlokatorów): Ale Kino!, Kino Polska, TVN Style, TVN, VH 1 PL, Viva PL, Cartoon Network, Disney Channel, Superstacja, oraz kanały TVP. A to nie jest warte 49 zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Od marca 52 zł miesiecznie.
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Peek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:30

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peek »

Witam
Jestem abonentem Aster i czekam z niecierpliwością na dekodery oraz kanały HD i VoD. Wiem już że Aster wybrał rozwiązania Kaon i to właśnie z tej firmy beda dekodery. Na infolinii dowiedziałem sie ze HD jest zapowiadane na Maj. Jednak UPC wprowadza HD 27.03 wiec mam nadzieje ze prace w Aster zostaną przyspieszone. Bede wdzięczny za wszelkie informacje na temat HD: kanałów i dokładnych modeli dekoderów.

Pozdrawiam

PS: Bardzo miłe by były jakies nieoficjalne informacje od np. pracownika Aster na temat oferty programowej HD i takowych dekoderów i ewentualnie VoD.
Awatar użytkownika
Peek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:30

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peek »

Dzisiaj do Aster tak napisałem:
Witam
Jestem abonentem Aster od 9 lat ( to chyba długo ). Na różnych forach śledze opinie na temat wprowadzenia usługi telewizji wyskokiej rozdzielczości - HD. Jak wynika z informacji zamieszczonych w internecie Aster prawdopodobnie nie zamierza wprowadzić takiej usługi. Prawdopodobnie oszukuje swoich abonentów ( na infolinii pani zdziwiona i jak twierdzi nic nie wie na temat wprowadzenia HD) . Konkurencja jest daleko, daleko z przodu ( nie mówie tylko tylko o sieciach satelitarnych, ale także o kablowych które mają juz w swojej ofercie taką usługe np. UPC i Multimedia Polska). Jak państwo wiedzą obecnie kupuje sie tylko i wyłącznie telewizory LCD, które sa przystosowane do sygnału o wysokiej rozdzielczości - i co maja zrobic abonenci którzy korzystaja z usług Astera. PROSZE SIE PRZEBUDZIC, BO ZAMIAST ZYSKOW BEDA PANSTWO TRACILI KLIENTOW ( a zaznaczam że za pakiety: Basic, Basic Plus i C+ płace tyle co w sieciach satelitarnych ZA PEłNA OFERTE PROGRAMOWA!!!)

JESZCZE RAZ BARDZO PROSZE O PRZEBUDZENIE SIE BO NASTEPSTWEM BEDZIE NASZE ROZSTANIE!!!

POZDRAWIAM

I co wy na to?
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Dziś w Zielonej Górze:

Telewizja analogowa:

Cartoon Network (24h) włączony
Discovery Travel & Living wyłączony
Cartoon Network/TCM wyłączony
Fashion TV wyłączony

Telewizja cyfrowa:
Cartoon Network (24h) włączony
Discovery Travel & Living włączony
TCM (24h) włączony
THE History Channel włączony
Polonia1 wyłączony
Viasat History wyłączony
Cartoon Network/TCM wyłączony
PRZEMKOB
lel
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2008, 18:29

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lel »

rewelacja:( wycofali disc travel and living fashion tv zosatawili tvn gra mango romantice weddinga i inne zapchaj programy a abonament w wawie 64zl 10 (za analog).W maju w aster
HD ciekawe jezeli bedzie to taka jakosc obrazu dzwieku jak w ich pseudo cyfrowej ofercie to smiech na sali. Troche ich nie rozumiem oferte netowa w wawie maja jedna z lepszych to czemu nie potrafia zadbac o podstawowa ich usluge analog
luti
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2008, 11:12

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: luti »

djkl pisze:Póki co jeszcze korzystam z oferty sieci Aster - za darmo do końca marca, ale ogólnie ofertą TV raczej nie będę zainteresowany. Zostanę tylko jako użytkownik internetu. Z kanałów TV interesują mnie (i współlokatorów): Ale Kino!, Kino Polska, TVN Style, TVN, VH 1 PL, Viva PL, Cartoon Network, Disney Channel, Superstacja, oraz kanały TVP. A to nie jest warte 49 zł miesięcznie.
Pakiet Basic w Sulechowie kosztuje 29zł a nie 49zł :)
aha, i HD będzie na pewno wprowadzone, tylko nie wiadomo kiedy dokładnie, prawdopodobny termin to maj lub czerwiec
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Dzisiaj u Zielonej Górze

TVN CNBC BIZNES za TVN Gra
AXN za ZiU
TVP Sport za Polsat Sport.
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Aster (Telewizja, Internet i Telefon)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

luti-mógłbyś przedstawić dokładny cennik Aster jesżeli chodzi o TV??
Chodzi mi o wszystkie ceny pakietów jakie są.
Pozdrawiam.

Stevie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pay TV”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości