[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Może nieprecyzyjnie - przez 5 ostatnich lat udziału Polski w konkursie.

Zmiana opinii na temat Izraela związana z zawirowaniami politycznymi w konsekwencji m.in. deklaracji Netty o Eurowizji w Jerozolimie - skandal z punktu widzenia Palestyny i apolityczności konkursu.

Sobral - nie Chopin, ale taki Grzesiu Turnau... nie widzę tutaj żadnego zaprzeczenia... pewnego rodzaju piękno kompozycji, natomiast irytująca postać z perspektywy wypowiedzi na temat uczestników konkursu...


Przytaczasz i zestawiasz moje posty z pokaźną różnicą czasową. Zdajesz sobie sprawę, że życie i opinie na temat osób nie są jednostajne?
Przykładowo... Mam dobre zdanie o znajomym. Po pewnym czasie znajomy mnie okrada, pluje na członków mojej rodziny i zachowuje się bardzo nieuczciwie. Nadal mam mieć o nim dobre zdanie?

Jeśli masz taką umiejętność stałości swoich opinii, albo ich przewidywania. To gratuluję. Może jaki wróżbita? ;D

Również kilka sprzecznych zdań z Twojej strony mógłbym zaprezentować - z tą różnicą, że dla mnie zmienność opinii jest normalna i kreuje ją międzyczas. Zatem oszczędzę sobie zabawy.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 1:04 przez musicmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 846
x 1017

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

musicmaster pisze:Zmiana opinii na temat Izraela związana z zawirowaniami politycznymi w konsekwencji m.in. deklaracji Netty o Eurowizji w Jerozolimie - skandal z punktu widzenia Palestyny i apolityczności konkursu.
A gdzie indziej miałaby się odbyć, skoro stolicą Izraela jest Jerozolima? Ostatnia organizowana przez nich Eurowizja - w 1999 roku - również była realizowana w Jerozolimie.
musicmaster pisze:Może jaki wróżbita? ;D
Może, ale przede wszystkim wiem o czym się wypowiadam, a Ty kreujesz się w tej kwestii na znawcę tematu, w niemal każdym poście używając określenia "eksperty" w związku do różnych komisji jurorskich/nadzorujących, a masz podstawowe braki w tym temacie.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Wikipedia nie jest obiektywnym źródłem informacji mój drogi. ;)
Jerozolima nie jest międzynarodowo uznawaną stolicą Izraela z racji zawirowań z Palestyną - bynajmniej tak mnie wyedukowano.
Niedawno Trump zdecydował o przeniesieniu tam ambasady USA. Natomiast stanowisko Polski jest niezmienne.
Pozwolę sobie zacytować wypowiedź ówczesnego ministra SZ p. Waszczykowskiego "Polska w dalszym ciągu uważa, że stolicą Izraela jest Tel-Awiw".

edit.

Jeśli moje wpisy tak wybrzmiewają. To cóż... Niech sobie tak wybrzmiewają. Ja za wybitnego eksperta i znawcę tematu się nie uważam. ;)
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 846
x 1017

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Nie posiłkuję się Wikipedią, ponieważ w tym wypadku nie muszę, stolic państw w moim wieku wstyd byłoby nie znać. Skoro zarówno Eurowizja w 1979 jak i w 1999 roku odbyła się w Jerozolimie, dlaczego w tym przyszłym miałoby być inaczej? Dopisywanie jakichś intencji z kosmosu do tego, co powiedziała Netta, to moim zdaniem kretynizm. Polskie media podłapują, żeby jeszcze w maju trochę ten eurowizyjny temat "wycisnąć", a o sukcesie Polaków nie ma za dużo co pisać.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Moim zdaniem warto przeczytać: http://fakty.interia.pl/swiat/news-izra ... Id,2479940

Dla nas najistotniejsze powinno być skupienie się nad nową formą wyłaniania reprezentanta Polski.
TVP właśnie teraz powinno rozpocząć intensywną pracę w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Chyba raczej nie zaczną i znowu zostawią wszystko na ostatnią chwile zasłaniając się skupieniem nad Opolem a następnie Junior Eurowizją a szkoda bo można pracować na różnych frontach a nie tylko na jednym.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

https://www.youtube.com/watch?v=q7-IaIm5VUA - nie wiem, czy już było, ale warto rzucić okiem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Marija Ivanowska z Eye Cue (Macedonia) laureatką corocznej nagrody za najgorszy strój Eurowizji 2018: https://www.escplus.es/eye-cue-gana-la- ... rbara-dex/
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To podsumowanie Eurowizji 2018 przez Macieja Mazańskiego ("Dobry Wieczór Europo!"), w tym o przyczynach porażki Polski na tegorocznym ESC i o przyszłorocznej Eurowizji w Izraelu (prawdopodobnie w Jerozolimie): Trzeba przyznać, że przyszłoroczny 64 Konkurs Piosenki Eurowizji może okazać się w jednym z najtrudniejszych do zoorganizowania.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Oby nie było jak w 1999 roku kiedy to podobnie 2011 nawaliła technika chociażby pod postacią zakłóceń komentarza podczas konkursu.
Kto chce zobaczyć poprzednią Eurowizję w Jerozolimie tego odsyłam do profilu ArchiwumEurowizjiTV na Youtubie (a konkretniej tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Q9cVeM3X4N )gdzie jest on zapisany.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To akurat w tym wypadku jest najmniejszym kłopotem. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kolejne podsumowanie Eurowizji 2018 z oficjalnego kanału na YT. Jak widać, mimo polskiej porażki w tym roku - załapał się tam "Snake Dance" Gromiego. :):
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Robi się ciekawie. https://twitter.com/Eurovision/status/9 ... 5404252160
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Na razie nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Po prostu chodzi o to, że w internecis ktoś puścił na razie fake-newsa o terminach i miejscu rozegrania koncertów 64 ESC.

A według danych zebranych przez EBU - tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji obejrzało 186 mln widzów, czyli bardzo podobna widzów, jak rok temu: https://eurovoix.com/2018/05/23/186-mil ... test-2018/
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Myślę że szczytową ilość widzów dorosła Eurowizja ma już dawno za sobą (Sztokholm 2016 z 210 milionów widzów) i teraz bardzo trudno to będzie przebić. Ciekawie za to jest w przypadku Junior Eurowizji gdzie większość oglądalności opiera się na wynikach... z Polski więc pewnie tam za punkt honoru EBU obrało sobie utrzymanie Polski (TVP) w stawce konkursowej.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ninja65 i 12 gości