[BBC] Death in Paradise

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Serial produkcji BBC One, w Polsce znany pod tytułem "Śmierć pod palmami". Narzucam tytuł brytyjski, bo zastępowanie "raju" "palmami" średnio mnie przekonuje, zresztą to nie pierwszy i nie ostatni przypadek nietrafionych tłumaczeń. W Wielkiej Brytanii powstało dotychczas pięć sezonów, w przyszłym roku będzie szósty, a w Polsce, w BBC HD, wyemitowano jak dotąd... trzy.

Jest to serial kryminalny z elementami brytyjskiego humoru. Trochę sprzeczne połączenie, ale właśnie na tym opiera się cały klimat. Z jednej strony skomplikowane, zawiłe dochodzenie w sprawie morderstwa, a z drugiej uroki beztroskiego życia na karaibskiej wyspie. W roli głównej detektyw ekscentryk. Jedni po chwili wyłączą, a drudzy pokochają. Mnie wciągnęło przypadkiem jakiś czas temu, choć nie jestem specjalnym fanem brytyjskich seriali. W telewizorni leci praktycznie codziennie, więc warto spojrzeć. Może akurat się spodoba. ;)
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Widziałem jeden odcinek. Całkiem zgrabny serialik, chociaż mnie nie wciągnął aby obejrzeć wszystkie dostępne odcinki.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Serial zawitał ostatnio do ramówki WP, a BBC HD po cichu rozpoczęło w ubiegłym tygodniu premierową emisję 4. serii, na skutek czego 2 odcinki przeszły mi koło nosa i na razie niestety nie zanosi się na powtórki. ;)

W BBC One premierę 6. sezonu wyznaczono na czwartek 5.01.2017, na godzinę 21.00 czasu lokalnego.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Premiera 7. sezonu w BBC One w czwartek 4 stycznia o 21:00 czasu lokalnego.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Korzystam z kolejnej powtórki i nadrabiam zaległości w oglądaniu serialu. Ostatnio nasze BBC wrzuciło do ramówki sezon 5-y - od 2-ch tygodni emisja idzie od początku. Serial oczywiście mnie wciągnął, czego jak najbardziej się spodziewałam :) Stylem przypomina, a właściwie to jest bliźniaczo podobny do "Morderstw w Midsomer".

Tytułem uzupełnienia informacji @Kamilo w obecnie emitowanych u nas sezonach 3-5 mamy nowego detektywa-ekscentryka, który tym razem jest dodatkowo bardzo niezdarny. Przy obydwu detektywach pozostawiono taki sam sposób przedstawienia finału śledztwa i wskazania mordercy. Miejmy nadzieję, że ten element został także w premierowych sezonach emitowanych w UK, w których jest kolejny nowy detektyw.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

5. sezon „nasze” BBC wrzuciło do emisji jeszcze jesienią ubiegłego roku. ;)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

A to nie zauważyłam... Ale kanał włączyli mi w ofertę kablówki dopiero w grudniu :) Skoro premiera 5-i była jesienią to jest szansa, że również jesienią wrzucą 6-ę :)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

BBC HD potwierdziło właśnie na swoim facebookowym profilu w odpowiedzi na pytanie widza, że kolejny sezon będzie emitowany jesienią. :)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Premiera 6-go sezonu już w przyszłym tygodniu na BBC First. Niestety po jednym odcinku tygodniowo.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[BBC] Death in Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

BBC First promuje premierę 7-go sezonu serialu. Emisja od 27 lutego :)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości