[POLSAT] Wydarzenia

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Frontowiec, no bo ma być bez polityki ;)

Trochę nie rozumiem zachwytów Kamilo (lub nie wyczuwam ironii), bo zwykłe Wydarzenia też są takie bez fajerwerków. Mnie się nowe elementy nie do końca podobają. Greenbox jest taki sobie a z drugiej strony szkoda, że nie realizuje się w nim całego wydania (Niemcy w Das Erste i ZDF pokazują, jak robić świeżo wyglądający program w technologiach z wirtualną scenografią). W grafice ekranowej zapanował bajzel. Reszta jest w sumie bez zmian i to dobrze, bo Wydarzenia da się oglądać i to niezły serwis ;)

Cieszę się z debiutu Bartosza Kurka. Chociaż te 10 lat temu bym nie powiedział, że po TV Biznes przywieje go na 18.50. To na pewno dobra zmiana, Wydarzeniom brakowało mężczyzn z wyrazem niebędących Gugałą.

Czy eksperyment przetrwa dłużej, niż pamiętne weekendowe Wiadomości z lat 90. czy weekendowe Fakty dekadę później? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Zero ironii. Jak z 25 minut zrobiło się niemal 40, to jest to gigantyczny progres. Żaden inny program newsowy w Polsce nie może się aktualnie taką długością trwania poszczycić. Dynamiki rzeczywiście trochę więcej by się przydało, ale chociaż postawiono na to, co najważniejsze - na merytoryczność. Na greenboxa pluć nie zamierzam, bo uważam, że to tło dzisiaj lepiej wyglądało niż "szwy" bimu. A szklane ściany przy wjeździe do studia czy czołówki serio są dla mnie zbyteczne.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 19:46 przez Kamilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dla mnie jednak zdecydowanie liczy się nie ilość (bo można zrobić dobry trwający 15 minut), a jakość, a jeśli mówimy o otwartych głównych antenach to "Wiadomości" trwają obecnie w dni powszednie nawet 32 minuty.
Ama18 pisze: Czy eksperyment przetrwa dłużej, niż pamiętne weekendowe Wiadomości z lat 90. czy weekendowe Fakty dekadę później? Czas pokaże.
Akurat weekendowe Fakty w parach wytrzymały długo, bo prawie 5 lat. Pary porzucono w 2012 wraz z remontem studia i newsroomu TVN24 i tymczasowym przeniesieniem programu do studia wirtualnego. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kacper pisze:Jeszcze to bezczelne urwanie końcówki "Wydarzeń" na rzecz części wydania w Polsat News - mam nadzieję, że słupki poszybują w dół.
Dziwne, że nikt nie czepia się urywania końcówki "Teleexpressu" i emisji reszty w TVP Info albo tego, że każde "Fakty" w TVN lecą na innym kanale :)
Kacper pisze:Taki styl to może być w lokalnej stacyjce TV (lub TVN, który w zaniżaniu poziomu ma doświadczenie), ale nie na Polsacie...
Póki co, to Ty masz spore doświadczenie w zaniżaniu poziomu dyskusji na forum. Może użyj jakichś sensowniejszych argumentów, bo samo przyrównywanie stacji do stacji z uwagi na własne upodobania i dziwne przekonania jest akurat słabe. Dziwnym trafem "zaniżony poziom" w Polsce sprzedaje się najlepiej, patrz: oglądalność serwisów informacyjnych czy kanałów newsowych :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Karol pisze:
Kacper pisze:Jeszcze to bezczelne urwanie końcówki "Wydarzeń" na rzecz części wydania w Polsat News - mam nadzieję, że słupki poszybują w dół.
Dziwne, że nikt nie czepia się urywania końcówki "Teleexpressu" i emisji reszty w TVP Info albo tego, że każde "Fakty" w TVN lecą na innym kanale :)
Nikt się nie czepia, bo tu sprawa jest jasno rozdzielona. Zauważ, że od momentu, gdy "Teleexpress" znika z Jedynki i pojawia się czołówka w TVP Info mija kilkadziesiąt sekund. W przypadku Polsatu program jest w sposób nagły, i mówiąc delikatnie - nieelegancki, a przesunięcie informacji o śmierci Helmuta Kohla na koniec (w części emitowanej tylko w Polsat News) zdecydowanie zasługuje na krytykę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Tutaj się z @Trzeciakiem zgodzę, nie podanie w głównym Polsacie informacji o śmierci Helmuta Kohla jest wręcz skandaliczne.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Będę musiał obejrzeć pełne pełne wydanie (dzisiaj burza mi przerwała seans), wtedy zobaczę, czy jest więcej informacji, czy jednak michałków ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19324
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13433

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Jestem rozczarowany ustawieniem Bartka na tle zielonej ścianki, chociaż sam początek wygląda naprawdę ładnie. Merytorycznie nie ma do czego się raczej przyczepić, aczkolwiek brak informacji o Kohlu to duży błąd. Kurek wypadł bardzo fajnie, ale to jak zawsze ;) Serio, nie widzę w tej formule Wrześniewskiej, aż się prosi o Kaliniak.

Dodam jeszcze, że o ile (dla mnie samego jest to zdziwieniem) coraz częściej oglądam Polsat o 18:50, tak widząc "Wydarzenia" o 15:50 i 18:50 nie ma potrzeby już oglądać serwisów Polsatu News od 16 - jest ciągle i wciąż to samo, zauważyłem że nawet startówki w wydaniu o 22 są nierzadko takie same, jak 3 godziny wcześniej.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1436
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Początek fajny, reszta mocno średnia. Miały być fajerwerki, a coś po prostu nie pykło. Cieszy, że Bartek Kurek poprowadził "Wydarzenia", zgadzam się, był potrzebny mężczyzna obok Gugały. Co do samego programu: typowo weekendowe newsy, bardziej zwracanie uwagi na tematy społeczne, z polityki były chyba tylko dwie rzeczy. No i kto tam wpadł na pomysł przedstawiania informacji o śmierci Helmuta Kohla poza Polsatem głównym? To jest akurat żenujące. Ja myślałem przez dużą część programu, że jest on prowadzony ze studia, a oni normalnie nakładają grafiki, ale jednak był z greenboksa, ciekawie. Myślę, że skoro na stojąco, to dałoby się bardziej wykorzystać studio, przecież jest duże i na pewno jest wiele ciekawych możliwości kadrowania. Taki mały pomysł mi wpadł: mogłyby się te drzwi jednak rozsuwać ze słowami lektora, że na "Wydarzenia" zaprasza Bartosz Kurek, taki fajny wlot kamery, dynamika, to byłoby bardzo fajne. Jest jeszcze sporo kwestii do dopracowania, ale są na dobrej drodze ;) "Wydarzenia" oglądało się jak "Wydarzenia", tyle, że na stojąco z greenboksa.

A no i fajnie, że program trwa łącznie 40 minut. Piszę "łącznie", bo myślałem, że w Polsacie pokażą cały program, ale jednak okazało się, że zrobią myk z rozłączaniem się do PN. Średnio to wyszło.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

A można gdzieś obejrzeć, jak to wyglądało? ;) bo jak na razie na Ipli, nie ma dzisiejszego wydania.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1436
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Coś na Twitterze tvpolsat.info na pewno jest ;)
https://twitter.com/tvpolsat_info/statu ... 8482987010
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Cieszę się, że prowadzenie na stojąco zrobiono z klasą. Zero latania po studiu w trakcie wydania, dynamicznych kadrów i pokazywania wskaźnikiem grafik na ekranie :D Nie czuję nudy, brakuje mi po prostu spójności.

Oczywiście w Wydarzeniach byli i są mężczyźni, jak wcześniej Kwiatkowski, a później Stroiński czy "back to the 90s" Szeląg, ale oni są jacyś tacy. No, po prostu cieszę się z nowej "jakiejś" twarzy. Czas jeszcze nadchodzi wg mnie na dwie inne gwiazdy Informacji (no dobra, trzy, ale ta jedna osoba aż tak nie pachnie Polsatem lat 90.).
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

Dziękuje :D no początek całkiem fajny, ale ten greenbox to słaabiutko i totalnie tego nie widzę. Przecież mają takie duże studio, a oni coś takiego wymyślili :/ ogólna ocena, jak obejrzę całe wydanie :D
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Również i ja wyrażę swoje zdanie - niby miało wyjść nowocześnie. Prowadzenie na stojąco to jednak za mało - już większa dynamika panowała w - również prowadzonych ówcześnie na stojąco -"Wiadomościach", kiedy zaczął je prowadzić Piotr Kraśko. Tam przynajmniej był ruch i eksponowanie studia na wszelkie sposoby. Ale wracając do "Wydarzeń" - zaangażowanie Bartosza Kurka na prezentera tegoż serwisu uważam za plus, aczkolwiek wolałem go jako swego rodzaju "anchora" w "Nowym dniu z Polsat News" - ale to raczej kwestia przyzwyczajenia, bo w końcu był tam kilka lat. I to "odcinanie" wydania na rzecz Polsat News - jeśli już się chcą chwalić "dynamiką" to lepiej dać całe wydanie na głównym Polsacie - w soboty i niedziele Polsat nie serwuje i raczej nie będzie serwował programów typu TzG lub TB (pomijam TTBZ, bo ten jest emitowany po 22), więc przesunięcie o 5 minut to nie aż taki problem. Na tą chwilę ocena -4 - przydałoby się zdecydowanie prowadzenie w całości z realnego studia oraz jak już wspomniałem - główne wydanie w całości. Wtedy ocena poleci w górę.

I jeszcze jedno - jak było z pogodą na głównym Polsacie? Nie mogłem obejrzeć do końca, a na Ipli wydania (o dziwo) jeszcze nie ma.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Pojęcia nie mam, skąd niektórzy z Was wytrzasnęli informacje o rzekomym zdynamizowaniu programu. O niczym takim nie było przecież mowy. :huh: Ba, doświadczenie "Wiadomości" nauczyło wszystkich, że łatwo przedobrzyć i te spacery po studiu trochę się później za prowadzącymi ciągnęły. Teraz formuła "Wydarzeń" jest bardzo statyczna i generalnie widać, że też większości nie do końca pasuje. Zobaczymy, jak długo to pociągnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości