[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

Postautor: musicmaster » 04 mar 2018, 17:36

Jeszcze odnosząc się do zwycięzców... Ciekawą inspiracją dla Gromali mógłby być ubiegłoroczny JOWST.

Muzyka klubowa podczas głównego konkursu zwykle nie odnosi wielkich sukcesów... Ta nasza propozycja także jakąś wybitną nie jest...
Moim zdaniem samo wyjście z półfinału będzie sukcesem. Liczę na jakieś modyfikacje w kompozycji wersji LIVE, większą dramaturgię i zwrócenie uwagi na wokalistę. Na tym holu TVP działo się wszystko, a zarazem nic - czyli występ był słaby.
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator

Postautor: TapMadlFan » 04 mar 2018, 22:37

Jest to na pewno najlepszy wybór z konkursowej 10-tki, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.
Warto też dodać, że piosenka ma już ponad 2 mln wyświetleń na youtube co na pewno potwierdza, że jest to chwytliwy kawałek i daje nadzieje na dobry wynik w Lizbonie ;)
Finał moim zdaniem pewny :D
Powodzenia GROMEE!
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

Postautor: MaciejOlek » 05 mar 2018, 1:35

Jeszcze ja odniosę się do preselekcji. Realizacja fatalna. Orzech taki sobie. Te ciągle łamanie się głosu nie przystoi. Najlepsze w jury były miny. Co tu robił Terrazino, nie wiem.
Najlepsze występy to Gromee feat. Lukas Meyer, Ude i Urlik. Ortębus to jakiś żart był. Tak ją promowali i co? Tylko dziewiąte miejsce, brawo! ;) A jej miny idealnie nadają się na setki memów! ;) A występ przemilczę. Future Folk nawet lepiej niż pierwsza wersja, ale...
Na finał to myślę, że starczy, ale trzeba poprawić występ na żywo. A w finale myślę, oczywiście jak się dostaniemy, że tak na połowę stawki nas stać, nie więcej.
yogut
Użytkownik

Postautor: yogut » 05 mar 2018, 12:14

Znana jest oglądalność Krajowych Elminacji?
domi
Junior

Postautor: domi » 05 mar 2018, 21:01

Skrót tegorocznych preselekcji ;D
vissi

Postautor: vissi » 05 mar 2018, 21:12

Fajne :lol:
Rodowicz pozamiatała "Skończ k... powiedziałam" :P

Niby dramat,a jednak komedia wyszła...
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 05 mar 2018, 23:45

TVP kasuje z Youtuba wykonania live z preselekcji... i to nawet z kont kompozytorów piosenek:
Screenshot_2018-03-05-23-31-10.png
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 06 mar 2018, 0:25

domi pisze:Skrót tegorocznych preselekcji ;D

To jest mega śmieszne, ale niestety w wielu miejscach prawdziwe, a co za tym idzie, żenujące.
Awatar użytkownika
komosa
Użytkownik

Postautor: komosa » 06 mar 2018, 6:15

MaciejOlek pisze:Co tu robił Terrazino, nie wiem.

Prawdopodobnie miał oceniać choreografię, ruch sceniczny. A że trochę śpiewa przy okazji, to go włączono jako "jurora uniwersalnego".
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Postautor: pulkownik » 06 mar 2018, 6:28

Stefano aktualnie koncertuje, ma swój zespół i daje show wokalno-taneczne ;)
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 06 mar 2018, 13:31

Siostry Ylva & Linda Persson, autorki tegorocznej propozycji Moniki Urlik, postanowiły pochwalić się światu również swoim wykonaniem "Momentum". :lol:
When strangers are coming...
MoonSwan
Obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: MoonSwan » 06 mar 2018, 19:29

Na eurowizyjnym kanale na YT, gdzie wrzucona jest już kandydatura z Polski, można przeczytać bardzo dużo pozytywnych komentarzy dla "Light me up". Mnóstwo osób pisze, że to najlepsza propozycja z Polski w ciągu kilku ostatnich lat.

Wśród komentarzy osób zza granicy, którzy wskazują swoje "Top 10" Polska wielokrotnie pojawia się w tych zestawieniach, często również wymienia się ją jako "Top 5".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 08 mar 2018, 14:09

Moim skromnym zdaniem jeszcze nie było aż tak najgorzej, ale po prostu z tak ciasną sceną nie mogło się to udać specjalnie realizacyjnie przy jej złej rozłożeniu. Czy to kwiestai tego, że koncert odbywa się w holu Wieży Babel TVP. Niekoniecznie biorąc pod uwagę sceny do eliminacji Junior Eurowizji, czy Krajowych Eliminacji 2016. Oczwywiwiście bardzo niezrozumiałe było filmowanie w mało odpowiednim momencie widowni, samych ekranów, czy jury, ale niewiele dało się zrobić. Co do poziomu muzycznego, bywało już gorzej i nudniej. Piosenka Gromeego wykonywana przez Meijera jednak miała najwięciej tego, co Europa lubi na Eurowizji i zasłużenie wygrała. Cieszy mnie także dość dobre 4 miejsce Ifi Ude, a także z wiadomych względów 3 miejsce Moniki Urlik i 5 Marty Gałuszewskiej, która jak na tak krótki staż na rynku muzycznym zaliczyła tu udany debiut. Teraz tylko pozostaje liczyć w maju na piąty z rzędu awans Polski do finału i oby jak najwyższe miejsce w nim.
Havana pisze:Okropne ujęcia na Orzecha. I te kolorowe kółka za nim, naprawdę jak do JESC...-

Te kule przecież bezpośrednio przypominają oprawę Konkursu Piosenki Eurowizji w zeszłym roku.
BardzoCiekawyNick pisze:Ale chyba to zbyt optymistyczne założenie. Cóż jeszcze nie przeglądałem propozycji innych krajów. Kiedy wszystkie będą wybrane? 12 marca czy póżniej?

Z tego co wiem - do 18 marca znane będą wszystkie piosenki. Z końcem tego miesiąca znać już będziemy pełną kolejność startową obu półfinałów.
domi pisze:Skrót tegorocznych preselekcji ;D

Świetnie im to wyszło. Dla porównania materiał sprzed roku. ;D:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 08 mar 2018, 14:14

Trzeciak pisze:Te kule przecież bezpośrednio przypominają oprawę Konkursu Piosenki Eurowizji w zeszłym roku.

Takie było również i moje pierwsze skojarzenie, natomiast dalej nie rozumiem tego, czemu ich kolorystyka była jak do konkursu dla dzieci.

Według portalu eurowizja.org tegoroczne Krajowe Eliminacje zgromadziły zaledwie 1,78 mln telewidzów.
When strangers are coming...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 08 mar 2018, 14:30

O tym wiadomo już w wątku o "Telemetrii". :)
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Eventy w telewizji”