[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Cristof006
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Cristof006 » 15 maja 2018, 18:58

Poland pisze:Wirtualnemedia piszą o ruinie w kwestii oglądalności Eurowizji: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/eu ... mln-widzow
Dobrze więc kiedyś Orzech powiedział że metoda wyboru piosenki powinna iść do wymiany choć w kwestii oglądalności TVP ...się cieszy choć samo już dwa razy obiecało zmiany w preselekcjach.

Czy ja wiem czy ruina? Raczej można było się spodziewać takiego wyniku, skoro Polski w finale nie było. Natomiast teraz "nasz" półfinał oglądało więcej osób niż rok temu z Kasią Moś. W TVP na pewno wiedzą jaki potencjał w kwestii oglądalności ma eurowizja. W tym roku widać, że brak awansu do finału to minus ponad milion widzów. Pewnie jakieś wnioski zostaną wyciągnięte, by w przyszłym roku sytuacja się nie powtórzyła. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Awatar użytkownika
kacper3100
Activist
Kontaktowanie:

STARS.TV (HD)

Postautor: kacper3100 » 15 maja 2018, 20:50

Post przeniesiony z tematu STARS.TV - Tomek.

Te piosenki eurowizyjne to są badziewia. I z tego roku, i z poprzednich lat. Nie wiem, jak można było piosenkę tej Netty uznać za "hit Europy". Po usłyszeniu kilku sekund tej piosenki musiałem uszy uregulować. Dawno takiego chłamu nie słyszałem. Dlatego uważam, że ta cała Eurowizja to kicz i że Polska się wycofa z tego.
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: musicmaster » 15 maja 2018, 21:54

Śmiem wątpić, czy aktualne eksperty kierownicze z Kurskimi na czele wyciągają jakiekolwiek wnioski z niepowodzeń projektów stacji.
W tym roku potencjał do wysłania czegoś naprawdę dobrego był. Zgłosiły się dziesiątki utalentowanych, młodych artystów, którzy nie zostali dopuszczeni do koncertu w wybitnym studio gmachu TVP.

Ta propozycja z całą pewnością przeszłaby do finału i zawalczyła o dobre miejsce.

Paradoksalnie moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie dwóch półfinałów, w każdym po 10 artystów, z czego do finału przechodzi najlepsza 4.
20 artystów w półfinałach - 8 w finale
półfinały - tylko i wyłącznie głosowanie widzów
finał - tak jak obecnie (50% widzowie, 50% sędziowie)

Śledzę propozycje kandydatów do naszych eliminacji od ponad 5 lat i naprawdę zgłaszane są światowe kompozycje - pomijane chyba tylko i wyłącznie ze względu na brak rozpoznawalności nazwiska.

Rzeczywistość jest niestety taka, że od lat na naszym zaściankowym eurowizyjnym podwórku nic się nie zmienia i marne są szanse, ażeby obecne tuzy medialne TVP cokolwiek zaradziły. A potencjał widowiska jest naprawdę ogromny.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 16 maja 2018, 0:17

@musicmaster, ja Ci tylko przypomnę, że pisałeś jeszcze kilka dni temu, że Izrael będzie miał trudności z opuszczeniem półfinału, a Rosja ma w nim zagwarantowany udział, więc proszę, nie przypinaj nikomu łatki "eksperty", ewentualnie sobie samemu.
musicmaster pisze:Śledzę propozycje kandydatów do naszych eliminacji od ponad 5 lat i naprawdę zgłaszane są światowe kompozycje - pomijane chyba tylko i wyłącznie ze względu na brak rozpoznawalności nazwiska.

A to bardzo ciekawe, szanowny ekspercie, skoro w 2012 i 2013 roku nie wysyłaliśmy na Eurowizję swojego reprezentanta, a "Krajowe Eliminacje" powróciły dopiero dwa lata temu.

musicmaster pisze:Izrael moim faworytem, tzw. SZTOS!

musicmaster pisze:Miarą wielkości artystycznej jest oryginalność, niepowtarzalność i umiejętność dopasowania się do nastrojów odbiorcy.
Taką wielkość zdecydowanie jako jedyny prezentuje w tym roku Izrael.

vs.
musicmaster pisze:Oby nie Izrael...

musicmaster pisze:Izrael wygrywa. Porażka.

A także:
musicmaster pisze:Salvador to dla mnie taki portugalski Grzegorz Turnau. Piękno zawarte w prostocie i wybornym głosie. Może i u nas jeszcze kiedyś ambitniejsza muzyka wkroczy na salony - czyt. do ramówki publicznego nadawcy.

vs.
musicmaster pisze:Ależ kreuje się Pan Sobral scenicznie na wybitnego muzyka - chyba najwybitniejszego w historii.
Normalnie Chopin z Portugalii...

No ale tak, mianujmy wszystkich po kolei słowem "eksperty"...
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: musicmaster » 16 maja 2018, 0:58

Może nieprecyzyjnie - przez 5 ostatnich lat udziału Polski w konkursie.

Zmiana opinii na temat Izraela związana z zawirowaniami politycznymi w konsekwencji m.in. deklaracji Netty o Eurowizji w Jerozolimie - skandal z punktu widzenia Palestyny i apolityczności konkursu.

Sobral - nie Chopin, ale taki Grzesiu Turnau... nie widzę tutaj żadnego zaprzeczenia... pewnego rodzaju piękno kompozycji, natomiast irytująca postać z perspektywy wypowiedzi na temat uczestników konkursu...

Przytaczasz i zestawiasz moje posty z pokaźną różnicą czasową. Zdajesz sobie sprawę, że życie i opinie na temat osób nie są jednostajne?
Przykładowo... Mam dobre zdanie o znajomym. Po pewnym czasie znajomy mnie okrada, pluje na członków mojej rodziny i zachowuje się bardzo nieuczciwie. Nadal mam mieć o nim dobre zdanie?

Jeśli masz taką umiejętność stałości swoich opinii, albo ich przewidywania. To gratuluję. Może jaki wróżbita? ;D

Również kilka sprzecznych zdań z Twojej strony mógłbym zaprezentować - z tą różnicą, że dla mnie zmienność opinii jest normalna i kreuje ją międzyczas. Zatem oszczędzę sobie zabawy.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 1:04 przez musicmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 16 maja 2018, 1:04

musicmaster pisze:Zmiana opinii na temat Izraela związana z zawirowaniami politycznymi w konsekwencji m.in. deklaracji Netty o Eurowizji w Jerozolimie - skandal z punktu widzenia Palestyny i apolityczności konkursu.

A gdzie indziej miałaby się odbyć, skoro stolicą Izraela jest Jerozolima? Ostatnia organizowana przez nich Eurowizja - w 1999 roku - również była realizowana w Jerozolimie.
musicmaster pisze:Może jaki wróżbita? ;D

Może, ale przede wszystkim wiem o czym się wypowiadam, a Ty kreujesz się w tej kwestii na znawcę tematu, w niemal każdym poście używając określenia "eksperty" w związku do różnych komisji jurorskich/nadzorujących, a masz podstawowe braki w tym temacie.
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: musicmaster » 16 maja 2018, 1:10

Wikipedia nie jest obiektywnym źródłem informacji mój drogi. ;)
Jerozolima nie jest międzynarodowo uznawaną stolicą Izraela z racji zawirowań z Palestyną - bynajmniej tak mnie wyedukowano.
Niedawno Trump zdecydował o przeniesieniu tam ambasady USA. Natomiast stanowisko Polski jest niezmienne.
Pozwolę sobie zacytować wypowiedź ówczesnego ministra SZ p. Waszczykowskiego "Polska w dalszym ciągu uważa, że stolicą Izraela jest Tel-Awiw".

edit.

Jeśli moje wpisy tak wybrzmiewają. To cóż... Niech sobie tak wybrzmiewają. Ja za wybitnego eksperta i znawcę tematu się nie uważam. ;)
Awatar użytkownika
havanew
Junior

[TVP1] Eurowizja

Postautor: havanew » 16 maja 2018, 1:17

Nie posiłkuję się Wikipedią, ponieważ w tym wypadku nie muszę, stolic państw w moim wieku wstyd byłoby nie znać. Skoro zarówno Eurowizja w 1979 jak i w 1999 roku odbyła się w Jerozolimie, dlaczego w tym przyszłym miałoby być inaczej? Dopisywanie jakichś intencji z kosmosu do tego, co powiedziała Netta, to moim zdaniem kretynizm. Polskie media podłapują, żeby jeszcze w maju trochę ten eurowizyjny temat "wycisnąć", a o sukcesie Polaków nie ma za dużo co pisać.
TEL AVIV 2019
Awatar użytkownika
musicmaster
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Postautor: musicmaster » 16 maja 2018, 1:25

Moim zdaniem warto przeczytać: http://fakty.interia.pl/swiat/news-izra ... Id,2479940

Dla nas najistotniejsze powinno być skupienie się nad nową formą wyłaniania reprezentanta Polski.
TVP właśnie teraz powinno rozpocząć intensywną pracę w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Poland » 16 maja 2018, 9:17

Chyba raczej nie zaczną i znowu zostawią wszystko na ostatnią chwile zasłaniając się skupieniem nad Opolem a następnie Junior Eurowizją a szkoda bo można pracować na różnych frontach a nie tylko na jednym.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

[TVP1] Eurowizja

Postautor: piciu » 18 maja 2018, 20:46

https://www.youtube.com/watch?v=q7-IaIm5VUA - nie wiem, czy już było, ale warto rzucić okiem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Poland » 20 maja 2018, 14:29

Marija Ivanowska z Eye Cue (Macedonia) laureatką corocznej nagrody za najgorszy strój Eurowizji 2018: https://www.escplus.es/eye-cue-gana-la- ... rbara-dex/
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Trzeciak » 21 maja 2018, 19:21

To podsumowanie Eurowizji 2018 przez Macieja Mazańskiego ("Dobry Wieczór Europo!"), w tym o przyczynach porażki Polski na tegorocznym ESC i o przyszłorocznej Eurowizji w Izraelu (prawdopodobnie w Jerozolimie):

Trzeba przyznać, że przyszłoroczny 64 Konkurs Piosenki Eurowizji może okazać się w jednym z najtrudniejszych do zoorganizowania.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Poland » 21 maja 2018, 20:22

Oby nie było jak w 1999 roku kiedy to podobnie 2011 nawaliła technika chociażby pod postacią zakłóceń komentarza podczas konkursu.
Kto chce zobaczyć poprzednią Eurowizję w Jerozolimie tego odsyłam do profilu ArchiwumEurowizjiTV na Youtubie (a konkretniej tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Q9cVeM3X4N )gdzie jest on zapisany.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Eurowizja

Postautor: Trzeciak » 21 maja 2018, 21:26

To akurat w tym wypadku jest najmniejszym kłopotem. :)
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Eventy w telewizji”