[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No i mamy kanibalizację anten. "Kronika" w porze emisji "Wiadomości" TVP1. Ciekawe kto ją będzie oglądał... Z drugiej strony to niczyja wina, chyba ;-)
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Od jakiegoś czasu Paweł Sroka już nie prowadzi "Kroniki" TVP3 Kraków.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Tak w tym momencie wyglądają czołówki regionalnych serwisów informacyjnych:
Razem z forszpanami (nie wiem czemu, ale Szczecin nie ma forszpanu), zapowiedziami pierwszego materiału w danym wydaniu i napisami końcowymi.

W przypadku Rzeszowa jest jeszcze odpowiednik forszpanu na koniec (jak to się nazywa? nachszpan?). No i w części regionów pod koniec wydania są jeszcze zapowiedzi audycji typu prognoza pogody, rozmowa dnia itp.

Więcej takich rzeczy nie robię, za dużo czasu na to schodzi.

Numer jeden dla mnie to czołówka Kuriera Opolskiego.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Fajnie wyglądają logotypy... Część nazw miast jest ładnie wycentrowana względem całej szerokości logo, część (np. Opole) do napisu TVP, a co niektóre trzymają fason od momentu przywrócenia TVP 3 - nazwa przesunięta ostro w lewo. Naprawdę nic nie można z tym zrobić? Tylko we Wrocławiu to ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Kpc21 pisze:W przypadku Rzeszowa jest jeszcze odpowiednik forszpanu na koniec (jak to się nazywa? nachszpan?)
Takie coś nazywa się abszpan ;) Mamy: forszpan, śródszpan i abszpan.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Moim zdaniem Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań, Szczecin oraz Wrocław mają zdecydowanie najlepsze czołówki swoich serwisów informacyjnych. Natomiast Białystok, Kielce oraz Olsztyn powinny raczej wymienić swoje czołówki.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Maciek23 pisze:Takie coś nazywa się abszpan ;) Mamy: forszpan, śródszpan i abszpan.
Czyli wersji "nachszpan" się u nas nie używa?

Bo pochodzenie tych nazw jest od niemieckich określeń na czołówkę (Vorspann) i napisy końcowe (Abspann - lub właśnie Nachspann). Śródszpan to pewnie już polski wymysł, a przynajmniej Google nie znajduje mi niczego takiego jak "Mittspann" po niemiecku. Znajduje, ale po szwedzku, gdzie jest słowem to słowo dosyć tajemnicze (Google Translate się poddaje, tzn. tłumaczy na angielski jako "midspan", co też niczego sensownego nie oznacza poza... typem zasilacza), ale wygląda na to, że ma coś wspólnego z mostami i mam podejrzenia, że może oznaczać przęsło środkowe mostu :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
darotv
Obserwator
Posty: 593
Rejestracja: 13 wrz 2017, 9:10
x 3
x 171
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darotv »

Moja ocena czołówek lokalnych serwisów:

Białystok - czołówka bardzo krótka ale dla mnie akceptowalna. Studio smutne ale wypada w miarę dobrze. Realizacja programu raczej w porzadku.

Bydgoszcz - zdjęcia z regionu na początku czołówki ładne, ale reszta bez polotu. Zupełnie idiotyczne to kółko, które wyskakuje i w którym pojawiają się zdjęcia prezenterów. Studio bardzo nieustawne, przez co zle się prezentuje.

Gdańsk - naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Gorzów Wielkopolski - poprawnie ale szału nie ma. Czołówka mocno przeciętna. Po co w studiu ekran skoro w trakcie programu nie jest wykorzystywany?

Katowice - bardzo dobre studio, i bardzo dobre jego wykorzystanie. Czołówka i realizacja w porzadku, estetyczne belki.

Kielce - wszystko estetycznie, chociaż te światełka podczas pierwszego widoku na studio przypominają dyskotekę. Czołówka Ok, chociaż bezpośrednie wycięcie województwa z mapy świata, a nie np mapy Polski, jest dość komiczne. Realizacja w porzadku.

Kraków - bardzo ładne studio, czołówka również - ja nie jestem fanem tych latających plamek, ale doceniam kreatywność, oryginalność, odmienność od innych ośrodków i to ze wszystko tworzy spójna całość.

Lublin - raczej przeciętne to wszystko, nic się nie wyróżnia szczególnie na plus.

Łódź - czołówka słaba a studio przeciętne, program raczej nie zachęca swoją siermiężnością.

Olsztyn - czołówka nie najgorsza, ale w studio chyba warto już coś odświeżyć. Bardzo dziwne to pierwsze ujęcie na prezenterkę zaraz po czołówce, ale jak rozumiem była to próba zdynamizowania programu.

Opole - ogólne wrażenie raczej dobre. Na uwagę zasługuje zagospodarowanie studia, które jest całkiem dobre mimo nie najlepszych możliwości lokalowych.

Poznań - czołówka w porzadku, realizacja bardzo fajna.

Rzeszów - mocno przeciętnie. Jest w tym jakaś dynamika, ale np czołówka oraz studio niczym szczególnym się nie wyróżniają.

Szczecin - serwis bardzo w porzadku. Studio, realizacja, dynamika na plus. Ale zadbałbym o więcej estetyki i może nowa czołówkę.

Warszawa - dużo możliwości realizacyjnych mimo przeciętności studia, ale te możliwości nie są wykorzystywane. Czołówki akceptowalne chociaż poprzednie były lepsze. Na plus że zrobili coś w końcu ze scrollem, tylko kiedy ruszą ten zegar wreszcie?

Wrocław - w porzadku i bez zarzutu.


Na pozytywne wyróżnienie zasługują serwisy z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia, a zmian wymagają w pierwszej kolejności: Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Lublin i Łódź.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

W ogóle czy Białystok nie ma przypadkiem czołówki, która była zrobiona pod proporcje ekranu 4:3? Bo sprawia wrażenie rozciągniętej :)
Kpc21 pisze:W przypadku Rzeszowa jest jeszcze odpowiednik forszpanu na koniec
Bydgoszcz miałem na myśli.

Co do tej siermiężności w Łodzi - ŁWD od zawsze tak mają - po prostu łódzki oddział ma dosyć tradycyjne podejście do prowadzenia serwisu informacyjnego.

Prawda, że przydałoby mu się odświeżenie. I to już dawno.

Katowice czy Poznań to ośrodki które kiedyś, gdy poziom czołówek w innych ośrodkach był generalnie niski, miały bardzo dobre czołówki - a teraz są one takie sobie. Nie pamiętam, jaka dokładnie wyglądała wtedy czołówka Teleskopu, ale w przypadku katowickich Aktualności czołówka ze Spodkiem była dużo lepsza, niż ta obecna.

Opole mnie zaskoczyło, bo to młody ośrodek, który zawsze był, jak mi się wydaje, raczej biedny - a czołówkę mają, jak na swoje możliwości, bardzo fajną.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 12:59 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Kamilx
Obserwator
Posty: 679
Rejestracja: 14 maja 2012, 19:09
x 432
x 27
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilx »

Kpc21 pisze:W ogóle czy Białystok nie ma przypadkiem czołówki, która była zrobiona pod proporcje ekranu 4:3? Bo sprawia wrażenie rozciągniętej :)
Prawda - niemal wszystko jest rozciągnięte z 4:3 do 16:9. Z "Obiektywu" wszystko jest rozciągnięte oprócz czcionki na belkach (wyjątek "Obiektyw Poranny" tu czcionka też rozciągnięta). Natomiast z pogodą identyczna sprawa - tylko ciśnienie atmosferyczne jest podane w odpowiednich proporcjach, nawet mapa województwa jest rozciągnięta.

Oprawa poprzednia, która obowiązywała od 2010 do 2013 roku była w pełni dostosowana w 16:9. Obecną chyba wyciągnęli z archiwum. W tym roku minie 5 lat jak już obowiązuje - dosyć długo, bo ostatnie wymieniali co 3 lata.
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2021/22 i 2022/23
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

darotv pisze: Kraków - bardzo ładne studio, czołówka również - ja nie jestem fanem tych latających plamek, ale doceniam kreatywność, oryginalność, odmienność od innych ośrodków i to ze wszystko tworzy spójna całość.
Te "latające plamki" to nic innego jak sygnał Telewizji Kraków a sama czołówka pokazuje że stacja dociera do każdego zakątka województwa.
Co do Katowic to obecna oprawa jest niezła (mimo że z szablonu) ale to jednak ta czołówka jest "oprawą życia" dla tamtejszych Aktualności:
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

No właśnie to była najlepsza z czołówek Aktualności. Z tym, że nie podoba mi się forma dostosowania jej do proporcji 16:9 - lepiej byłoby przyciąć dół i górę zamiast ją spłaszczać.

I mnie krakowskie "latające plamki" też nie przekonują. Jakby były jakieś pierścienie czy promienie, to by było wiadomo, że chodzi o sygnał, a to, jak przedstawiono to w czołówce, nie ma nic wspólnego z rozchodzeniem się fal elektromagnetycznych.

I nie mówię, że musi mieć (była kiedyś taka plansza BBC, gdzie promienie sygnału leciały sobie od konwertera do konwertera różnych anten satelitarnych po liniach prostych) - ale nijak to nie wskazuje na to, że tu o sygnał chodzi.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Justyna Śliwowska od wczoraj jest twarzą TVP3 Szczecin

Obrazek

https://www.omediach.info/justyna-sliwo ... -szczecin/
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

Chyba dla niej spora degradacja o.O nie mniej, w końcu jakaś nowa osoba tutaj w Szczecinie :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Frontowiec pisze:Moim zdaniem Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań, Szczecin oraz Wrocław mają zdecydowanie najlepsze czołówki swoich serwisów informacyjnych. Natomiast Białystok, Kielce oraz Olsztyn powinny raczej wymienić swoje czołówki.
Moim zdaniem do grona regionów z dobrymi czołówkami można by jeszcze dopisać Kraków. A propo niego to mam pytanie a mianowicie jaki maszt widnieje na początku czołówki Kroniki? Wikipedia uważa że to jest Chorągwica jednak ja mam wątpliwości co do tego bardziej wskazując na siedzibę stacji czyli Krzemionki :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości