[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Bezsprzecznie rewolucja w "JTM?" to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej telewizji w tym roku, a mamy przecież dopiero sierpień. Mówcie co chcecie, ale to program ponadczasowy i mimo pewnej kiczowatości mu towarzyszącej, miał i ma jednak wielu fanów. Oczywiście potrzebne mu było jakieś odświeżenie, które zyskał już dobrych kilka lat temu. Niemniej, widownia programu z pewnością nie jest gotowa na aż takie zmiany. Przypominam tylko, że kiedy wiele lat temu przeżywał spore problemy ze słabnącą popularnością, też planowano ogromne zmiany, które jednak ostatecznie nie zostały przyjęte dobrze przez widzów (może ktoś potwierdzić moje słowa?).

Norbiego lubię, ale w tym programie go nie widzę. Przynajmniej w programie w "wersji Janowskiego". To zupełnie inny typ nie tylko prowadzącego, co po prostu człowieka i wątpię, że tak łatwo zaakceptuje go widownia "JTM?". Zyskanie nowej, młodszej widowni w tym paśmie? Naprawdę ktoś w to wierzy?

Dla mnie to zmiana dość szokująca, szczególnie, że nie zobaczymy też całej reszty ekipy współpracującej z MC, w tym legendarnego "Łysego z JTM?", czyli Zbigniewa Kaute. Ta ekipa naprawdę robiła przez lata niezłe show i są to wykształceni muzycy, więc wątpię, że nie dałoby się rady odpuścić tego tandetnego playbacku i stworzyć czegoś bardziej ambitnego. Inna sprawa, że raczej nie tego poszukuje TVP.

Co do całej tej afery: Janowski jest jaki jest, ale nie dziwię się, że był wściekły, skoro TVP tak poleciała w kulki (jeśli umowa rzeczywiście była już podpisana).

A podsumowując to wszystko - dla mnie to taka zmiana, jaką byłoby właśnie odejście Karola Strasburgera z "Familidady" czy Tadeusza Sznuka z "Jeden z dziesięciu". Jak widać, przy Woronicza nie pierdzielą się w tańcu, a mnie to jednak trochę przeraża. Choć jak podkreślam - lifting temu programowi był akurat potrzebny. Pytanie tylko, czy aż taki.
Karol pisze:Nie oszukujmy się. Jeśli kosztowny mimo wszystko teleturniej muzyczny potrafi przegrywać w grupie komercyjnej z dużo tańszymi paradokumentami Polsatu czy TVN, to coś musi być nie tak i coś zmienić trzeba :-)
Społeczeństwa się nie zmieni... niestety :/
Pawel pisze:
Alek1224 pisze:Tylko że na razie nie spotkałem się z komentarzem osoby, która powiedziała że dalej będzie oglądać program. Raczej mówią że przestaną oglądać.
No i to akurat dobrze. Pisałem właśnie o tym że program musi zmienić swój target jeśli ma się dalej utrzymać na antenie.
"Jeden z dziesięciu" raczej swojego targetu od lat nie zmienia, a mimo to przyciąga nowych widzów. Chociaż rozumiem, że to jednak trochę inny rodzaj teleturnieju.
Karol pisze:O ile dojdzie do ich emisji.
Pytanie, jak to wpłynie na ew. finał miesiąca/uczestników itp.
Obrazek
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

Mam nadzieję, ze czwartek ruszam na zwiady.. Poznać fakty :D
xyz
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

A podsumowując to wszystko - dla mnie to taka zmiana, jaką byłoby właśnie odejście Karola Strasburgera z "Familidady" czy Tadeusza Sznuka z "Jeden z dziesięciu".
Z całym szacunkiem dla obu panów ale obaj są już po 70-dziesiątce. Biologii nie oszukasz, obaj mają pewnie mniej niż 10 lat pracy na wizji w roli prezentera tak więc jeśli dojdzie do zmian prowadzacych w tych teleturjiejach to z przyxzyn bym to nazwał biologicznych.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

