[Hulu/HBO GO] Opowieść Podręcznej

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[Hulu/HBO GO] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Nie wiem czy ktoś tu oglądał/ogląda ten serial, ale po przeczytaniu wielu zachwytów nad tą produkcją postanowiłem sam się przekonać, czy warto i czy to jest takie arcydzieło. Mogę bez dwóch zdań powiedzieć, że jest. Choć to historia dotycząca jakiejś nie tak odległej przyszłości, nie jest fantastyczna, a po prostu antyutopijna i do bólu w jakimś sensie prawdziwa, wywierająca ma widzu tak ogromne przemyślenia i emocje, powodując powiązania ze współczesnym nam światem i ewentualnymi zagrożeniami.

Nie spoileruje, bo szkoda sobie popsuć oglądanie, serial na podstawie książki, zrobiony z dużym rozmachem, ale nie w tym amerykańskim stylu, a bardziej europejsko, można powiedzieć, że niewielka ilość postaci, kameralność i cisza , często krzyczy bardziej niż tysiąc słów i wrzasków. Choć nie połykam całych sezonów, ten mógłbym, ale trochę szkoda, choć 2 sezon już jakoś w marcu czy kwietniu ma się ukazać. Jeśli ktoś lubi retrospekcje i mieszanie przestrzeni czasowych, to też będzie zadowolony, bo zrobione to jest bardzo z głową. Co ciekawe sam tytuł jest nie mówiący nic albo mylący dla wielu, w każdym razie warto zobaczyć tę produkcję :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Dziś w Polsce ma miejsce premiera 2 sezonu, dwa pierwsze odcinki serialu, właśnie po obejrzeniu, mogę powiedzieć, że faktycznie to dzieło wybitne i sto razy mocniejsze, ostrzejsze czy porażające niż pierwszy sezon, który w przeciwieństwie do kontynuacji, tylko na podstawie książki. Widok kilkudziesięciu szubienic i kobiet, na których zakładany jest sznur, robi przerażające wrażenie, także z pewnością nie dla każdego, ale warto.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Czy w 2. Sezonie w Polsce ma wystąpić Małgorzata Rozenek-Majdan?
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1104
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Ja dopiero teraz sie wkrecilam, bylam przekonana ze jak cos z przyszloscia zwiazane to fantastyka traci wiec nie dla mnie.
Serial jest naprawde mega.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Tak, jest mega i to się nie zmienia, oglądam 2 sezon, jest inny, ale jakości mniejszej nie ma, a otwierane są nowe perspektywy kolejnych postaci i nie można przewidzieć co się stanie.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

7 listopada o 22:00 premiera w TV ogólnopolskiej (na kanale Stopklatka TV, po 2 odcinki w tygodniu ):
https://[link zakazany]/artykul/o ... isja-wideo
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[Hulu/HBO GO] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »



Także trzeci sezon zawita do Polski. Super! Szkoda, że nie Netflix, bo HBO GO już nie mam. No, ale damy radę. 😝
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[Hulu/HBO GO] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Po dziesięciu odcinkach 3. sezonu "Opowieści podręcznej" przyznam, że dalej jestem pod wrażeniem akcji, chociaż w zależności od epizodu, ma ona różną prędkość, jednak nie daje widzowi odejść od telewizora.
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
Mapa państwa:
Gilead_map_(1).jpg
Swoją drogą serial ma zajebistego plusa, albowiem kobiety mimo, że pokazywane jako męczennice, są całkiem sprawne jeśli chodzi o tworzenie ruchu oporu, partyzantkę, spiskowanie czy organizowanie zamachów terrorystycznych :) Faceci to częściej bezmózgie pały, którym można dać co najwyżej "popipcyć" albo postrzelać z karabinu do zniewolonych kobiet.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[Hulu/HBO GO] Opowieść Podręcznej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Pomimo minusów, głównie w scenariuszu, każdy odcinek wnosi coś nowego, a wyjątkowy obraz świata, który nie jest fantastyczny, a jednak zmyślony, dalej pociąga widza. Mnie dotąd najbardziej zaskoczył jeden odcinek praktycznie cały w szpitalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości