[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 14 lut 2018, 20:38

O czym Ty mówisz? Grecja zajęła 10 miejsce w półfinale i 19 w finale.
When strangers are coming...
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 14 lut 2018, 20:42

Powiem tak - na stan obecny do ESC nadają się:
W 100 procentach:
- Gromee i Lukas Mejier (choć lepiej byłoby z Mahan a nie Lukasem)
- Isabell Otrębus
- Marta Gałuszewska
- Saszan
- Monika Urlik
W zależności od piosenki:
- Future Folk
- Maja Hyžy
Reszta czyli Pablosson, Happy Prince i Ifi Ude to dzieło przypadku szanownej komisji :(
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 11 lat!
MoonSwan
Obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: MoonSwan » 14 lut 2018, 20:43

Havana pisze:O czym Ty mówisz? Grecja zajęła 10 miejsce w półfinale i 19 w finale.

I była zdecydownie wyżej niż Kasia. Czołówka może rzeczywiscie to nie była, ale punktów więcej i tak dostała.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 20:49 przez MoonSwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 14 lut 2018, 20:48

Nie rozumiem, o co Ci teraz chodzi. :o
Kasia - 9 miejsce w półfinale (6 televoting, 11 jury). Greczynka - 10 (9 televoting, 9 jury).
Kasia - 22 miejsce w finale (12 televoting, 23 jury). Greczynka - 19 (16 televoting, 18 jury).
Kasia - 64 punkty w finale. Greczynka - 77.
MoonSwan pisze:I była zdecydownie wyżej niż Kasia.

Więc nie wiem, masz jakiś problem z matematyką? Greczynka była wyżej, ale nieznacznie. Dodam do tego jeszcze, że Greczynka miała znacznie korzystniejszy numer startowy podczas finału.
MoonSwan
Obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: MoonSwan » 14 lut 2018, 20:55

W takim tonie nie będę prowadzić z Tobą dyskusji, bo nie o to chodzi na tym forum. Można wymieniać poglądy i uwagi, ale nie łapać każdego za słowa i teraz to ja nie wiem o co Tobie chodzi.

Wracając do tematu, ciekawe kiedy pojawi sie propozycja Mai.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 14 lut 2018, 20:57

Nie chciałem Cię niczym urazić, czarno na białym przedstawiłem wyżej, że Greczynka ani nie była na podium u żadnego z czynników głosujących, ani też nie była "zdecydowanie wyżej" od Kasi.

Poland pisze:Powiem tak - na stan obecny do ESC nadają się:
W 100 procentach:

W 100% to się większość z nich nadaje na letnie krajowe festiwale, nie Eurowizję.
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

Postautor: musicmaster » 14 lut 2018, 20:59

Gromee i jego propozycja dla mnie jest rozczarowaniem.
W jednym utworze mamy chyba sklejone 3 kompozycje? Zwrotki i refreny absolutnie się "nie kleją". Dzieło niczym kwestia przypadku.
Eksperty wybrały...
Pozostaje łudzić się dzikimi kartami dla USoE i Clodie.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 14 lut 2018, 21:07

Nie łudziłbym się żadnymi dzikimi kartami. TVP sprawia wrażenie przekonanej o świetności swoich wyborów. Co do utworu Gromali - tu pozostaje światełko w tunelu w przypadku wygrania preselekcji, ponieważ reprezentant bodajże do końca marca ma prawo do zmiany utworu, z którym wystartuje. Jeżeli "Light Me Up" zostanie przyjęte przez fanów dużo gorzej niż "Without You", to jest jeszcze szansa na zaprezentowanie w Portugalii tej drugiej kompozycji. Podobno na zagranicznych forach "Light Me Up" zostało bardzo źle przyjęte, co mnie akurat nie dziwi.
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

Postautor: musicmaster » 14 lut 2018, 21:59

Gdybym był jurorem, moja finałowa 10 wyglądałaby następująco:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Ależ to byłby dobry finał... :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 14 lut 2018, 22:32

Też jestem bardzo zawiedziony, mimo podejrzewań jak mniej więcej może wyglądać skład preselekcji i tak miałem nadzieję, że pojawi się chociaż jedna "perełka", za którą z czystym sumieniem będę mógł trzymać kciuki. Natomiast moją opinią w tej sprawie proszę absolutnie się nie sugerować, rzadko trafiam z typowaniami jeżeli chodzi o Eurowizję. ;)
Rok 2014 - w zasadzie pierwszy raz spokój o finał, w finale przekonanie o około 5 pozycji. I tak by było, gdyby decydowali tylko widzowie.
Rok 2015 - również spokój o finał, zwłaszcza przy ostatniej pozycji startowej. Myślałem, że finalnie będzie wyżej, hasłem tamtego roku było "Building Bridges", tak więc z wiadomych względów myślałem, że Monika nie będzie zamykała stawki.
Rok 2016 - nie brałem pod uwagę Szpaka, walka miała rozegrać się między Margaret a Edytą, sms został wysłany na tę pierwszą. Jeżeli chodzi o piosenkę Szpaka, dla mnie to był paździerz, patos. Myślałem, że nie wyjdziemy z czymś takim z półfinału. Z perspektywy czasu doceniam i gratuluję, intrygują mnie w dalszym ciągu te masońskie znaki podczas finału. Uważam, że jeżeli pojechałaby Margaret, finalnie byłaby wyżej niż Szpak, 1 miejsce u bukmacherów na pewno zrobiłoby swoje, natomiast w televotingu raczej ustąpiłaby miejsca na podium Dami Im z Australii.
Rok 2017 - nie brałem pod uwagę możliwości, żeby jechał ktoś inny niż Kasia. "Flashlight" na żywo rozczarowało, emocje i tajemniczość z wersji audio są nie do przeniesienia na występ na żywo przy tej propozycji, niemniej utwór piękny. Po raz kolejny całkowity spokój o finał, pierwszy raz kciuki trzymane aż tak mocno, i kolejna spora pomyłka, ponieważ byłem święcie przekonany o Top 10 w głosowaniu jurorskim, to była pierwsza szansa na bycie wywindowanym przez jury. W televotingu brak zaskoczenia, obstawiałem 11-15 miejsce.
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

Postautor: musicmaster » 15 lut 2018, 9:57

Gromee oficjalnie opublikował utwór. Kompozycja zwrotek w teledysku zdecydowanie różni się i "bardziej klei". Teraz można tego słuchać.

Poważnie. Nawet przyjemna ta propozycja się zrobiła.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 10:26 przez musicmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
MoonSwan
Obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: MoonSwan » 15 lut 2018, 10:16

Gromee był też obecny w RMF, zapowiedział, że bardzo chciałby reprezentować Polske w Lizbonie, a na scenie podczas koncertu KE wystąpi najprawdopodobniej sam Lukas z gitarą :-D Muszę powiedzieć, że słuchając tej premiery w radiu brzmiała ona naprawdę dobrze i mam ochotę znów ją odsłuchać. I rzeczywiście brzmi lepiej niż ta wersja wrzucona wczoraj. Moim zdaniem na tą chwilę Gromee to zdecydowany faworyt.
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert

Postautor: Reality » 15 lut 2018, 16:23

Co do propozycji Gromee, jest to ten typ utworu który zapomina się z chwilą wyjścia na scenę kolejnego uczestnika...
Na ten moment (raczej bez szans na finał) wysłałbym Isabell Otrebus, ew. Future Folk - bo ich regionalność może być jedynym "punktem zaczepienia" tegorocznego polskiego kandydata...
Awatar użytkownika
manieq01
VIP Expert

Postautor: manieq01 » 15 lut 2018, 17:04

Mi natomiast propozycja Gromee'go bardzo przypadła do gustu - ba! - nawet po zaledwie 2-3 odsłuchaniach brzmi w uszach, co u mnie nawet w przypadku genialnego "Without You" się nie zdarzało. Osobiście w Lizbonie widzę jego z Lukasem, w ostateczności Otrębus, chociaż propozycja Ifi Ude nie wiedzieć czemu o dziwo jest w miarę intrygująca. Reszta znanych utworów to niestety poziom poniżej dna, może Future Folk zaskoczy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: Huerco » 15 lut 2018, 18:43

Ja Light Me Up zacząłem śpiewać już po pierwszym przesłuchaniu, a chyba o to chodzi w dobrej propozycji na Eurowizję. :) Nie wyobrażam sobie natomiast nie zobaczyć Gromeego na scenie. Moment "techno" to absolutne pole do popisu dla niego. Sam Lukas na scenie może się nie sprawdzić.

Wróć do „Eventy w telewizji”