No w sumie nikt wiecznie żył nie będzie - nawet panownie Sznuk i Strasbuger :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Sznuk kiedyś w jakimś wywiadzie (chyba jakiś AMA dla Wykop.pl) powiedział, że ma kogoś, kogo chciałby, by jego kiedyś zastąpił. Nie zdradził jednak nazwiska, by nie "spalić kandydatury".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Medyk24 pisze:
pulkownik pisze: Obym nie wykrakał, ale nadmierna ekspozycja ostatnimi czasy Mateusza Szymkowiaka też stawia go u mnie w gronie potencjalnych prowadzących...
I to by nawet pasowało w kontekście odmłodzenia formatu, dlatego też niestety ale kandydatura Szymkowiaka wydawałaby się bardziej pewna niż Miecznikowskiego.
wiatriwoda pisze:To byłby koniec formatu, ten gość jest mega irytujący :)
Akurat Szymkowiak w tym roku bardzo dobrze zaprezentował się jako sprawozdawca punktowy na Eurowizji, jego pochwaliło wielu dziennikarzy eurowizyjnych. Może i niektórych irytuje, ale ja wolę jego prawdziwego niż pewną "dziennikarkę" z TVN-u udającą wielką damę. Dobrze jednak, że nie poprowadzi "JTM?", bo nie pasuje do tego programu. Wywiady w "PnŚ" i prowadzenie eventów całkiem nieźle mu idą. :)
Jantar pisze:Wszystkie programy przeżywały większe lub mniejsze zmiany, a tylko ten jeden przez tyle lat pozostał nietknięty. Ewidentnie coś jest na rzeczy.
Rozumiem, że kilkukrotne zmiany scenografii, opraw graficznych i zasad gry teleturnieju, to żadne zmiany? I tak w "JTM?" zmieniło się więcej, niż prawie ćwierć wieku w "Familiadzie", gdzie wciąż jest jedna i ta sama oprawa muzyczna i tablica.
kolos pisze:
Poland pisze:Inna opcja jest też taka że TVP zignoruje MC i albo będzie puszczać program z Janowskim w porze powtórkowej albo wcale tych 10 odcinków nie pokaże.
Z niewyemitowaniem tych odcinków nie problemu. Przecież producent swoje należnosci skasował, a zamawiajacy czyli TVP ze swoim zamówionym produktem może zrobić co zechce.

Ogniś tak bylo z "Wielką Grą" - gdy zdjęli ten program z antenty to iles tam jeszcze odcinków było nagranych a ich nie wyemitowano już. Co najciekawsze w regulaminie był zapis że uczestnikom "WG" wyplaca się wygraną tydzień czy dwa po emisji odcinka w ktorym brali udział. Więc ci co brali udział w odcinkach ktore nie zostały już wyemitowane teoretycznie zostali na lodzie. Nie wiem jak to w koncu rozwiazano i czy im wypłacono wygrane.

Ciekawe czy taki zapis jest w regulaminie " Jaka to Melodia"... :)
Wszystko zależy od tego co zawarte jest w umowie. Jeśli jest w niej zoobowiązanie do emisji odcinkow o określonej porze na antenie TVP, a ta tego nie zrobi, to MC ma pełne prawo do domagania się odszkodowania finansowego.

"WG" była produkcją własną TVP, więc takich kłopotów nie było. Owszem, nie wyemitowano odcinka, i z tego co pamiętam zwycięzca domagał się wypłaty od TVP nagrody na drodze sądowej, ale skutku to nie przyniosło.
tefałen pisze:Więc szykuje się kasacja TVP starej JtM?, tak jak w 2014 roku.
Jak w 2004 roku. :)
pulkownik pisze:Popek będzie prezenterką poranków w Info.
Oraz prowadzić będzie jesienne "Wielkie Testy". :)
DaMiAn1998 pisze:
adijos98d pisze:Marcelina na pewno nie będzie prowadzącą.. lada dzień zaczyna nagrania do nowej edycji "Bake Off Ale Ciacho" ;) Jeśli Kasia Kołeczek poprowadzi dorosła edycję, to Ida Nowakowska będzie wolna to można się jej spodziewać ;)
Nagrania do tego programu nie trwają cały dzień. Na pewno da się to pogodzić. Może właśnie dlatego nie będzie w "The Voice of Poland" bo wiedziała, że coś się szykuje? Mimo, że wiemy jaka jest Marcelina to jest ona dość mocno lubiana przez widzów. Można to potwierdzić tym, że na zmianę z Rogamelem prowadzi Pnś w weekendy. Moim zdaniem to nie będzie takie głupie.
Tu się mylisz. Prace na planach obu programów trwają nawet kilkanaście godzin na dzień. Zawadzka wyraźnie powiedziała, że z racji trwających zdjęć do dorosłego "Bake Offu" nie jest w stanie brać udziału w "TVoP".
kolos pisze:Jak nie zobaczymy, to się nie dowiemy. Może Norbi wypali, może nie. Disco polo nie popsuje racaej programu, o ile nie będą tego śpiewać w programie :).

Z tego co wiadomo to póki co nie widać zmian w formule. Zastanawiam się jak rozwiążą ten problem jednej nutki. Na pewno finał będzie wygladał inaczej. Przynajmniej powinien.

Co do ogladalności to ostatnio i z Janowskim nie powalała (1,9 miliona), tu pewnie jakiś mega spadków nie bedzie. Większość ludzi i tak ogląda programy w telewizji jak leci po koleji w tym i "JtM". Niż specjalnie włacza się właśnie na "JtM"...
Podejrzewam, że w odcinkach z Janowskim usuną notkę o finale miesiąca (zresztą zawsze jest ona dogrywana później).
Oglądalność może nie była tak oszałamiająca jak jeszcze 10 lat temu, ale wciąż Jedynka pewnie pokonywała paradokumenty konkurencji.
Kryterium0 pisze:Pewnie, kiedy zgłaszali się do potencjalnych prowadzących, nowej wersji JTM nie towarzyszył taki kwas. Z tego powodu zrezygnowala zapewne Mlynkova. Takie dążenie do celu po trupach nie jest wskazane w jej przypadku, bo wybić się nie może z solową karierą, a i sympatia ludzi (sentyment z czasów Brathanków) mogłaby szybko się skończyć.
Dla Norbiego deptanie po trupie Janowskiego to żaden problem, bo i celu specjalnego ten "artysta" nie ma. Bierze wszystko, za niewielką stawkę.
To tylko potwierdza, że w dużej części branży muzycznej wciąż panuje przekonanie, że nie ma "JTM?" bez Janowskiego. Zresztą niedawno sam to w jednym z wywiadów potwierdził Brzozowski, który twierdził, że nie chciał być prowadzącym bez wiedzy Janowskiego.

A co do Norbiego - do niego nic nie mam, ale to gościu bez ambicji. Jego słaby występ w "TzG", czy zeszłoroczny utwór na wakacje tylko to potwierdzają. Jemu to wszystko jedno, więc nie dziwię się, że został nowym prowadzącym program.
parkingowy pisze:Trochę hejtujecie bo tak samo było przy Kole fortuny, że z Brzozowskim będzie wielka klapa a wyszedł wieli oglądalnościowy sukces wbrew waszym przewidywaniom.
Brzozowski ma jeszcze jednak jakieś ambicje - nawet jeśli jest to ich przerost. Poza tym to nie jest żaden hejt. Jesteśmy ludźmi, w dużej części dorosłymi i potrafimy przewidywać konsekwencje pewnych decyzji.
Pawel pisze:
Alek1224 pisze:Tylko że na razie nie spotkałem się z komentarzem osoby, która powiedziała że dalej będzie oglądać program. Raczej mówią że przestaną oglądać.
No i to akurat dobrze. Pisałem właśnie o tym że program musi zmienić swój target jeśli ma się dalej utrzymać na antenie.
Póki co nic się nie zanosi na to, by program zdobył nowych widzów.
Pawel pisze:
wiatriwoda pisze: To co śmieszy mnie jak czytam ten wątek, ilu nagle fanów programu się znalazło teraz, jak tyle osób, twierdzi, że to były ustawki,(...)
To że ty nie widziałeś ustawek nie znaczy to że inni tego nie widzieli.
Ponadto Norbi był błaznem, ale widzę, że od wczoraj awansuje już, a za tydzień to już będzie legenda polskiej muzyki i doświadczony prowadzący ;)
Wręcz przeciwnie. Dalej Norbi jest Norbim i właśnie dlatego może przyciągnąć nowy target do tego programu, a nie stare babcie i dziadki jak Janowski.
Tylko gdyby nie te babcie i dziadkowie, to TVP szorowałaby już na oglądalnościowym dnie.
Rektor pisze:
wiatriwoda pisze:Oświadczenie Janowskiego z FB ws. oświadczenia TVP, w którym przestawia jaki był harmonogram rozmów:
Jestem ciekaw jak na to odpowie TVP, bo to niezwykle podłe, żeby dogadać się z dotychczasowym producentem, ogarnąć nowego i potem proponować takie cuda na kiju, żeby Janowski zrezygnował. Jeśli okaże się jednak, że to paszkwil, to czekam na procesy sądowe, które to unormują. Obie strony idą na noże, widz tutaj jest nieistotny.

PS: Nigdy znawcą i fanem programu nie byłem. Większość forumowiczów w moim odczuciu ocenia kuchnię tego formatu.
Akurat tutaj jestem w stanie uwierzyć Janowskiemu, niż Kurskiemu. Ten drugi potrafi podejmować decyzje z dnia na dzień, bez liczenia się z konsekwencjami. Nagły zakup sublicencji do LM UEFA rok temu, zmiana anteny "1z10", czy "Big Music Quiz" świadczy tylko o jego nerwowości w podejmowaniu decyzji i wiary w we własną nieomylność.
kolos pisze:
A podsumowując to wszystko - dla mnie to taka zmiana, jaką byłoby właśnie odejście Karola Strasburgera z "Familidady" czy Tadeusza Sznuka z "Jeden z dziesięciu".
Z całym szacunkiem dla obu panów ale obaj są już po 70-dziesiątce. Biologii nie oszukasz, obaj mają pewnie mniej niż 10 lat pracy na wizji w roli prezentera tak więc jeśli dojdzie do zmian prowadzacych w tych teleturjiejach to z przyxzyn bym to nazwał biologicznych.
A Janowski ma dopiero 57 lat, więc sporo odcinków mógłby jeszcze poprowadzić.
wiatriwoda pisze:Od dawna pisałem, że wstyd ten playback w programie i w ogóle, kiczu dużo, ale za historię i stałych widzów, należy mu się szacunek, teraz tego wszystkiego zabrakło w tych zmianach, może po obu stronach, ale Kurski za uszami ma więcej, niż Janowski.

To co śmieszy mnie jak czytam ten wątek, ilu nagle fanów programu się znalazło teraz, jak tyle osób, twierdzi, że to były ustawki, oczywiście wcześniej o tym nie pisali, jaki to Janowski nie lubiany, a tyle nagród od publiczności zgarniał, jak i to super program, a przedtem fanów jego można tu policzyć na palcach, jaka to mafia tam była, ale przez nikogo nie opisywana.Ponadto Norbi był błaznem, ale widzę, że od wczoraj awansuje już, a za tydzień to już będzie legenda polskiej muzyki i doświadczony prowadzący ;)

Świetnie te wiele postów pokazuje socjologiczne ujęcie różnych ludzi, przed i po :)
To i tak dobrze, że nie doszło tu do awantury. Na innych forach - w tym WM - już widać skaknie sobie do gardeł. :)
DaMiAn1998 pisze:Z Instagrama zauważyłem, że zespół felivers miał dzisiaj nagrania. Ktoś znał wcześniej, bo po fb i instagramie wnioskuję, że nie są zbyt popularni.
A tak to wygląda: Widać, że w scenerii brak zespołu muzycznego. Czyżby playback razy dwa? ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6095
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 507
x 1577

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Oni wyglądają jak wycięci z kartonu :O
maciek959595
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 07 wrz 2017, 21:20
x 3

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciek959595 »

Może ten duży ekran to nie jakaś wielka zmiana ale osobiście robi efekt fajnie to wygląda niż to co było wcześniej po bokach były mala kwadratowe ekrany teraz też będzie lepiej
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Osobiście zalecam popracowanie nad interpunkcją. W twoich postach brakuje kropek oraz przecinków, a ja nie chciałbym za to karać.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nowe studio programu w czasie nagrywania gwiazd:
39568064_2534600856553809_5925178904074518528_o.jpg
39588909_2072449356108338_525699126537486336_n.jpg
39588909_2072449356108338_525699126537486336_n.jpg (16.3 KiB) Przejrzano 1045 razy
Polecam zwrócić uwagę na ekrany.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Trzeciak ja mówię o YouTube. W 2014 roku TVP sypało banami ludzi którzy wrzucali JtM?
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Tak przeczuwam, że fanów Felivers, między Teleexpressem, a Klanem, za dużo nie będzie :lol: Tak a propos odmładzania :)
Awatar użytkownika
United
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 25 cze 2018, 19:16
x 30
x 53

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: United »

Poland pisze:Nowe studio programu
Faktycznie, nowe :D
Demokracja umiera w ciemności.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13293

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

SE i "informator z produkcji" o Norbim:
Dla nas istotne jest, żeby program znów bawił Polaków, dawał radość z rywalizacji - wyjaśnia w rozmowie z Super Expressem pracownik TVP. Żeby było w nim więcej muzyki. Najbardziej nam pasował do odświeżonej formuły programu - zapewnia informator tabloidu.
Głos zabrał także nowy prowadzący:
Bardzo się cieszę na tę fuchę - opowiada podekscytowany Faktowi. Fajnie było na castingu. Czekam jeszcze na umowę i wchodzę na plan.
https://www.pudelek.pl/artykul/134434/t ... c_polakom/
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

To musi być przedziwne uczucie tak wchodzić w czyjeś buty po tylu latach. Nie mówię "nie", aczkolwiek pewne jest, że albo będzie klapa po całości, albo ludzie taką odświeżoną wersję kupią. Nic po środku.
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fan Polsat Fun HD, Google Adsense [Bot] i 10 gości