[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

michal pisze:Niestety nowa oprawa ŁWD kompletnie do mnie nie przemawia. Czołówka może i jest nieźle wykonana, tylko pomysł na nią jest nie tyle prosty, co wręcz prostacki. Sygnał także nie powala. Z kolei scenografia wygląda strasznie tandetnie. Tyle dobrego, że przynajmniej pomyślano o lotach i jazdach kamer, których tak bardzo mi brakuje w "Kronice" TVP3 Kraków.
Na koniec napiszę krótko: Daleko tej zmianie do mojej ulubionej oprawy tego serwisu z lat 2010-2011. Do tej pory nie mogę zrozumieć, jak można było z niej tak szybko zrezygnować.

2800 post.
Oprawa sprzed 7 lat może i była idealna, w co nie wątpię, ale w intro brakowało nazw miast (lub chociaż nazw zabytków i popularnych ulic Łodzi)... teraz jest wreszcie jakaś ciekawa czcionka w programie, a nie banały typu Helvetica i Arial! 8) Mnie raczej też nie urzeka to nowe studio (dobrze wygląda tylko fragment przy którym siedzą prowadzący), ale uważam, że najbrzydszy jest pseudodesignerski stół... a jeśli chodzi o całość, to oprawie niestety daleko do Wrocka, Szczecina, Poznania czy Gdańska! :P
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

No nie wiem, mnie bardzo uderzają te tandetne cienie w logo.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

I ta oprawa z 2010-11 była dostosowana do proporcji ekranu 4:3, a nie obecnie stosowanej 16:9.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
michal
VIP Expert
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

telemaniak92 pisze:
michal pisze:Niestety nowa oprawa ŁWD kompletnie do mnie nie przemawia. Czołówka może i jest nieźle wykonana, tylko pomysł na nią jest nie tyle prosty, co wręcz prostacki. Sygnał także nie powala. Z kolei scenografia wygląda strasznie tandetnie. Tyle dobrego, że przynajmniej pomyślano o lotach i jazdach kamer, których tak bardzo mi brakuje w "Kronice" TVP3 Kraków.
Na koniec napiszę krótko: Daleko tej zmianie do mojej ulubionej oprawy tego serwisu z lat 2010-2011. Do tej pory nie mogę zrozumieć, jak można było z niej tak szybko zrezygnować.

2800 post.
Oprawa sprzed 7 lat może i była idealna, w co nie wątpię, ale w intro brakowało nazw miast (lub chociaż nazw zabytków i popularnych ulic Łodzi)... teraz jest wreszcie jakaś ciekawa czcionka w programie, a nie banały typu Helvetica i Arial! 8) Mnie raczej też nie urzeka to nowe studio (dobrze wygląda tylko fragment przy którym siedzą prowadzący), ale uważam, że najbrzydszy jest pseudodesignerski stół... a jeśli chodzi o całość, to oprawie niestety daleko do Wrocka, Szczecina, Poznania czy Gdańska! :P
Ja jednak wolę profesjonalną oprawę bez akcentów regionalnych niż kolejną fuszerkę z tego typu elementami.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Nie rozumiem, jak można wypuszczać na antenę oprawę, która już w momencie premiery jest przestarzała. Niestety Łódź pod względem graficznym się nie popisała. Tylko studio wygląda całkiem nieźle. Tyle że w ŁWD możliwości scenografii nie są wykorzystywane - kadrowanie do zapowiedzi przez cały czas takie samo... Jest pewien plus: nie musimy już oglądać okropnej poprzedniej oprawy. Doceniam także dostosowanie wyglądu paska do belek.

Jak też zapowiadałem we wrześniu, mamy transfer. Korespondentem (VJ-em) w rodzinnym Radomsku i okolicach został Jakub Mielczarek znany Wam z TVP3 Wrocław (poniżej zap z relacji na żywo po przejściu „Ksawerego”).
Jakub Mielczarek z TVP3 Wrocław do TVP3 Łódź
Jakub Mielczarek z TVP3 Wrocław do TVP3 Łódź
Smutne wieści mam z wrocławskich Faktów: do szpitala trafił Maciej Maciejewski, wieloletni korespondent w Wałbrzychu i okolicach. Poinformowała o tym w „Faktach o poranku” Agata Dzikowska: klik na FB. Jest to prawdopodobnie najdłużej pracujący bez przerwy reporter ze wszystkich otv.

I jeszcze news z TVP3 Warszawa, gdzie „Warszawski dzień” od czasu do czasu prowadzi para Jolanta Wiszniewska i Paweł Pochwała. Co za duet! Od lat to dla mnie najbardziej pozytywne, najlepiej kojarzące się twarze w TVP - teraz razem w jednym programie. Fantastyczny pomysł i ogromna wartość dla warszawskiego poranka, aż chce się oglądać.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
michal
VIP Expert
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Autorem jednej z czołówek ŁWD z lat 90. oraz pozostałych z lat 2000-2006, 2006-2008 oraz 2008-2010 jest Piotr Leśnikowski:
https://www.youtube.com/channel/UCfk0d3 ... 6Zg/videos
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Pierwszy raz spotykam się z tą czołówką: https://www.youtube.com/watch?v=JyCwS9_8fUg w dobrej jakości :)

Dotychczas dostępne w Internecie nagrania jakość miały bardzo kiepską (bo i w kiepskiej jakości publikowano wtedy wydania ŁWD w Internecie).

Zresztą okazuje się, że był on autorem kilku legendarnych czołówek i reklam z anteny TVP Łódź.

Z czołówek pokrewnych ŁWD z ostatnich lat, ta była zrobiona bardzo dobrze: https://www.youtube.com/watch?v=ptahke_bYP8
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
michal
VIP Expert
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Tak wygląda studio ŁWD w kolorystyce żółtej: http://lodz.tvp.pl/34680429/tylko-w-tvp ... ta-lodzkim
Przyznam, że w tej wersji wypada nieporównywanie gorzej niż w barwach niebieskich.
michal
VIP Expert
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Na tegorocznym PiK-u Grand Prix w kategorii najlepszy program informacyjny trafił do zespołu "Panoramy lubelskiej".
Z kolei wyróżnienie tym razem uzyskał "Teleskop" TVP3 Poznań.
http://lublin.tvp.pl/34872372/sukces-tv ... zialow-tvp
http://poznan.tvp.pl/34871084/sukces-tv ... arskim-tvp
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tymczasem w temacie z archiwami TVP zamieściłem dwa ciekawe unikaty z Krakowa - wyjątkowe czołówki "Kroniki" z 1992 i 1999 roku - ta ostatnia to pierwotna wersja najdłużej używanej czołówki tego serwisu.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Od dłuższego czasu zmarginalizowana do wszelkich granic możliwości animacja za prowadzącym "Kronikę" TVP3 Kraków jest pokazywana w formie statycznej. http://krakow.tvp.pl/35353579/25122017-1830
Oprócz tego kilkakrotnie zdarzało mi się trafić na sytuację, gdy wspomniana przeze mnie grafika co chwilę się zacinała.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Takie pytanie techniczne - dlaczego ten temat nie jest w podforum "Serwisy informacyjne"? Raz przez to długo go szukałem.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Poprawione :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

michal pisze:Od dłuższego czasu zmarginalizowana do wszelkich granic możliwości animacja za prowadzącym "Kronikę" TVP3 Kraków jest pokazywana w formie statycznej. http://krakow.tvp.pl/35353579/25122017-1830
Oprócz tego kilkakrotnie zdarzało mi się trafić na sytuację, gdy wspomniana przeze mnie grafika co chwilę się zacinała.
W ogóle studio "Kroniki" jest ostatnio jakoś takie zmarginalizowane bo kiedyś przy ŚDM mój ośrodek regionalny czyli Telewizja Kraków (czy jak kto woli TVP3 Kraków) wykorzystywała jego cały potencjał a teraz to nawet wymienić kolorów tła ścian czy używać animacji im się nie chce. Swoja droga czasami też przycinają czołówkę programu "ułatwiając" sobie pracę.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Kamilx
Obserwator
Posty: 682
Rejestracja: 14 maja 2012, 19:09
x 433
x 28
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilx »

Dziś w "Obiektywie" TVP3 Białystok doszło do niecodziennej sytuacji. Program informacyjny musiał zostać przedwcześnie zakończony, gdyż materiały filmowe za wszelką ceną nie chciały się "odtwarzać". Po 9 minutach programu, w których nie było problemów, prezenter przez kolejne 3 minuty czytał zapowiedzi do kolejnych materiałów. Jednakże żaden z nich nie "odtwarzał się". Związku z tym "Obiektyw" o 18:42 został zakończony - nie wyemitowano nawet napisów końcowych. Potem na antenie kanału zostały nadane normalnie Sport i Prognoza Pogody. Obecnie w ramach wypełnienia czasu nadawany jest reportaż.
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2021/22 i 2022/23
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości