[TVP1/TVN] Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie/Festiwal Interwizji/Sopot Festival (1961-2009)

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP1/TVN] Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie/Festiwal Interwizji/Sopot Festival (1961-2009)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jestem w trakcie oglądania Sopot Festivalu 2006. Moim zdaniem program został świetnie zrealizowany, pociesza mnie też format obrazu - 4:3. Pozwala to na wygodne oglądanie konkursu na większości telewizorów.

Martwi mnie natomiast trema Magdy Mołek. Rozumiem, że TVN chce odbudować sympatię widzów do niej, jednakże gospodyni wydarzenia na początku transmisji była bardzo przestraszona. Widać, że z czasem trema jej ustępuje. Ogólnie przygotowanie SP2006 oceniam na 5+.
Awatar użytkownika
piotr396
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:17
Kontakt:

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr396 »

weś mołek ma sukienke za 50 tyś $ a wyglda za przeprszeniem jak szmata(sukienka)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Moim zdaniem Magda Mołek gdyby nie miała tak wylizanych włosów, z pewnością wyglądałaby lepiej. W końcu jest ładna.
Awatar użytkownika
piotr396
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:17
Kontakt:

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr396 »

sama magda jest ładna ale jej zachowanie kompletne dno
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Mnie wkurza Metz. Ten człowiek zawsze się przeceniał... dziwię się tylko, że nikomu nie podobała się piosenka zespołu Vanilla Ninja. :(
Awatar użytkownika
piotr396
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:17
Kontakt:

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr396 »

Metz przemądrzały a Kozyra siedzi i nic nie gada
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W sumie to już od początku byłem przygotowany na to, że Piotr Metz będzie albo tajemniczy albo bardzo krytyczny. Jest to pewnego rodzaju motywacja dla występujących, ale trzeba mieć granice. Uważam, że Metz zbyt ostro potraktował m.in. Sumptuastic, a dokładnie wokalistę zespołu, jednocześnie zachwalając dwie dziewczyny z tej grupy. Kozyra nic nie mówił, bo mało był pytany :)
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Karol pisze:dziwię się tylko, że nikomu nie podobała się piosenka zespołu Vanilla Ninja. :(
bo ta piosenka to dno jakich mało....


A ten cały Sopot Festiwal jest jak narazie smieszny, a to co wyprawia tvn woła o pomste do nieba - mogłem sobie spokojnie oglądać meczyk na PS i tylko raz na jakiś czas przełączyć na tvn - wiele bym nie stracił.

hmmm... ile czasu zajęła bzdurna gadanina tej śmiesznej komisji i tej (nawet nie wiem jak nazwać zachowanie Mołek) ... aroganckiej prowadzącej z fryzem jakby ktoś wsadził jej głowę go klozetu..... ile czesu zajęło to? chyba jakieś 40% czasu......... Kolejne 50% to były reklamy, ale tego to już mi się nie chce komentować, bo to było żenujące (przerywanie co 15 minut na 20minutowy blok reklamowy). Same piosenki to jakieś 10% poświęconego czasu................................................

Kolene dni sobie oszczędzę. Zawsze znajdzie się coś lepszego w TV do oglądania, od tej chałtury, tandety, beznadziejstwa, bylejakości, itd.itp.etc.
Awatar użytkownika
iSiO
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:00
x 1

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: iSiO »

Pozwole sobie skomentować ten festival skoro jest juz o tym temat.
Nie podobała mi sie realizacja, nie umiem tego dokłanie okreslić, bo sie na tym nie znam, ale realizator dziwnie przeskakiwał z tego co ważne na scenia na jakieś inne dziwne obiekty. Rok temu prowadzacym był Szymon Majewski i wydaje mi sie ze było jakos ciekawiej niż pani Mołek. Nie podobały mi sie "przycinki" do gości a było ich bardzo wiele.
O własnych upodobaniach muzycznych nie bede mówił, ale były one napewno odmienne od tego co prezentowali państwo z jury. Wydaje mi sie również że FESTIVAL sam w sobie powinien być czymś wesołym, przyjemnym, czymś przy czym miło sie spedza czas a nie taka chamszczyzna jakas prezentowal Metz czy ten z Radia Zet.
Wydaje mi sie ze reklamy były bardziej na pierwszym planie niż ten cały festival, pod koniec to bardziej czekałem na reklamy niż na to co sie wydarzy.
Zwyciesców nie bede komentował bo miałem inne zdanie na ten temat.
Nie ogladałem festivalu jedynki w sopocie i widziałem tylko kawałek TopTrendy, wiec porównmywał z nimi nie bede, ale ogólnie według mnie cały festival to była beznadzieja, szkoda było wywalać na to tyle kasy, ale pewnie zwróciło im sie z reklam.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

19:45, 20:21, 20:36, 21:09, 21:16, 22:00 - dokładnie tyle razy dzisiejszy Sopot Festival był przerywany reklamami (dane na podst. cennika reklam TVN).

Co do zespołu Vanilla Ninja. Dziewczyny są ładne i umieją śpiewać. Zgodzę się z Robertem Kozyrą, który przyznał, że tylko piosenka była do niczego. Reszta jak najbardziej ok. Chociaż nie było aż tak źle....
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

dziwię się tylko, że nikomu nie podobała się piosenka zespołu Vanilla Ninja. sad
Moim zdaniem ta piosenka to chała. Równie dobrze mógłbym lubić muzyke Dody.

Co do organizacji festiwalu to TVN poczynił postępy od poprzedniego roku, przebijając zdecydowanie konkurencje (Festiwal Jedynki czy TOPtrendy ktore były metne, nudne). Rok temu scena nie trzymała się kupy, dziś wszystko do siebie pasowało. Zupełnie jak na TVN: efektownie, barwnie i duże. Jeśli chodzi o Magde Mołek to po pierwszych minutach myślałem, że oglądam MTV PL czy Eurowizje: duża trema, głupowata gadka z uśmieszkami. Później na szczęście się uspokoiła.

Wystawiam 8+ festiwalowi. Byłaby szóstka, gdyby nie reklamy (uroki komercyjnej tv, ale można wybaczyć) i trema prowadzącej na początku.

Co do wyników cieszę się, że wygrał Mattafix. To jeden z niewielu wykonawców/zespołów, przed którymi nie uciekam z Vivy.
Wydaje mi sie również że FESTIVAL sam w sobie powinien być czymś wesołym, przyjemnym, czymś przy czym miło sie spedza czas a nie taka chamszczyzna jakas prezentowal Metz czy ten z Radia Zet.
Taa ma być wazelina, wazelina i jeszcze raz wazelina. Ja tego nie lubię: cieszę się, że przynajmniej ci dwaj panowie nie ociągali się i wyrazili swoje zdanie. Inaczej wszyscy byli zbyt równi. Poza tym nie byli chamscy tylko szczeży.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Przyznam, że chciałbym zobaczyć kiedyś Sopot Festival na poziomie np. MTV Europe Music Awards :)
ARTUR B.

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Tegoroczny Sopot Festival oceniam jako totalne dno. TVN-owi nie chciało się nawet nowej sceny wymyslerć tylko przebudowali zeszłoroczną. Jak tak będzie przez kolejne 3 lata, to będzie porażka.
Jury to porażka! Nie można tak skrytykować artystów, bo każdy ma swój styl. W ogóle co to za festiwal gdzie jest tylko paplanina. Piasek to przesadzał, bo reklamował Stachurskiego. Członek jury nie powinien tak robić. Metz niech stawi nowego zęba i poda ręke Leszczyńskiemu. Jemu chyba się podoba, to co napisze i nagra sam. jeśli oczywiście potrafi.
Ten festiwal powinien się nazywać Reklama Festival 2006, a udział biorą proszek do prania, coca cola, szampon do włosów. No ile można? Polsat tyle reklam nie nadawał przy swoim festiwalu. Każdy mówił, że TVP skopiowała pomysł, ale było przynajmniej w przerwie studio festiwalowe i tam mozna było paplać, a nie na koncercie.
Nie zgadzam się z nagrodą publiczności. Głosowanie było nie fair. Powinno być jak na Festiwalu Jedynki i Eurowizji. Najpierw się zobaczy wszystkie występy, a przede wszystkim wysłucha. Włączają zegar i wtedy mozna głosować. Piosenka Mattafix mi się podoba, ale nie zasłurzyli na tego słowika. A Stachursky, w ogóle nie zasłurzył by dalej przejść. Nie popisali się też artyści, szczególnie Polscy. Gosia Andrzejewicz miała sukienke jak na konkurs tańca. Przy niej było fatalne nagłośnienie, ale to już z winy TVN-u. Nie pokazała też swoich możliwości (Sorry Karol, wiem że cenisz ta wokalistkę, ale ja tylko wygłaszam swoją opinie ;) ). Jet Set największe rozczarowanie. Show fajne przygotowane z tymi Zombie. Ale wokal Sashy z początku było słychać czysty fałsz. Zgubiła też drugą zwrotkę, dlaczego ją zlikwidowała? David to w ogóle dno. Nie umie rapować, a te jego smieszne ruchy. Masakra! Za szybko chwaliłem ten zespół. ale ja wszystko Sashy powiem co za syf zrobili na scenie. Możecie być pewni. Sumptuastic nie komentuje. nie mój styl muzyczny. Co do wykonania nie mam zastrzeżeń. Ale piosenka mi się nie podoba. Mezo i Miecz fajny duet wyszedł i do wystepu nie mam zastrzeżeń, chociaż za Mezem nie przepadam. Stachursky, to drugi Piasek sprzed roku. Wkurzają mnie jego teksty do publiki.
Za Magdą M. nie przepadam. Ona chyba ciągle myśli, że prowadzi Opole w TVP. Nie podobało mi się, że co chwile zaglądała do notatek.
Już teraz mogę stwierdzić, że najlepszy festiwal w Sopocie zorganizowała TVP 1. TVN praktycznie nic świeżego nie dał i mam nadzieję, że znowu przegra rywalizacje. Miałem wrazenie, że oglądam dalszy ciąg zeszłorocznego festiwalu. Przynajmniej Doda nie występowała, to chyba jedyny festiwal w tym roku gdzie się nie pokazała.
Podobnie jak Mario98 nie zamierzam oglądać kolejnych dni. Obejrze sobie jaieś filmy na DVD albo pojde na ostatnia wakacyjna dyske i złowie jakąś niunie na noc.
TVN spieprzył ten festiwal co trwa od kilkudziesięciu lat. mówię Wam, że on wróci z powrotem do TVP i tak będzie najlepiej!!! Pozdro dla wszystkich co się ze mna zgadzają i dla tych co nie i mnie za chwile skrytykują jak Szczuka Wojewódzkiego :)
Bartek
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:09

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

I moim zdaniem zobaczysz, bo tylko ten festiwal ma szansę stać na europejskim poziomie. I moim zdaniem brakuje mu do tego tylko jednego: zastąpienie gatki z jurorami występami muzycznymi i skrócenie reklam. Reszta jest już kilka poziomów od innych festiwali. Dzisiejszy wynik - mattafix to świetny wybór i zdecydowanie bije outlandisch festiwalu 1. Po prostu - za dużo reklam, za mało muzyki, a to powoduje automatyczną niechęć do tego festiwalu - i powoduje krytyczne opinie, które nie są zgodne z prawdą (Ktos gdzies napisał ze wygrało "matacośtam", po czym stwierdził,ze koncert powinna poprowadzić Kinga Rusin --> ludzie, to po co jest festiwal, dla muzyki czy dla prowadzących?! i kto miał wygrać, jeśli nie Mattafix? )
Bartek
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:09

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

BZYK, to juz przesada co piszesz - tegorocznego festiwalu nie możesz porównywać z tegorocznym festiwalem 1 - porównaj go z Sopot Festival 2004 - dalsze konkursy są bowiem odpowiedzią TVP na stratę praw do festiwalu - jasne, mogą zrobić lepszy koncert, ale gdyby to nie ten TVN miał dziś prawa do tego festiwalu to nadal tkwilibyśmy w edycji "2 koncerty 4 gwiazdeczek".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum eventów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości