Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat filmikiem na YT się nie sugerowałem to po pierwsze. A po drugie - skoro już o tym filmiku mówimy, to studio prowadziła nie Iwona Kubicz, a Katarzyna Obara-Kowalska (notabene - obecna radna Wrocławia :) ).

Imprezę 2004/2005 w TVP2 akurat kojarzę, szczególnie styl konferansjerski Agaty Młynarskiej z którego ta impreza "słynęła" (jak i późniejsze w Polsacie :D), no i wielką figurę Smoka Wawelskiego na rynku w Krakowie oraz tancerzy ludowych. Imprezę tą transmitowano także w TVP Polonia, gdzie zaraz po północy obwieszczającej rok 2005 prezenterzy stacji ze swojego studia spikerskiego także złożyli swoim widzom życzenia noworoczne. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Eksperci są zgodni - stacje telewizyjne nie mają co liczyć na zarobki z reklam. Przychody ze spotów nie pokryją w całości kosztów imprez. Ze skutków wymiernych prędzej widzą korzyści wizerunkowe dla stacji i miasta: http://[link zakazany]/artykul/im ... kow-opinie
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Polsat już nie raz informował, że dla nich koncert sylwestrowy to zwieńczenie ramówki i podziękowanie w stronę widzów za ubiegłoroczne sezony telewizyjne. Co tylko potwierdza czysto wizerunkowy charakter imprez. TVN też poniekąd to potwierdza, kontynuując organizację sylwestra mimo słabych wyników. Myślę, że finansowo stacje wychodzą co najwyżej na zero. :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Biorąc pod uwagę ceny reklam w cennikach, to nawet wyjście na zero jest mało realne, a na pewno w przypadku TVP2. Nie dość, że BR TVP SA daje przed i po imprezie sylwestrowej niskie ceny reklam, to jeszcze Dwójka nie przerywa nimi swojej imprezy sylwestrowej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Podsumowując tegoroczne imprezy sylwestrowe w tym roku chyba zdecydowanie Polsat aczkolwiek należą się wyrazy szacunku stacjom TVP3 i WP oraz mimo puchy także Nowej TV za chęci włączenia się do walki.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Lex

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Jak przeglądam filmiki w sieci, to mam wrażenie że coraz więcej polskich artystów skupia się coraz bardziej na coverach niż na własnych utworach. Czyżby przestali już tworzyć własne piosenki?
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4476
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 800
x 258

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Wczoraj podczas Sylwestra na Dwójce było mało coverów,na Polsacie było ich dużo więcej.Na świecie też coraz więcej osób tworzy covery.
Lex

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Co nie oznacza, że to jest dobry trend. To nie jest wytłumaczenie.
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert
Posty: 653
Rejestracja: 12 lip 2012, 9:24
Lokalizacja: Warszawa
x 54
x 98

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reality »

A więc moja ocena (największych) telewizyjnych imprez sylwestrowych wygląda następująco:

Scena oraz efekty (oświetlenie, pirotechnika):
1.TVN
2.TVP2
3.POLSAT
Realizacja TV oraz scenariusz:
1.TVN
2.POLSAT
3.TVP2
Oprawa muzyczna oraz artyści:
1.TVP2
2.TVN oraz POLSAT
Prowadzący:
1.TVN
2.POLSAT
3.TVP2

Jeżeli chodzi o całokształt oraz plusy i minusy:

MIEJSCE 1: TVN
+ Scena, która była po prostu najlepsza. Zaawansowana techniczne, idealnie i z głową wpasowana w otoczenie. Efekty wprost zachwycały, a pirotechnika była bardzo bogata. Pomysł z synchronizacją oświetlenia PKiN był strzałem w 10!
+ Prowadzący którzy moim zdaniem byli najbardziej "prawdziwi".
+ Pokaz sztucznych ogni - chyba jedyny który można było tak nazwać, TVP2 nie miało nic, natomiast Polsat puścił fajerwerki zupełnie bez pomysłu...
+ Wspaniała Agnieszka Chylińska która była nie tylko królową łez, ale i sceny oraz Ania Wyszkoni dzięki której pod sceną było naprawdę głośno!
+ Miejsce, cieszę się że sylwester powrócił do Warszawy! Stolica to stolica, TVN bardzo dobrze się tu odnajduje i widać że finał WOŚP będzie równie dobrze zrealizowany :)
+ Śpiew NA ŻYWO! ;D
+ Bardzo dobry marketing internetowy (social media).
- Bardzo nudna Kasia Stankiewicz, zupełnie nie nadająca się na taką imprezę.
- Przerwy reklamowe w trakcie występów artystów.
- Brak gwiazdy zagranicznej, gdyby udało się zaangażować kogoś pokroju Jessie J, Clean Bandit czy Bebe Rexha to zwycięstwo frekwencyjne TVN miałby w kieszeni.

MIEJSCE 2: TVP2
+ Mimo wszystko dobra i ciekawa scena, trochę znikająca w ciemności otoczenia.
+ Miejsce, Zakopane kojarzy się jednak bardzo dobrze i "polsko" :)
+ Doda i powrót Virgin, mimo rezygnacji z show (pewnie przez brak funduszy) jej występ był taką perełką na tle innych.
+ Zenek Martyniuk, nie oszukujmy się ale przyciągnął on zdecydowaną większość naszego społeczeństwa :D
+ Brak reklam - to mówi samo za siebie hehe.
- Edyta Górniak, jej występ był mierny a gaża największa... Może gdyby nie to, to koszta na organizacje imprezy byłyby większe.
- Brak punktu kulminacyjnego, ja tam nawet nie widziałem zapowiadanego pokazu laserowego :rolleyes:
- Duet Zenek-Maryla, to była największa katastrofa całego sylwestra. Na myśl przychodzi występ "pijanego" Krawczyka. Artyści są jednak w pracy i powinno wymagać się od nich profesjonalizmu.
- Nadmiar gwiazd, przez to cały sylwester był "za szybki" i polegał na wymienianiu się poszczególnych wykonawców.
- Słaba organizacja, zmiana miejsca miesiąc przed imprezą, wystawianie zespołów - to wszystko to czarny PR dla TVP.
- Playback...

MIEJSCE 3: POLSAT
+ Promocja koncertu najlepsza ze wszystkich stacji.
+ Bardzo dobra Natalia Szroeder w roli prowadzącej :)
+ Trolling TVP przez Ewę Farną i jej makijaż :D
+ Zwięzły scenariusz.
- Scena! Dawno nie widziałem czegoś tak tandetnego i nudnego... A teoretycznie Polsat był liderem w tej kategorii...
- Beata Kozidrak, ma hity na swoim koncie ale ja to bym jej podziękował i podarował snickersa :-\
- Playback! :angry: :angry: :angry:
- Lokowanie produktów.
- Stagnacja. Od pewnego czasu Polsat stoi w miejscu i robi sylwestra na jedno kopyto. I przede wszystkim za to Polsat otrzymuje ostatnie miejsce.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017! :)
luki118
Obserwator
Posty: 268
Rejestracja: 12 paź 2014, 8:06

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: luki118 »

Nowe dane dotyczące ogladalności oraz liczby osób przed sceną https://www.facebook.com/31675031850785 ... =3&theater
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Jacek Kurski mówiący o "ponadnarorowym charakterze imprezy" odlatuje hen wysoko. Żeby imprezę muzyczną podnieść do takiej rangi...

Na całe szczęście miałem w sylwestra inne problemy, niż telewizyjne imprezy, ale generalnie najchętniej domownicy włączali Dwójkę i Polsat. Niech to nikogo nie dziwi. Za to miło byłem zaskoczony tym, że gwiazdy disco polo nie śpiewały z pełnego playbacku (chyba tylko Zenon Martyniuk "wspomagał się" - Boys lecieli raczej w stu procentach na wokalu). Niemniej wspólne wykonanie utworu przez Zenka i Marylę Rodowicz stanowi symbol. Disco polo, dwadzieścia lat temu deprecjonowane, obecnie jest w mainstreamie pełną gębą. I to na antenie telewizji publicznej, która w przeszłości wykazywała szczególny ostracyzm do muzyki chodnikowej.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

U mnie kolejność jest taka:
1. Obrazek Sylwestrowa Moc Przebojów - Katowice
+:
a) Kaczorowska i Szroeder w roli prowadzących
b) prowadzących znakomite występy niektórych wykonawców z Sylwią Grzeszczak na czele - tutaj do pochwalenia zwłaszcza "Turn Back Time" Sylwii i Beaty Kozidrak
c) znakomita promocja
d) dobra realizacja
- :
a) wszechobecny playback
b) nadmiar prowadzących - Szwed, Karpowicz j Korólczyk byli zbędni
2. Obrazek Sylwester z Dwójką - Zakopane
+:
a) Zenek Martyniuk!
b) dobre prowadzenie ze strony Haliny i Marceliny
c) Arrival czyli współczesna wersja ABBY
d) prosta grafika
e) dobra praca kamer
- :
a) fatalna scena - nawet na Eurowizję robią lepszą
b) fatalne prowadzenie ze strony panów - zwłaszcza Sebastiana Karpiela - Bułecki
c) mało brakowało a mielibyśmy rejestrowany wypadek na scenie
d) zbędne studio facebook'owe
e) mało Szpaka - za to co zrobił na Eurowizji powinien dostać więcej czasu
3. Obrazek Hello 2017 - Warszawa
+:
a) gwiazdy młodego pokolenia
b) współpraca z Radiem Eska która chyba wypadła jednak gorzej od duetu Polsat - RMF FM
c) dobra lokalizacja
d) grafika z pomysłem
e) dobra praca kamer
f) Gabi Drzewiecka z Zet Chilii w roli prowadzącej
- :
a) ucieczka z Krakowa
b) sztywny Prokop i straszna Mołek.
c) część gwiazd nie pasujących do imprezy
d) gwiazdy starszego pokolenia
e) brak gwiazd z zagranicy
f) scena wyglądająca na robioną dla TVP1 a nie TVN'u
4. Obrazek Pan Sylwester Wrocławski - Wrocław
+:
a) za samą odwagę
b) za występy Mesajah i Alicji Janosz
c) dwie sceny
d) postawienie na młodych
- :
a) nudy
b) realizacja pozostawiająca wiele do życzenia
c) mała ilość znanych wykonawców
5. Obrazek Polska wita Nowy Rok (Sylwester Regionów) - Zamość i chyba inne miasta Polski
+:
a) najwcześniejszy start relacji bo już od 13:05
b) pokazanie małych nie napompowanych koncertów sylwestrowych
c) kameralność
d) powrót do sprawdzonej w 2014 koncepcji Sylwestra Regionów
- :
a) organizacja w ostatniej chwili
b) brak pełnej informacji o liczbie miast biorącej udział w wydarzeniu
c) nie potrzebne wejścia z Zakopanego gdzie jest już TVP2
6. Obrazek Łódź Disco Fest - Łódź
+:
a) dobry pomysł z Sylwestrem tylko z muzyką disco polo
- :
a) pucha
b) najmniejsza reklama ze wszystkich nadawców
Ostatnio zmieniony 01 sty 2017, 20:07 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Poland pisze:a) fatalna scena - nawet na Eurowizję robią lepszą
e) mało Szpaka - za to co zrobił na Eurowizji powinien dostać więcej czasu
Nawet tutaj musisz uprawiać eurowizyjną agitkę?
Poland pisze: 4. (...) c) mała ilość znanych wykonawcóq
Oczekiwałeś na to, że na Sylwestrze niszowej, na dodatek, nowej stacji będzie sama plejada gwiazd?
Poland pisze:6. Obrazek Łódź Disco Fest - Łódź
+:
a) dobry pomysł z Sylwestrem tylko z muzyką disco polo
- :
a) pucha
b) najmniejsza reklama ze wszystkich nadawców
Przecież praktycznie to samo było w Polo TV, więc nie miało prawa równać się z tymi czołowymi imprezami sylwestrowymi.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

@Reality zgadzam się z Twoim podsumowaniem w 100%, choć dla mnie minimalnie wygrywa TVP2. Ujęli mnie bogatym "gwiazdozbiorem" ;)
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Imprezy sylwestrowe - temat zbiorczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat imprez sylwestrowych, tak więc postanowiłem powrócić do tabelek. Aby nie zaśmiecać zbytnio wątków i poprawić komfort przeglądania zestawienia stworzyłem do tego dedykowaną stronę www.
Link: https://backstagemedia.wixsite.com/sylwester
Jest to wersja rozwojowa, więc trochę błędów może się pojawić. Jest to też moja pierwsza przygoda z tworzeniem stron www, więc proszę o wyrozumiałość. ;) Wszelkie uwagi kierujcie na priv.

Co do samej tabeli, udało się poprawić wszystkie zgłoszone błędy oraz dodać brakujące elementy. Jeszcze raz dzięki za feedback!
Uwzględniłem również uwagę @Polanda dotyczącą braku stacji WP. Według mnie dziwnie to wygląda... Jeśli w tym roku WP nie zorganizuje sylwestra, to prawdopodobnie usunę tą stację z zestawienia.
Arkusz aktualizowany jest na bieżąco, a każda zmiana synchronizowana jest natychmiast ze stroną.
Miłego przeglądania. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości