Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W tym temacie chciałbym porozmawiać z wami o nieistniejących już pismach telewizyjnych od Wydawnictwa Bauer a konkretniej o Imperium TV i TV Movie choć ciekawi mnie też czy były jeszcze jakieś inne tytuły.
Wiem że w latach 90-tych było jeszcze Tele Kino które to potem zmieniło się w Tele Świat.
Jak zatem wspominacie te nie wydawane już pisma telewizyjne i czy waszym zdaniem byłoby dla nich miejsce na rynku? Moim zdaniem tak ponieważ Bauer ma luki jeżeli chodzi o prasę telewizyjną w Polsce.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Wątpię, by którekolwiek rozsądne wydawnictwo wznowiło wydawanie takich pisemek. Nikomu się to już przecież nie opłaca, mnie aż dziw bierze, że jeszcze istnieją gazety z programem telewizyjnym, ale w sumie jak się przyjrzeć, to to już bardziej jest "Życie na gorąco" z dodatkiem programu TV. Ludzie zawsze kupowali gazetki z plotkami, a tu co wyszło, a tam się odkryło, ta rzuciła tego, ten rzucił ją, a w tle jakieś niezapłacone alimenty.

Więc po co gazety tylko z programem? Po pierwsze w internecie, za darmo, każdy może sobie znaleźć program, a po drugie... cóż nawet z programu, jak VOD rośnie w siłę. ;)

Dlatego moim zdaniem gazetki typu "Tele Kino" nie mają kompletnie racji bytu. Nowości kinowe są przecież chyba nawet w każdym szanującym się tygodniku ("Do Rzeczy", "Wprost" czy nawet w "Newsweeku").
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tylko że Tele Kino podobnie jak TV Movie było batdziej nakierunkowane na film - nie tylko w kinie ale i w telewizji oraz na ówcześnie funkcjonujących nośnikach.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

No zgoda, ale skoro już wtedy zniknęło/upadło/zostało przekształcone, to znaczy, że już wtedy wyniki sprzedaży były kiepskie. Musisz Poland to zrozumieć. Byznes to jest byznes. :D Jak się coś nie opłaca, to to znika, bo nikt nie będzie inwestował w coś, z czego nie ma profitów, albo chociaż nie wychodzi na zero. Oczywiście, można przez jakiś czas trzymać przy życiu, czekać na zmianę, w biznesie gwałtowne ruchy są też niewskazane, ale bez przesady. Wydawnictwo to nie organizacja dobroczynna.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

janekpogwad pisze:Więc po co gazety tylko z programem? Po pierwsze w internecie, za darmo, każdy może sobie znaleźć program, a po drugie... cóż nawet z programu, jak VOD rośnie w siłę. ;)
Gazety są jednak dość wygodne, bo w jednym miejscu masz podgląd na wszystko co Cię interesuje i nie trzeba przeklikiwać kilkunastu podstron kanałów w internecie czy też w epg.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Na dodatek na niekorzyść takiego EPG przemawia fakt tworzenia się usterek dzięki któryn treść robi się niepełna - na dodatek w ramach tej możliwości nie można sprawdzić wcześniejszych ramówek a w gazecie i owszem.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Gazety za to nie są aktualizowane, a program w sieci ma taką możliwość :-)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Wróćmy może do tematu bo nieco z niego wyszliśmy. Pamięta może ktoś oprócz mnie polskie TV Movie - chodzi mi mniej więcej o wygląd tej gazety w 2000 i 2001 roku bo o tym jak wyglądała wcześniej to ja już wiem.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zamknięte pisma telewizyjne Bauera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Pożegnalny artykuł TV Movie przerzucający czytelników do... Tele Tygodnia który pojawił się bezpośrednio zamiast owej gazety:
tmp-cam-395339087.jpg
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieistniejące tytuły prasowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości