Strona 1 z 1

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

: 09 sty 2018, 18:18
autor: Lelouch
Obrazek

Sześć stóp pod ziemią to amerykański dramat stworzony i wyprodukowany przez Alana Ball'a. Tytuł serialu jest nieprzypadkowy, ponieważ jego akcja dotyczy życia rodziny Fisherów, którzy prowadzą zakład pogrzebowy - firmę "Fisher & Sons". Długość dramatu rozciąga się na pięć sezonów i 63 odcinki, co przekłada się na pięć lat życia bohaterów. W rolę głównych postaci wcielili się: Peter Krause, Michael C. Hall (znany z Dextera), Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodriguez, Mathew St. Patrick i Rachel Griffiths (Brothers & Sisters).
Podobnie jak w Dr House, prawie każdy odcinek jest nagrany według tego samego schematu - śmierć osoby, która później trafi do zakładu Fisherów, a obok tego życie Fisherów i wpływ jaki ta historia ma na ich życie.

Na pewno arcydzieło jakim jest Six Feet Under jest znane forumowiczom, ale nie widziałem tematu i postanowiłem wypełnić lukę. :)
Jest to serial o śmierci - jak zmienia bohaterów w obliczu utraty kogoś bliskiego, szczegółowo pochylając się nad całym procesem straty. Dzięki świetnemu aktorstwu i szczerym relacjom międzyludzkim pomiędzy bohaterami łatwo jest utożsamić się z Fisherami. Obok inteligentnego scenariusza wart uwagi jest również czarny humor. Nie brakuje tu też wzruszających scen, które zostaną w pamięci długi czas.
To jeden z tych seriali, których obejrzenie zmienia podejście i sposób postrzegania świata, a zakończenie zostawia oglądającego z uczuciem pustki albo spokoju.

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

: 09 sty 2018, 22:00
autor: Pawel
Jak dla mnie serial ten ma jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze, zakończenie ze wszystkich seriali, które oglądałem. Wgniata w fotel.

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

: 11 sty 2018, 20:07
autor: Lelouch
Obrazek/plakat mi zjadło i nie mogę zedytować. Wstawiam tutaj.
Obrazek