Sylwester 2016/2017 w TVP2

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Nic nie jest złego w disco polo, ale boję się że niedługo otworzę lodówkę, a tam będzie Zenek :)
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 585
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Bo widzisz a ja o Zenku po raz pierwszy życiu to usłyszałem dopiero przy okazji tego sylwestra :)
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Co jak co, ale jednak imprezę Dwójki w Zakopanem można spokojnie ocenić na plus i ekipie realizującej widowisko zdecydowanie należą się słowa pochwały. Po samej imprezie nie czuć było, że rozmach imprezy był mniejszy od tego, który znamy już z imprez, które Dwójka organizowała we Wrocławiu. Na minus oczywiście ten playback, którego nigdy nie wybaczę. Trudno. Obawiałem się nieco skład zagranicznych gwiazd, a o dziwo całkiem fajnie się bawiłem. Tak jak wspomniał @backstage - skład gwiazd był najbardziej różnorodny i to też przełożyło się na sukces Dwójkowej imprezy.

Scenografia także była na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Co ciekawe jego twórcą jest ta sama osoba, która tworzyła scenografię na Plac Defilad w Warszawie - jednak Stylianou-Matsis to talent scenograficzny. :) Wizualizacje nieco mniej. Może to razem nie wyglądało to tak imponująco jak w imprezie TVN-u w Warszawie, ale i tak stworzyło to taki klimat, że mam wrażenie, iż imprezę w Zakopanem zapamiętam dłużej niż tą w stolicy.

Co do tego, że Zenek stał się królem minionego Sylwestra, to przestałem się dziwić. Mówi się trudno, w końcu nie samym Martyniukiem będziemy żyć przez cały 2017 rok. :) Natomiast taki sukces imprezy Dwójkowej mnie nie dziwi, szczególnie po liczbie polubień profilu imprezy i tym jak na Twitterze impreza cieszyła się popularnością. Przypomnę, że dwa lata temu podczas imprezy we Wrocławiu - kiedy Dwójka ostatni raz triumfowała w Noc Sylwestrową - jeśli dobrze pamiętam - ledwie z dwóch, trzech tysięcy "lajków" zrobiło się ich prawie 40 tys. Tym razem z nieco ponad 70 tys. ta liczba urosła do ponad 100 tys. Już po tym wiedziałem, że to Zakopane wygra sylwestra, bo po jednej z najsłabszych imprez Polsatu w ostatnich latach - zwycięstwo stacji pod słońcem było mało prawdopodobne, bo jaką siłę przebicia ma w tą noc TVN - każdy z nas wie. :)
Albatros pisze: Co tu dużo pisać przewidywano porażkę ze względu na Zenka a okaże się że oglądalność na dwójce była większa niż u konkurencji :D
Oczywiście jeśli TVN chce przebić konkurencję to powinni jeszcze za rok zaklepać miejscówkę przy PKN (z oświetleniem samego PKN). Plus to co wcześniej, powinno dać TVN-owi solidną przewagę. Nie jestem zagorzałym zwolennikiem TVNu ale w 2017 rok wprowadzili pozytywnie (przynajmniej do 23:00, potem już oglądałem TVP ze względu na Marylę, Zenka i resztę wokalistów)
TVN ma zaklepaną miejscówkę - najprawdopodobniej na PKiN - za rok (i za dwa lata też :)) Miszczak i spółka to jednak nie Kurski i tak łatwo takich porozumień nie zrywają. :)
Medyk24 pisze:Pierwszy i na razie jedyny sukces Kurskiego za jego kadencji, muszę przyznać, że jestem mocno zaskoczony bo spodziewałem się, że będzie podobnie jak w tegorocznym Opolu a okazało się, że było dużo lepiej, scena bardzo dobra, oprawa, realizacja także niczego sobie, do tego dobrze dobrani artyści, mimo paru zgrzytów impreza jak najbardziej na plus.
Nie jedyny. W ostatniej chwili ściągnięte Euro 2016 do TVP, czy "Bake Off - Ale Ciacho!" to jednak sukces Kurskiego, ale fakt, że w tym roku wprowadzając Zenka pierwszy raz trafił w całą dziesiątkę. Można by rzec - wzniósł się jak Feniks z popiołu. Może Kurski jest amatorem, ale jednak jest i będzie bardzo twardym graczem jeśli chodzi o TVP i cały rynek telewizyjny, ale to o wiele bardziej jest problem Niny, Miszczaka i jeszcze kilkunastu innych osób, niż widzów. :)
backstage pisze:Nie dziwię się, że TVP2 zostało liderem oglądalności tego wieczoru. Różnorodność artystów oraz na prawdę duże nazwiska zrobiły swoje.
Technicznie - bez zastrzeżeń. Scena prezentowała się świetnie, swoim wyglądem podbijała góralski klimat. Jedynym minusem to pusta, ciemna przestrzeń wokół konstrukcji, która mogła zostać jakoś doświetlona. Oprawa graficzna również może być, na zdjęciach zapowiadała się dużo gorzej. Wadą koncertu okazał się bogaty line-up, który przez swoją mnogość artystów wymagał częstych przerw technicznych, co skutkowało z kolei wrażaniem, że impreza została "przegadana" przez prowadzących. Ogólnie mimo niewielkich błędów cały Sylwester z Dwójką zasługuje na miano lidera. Było dynamicznie, góralsko, rozrywkowo, tanecznie i chyba o to chodzi! ;)
Akurat dla mnie ciemna przestrzeń była bardzo dużym plusem. Chatka też - nowoczesna, ale oddająca tradycję Zakopanego. Oczywiście - zgodzę się co do sposobu, w jaki sposób pokazano artystów podczas imprezy, gdzie Szpaka trochę niesprawiedliwie rzeczywiście potraktowano. Natomiast oprawa graficzna i grafika ekranowa to wielki plus tej imprezy. Zresztą ona spośród wszystkich imprez była najlepsza - prosta, ale jednocześnie pomysłowa, estetyczna, wykończona, a za razem oddająca folklor góralski i związana ze scenografią imprezy (szczególnie białe krawędzie). :D

No i bez żadnych podtekstów - już czekam na kolejnego #Sylwestra z Dwójką 2017 w Zakopanem. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 743

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Trzeciak pisze:Nie jedyny. W ostatniej chwili ściągnięte Euro 2016 do TVP, czy "Bake Off - Ale Ciacho!" to jednak sukces Kurskiego,
Przepłacenie za prawa do Euro to sukces?
Albo "Bake off"? To, że coś się obroniło jako tako jakością, to jeszcze nie stanowi o sukcesie. Jaką widownię miało show cukiernicze, nadawane po najpopularniejszym serialu w tym kraju? 1,5 miliona? Stracić 75% widzów, którzy chwilę wcześniej oglądali "M jak miłość" to sukces? No cóż...

Sylwester za nami, Dwójka miała więcej polotu niż Polsat, dlatego wygrała. Ale czy ta tendencja się utrzyma w kolejnych latach? Wątpliwe.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Oczywiście, że TVP nie zarobiła na Euro 2016 - tak samo jak na imprezie sylwestrowej w Zakopanem. Bardziej są to dla TVP sukcesy wizerunkowe. Te wątki omawialiśmy nie raz.

A "Bake Off" akurat z odcinka na odcinek zyskiwał widownię i z czasem zaczął dawać Dwójce pozycję lidera w grupie 4+, a nawet w 16-49. Chodzi rzecz jasna głównie o ostatnie odcinki serii, bo pod względem średnich w obu grupach wiadomo, że stacja przegrała z konkurencją. To tylko pokazuje, że czasy, gdzie niemal każda produkcja, która wchodzi od razu podbija wielką widownię chyba się skończyły, a jak już się udaje, to traci i to dość po pierwszym odcinku (przykład: "Azja Express").
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

W najbliższą niedzielę o 22:05 Dwójka nada kulisy "Sylwestra w Zakopanem"
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

Trochę późno przypomniało się im z tymi kulisami, jak już wszyscy zapomnieli o sylwestrze :)
ps. 40 stron tego wątku to naprawdę ewidentny rekord naszego forum ^^ Trzeba to gdzieś zapisać :)
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Sylwester 2016/2017 w TVP2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W dzisiejszym "Newsweeku" w artykule o roku rządów prezesa Jacka Kurskiego w TVP została podana informacja o tym, że przy produkcji ostatniego koncertu sylwestrowego TVP w Zakopanem miał współpracować Marcin Perzyna. Może ktoś zweryfikować tą informację. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum eventów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości