[Netflix] Orange Is the New Black (2013-2019)

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-2019)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Obrazek

Orange Is the New Black to amerykański komediodramat firmy Netflix. Twórczynią serialu jest Jenji Kohan. OISTNB jest oparty o bestsellerowe wspomnienia Piper Kerman Orange Is the New Black: My Year in a Women's Prison. Serial miał premierę 11 lipca 2013 roku i ma do tej pory na koncie cztery udane sezony. C:-)

Serial skupia się na Piper Chapman, która została skazana na 15 miesięcy pozbawienia wolności i trafia do żeńskiego więzienia. Reszta głównej obsady to współwięźniarki Piper. Bohaterka wpadła w tarapaty przez występek sprzed 10 lat, kiedy to pomogła swojej dziewczynie (Alex Vause) przetransportować walizkę z pieniędzmi z transakcji narkotykowych. :redface: C:-)

OITNB świetnie łączy wątki dramatyczne z tymi komediowymi, a losy bohaterek ogląda się z przyjemnością. Każdy odcinek przybliża retrospekcjami losy i przeszłość innej postaci, i nie mamy tu do czynienia z banałami lub zapychaczami. Możemy tu też zobaczyć wątki związane z niesprawiedliwością systemu, tematami tabu lub te absurdalne, komediowe (pojawienie się koguta - kto oglądał, ten wie :D ).
Z bohaterek chyba najbardziej polubiłem Nicky, Crazy Eyes i Alex. Piper nie budzi aż tak wielkiej sympatii, ale jest znośna (szczególnie kiedy jest z Alex). ;)

Słyszałem, że serial Wentworth jest w podobnej tematyce, ale nie miałem go przyjemności jeszcze oglądać.
Serial wraca z piątym sezonem już w czerwcu. 8)
^-^ C:-)
cybertutu
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 27 lut 2017, 15:45

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cybertutu »

Wszystko fajnie, tylko szkoda, że zabito moją ulubioną bohaterkę. :( Sezon 4 był mocny.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1098
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Uwielbiam ten serial i tez czekam na kolejny sezon.
Kazdy bohater jest tak wyjatkowy ze o nim samym mozna zrobic poboczny serial a nie tylko watki ktore i tak sa genialne wplecione.
Humor taki w sam raz nie za duzo bo to nie jest komedia, ani nie za malo - ot idealny balans, co prawda jest troche scen o mniejszym lub wiekszym zabarwieniu erotycznym,, no ale...
Na poczatku glowana bohaterka mnie mocno irytowala ale z czasem,wraz z jej rosnaca sila, jakos ja zaakceptowalam.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Postać Piper Chapman była najciekawsza w pierwszych sezonach, jeszcze gdy w serialu obecny był Jason Biggs. Ogólnie zaintrygował mnie fakt, że zaangażowano do niego kilku aktorów znanych z serii "American Pie" :) Jednak w kolejnych odcinkach, Piper była marginalizowana przez scenarzystów a skupiono się na innych postaciach, wcześniej drugoplanowych. Może to i lepiej, bo zarówno ona, jak i Alex Vause strasznie mnie drażnią. Za mistrzostwo uważam rolę Lei DeLarii jako Boo.
cybertutu
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 27 lut 2017, 15:45

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cybertutu »

Hej, też lubię DeLarię. Twarda babka. Postacie Poussey i Lorny Morello też były świetne.
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Samira Wiley była świetna jako Poussey, Natasha Lyonne jako Nicky też jak najbardziej w swoim żywiole, uwielbiam też niski głos Alex (Laura Prepon). Kate Mulgrew ostatnio podkładała głos ważnej postaci w ostatnim Dragon Age'u (Flemeth) :)
:-X
cybertutu
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 27 lut 2017, 15:45

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cybertutu »

Zatrzęsienie świetnych postaci kobiecych i tyle w temacie.
Czekam na czerwiec. :)
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Podobno akcja piątego sezonu ma się dziać w czasie trzech dni. Czyli bunt będzie trwał cały sezon (?).
Lex

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Jak można przeczytać pod poniższym linkiem, mamy do czynienia z kolejnym etapem cyberprzestępczości. Ponoć 5. sezon OItNB juz jest dostępny w sieci:
https://naekranie.pl/aktualnosci/haker- ... xa-1827310
melissa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2017, 13:20

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: melissa »

Lex pisze:Jak można przeczytać pod poniższym linkiem, mamy do czynienia z kolejnym etapem cyberprzestępczości. Ponoć 5. sezon OItNB juz jest dostępny w sieci:
https://naekranie.pl/aktualnosci/haker- ... xa-1827310
To chyba niestety prawda, widziałam już na tumblrze spoilery dotyczące nowego sezonu.
Pawel

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Widziałem tylko kopie SD czyli do oglądania co najwyżej na tablecie.
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Obejrzę jak będzie premiera. Do tego czasu trzeba będzie wystrzegać się spoilerów.
cybertutu
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 27 lut 2017, 15:45

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cybertutu »

Co tu tak cicho? Oglądałam jakiś czas temu, ale piąty sezon był bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Na pewno lepszy niż trzeci. Na plus na pewno była Piper co już jest wielkim osiągnięciem.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

[Netflix] Orange Is the New Black (2013-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Tymczasem twórczyni serialu Jenji Kohan nie jest zadowolona z piątego sezonu.
Jak informują amerykańskie media, wspólnie z innym zespołem scenarzystów będzie zastanawiać się w jaki sposób reanimować "historię".
Zwróćmy uwagę, że ostatni sezon OITNB przeszedł w zasadzie bez echa. Uwielbiam ten serial, ale sam męczyłem się w trakcie oglądania. Wątki były dramatycznie rozciągnięte. Historie poważne traciły na jakości, na tle wysuwały się mało istotne elementy. Całość i tak miała swój poziom, ale jednak ekipa scenarzystów obniżyła zdecydowanie jakość...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości