[TVP3] Dziennik Regionów

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Wzorem innych serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej zapraszam was do rozmowy na temat "Dziennika Regionów" i towarzyszącej mu prognozie pogody. Na początek mam pewne pytanie a mianowicie jak oceniacie ten serwis po połowie miesiąca od jego startu ? Mi się on podoba ale zdecydowanie dołożyłbym jeszcze jedno wydanie i zdecydowanie wyrównał porę emisji wydania wieczornego by w każdym dniu rozpoczynał się on o tej samej godzinie :-)

Proszę moderacje forum o przyklejenie tematu :-)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Ciekawy program, a przede wszystkim wbrew pozorom dosyć dobra oprawa graficzna i muzyczna (na pewno lepsza od tego co zaserwowało nam teraz TVP Info), a także kadrowania niczego sobie :) Zgadzam się z poprzednikiem co do ujednolicenia pory nadawania programu w ciągu tygodnia.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Mnie się ten program podoba przede wszystkim za to, że są w nim poruszanie ciekawe tematy, którymi nie zajmują się inne ogólnopolskie serwisy informacyjne.

Ja też zgadzam się ws. ujednolicenia godziny emisji "Dziennika regionów".
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tylko jak przekonać do tego stacje ? Mam nadzieje że może zimą coś zmienią w tym zakresie bo teraz niestety ramówka stacji zbytnio się nie zmienia w paśmie wieczornym.
Tymczasem na Facebooku stacji TVP Regionalna pojawił się natomiast dwuczęściowy wywiad (przeprowadzany przez Sławka Mokrzyckiego) z Danutą Holecką - prowadzącą Dzienników Regionów. Polecam serdecznie gdyż pytania do niego tworzyli widzowie - w tym również i ja. Wątek ze mną w tle znajdziecie w drugiej części wywiadu z główną twarzą TVP Regionalnej :-)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Przepraszam za post pod postem ale chyba nasze opinie na temat ujednolicenia godziny "Dziennika Regionów" zostały chyba wysłuchane bo od 1 grudnia serwis ten będzie ukazywał się codziennie o 21:15 - również w weekendy gdzie do tej pory był o kwadrans później.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Skoro już wspomniałeś godziny emisji, to na takie coś natknąłem się niedawno w paśmie wspólnym:

Obrazek

...
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z tego co pamiętam to ta reklama już od pewnego czasu nieco kłamie na temat godziny emisji "Dziennika Regionów" i dopiero od 1 grudnia będzie ona w 100% prawdziwa ponieważ obecnie jest tak że w dni powszednie serwis jest o prawidłowej podanej przez ciebie godzinie a weekendy o 21:30.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Od niedawna pod koniec głównego wydania "Kroniki", prezenterzy zapraszają widzów do oglądania "Dziennika regionów". Czy moglibyście powiedzieć, czy w innych serwisach regionalnych, takie zapowiedzi również mają miejsce?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Prawdopodobnie wszędzie tak jest z racji narzucenia tej "reklamy" z góry. W szczecińskiej "Kronice" też zapraszają na Dziennik Regionów zaraz przed zaproszeniem na wydanie wieczorne ich serwisu.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

To ja jeszcze powtórzę:
A słyszeliście, że w krakowskiej "Kronice" prezenterzy zapraszają na "Dziennik regionów"? Pod koniec głównego wydania. Przed zaproszeniem na wieczorne wydanie.

Kisielowi chyba przegrzał się procesor.
kisiel205 pisze:... obecnie jest tak że w dni powszednie serwis jest o prawidłowej podanej przez ciebie godzinie a weekendy o 21:30.
Thank you, Captain Obvious. Rozpisałeś mi to niczym Gmoch w studiu pomeczowym.
Przecież praktycznie o niczym innym tutaj nie dyskutujemy - tylko o tych godzinach nadawania "Dziennika"! :|
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09
x 1

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Kisiel205 to postać wyjęta rodem z kiepskiej kreskówki. ;-)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

SNOL pisze:To ja jeszcze powtórzę:
A słyszeliście, że w krakowskiej "Kronice" prezenterzy zapraszają na "Dziennik regionów"? Pod koniec głównego wydania. Przed zaproszeniem na wieczorne wydanie.

Kisielowi chyba przegrzał się procesor.
kisiel205 pisze:... obecnie jest tak że w dni powszednie serwis jest o prawidłowej podanej przez ciebie godzinie a weekendy o 21:30.
Thank you, Captain Obvious. Rozpisałeś mi to niczym Gmoch w studiu pomeczowym.
Przecież praktycznie o niczym innym tutaj nie dyskutujemy - tylko o tych godzinach nadawania "Dziennika"! :|
W tamtym poście wkradł mi się pewien błąd w tamtym poście który już poprawiłem. Chodziło mi o "Kronikę" szczecińską a nie krakowską.
Poza tym zasadzie nie ma za co dziękować drogi SNOLu. Oczywiście to co napisałem to jest już nam wiadome ale napisałem o tym by porównać informacje z belki (oraz wypowiedzi pani Agnieszki Oszczyk ze spotu promocyjnego programu) z stanem rzeczywistym.

Tymczasem w TVP Regionalnej od 1 grudnia zmieni się pora emisji "Dziennika Regionów - tematy dnia" który teraz będzie emitowany o 14:25 i 16:25. Obecnie jest ten program emitowany jak wspomina poniżej użytkownik SNOL poniżej około 11:05 oraz 16:20.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dalej nie rozumiesz... Lepiej sprawdź sobie, co oznacza wyrażenie "Thank you, Captain Obvious". Od dziś ignoruję Kisiela, to zaczyna być nie do zniesienia.

Dodam jeszcze, że "Dziennik regionów - tematy dnia" już od pewnego czasu jest w dni powszednie w paśmie wspólnym - ok. 11.05 i o 16.20. Co najmniej raz zdarzyło się, że pokazany tam skrót materiału nie pojawił się o 21.15.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Już sprawdzone - teraz wiem o co ci chodziło drogi SNOLu :)
Zmieniając temat to jak oceniacie serwis pod kątem merytorycznym - moim zdaniem dobrze że taki serwis w ogóle powstał bo od czasu "Panoramy" z 2006 roku brakowało serwisu który poświęcony byłby tylko polskim sprawom. Także prezentacja wiadomości przez prezenterów nie należy do kiepskich - wszystko jest podane w prosty i spokojny sposób no i co najważniejsze bez pogoni za sensacją.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Kamilx
Obserwator
Posty: 679
Rejestracja: 14 maja 2012, 19:09
x 432
x 27
Kontakt:

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilx »

Od wczoraj (chyba) "Dziennik Regionów" ma trochę inne kadrowanie oraz inaczej ustawiony stół. Do tego jest jeszcze niebieskie podświetlenie.
Obrazek
Obrazek
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2021/22 i 2022/23
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości