[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
tv_fan
Obserwator

[TVP1] Eurowizja

Postautor: tv_fan » 13 maja 2018, 12:31

Poza tym w Polsce jednak Eurowizja kojarzy się przede wszystkim z mniejszymi lub większymi ale jednak porażkami. Mało kto z naszych rodzimych artystów o uznanym dorobku chce więc brać w tym udział, obawiają się kompromitacji.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 13 maja 2018, 12:45

"Dawać szanse młodym" - no tak, ale żeby to doświadczenie na scenie jakieś jednak było, a nie jak w 2017 i 2018 roku wyszły dwie wystraszone Belgijki. Górniak moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł z możliwych, ale sprawdziłby się. Gdyby ktoś w tym kraju skomponował Natalii Szroeder balladę minimum na poziomie "Beautiful Mess" (ESC 2017 2. miejsce) lub Sylwii Grzeszczak w stylistyce "A Million Voices" (ESC 2015 2. miejsce), to ja to kupuję w ciemno. Nie porywajmy się póki co na nic innego, bo może się okazać, że znów do energicznego kawałka dostaniemy gitarzystę z Blue Cafe i pląsający żeński chórek z losowych dożynek.
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Poland » 13 maja 2018, 12:50

wiatriwoda pisze:Jak nie trawię Sławomira, to jego hit bez kiczowatej otoczki jest niezły, ale wątpię by napisał drugi taki. Ale tak jak mówię, Sławomir, jego styl i to wszystko, jego żona, są zbyt kiczowaci, musiałby przejść rebranding hah :) I wtedy może bym był za takim ryzykiem raz :)

Sam Sławomir nie mówi nie i już zastanawia się nad udziałem, zdając sobie już sprawę że musiałby stworzyć nowy utwór a nie odcinać kupony od swojej płyty.
Może mnie wyśmiejecie ale nawet wysłanie My3 nie byłoby głupim pomysłem, zwłaszcza że grupa powstała na zagranicznej podstawie. Z miejsca przy dobrej piosence mogłoby to dać nam punkty z Belgii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii gdzie podobna forma jest już była używana oraz z Serbii gdzie zbliżony zespół był w 2013 roku.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 12:54 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Frontowiec » 13 maja 2018, 12:51

''My3'' to bardziej pasuje do Junior Eurowizji niż do dorosłej Eurowizji.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 13 maja 2018, 12:54

Poland pisze:Może mnie wyśmiejecie ale nawet wysłanie My3 nie byłoby głupim pomysłem

Czy powstały już w tej sprawie jakieś petycje?
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Poland » 13 maja 2018, 13:02

Nie do końca Frontowvu bo wokalistki są już wieku dorosłej wersji konkursu. Petycje w tej sprawie jeszcze nie powstały i chyba nie powstaną.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
J-Will
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: J-Will » 13 maja 2018, 14:07

Sławomira nie trawię, ale może ten jego kicz by się jednak sprzedał? Wiadomo nie od dziś, że w Eurowizji nie zawsze chodzi o sam utwór a o całą otoczkę czy też zażyłości między państwami.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Trzeciak » 13 maja 2018, 14:08

pulkownik pisze:[...]w czasach gdy wysyłaliśmy kicz pokroju The Jet Set, Tul czy porażkę Legendę Mrozińskiego i decydowały tylko głosy widzów[...]

W 2007 roku owszem, były tylko głosy widzów, ale w 2010 i w 2011 już był system 50:50 (głosy jury i widzów z każdego kraju), który w tej formie utrzymał się do 2015 roku.
Frontowiec pisze:Moim zdaniem Izrael niesłusznie wygrał tegoroczną Eurowizje - ta piosenka była tak słaba i denna że powinna odpaść od razu z półfinału, była to zdecydowanie najgorsza piosenka w historii Eurowizji. Ja myślę, że wygrana Izraela na Eurowizji jest zdecydowanie decyzją polityczną.

Bardziej to Czechy (mój faworyt) powinny wygrać Eurowizje niż Izrael. Zresztą ciekaw jestem czy za rok Polska pojedzie na Eurowizje do kraju, który jednocześnie nas atakuje i obraża pomimo iż im pomogliśmy podczas II WŚ?

I tylko dlatego, że nie wygrał Twój faworyt i masz pretensje do tego państwa nazywasz zwycięską piosenkę najgorszą, a werdykt decyzją polityczną? Bez obrazy, ale na tym polega urok ESC, że 200 milionów różnych gustów decyduje o tym która piosenka ma wygrać.

Rozumiem, że ESC jest w pewnym sensie jest politycznym konkursem, ale awaturę polityczną zostawmy tym, którzy ją wywołali, a nie wciągajmy w to branży muzycznej, bo mimo wszystko Konkurs też jest wielką zabawą.
Pozdrawiam, Trzeciak
kubaj0
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: kubaj0 » 13 maja 2018, 16:41

No to teraz może moje "pięć groszy" o Eurowizji:
* Jak dla mnie zwycięstwo Izraela w porządku - od początku piosenki strasznie nie lubiłem, ale tak przez ostatnie kilka tygodni chyba mi zobojętniała, więc zwycięstwo ok. Netta to wg mnie dużo lepsza zwyciężczyni niż Jamala z 2016 (tak wiem, mnóstwo tu pochwał na nią, ale ja nadal nie rozumiem jak mogła wygrać ) czy ta porażka z 2017 (którego wygranej chyba nigdy nie zrozumiem - piosenka koszmarnie nudna plus jeszcze coś tam kręcił Salvador z rzekomą chorobą i nieobecnością na próbach; mimo że nie jestem zwolennikiem Jamali, już wolę 100 razy bardziej ją od niego).

*Po prostu nie mogłem wczoraj przy punktacji widzów ze śmiechu z punktacji dla Australii i Szwecji - nie spodziewałem się aż tak niskiej dla Szwecji, ale dobrze że tyle dostali - od jurorów i tak dostali za dużo. I jestem od wczoraj oburzony tym, jak można było dać świetnego Ukraińca na samym końcu, a takie Benjamina na drugim miejscu :/ dobrze, że widownia podratowała Ukrainę (w tym 12 z Polski :D) - jak dla mnie top5 występów z wczoraj.

* Cztery prowadzące jak dla mnie były zbędne - powinni usunąć co najmniej jedną (o ile nie dwie, czy trzy). Filomena prowadząca w green-room była zdecydowanie najlepsza z całej tej ekipy.

*Incydent Brytyjki - cóż, nie jest to miłą sytuacja, ale pewnie nie chcąc powtórki, wiedziała że może coś ugra u widzów... jak dla mnie, ugrała co najwyżej tyle, że nie skończyła ostatnia, bo na to była strasznie duża szansa.

*Cieszę się, że nie sprawdziły się wysokie notowanie bukmacherów odnośnie do wysokich miejsc Francji i (zwłaszcza!) Irlandii. Piosenki do mnie kompletnie nie trafiają i nie wiem czym niby się tak wyróżniały, że były na tak wysokich pozycjach.

*Nie rozumiem takiego wysokiego notowania przez większość jurorów Austrii - nie zasługiwała na pierwsze miejsce u nich. Nie bałem się specjalnie o ich wygraną jednak, bo wiedziałem, że widzowie dadzą ją zdecydowanie niżej. Całe szczęście, że nie wygrało.

*Jednak mimo swojego no jednak niestety trochę kiepskiego występu, trochę mi szkoda Julii z Rosji - szkoda że na nią padł ten "zaszczyt" bycia pierwszym niezakwalifikowanym do finału reprezentantem jej kraju. Jej udział został narzucony i wiem, że Rosjanie sami ją mocno krytykowali, ale uważam że strasznie z nią źle to rozegrano - jak już narzucili jej reprezentowanie, to mogli jej lepiej podpasowany jej utwór stworzyć i najlepiej w jej ojczystym języku. Myślę, że jednak wtedy mimo wszystko wyszłoby jej to co najmniej "przyzwoicie", a tak mieliśmy co mieliśmy. Z brakiem awansu się nie dziwię, ale mimo wszystko mi jej chyba tak po ludzku szkoda.

* Po tych próbach, gdzie Polska przed półfinałem naprawdę dobrze wypadła, a Australijka naprawdę źle, to już serio zaczynam myśleć, że są jakieś układy między EBU a Australią, że mimo kiepskiego wykonania, jurorzy w półfinale dali ją na trzecim miejscu, a Polskę jak czwartą od końca. Nie wiem czym sobie Polska zasłużyła na takie krzywdzenie od jurorów od tylu lat.

Tutaj mój ranking TOP26 - zamieszczam w spoilerze, bo i tak ten post jest już dość długi ;) Ogólnie pozycje 1-12 oceniam na "+", pozycje 13-17 "+/-" (obojętne mi) a pozycje 18-26 na "-" (robiłem sobie w trakcie transmisji tabelkę z takimi trzema kolumnami i rozpisałem w trakcie skrótu dokładniej co i jak
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 13 maja 2018, 16:51

Chociaż z dużą częścią wpisu @kubaj0 się nie zgadzam, to mi również jest tak po ludzku szkoda Rosjanki, dziewczyna bez dwóch zdań już w zeszłym roku została polityczną marionetką i to na nią wylewa się teraz największe szambo.
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Trzeciak » 13 maja 2018, 18:02

Znani są laureaci nagród im. Marca Bezencona.

Nagroda kompozytorów: EQUINOX - "Bones" (Bułgaria)
Nagroda artystyczna: "Mercy" - Madame Monsieur (Francja)
Nagroda dziennikarzy: "Fuego" - Eleni Foureira (Cypr)

Więcej: https://eurovision.tv/video/the-marcel- ... ds-of-2018
Pozdrawiam, Trzeciak
tv_fan
Obserwator

[TVP1] Eurowizja

Postautor: tv_fan » 13 maja 2018, 18:05

havanew pisze:Chociaż z dużą częścią wpisu @kubaj0 się nie zgadzam, to mi również jest tak po ludzku szkoda Rosjanki, dziewczyna bez dwóch zdań już w zeszłym roku została polityczną marionetką i to na nią wylewa się teraz największe szambo.

Ja przepraszam bardzo, ale chyba jest dorosła i wiedziała co robi? Moim zdaniem, doskonale zdawała sobie sprawę na czym może ugrać dobry wynik (a to że nie ugrała to inna kwestia). Mi nie jest jej szkoda.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Trzeciak » 13 maja 2018, 18:10

A to relacja Macieja Mazańskiego ("Dobry wieczór Europo!") zaraz po finale Eurowizji 2018. Jak widać, nie był zadowolony z wygranej Izraela na ESC, jak Orzech z wygranej Danii w 2000 roku:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 13 maja 2018, 18:48

Moje podsumowanie:

1. Izrael - Brawo Netta! :) Tak jak pisałem wcześniej, nie spodziewałem się wygranej nawet w televotingu, sądziłem że temat trochę się już przejadł, ale mimo wszystko gratuluję, była w moim TOP5.
2. Cypr - Ani do samej piosenki ani do artystki nic nie mam, ale bardzo się cieszę, że to nie wygrało. Powrót do początków XXI w. nie jest Eurowizji potrzebny.
3. Austria - Za wysoko. Nie spodziewałem się wygranej u jurorów, środek stawki wśród widzów dość przewidywalny.
4. Niemcy - Brawo, brawo, brawo! :) Nie miałbym nic przeciwko nawet w przypadku zwycięstwa.
5. Włochy - Do mnie tego typu muzyka nie przemawiała nigdy, ale ostatnia pozycja startowa na pewno też zrobiła swoje. Dobrze, że nie załapali się do ścisłej czołówki.
6. Czechy - Piosenka fajna, prezentację live przemilczę, chociaż najgorsza nie była. Tak wysokiej pozycji się nie spodziewałem, ale jest to pierwszy tak duży sukces naszych czeskich sąsiadów, więc się cieszę.
7. Szwecja - Ani 2. miejsca u jurorów, ani tak niskiego televotingu się nie spodziewałem. Naprawdę widzom bardziej podobało się pastwisko kóz z Serbii? Z chęcią zamieniłbym ich końcową pozycję z Austrią.
8. Estonia - Gratulacje! :) Najważniejsze, że jest TOP10.
9. Dania - Pamiętam, że kiedyś napisałem na forum, że ten kraj albo zostanie w półfinale, albo wejdzie do finału i będzie w nim bardzo wysoko, nic pomiędzy, i patrząc na 5. pozycję wśród widzów to chyba się to sprawdziło. :)
10. Mołdawia - Zasłona milczenia.
11. Albania - Pozytywnie! Był w mojej półfinałowej "grupie śmierci", ale występ na żywo naprawdę efektowny.
12. Litwa - Najważniejsze, że była dziesiątka u widzów! :) Po preselekcjach na Litwie napisałem tutaj, że utwór zasługuje na docenienie, a okolice TOP15 będą już dużym sukcesem, więc plan minimum wykonany z nawiązką.
13. Francja - Za nisko. :( Może rzeczywiście wczoraj nie był to występ po zwycięstwo, ale i tak powinni bić się o czołówkę.
14. Bułgaria - Nie wzbudziło to we mnie żadnych emocji, miejsce adekwatne.
15. Norwegia - Gdyby tego nie śpiewał Rybak, to byłyby żarty jak z zeszłorocznej Czarnogóry. Duży zawód Norwegów, oni otwarcie przyznawali, że jadą tam po podium.
16. Irlandia - Myślałem, że będą wyżej u widzów natomiast nie wiem co ten Orzech znów wykombinował, że jego zdaniem to będzie TOP5.
17. Ukraina - Ostatniego miejsca wśród jurorów nigdy bym się nie spodziewał. Myślałem, że będzie wyżej, ale w moim prywatnym rankingu Melovin byłby właśnie w okolicach tego 17. miejsca, więc moim zdaniem jest w porządku.
18. Holandia - Kolejny duży zawód kraju, który jechał po dużo wyższą pozycję. Mi się to podobało, w "dziesiątce" powinno zająć miejsce Mołdawii.
19. Serbia - Jedyna odpowiednia pozycja to 26.
20. Australia - To było straszne, nie ma co ukrywać. Podejrzewałem, że Jessica osiągnie najniższy wynik w dotychczasowej historii startów swojego kraju.
21. Węgry - Sądziłem, że będą jednak kilka oczek wyżej.
22. Słowenia - Nie kupuję tego, kompletnie bez polotu.
23. Hiszpania - Pisałem, że mam nadzieję, że 2. pozycja startowa nie zaszkodzi im tak jak Kasi przed rokiem. Zaszkodziła jeszcze bardziej. Ta piosenka i wykonanie na żywo bez dwóch zdań zasługuje na pierwszą połowę tabeli.
24. Wielka Brytania - No szkoda mi jej wczoraj było, ale na szczęście nie wpłynęło to na wynik. Wiedziałem, że do wyniku Lucie Jones SuRie nawet się nie zbliży.
25. Finlandia - Bardzo duże zaskoczenie, myślałem że Saara wysoką pozycję u telewidzów ma w kieszeni. Utwór mnie zawiódł od początku, z "Domino" może miałaby szansę zostać drugą Dami Im. Szkoda, na pewno nie była to prezentacja na przedostatnie miejsce.
26. Portugalia - Również zaskoczenie, niżej niż Serbia na pewno być nie powinna, ale to już pewnego rodzaju tradycja, że kraj-gospodarz jest ignorowany w finale. W ostatnim czasie chyba tylko Szwedzi odbili od tej reguły.

Cały konkurs oceniam pozytywniej niż przed rokiem, gdyż Portugalia miała chociaż na to widowisko jakiś pomysł, w Kijowie sporo rzeczy zostało zrobionych "na odwal się". Nastąpiło WIELKIE odrodzenie BIG5, oby taki poziom został już zachowany. Niemcy wracają do gry, może na przyszły rok będą próby namówienia Leny? ;) Chociaż sam zwolennikiem takich powrotów nie jestem, a Lena już raz wracała. Śmiem stwierdzić, że po 2018 roku nic w Eurowizji nie będzie już takie, jak wcześniej - nie po półfinałowych porażkach Rosji, Azerbejdżanu, Rumunii a także po 23. miejscu w głosowaniu widzów dla Szwecji. Historia działa się na naszych oczach. ;) Oby w przyszłym roku z wiadomych względów emocje trzymały się nas do samego końca!
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Trzeciak » 13 maja 2018, 19:54

Podobnie się mówiło po Sztokholmie w 2016 roku (gdzie z krajów nordyckich w finale znalazła się tylko Szwecja, Grecja pierwszy raz nie znalazła się w finale od czasów wprowadzenia półfinału, a Czechy pierwszy raz byli w finale), a rok później wiele starych "demonów" w Eurowizji wróciło. :)
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Eventy w telewizji”