[TVP1] Wiadomości (1989-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dziś "Wiadomości Sportowe" zostały wyemitowane po magazynie "Alarm!".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Wiadomości w języku angielskim ogląda się po prostu STRASZNIE.
Czy naprawdę nie można posadzić prezentera w studio, który czytałby pod obrazki tekst w języku angielskim z wcześniejszym wprowadzeniem?
Myślę, że Wiadomości bez kontekstu historyczno-kulturowego są bezcelowe.
To wygląda jak nieudane tłumaczenia wywiadów w programie śniadaniowym. Bardzo męczy przy oglądaniu.
Dwa... za granicą raczej nie lubi się lektorów w filmach i serialach. Dlaczego ktoś miałby zainteresować się taką audycją jak "Wiadomości".

Zasadniczym błędem jest samo założenie, że ktokolwiek będzie miał pojęcie czym są "Wiadomości".
Czemu nazwa została po Polsku? Komu cokolwiek to powie? :( Eh... pomysł był super, ale wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

@Kamil: Masz może linka jakiegoś z nagraniem? Bo jak nie to pozostanie mi poczekać dzisiaj w nocy, bo nagrywarki się jeszcze nie dorobiłem :P

To że lektor to słaby pomysł to było wiadomo od samego początku - wystarczyły by napisy. A da się w ogóle wyłączyć tego lektora? Nie przypominam sobie żeby TVP Polonia nadawała dwie ścieżki audio...
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Wiadomości dzisiaj olały totalnie wypadek samochodu prezydenta. Wszyscy wszędzie o tym trąbili, więc na pewno widownia wzrośnie po ominięciu (enty raz zresztą) dość istotnej informacji ;) Zresztą przegrana z Wydarzeniami powoli chyba zaczyna przechodzić w codzienność - już nawet TVP INFO nie pomaga. Tak jak się większość spodziewała, to było tylko chwilowe "odratowanie" pikującego badziewia...
polajt2
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 sty 2016, 13:59
x 20

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: polajt2 »

Dla Ciebie informacja o nic nie znaczącym zdarzeniu może mieć znaczenie i możesz ją nazwać "istotną". To już Twój problem. Robienie z każdego, nawet najmniejszego wydarzenia SENSACJI odwraca uwagę od sedna sprawy. Mnie i wiele osób bardziej ciekawi to, w jakim celu prezydent był w Krakowie i w Bochni, a nie to jak przebiegała jego podróż. To już domena głównie TVN, że wmawiając widzom, co jest istotne, odwraca ich uwagę od tego, co istotne rzeczywiście jest.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

A dla mnie to była bardzo istotna informacja, bo coś mogło się stać i to nie pierwsza taka sytuacja. O wiele bardziej ważniejszy nius od SENSACJI bzdurnych typu "delfiny PO" i innych propagandowych dywagacji, byleby dowalić opozycję, a rząd pokazać od jedynej słusznej idyllicznej wręcz strony jak za czasów Stalinizmu....

A prócz TVN o wypadku informowało Polskie Radio (publiczne), Polsat, RMF FM, Zetka... No tak, ale TVN najgorszy i jedyny szuka SENSACJI.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 0:18 przez Jordi, łącznie zmieniany 2 razy.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Oczywiście, że jest to informacja istotna. Był to już 2-i wypadek limuzyny prezydenckiej, a do tego jeszcze był wypadek premier Szydło (o który usiłowano obwinić młodego kierowcę, albo zrobić z tego zamach) + 2 wypadki limuzyny z ministrem Macierewiczem (po których po prostu odjechał innymi samochodami), nie wspominając o wypadku rządowego samochodu z żoną jednego z posłów. Jakoś w ciągu 8-u lat rządów PO nie było ani jednego takiego wypadku, a tu w ciągu 2-ch lat mamy istne zatrzęsienie. I pewnie Wiadomości szykują teorie spiskowe o "zamachach na rządzących", co nawet by mnie nie zdziwiło po takich próbach przy wypadku Szydło.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
polajt2
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 sty 2016, 13:59
x 20

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: polajt2 »

Problem polega na tym, że i "Wiadomości" i "Fakty" robią to samo. I TVP Info, i TVN 24. Ludzie nie lubią obiektywizmu, chcą widzieć i słyszeć to, co myślą. Chcą czuć, że wszyscy w okół myślą tak, jak oni. Obu tym grupom wydaje się, że są lepsze. Obie nie wiedzą, że są tak samo głupie.

Dlatego trzeba to zrozumieć i zaakceptować. Cieszą mnie dobre wyniki "Wydarzeń", bo od zawsze uważałem ten serwis za najbardziej obiektywny, za co przez lata płacił mizerną oglądalnością. Nie opowiadał się po niczyjej ze stron. Polsat News podobnie. I tak samo jest z prasą, portalami internetowymi. Jedna strona sięga po "Wyborczą", druga po "Codzienną". I to samo - obu grupom wydaje się, że są lepsze od tych drugich. Błąd. Najmądrzejsi są ci, którzy sięgają po "Rzeczpospolitą" albo "DGP". Znacie jeszcze takich?

Koniec, bo odbiegłem nieco od samego tematu uciekając w psychologiczną analizę społeczeństwa.
Jantar pisze:(o który usiłowano obwinić młodego kierowcę, albo zrobić z tego zamach)
Coś przegapiłem? O ile dobrze wiem, to kierowca zlekceważył uprzywilejowane pojazdy. Czy jeśli widzisz w lusterku wyprzedzającą Cię karetkę, zajeżdżasz jej drogę? Jeśli nie masz prawa jazdy, odpowiem - nie.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ale to już nie chodzi o to kto rządzi i jak. Fakt jest jeden, że ostatnio tych wypadków jest masa i jakiś powód tego musi być. No ale propaganda nie będzie "robić wiadomo co" w własne gniazdo, bo to, że jest to wina służb składających się w dużej mierze z totalnie nieprzygotowanych laików jest oczywiste... Dlatego najlepiej udawać, że nic się nie dzieje, aż dojdzie w końcu do poważnego wypadku i @Jantar zgadzam się z tobą - pewno Wiadomości wymyślą spisek i zamach opozycji :o

@polajt2, ale właśnie ja nawet nie przytaczam Faktów (ba ja ostatnio oglądam dość rzadko ten serwis) - o tym mówili dzisiaj wszyscy, nawet większość typowo prawicowych mediów. W TVN z tego co widzę to był dopiero 3 materiał, więc czy zrobili z tego sensację? Mogli dać na jedynkę, a jednak nie dali... Owszem TVN święty nie jest, ale to co wyrabia TVP dawno przekroczyło wszelkie granice...

Polsat też ma kilka grzeszków na koncie, więc czy on jest taki bardzo obiektywny? Prawdziwie obiektywnego programu info w mojej ocenie w Polsce nie ma, ale jest z tym problem nie tylko u nas tak naprawdę... A dla mnie najlepszym serwisem TV u nas jest... niepozorny Express TTV, bo ma mało polityki, a jak ma, to jak na redakcję TVN24 naprawdę starają się tylko przekazać informację bez zbędnych opinii itd itp...
polajt2
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 sty 2016, 13:59
x 20

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: polajt2 »

Oczywiście, że z tym jest problem nie tylko u nas. Dawniej tego nie widziano, bo nie było Internetu. Telewizja od zawsze była używana do ogłupiania ludzi, odwracania ich uwagi od rzeczy naprawdę istotnych. TVP, TVN, Polsat. Każda stacja służy komuś innemu. Każda ma inne konotacje. Nie chcę wchodzić w historię TVP, w to kto stoi za powstaniem TVN, bo to nie ten wątek i nie ta godzina. Często bywam w Stanach. Przeraża mnie to, co się tam dzieje oglądając tamtejszą telewizję. Na szczęście nie jesteśmy sami.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Obserwator
Posty: 425
Rejestracja: 24 gru 2016, 22:48
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
x 149
x 42

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PLTelewizja2016 »

Tak trochę odbiegając od tematu, dla tych, co jeszcze nie widzieli, udostępniam pełne wydanie główne Wiadomości z poniedziałku, 26 lutego br. realizowane w języku Angielskim (oczywiście powtórka z godziny 02:00 nad ranem, bo o tej porze dają Angielskie wydania \\').
Jak widać na nagraniu, jest lektor i belki też są przetłumaczone:
Obrazek
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dziwnego lektora języka angielskiego dobrali do ''Wiadomości'' - bez żadnego żywiołu, jakby z syntezatora mowy Ivona.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Może to ten sam, co prowadzi anglojęzyczny serwis TV Republika? :-)
Pawel

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jordi pisze:Wiadomości dzisiaj olały totalnie wypadek samochodu prezydenta.
I słusznie. Zwykłe zdarzenie drogowe a nie wypadek, z którego antypolskie media robią sensację na miarę zamachu pod Smoleńskiem.

To już ta sytuacja gdy pękła opona przy sporej prędkości była bardziej niebezpieczna i bardziej warta odnotowania.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale poprzedni incydent z udziałem samochodu PAD także nie był wypadkiem, więc również nie powinno się go odnotowywać w TVP. Bo to jednemu pękła opona na autostradzie, gdy przekraczał dozwoloną prędkość? :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości