Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
zmakambucki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:29

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zmakambucki »

zesepo pisze:Tyle, że zapewne nielegalnie.
Zresztą wywożenie dekodera za granicę Polski te z jest nielegalne...
[ciach]
raczej nie jest nielegalne.. :)
Jest nielegalne, dlatego usunąłem link. /Direct

poza tym to gdzie korzystam z dekodera nie ma nic do rzeczy.. nie skarżę się na słabą jakość sygnału, tylko na skopany sprzęt.. gdybym był w Polsce to miałbym ten sam problem.. i zamiast oglądać tivi po pracy szlag by mnie trafiał..
Dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Gratuluję, jeśli uważasz, że te wszystkie płatne kanały premium "nadawane" na tej stronie są tam legalnie i za pozwoleniem. Uświadamiam że na 99% nie są, tak samo Jantar przyznała ci rację, pokazała nawet wyciąg z Regulaminu, który łamiesz. Kończę off-top ;) Pozdrawiam
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

zesepo pisze:tak samo Jantar przyznała ci rację, pokazała nawet wyciąg z Regulaminu, który łamiesz.
Przepraszam bardzo, ale o co ci tu chodziło??? Ja nic nie pisałam w temacie Regulaminu CP, bo go nie znam z racji, że nie jestem ich abonentką.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Sabrina
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 maja 2012, 22:36

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sabrina »

zmakambucki pisze:
zesepo pisze:Tyle, że zapewne nielegalnie.
Zresztą wywożenie dekodera za granicę Polski te z jest nielegalne...
[ciach]
raczej nie jest nielegalne.. :)
Jest nielegalne, dlatego usunąłem link. /Direct

poza tym to gdzie korzystam z dekodera nie ma nic do rzeczy.. nie skarżę się na słabą jakość sygnału, tylko na skopany sprzęt.. gdybym był w Polsce to miałbym ten sam problem.. i zamiast oglądać tivi po pracy szlag by mnie trafiał..
Dziękuję za pomoc!
Wyprowadze Cię z błędu po raz drugi, tym rezem nie bede cytowala regulaminu, ale ta informacja jest w regulaminie w miejscu ktore określiłam, jak nie wierzysz, sam sprawdz. I to nie ma za wiele wspólnego z sygnalem biorąc pod uwagę inne mozliwości, np to, ze za granicą nie ma Autoryzowanych (z naciskiem na AUTORYZOWANYCH) punktów sprzedaży gdzie możesz w razie awarii udac sie i wymienić dekoder. Będąc za granica sam ponosisz koszta przesyłki sprzętu do Polski i zwrotkę też płacisz Ty. Jak to trwa dwa czy trzy miesiące, nie odbierasz telewizji, ale abonament musisz zapłacić. Wywóz sprzętu jest zawsze na własną odpowiedzialność. A wszytko jest w oparciu o punkt z regulaminu który określiłam w poprzenim poście.

Nie ma znaczenia kto napisał, ważne, ze zainteresowany odczytał. :)
zmakambucki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:29

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zmakambucki »

Łał.. się narobiło.. :)
A ja bym na Waszym miejscu najpierw sprawdził zanim napiszę jakieś oskarżenia czy też usuwał linki.. :)
1. 99% pewności to wyłącznie domysły i przypuszczenia.. równie dobrze mogę napisać że na 99% jestem pewien że używacie pirackiego oprogramowania!
2. NIE jest nielegalne choćby dla tego że mam opłacony abonament na wszystkie programy nadawane przez telewizje Polsat.. i mam na to rachunki .. po prostu nie działa mi dekoder, ale programy mogę oglądać ..
3. NIGDZIE w regulaminie nie ma napisane że mogę oglądać programy nadawane przez Polsat TYLKO za pośrednictwem ich dekodera.. :)
4. Trzymajcie się poprawnej nomenklatury proszę. To, że czyjeś działanie jest niezgodne z regulaminem jakiejś firmy NIE OZNACZA że automatycznie jest nielegalne!!
5. Prosiłbym moderatora o uzasadnienie na jakiej podstawie stwierdził że strona której link podałem udostępnia PIRACKIE programy TV?
Nie żebym się czepiał.. ale jeśli to prawda, to chciałbym mieć pewność bo nie chcę OKRADAĆ Polsatu.. tylko pooglądać pingwiny z madagaskaru.. ale ZGODNIE z PRAWEM :)
ALE jeśli to NIE PRAWDA tylko czyjeś MISIANIE i 99% przypuszczeń.. to nie chcę nikogo BEZPODSTAWNIE OSKARŻAĆ.. I WY też chyba nie.. prawda? :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nie muszę Ci się tłumaczyć. Uznałem, że link prowadzący do nie tylko moim zdaniem nielegalnej strony jest niezgodny z regulaminem, więc go usunąłem. Mogłem też skasować cały Twój post i/lub dać Ci ostrzeżenie, ale nie zrobiłem tego. Poza tym przypominam fragment regulaminu forum:
Decyzje moderatorów oraz administratorów nie mogą być komentowane w części "medialnej" forum. Wszelkie uwagi odnośnie działania osób zarządzających oraz sprawujących opiekę nad forum należy opisywać w specjalnych wątkach, w dziale dotyczącym działania forum dyskusyjnego.
Koniec OT.
2009-2021
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

@Jantar, sorki, miałem na myśli Sabrinę ;)
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
zmakambucki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:29

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zmakambucki »

Owszem Nie MUSISZ się tłumaczyć ze swoich decyzji.. ale nie znaczy że nie MOŻESZ.. zwłaszcza jeśli padają oficjalne oskarżenia o nielegalną działalność.. gdzie poniekąd i ja jestem zamieszany jako użytkownik.. :/
Zwykłe "Koniec Off Topic" nie załatwia sprawy..
Ale cóż.. You're Boss.. :) A ja się dopiero zarejestrowałem..

A ja sobie właśnie pogadałe mprzez telefon z bardzo miłą Panią z Działu Obsługi Klienta Cyfrowego Polsatu.. i mam dla Was kilka Informacji z pierwszej .. ręki..
1. Jakkolwiek w regulaminie jest zapis o nie wywożeniu dekodera poza granice kraju, ale nie ma to nic wspólnego z nielegalnością, nie jest w żaden sposób dyskryminowane ani piętnowane przez Polsat.. dopóki jako abonent wywiązuję się z umowy tj: płacę rachunki w terminie a w razie wezwania do zwrotu dekodera zwrócę go w terminie do 30 dni. Oczywiście nie mam żadnej podstawy do reklamowania jakości sygnału czy coś, ale zepsuty dekoder podlega wymianie normalnie w punkcie Polsatu.
2. Jeśli mam zapłacony abonament to nie ma żadnych obiekcji co do sposobu odbierania prze ze mnie sygnału nadawanego przez Cyfrowy Polsat. Mogę oglądać przez dekoder, internet, a nawet przez okno u sąsiada. nikomu nic do tego :) Zwłaszcza Polsatowi. Na zasadzie: Rachunek zapłacony - możesz oglądać. i tyle.
3. Podałem adres tej Strony Której Linka Nie Wolno Podawać Pani w DOKu i powiedziała że sprawdzi, ale na chwilę obecną nie może mi powiedzieć że działa nie legalnie, bo nie wie czy nie ma podpisanej jakiejś umowy.. a z tego co się orientuje to jakieś strony mają pozwoleństwo na udostępnianie programów na określonych warunkach..
Ciekawe, że sami zainteresowani, tj pracownicy Polsatu dość ostrożnie wypowiadają się na temat Strony Której Linka Nie Wolno Podawać podczas gdy Wy bez zająknięcia ferujecie wyroki kto jest piratem a kto nie..
4. Dowiedziałem się że pomimo zapisów w regulaminie o oferowaniu usługi Tylko na terenie Polski, w UK działają bodajże 2 punkty Cyfrowego Polsatu, które choć nie mają pełnej autoryzacji, wywiązują się ze wszystkich obowiązków a ich umowy na terenie Wielkiej Brytanii SĄ honorowane przez Cyfrowy Polsat i jak do tej pory nie było na Nich żadnych skarg ani zastrzeżeń.

Wnioski?
Pozostawię Wam do oceny.
Szkoda że tak na mnie najechaliście od razu.. a może nawet co do tej Strony Której Linka Nie Wolno Podawać się mylicie.. ?
Coś mi się zdaje że parę osób wybiegło przed szereg i chciało być bardziej święte od Papieża.. :)
Pozdrawiam.
Piotrek.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

To zadzwoń jeszcze do TVN, znajdź sobie numer w Internecie, i ich zapytaj, czy możesz oglądać ich stację na Stronie Której Linka Nie Wolno Podawać ;)

A pozwoleństwo na programy Polsatu w Internecie ma tylko Ipla ;)
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
zmakambucki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:29

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zmakambucki »

TVN mam w pakiecie Polsatu a Polsat opłacony, więc nie muszę dzwonić..
A co do wyłączności Ipli.. Skąd masz takie dane? i na ile procent? 99%? 100%? Masz pewność, czy tylko tak sobie misiasz?
Poza tym Kobieta nie mówiła mi że jakieś strony mają BEZWARUNKOWE pozwolenstwo, ale "na określonych warunkach" cokolwiek to oznacza..
Nie zagłębiałem się w temat bo nie miała 100% pewnych informacji. Nie zmienia to faktu że NIE WIESZ czy działają nielegalnie czy nie.
A dopóki się nie dowiesz na 100% nie możesz rzucać oskarżeń na prawo i lewo jak Ci wygodnie.
Poza tym napisałeś
Kończę off-top wink Pozdrawiam
i tego na Twoim miejscu bym się na razie trzymał w tej kwestii.
Na Twoim miejscu zweryfikowałbym oskarżenia mnie o
[...] zapewne nielegalnie[...]
wywieziony dekoder i równie ZAPEWNIE nielegalnie oglądaną telewizję..
Oskarżać jest łatwo.. zwłaszcza w sieci.. ale równie trudno jak w naturze przychodzi przeprosić..
Standard.

Ps. nie znalazłem bezpośredniego numeru telefonu, ale wysłałem zapytanie przez odpowiedni formularz.
Jak dostanę odpowiedź to dam znać co napisali.
Piotrek.
Awatar użytkownika
Sabrina
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 maja 2012, 22:36

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sabrina »

Do zmakambucki:
Ja Cię nie oskarżam tylko informuję, a to jest różnica. Piszezsz to co ja jeżeli chodzi o Punkty CP za granicą, to samo napisałam o opłatach, czyli jeżeli wywozisz deoder za granicę robisz to na wlasną odpowiedzialnosć, jeżeli dekoder się psuje czy tak czy i naczej nawet w postępowaniu reklamacyjnym nikt CI nie umoży opłat za czas w którym nie korzystałeś z dekodera. Sam piszesz, że opłacasz abonament. Ja tego nie kwestionuję. Jesteś klientem Cyfrowego Polsatu i jeżeli opłacasz im abonament to równie dobrze możesz wywieźć dekoder do Chin czy go wyrzucić. Płacisz, więc przynosisz firmie dochód a firma nadaje Ci sygnał. Ja Tylko napisałam, że z tego tytułu, ze dekoder nie działa Ci za granicą nie masz prawa do roszczeń wobec Cyfrowego Polsatu w oparciu o punkt w regulaminie o którym pisałam wcześniej. To jest nielegalne, ale nikt się o to nie uczepi bo i po co skoro płacisz, a to czy odbierasz to już nie jest problem firmy, tylko Twój ponieważ wywóz dekodera za granice jest na odpowiedzialnosc klienta.

Więc jak na moje nie ma sie o co kłócić.

Pozdrawiam

ZESEPO nadal masz pełna skrzynkę PW

A nawiązując do IPLI. W 2012 Platforma Cyfrowy Polsat nabyła 100% akcji. A co za tymi idzie, IPLA jest własnością Cyfrowego Polsatu.
zmakambucki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:29

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zmakambucki »

Sabrina pisze:Do zmakambucki:[...]
To jest nielegalne, ale [...]
Więc jak na moje nie ma sie o co kłócić.
Teoretycznie nie ma się o co kłócić.. fakt, tyle że używacie złego słowa..a słowo mocniejsze od miecza bywa podobno więc trzeba mimo wszystko uważać bo można kogoś zranić..
Za Wikisłownikiem:

Nielegalny - znaczenia:

przymiotnik

(1.1) niezgodny z prawem
(1.2) produkowany w sposób niezgodny z prawem

Regulamin Polsatu nie jest PRAWEM, a wywóz dekodera za granicę przestępstwem, więc to nie jest kwestia LEGALNOŚCI tylko zgodności z regulaminem - a to dla mnie DUŻA różnica.
Zwłaszcza jeśli kierowane są w moją stronę oskarżenia o nielegalność oparte na ... "zapewne"...
P.
szy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2013, 21:06

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szy »

mam pytanie do forumowiczów .mam od CP dekoder Hd 5000, ale wypadł i zginął mi przycisk włączający, a za 2 miesiące kończy mi się umowa i musze dekoder odesłać. co mam zrobić????
Awatar użytkownika
Sabrina
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 maja 2012, 22:36

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sabrina »

Sam wypadł?:) Powinieneś udac sie do punktu sprzedaży w celu diagnostyki, mozliwe, ze przedstawiciel Ci wymieni pilot, albo... bedziesz musiał kupic nowy pilot - tez pytaj o niego w punkcie - albo po zakończeniu umowy odeslij taki pilot i dostaniesz karę za pilota około 30 zł o ile sie nie mylę. Ale nie jestem pewna dokładnie, Możesz też zamówić na infolinii i konsultant zarejestruje wysyłkę.
szy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2013, 21:06

Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szy »

chodzi mi o guzik w dekoderze. nie wypadł sam. dzieci mu pomogły. co mam zrobić, bo w umowie jest 500 zł kary
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości