[RTL] Kobra – oddział specjalny

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Kobra – oddział specjalny (oryg. Alarm für Cobra 11) to serial sensacyjny emitowany przez RTL od 1996 do dziś. Za jego produkcję odpowiedzialna jest firma Action Concept (od sezonu 5).

Serial opowiada o przygodach dwójki policjantów patrolujących autostradę, którzy często uczestniczą w ciężkich sprawach kryminalnych i szalonych pościgach (źródło: Wikipedia). Od samego początku istnienia serialu w roli jednego z pary policjantów wciela się Erdoğan Atalay. Miał wielu partnerów w serialu, obecnym jest Daniel Roesner. Według mnie najlepszym był Tom Beck (w roli Ben Jäger).

Warto dodać, że serial zdobył wiele nagród i wyróżnień. Powstały parodie, a nawet kilka gier komputerowych opartych na serialu.

Oglądałem go w TVN, TVN 7, TVN Fabuła. Obecnie emituje go TV Puls.

Dla mnie jest to bardzo dobry serial.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nigdy z tym serialem nie zaszedłem dalej, niż odcinek pilotażowy. :-) Sceny na autostradzie były świetne, ale gdy już zobaczyłem "normalne" dla tego serialu tempo akcji, zmieniłem kanał. Swoje dołożył także język... Nie przepadam za niemieckim w filmach i serialach :-) Dodam, że ostatni raz pilota widziałem w Tele 5.
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

Serial ma mieć w sumie 52 sezony, nadaje też go 13Ulica ;)
Tradycjonalista

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Czy ten serial nie leciał również na RTL 7, bo wtedy mnie to wciągnęło. Co do niemieckich produkcji, są tak samo ciekawe, znakomite jak jak amerykańskie. Brytyjskich seriali sensacyjnych i kryminalnych nie da się oglądać. Ciągną się jak flaki z olejem. Ale niemieckie produkcje? Są super. Teraz na kanale 13 Ulica lecą powtórki, ale czekam cierpliwie na premiery "Kobry Oddziału Specjalnego" na kanale 13 Ulica.
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

Na 13Ulicy lecą również nówka funkiel, w tym samym czasie co na Pulsie z innymi lektorami
Sezon 43-44 nadal jest w produkcji, zapewne wyjdą jeszcze w tym miesiącu
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zbychu51 pisze:Czy ten serial nie leciał również na RTL 7, bo wtedy mnie to wciągnęło.
Leciał. Nie wiem czy TVN7 w początkowej fazie nie przejęło przypadkiem praw do tego serialu.
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

Jak RTL, to i musiała być Kobra na 7ce, TVN7 miał prawa do sezonu 31 lub 32
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

[RTL] Kobra – oddział specjalny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

Obecnie jest 45 i 46 sezon w RTL, powrót ma mieć według forum i grupy fanowskiej AFC na FB i w internetach...Tom Back wróci jako Ben - jeden z najlepszych partnerów Semira
Ciekawe, czy Puls zakupi kolejne odcinki - bo wątpie, aby 13Ulica kupywała nowe sezony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości