[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2127
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1746
x 691

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Czy teraz gdy TVP ma licencję to oni mają prawa do odcinków czy MC?
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Więc szykuje się kasacja TVP starej JtM?, tak jak w 2014 roku.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2524
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1979
x 660

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Zdaje się że teraz już w ogóle nie ma profilu programu na Facebooku...
15 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Nie, cały czas jest.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jest nawet słynna, oficjalna grupa JTM na Facebooku do której to się zapisałem - gdyby ktoś potrzebował to melduje się ona jako: JTM - dyskusje :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Ten profil bodajże zmienił nazwę na "Jaka to melodiaa" :) :lol: :lol:
Czyli może jednak TVP ma prawo do nazwy programu?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z tego co widzę wymienili zdjęcie w tle eliminując z niego pory emisji programu w Jedynce.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jakiś profil na Youtubie podaje listę możliwych kandydatów na nowych prowadzących Jaką to melodię: Jestem bardzo ciekaw jakby wyszedł program prowadzony przez którąś z wymienionych pań i ogólnie z prowadzącą a nie prowadzącym.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Kanałowi "Piłka Nożna 24h" można akurat w tej kwestii wierzyć. Pewnie podłapali sugestie z profilu na Fejsbuku, i teraz wprowadzają w błąd. Poza tym, kanał parę miesięcy temu podawał, że z "nieoficjalnych źródeł" nadawcą PŚ w narciarstwie od sezonu 2018/19 będzie Polsat. Krótko po wyborze nadawcy usunęli film.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Przywołany do tablicy przez Prezesa TVP czyli pana Jacka Kurskiego (na podstawie wypowiedzi Moniki Janowskiej) były prezenter Telewizji Polskiej pan Maciej Orłoś odpowiada popierając Roberta Janowskiego:
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

W sumie to aż miło popatrzeć na ten shitstorm jaki się rozpętał. Widać, że jest zielone światło z góry, żeby skończyć z przytupem. ;) Gdyby Janowskiemu faktycznie zależało na programie i widzach, a nie na... no właśnie, po co to całe "MC"? Wszystko się rozbija o kasę i zależności. Kurski po falstarcie 2 lata temu, kiedy jak Napoleon walczył na wielu frontach, odpuścił, ale zebrał siły, żeby zrobić porządek z tym programem. Towarzystwo "Superaka" nie wydaje mi się przypadkowe - dobry wódz musi mieć armię, która oczyści przedpole. :D Ale to tylko pokazuje jaki tam musiał być beton, że nie dało się tego normalnie ucywilizować.

Co do formuły programu: wybaczcie, ale ja niestety nie wierzę, że ktoś jest w stanie odgadnąć piosenkę po jednej nutce. No dobra, może jacyś geniusze ze słuchem absolutnym i też ogromną wyobraźnią - wszak to gość gra na fortepianie, a to przecież zupełnie inna aranżacja, inne brzmienie, może nawet inna skala muzyczna. A tu jedna czy dwie nutki i od razu tytuł. Te podpowiedzi to też różne bywają.

Nie chce tutaj oczywiście potępiać ani zawczasu ferować wyroków. Niemniej to już od dawna było dla mnie dziwne, jak to się tam odbywa albo jak tu nawet przygotowywać się do takiego programu. Przecież piosenek jest miliony, niektórych o podobnej aranżacji, covery, remake'i, tego jest masa. Musi być zadany jakiś zakres chyba, a z czymś takim się nie spotkałem.

Kurski może faktycznie ma rację, że formułę trzeba odświeżyć, dodać do tego programu więcej autentyczności. Bo na razie wygląda to na teatr. Ale nawet gdy się coś zmieni, to i tak nie będę oglądał tego programu - zupełnie nie moja bajka.

== offtopic, wybaczcie ==

PS. A co do Orłosia - no to skończył jak skończył. Gdyby przez lata zarabiał nie na kontraktach gwiazdorskich, tylko na etacie, to teraz by wbił zęby w ścianę. Chociaż myślałem, jak odchodził, że jednak ta maszynka medialna go tak szybko nie wypluje. A tu się okazało, że kimś był tylko w TVP. Zastanawiające. :) Z całej tej ekipy "uchodźców Kurskiego" to najlepiej spadł na 4 łapy chyba tylko Kraśko. Bo jednak coś znaczy i doświadczenie ma niemałe. No i może jeszcze Diana Rudnik, ale to mąż pewnie nieco pomógł, ale nie zmienia to faktu, że gdyby była nic nie warta, to by jednak nie dostawała wieczornych "Faktów" do poprowadzenia. A tam błyszczy najjaśniej z całej tej ekipy, bijąc na łeb próżną żonę Pieczyńskiego. ;)
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2127
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1746
x 691

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Akurat z tymi piosenkami do odgadywania to nie jest żaden problem. Oni puszczali cały czas praktycznie te same, a jak się człowiek orientuje jakie występy nagrali to pewne, że kilka się trafi.
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

W sumie.. najpierw nagrywali występy wykonawców, a potem odcinki z zawodnikami :P którzy może mieli swoich szpiegów :P

Ja proponuje nową nazwę "Jaka to nuta?" :P "Po jednej nutce?" :) Ciekawe czy nadal będzie to udawanie że prowadzący skończył właśnie śpiewać i wrócił do zawodników :D albo Prowadzący "zaprasza" do występu artystę, czyli w tle leci wykon nagrany już wcześniej :P
xyz
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

Reklama do castingu rusza dalej :P
Ostatnio zmieniony 15 sie 2018, 9:58 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wklejaj linki Facebooka do BBCode. [facebook] link [/facebook]
xyz
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

janekpogwad pisze:Co do formuły programu: wybaczcie, ale ja niestety nie wierzę, że ktoś jest w stanie odgadnąć piosenkę po jednej nutce. No dobra, może jacyś geniusze ze słuchem absolutnym i też ogromną wyobraźnią - wszak to gość gra na fortepianie, a to przecież zupełnie inna aranżacja, inne brzmienie, może nawet inna skala muzyczna. A tu jedna czy dwie nutki i od razu tytuł. Te podpowiedzi to też różne bywają.
W rundzie z fortepianem, bodajże drugiej czy trzeciej, tej, gdzie znamy wykonawcę i mamy mniej lub bardziej enigmatyczną podpowiedź, jestem skłonny uwierzyć, że da się odgadnąć tytuł, bo jednak większość zespołów/solistów ma góra 2-3 hity i czasem łatwo celnie strzelić, nawet w ogóle bez nutek.
Wątpliwości można mieć do finału, gdzie niejednokrotnie nie wybrzmi do końca pierwszy akord aranżacji, a zawodnik już odgaduje, bez znajomości wykonawcy czy jakichkolwiek szczegółów, które mogłyby go naprowadzić. Trafić w ten sposób jeden tytuł na finał - spoko, udało się. Ale 7 piosenek w 3 sekundy? Wątpliwe. Bardzo wątpliwe.

Chętnie zobaczę nową inkarnację JTM. Nie będę rozpaczał po dotychczasowej wersji, realizowanej ewidentnie już jak na taśmie w fabryce, co niejako wymusiła wieloletnia emisja 6x w tygodniu. To musiało spowodować zmęczenie materiału. Teraz ten materiał się przedarł i czas na nowy.

janekpogwad pisze:PS. A co do Orłosia - no to skończył jak skończył. Gdyby przez lata zarabiał nie na kontraktach gwiazdorskich, tylko na etacie, to teraz by wbił zęby w ścianę. Chociaż myślałem, jak odchodził, że jednak ta maszynka medialna go tak szybko nie wypluje. A tu się okazało, że kimś był tylko w TVP. Zastanawiające. :)
W komentarzach na WM przeczytałem ostatnio coś mniej-więcej takiego:
miało nie być "Teleexpressu" bez Orłosia, a tu nie ma Orłosia bez "Teleexpressu"
Z czym się w pełni zgadzam. Podtrzymuję swoje zdanie, że Maciej miał odwagę odejść, na co nie wszyscy się zdobyli (wiadomo, o kogo chodzi), ale to, że skończy, jak skończył, było do przewidzenia. Szkoda tylko, że tak szybko.
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości