[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

Na pożegnanie za hasło "Atlas roslin leczniczych" Pan Janusz wygrał 25 tys. złotych.

Jakoś Rafał i Iza sie pożegnali w miarę normalnie, jakby mieli sie zobaczyć z nami jutro w nowym odcinku.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Widocznie nie był to nagrywany ostatni odcinek. Pewnie produkcja nie wiedziała w jakiej kolejności będzie emisja więc pożegnanie zrobili uniwersalne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Damianou18 pisze:Na pożegnanie za hasło "Atlas roslin leczniczych" Pan Janusz wygrał 25 tys. złotych.

Jakoś Rafał i Iza sie pożegnali w miarę normalnie, jakby mieli sie zobaczyć z nami jutro w nowym odcinku.
Razem pan Janusz wygrał 31 tysięcy złotych. Awans do finału dała mu wygrana 6000 zł w rundzie 4 przyspieszonej, gdzie Brzozowski wykręcił 1500 na kole.

Prowadzący trochę inaczej się pożegnali. Nie zaprosili na jutro, tylko "do zobaczenia, do następnego razu". Zresztą po jednym z haseł ("Pierwszy dzień lata" z kategorii "Kalendarz) i po tym, że Brzozowski przedstawił cały RBand było czuć, że to ostatni odcinek sezonu. :)

Podsumowanie finansowo-statystyczne pewnie zrobi @dida12314, natomiast ja odszczekuję to, co napisałem prawie rok temu, bo widać, że nowa odsłona "KF" przyjęła się bardzo dobrze widzom, mimo, że sam bym wniósł kilka poprawek. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Zestawienie finansowo-statystyczne oczywiście będzie, aczkolwiek powinno ono zawierać również wygrane w rundach podstawowych, więc na te dane trzeba nanieść spore poprawki. Ale od początku :

- W 257 finałach zawodnicy wykręcili : 1 pobyt w spa, 23 samochody oraz 3,664 mln złotych w gotówce. Przyjmując, że samochód w podstawowej wersji jest wart ok. 40 tys. można stwierdzić, że łączna wartość nagród wylosowanych w finałach wyniosła ok. 4,5 mln złotych.
- Łupem finalistów padło : 12 samochodów oraz 1,519 mln złotych.
- Oprócz samochodów padła też jedyna główna wygrana w kwocie 50 tys. złotych.
- W odcinkach specjalnych zawartość finałowych kopert wynosiła 138 tys. złotych, a sama wartość przekazanych pieniędzy na cele charytatywne przekroczyła 200 tys. złotych.
- Na 257 odcinków 107 z nich kończyło się zwycięstwem finalisty (średnio 4,16 odcinka na 10 odcinków).
- Średnia wartość wylosowanej koperty wynosiła 15.725zł (powyżej takich wartości pieniężnych było 82).
- Najczęściej losowaną kopertą w finale była koperta z 10 tys. złotych (takich kopert było aż 49), a najrzadziej pobyt w spa (tylko raz).
- Najkrótszy czas oczekiwania między jedną nagrodą główną a drugą wynosił raptem 6 odcinków (pomiędzy 126 a 132 odcinkiem, gdzie padły 2 samochody).
- Najdłuższa seria losowanych kopert powyżej 10 tys. złotych (wliczając samochody) wynosiła 34 odcinki (od 110 do 143 odcinka).
- Pierwsza nagroda główna padła raptem po tygodniu emisji (dokładnie w 7 odcinku).

A teraz moje spostrzeżenia na temat powrotu :

Ucieszyłem się, gdy dowiedziałem się o powrocie tego programu. Sam nawet wysłałem zgłoszenie, zaprosili mnie do Poznania na casting, ale do dzisiaj zastanawiam się dlaczego nie pojechałem :D . Zaskoczył mnie i zmartwił jednocześnie fakt formuły tego programu (piosenki, zespół na żywo, emisja codzienna - poza pierwszymi 3 miesiącami nadawania, gdzie tylko w soboty program nie był emitowany). Od początku można było stwierdzić, że program przez to skazany jest na porażkę. Jednak z czasem po wielu zmianach (zarówno tych wizualnych, jak i związanych z prowadzeniem programu) mogę śmiało stwierdzić, że TVP odniosła sukces przywracając ten program (na dniach pewnie w pewnym portalu pojawi się zestawienie oglądalności programu i śmiało mogę rzecz, że będzie to ok. 1,5 - 2 mln widzów średnia).

Jeśli miałbym pewne zastrzeżenia to na pewno do wartości na kole. W nowym sezonie no aż prosi się, by było pole z 10.000zł (zarówno otoczone bankrutami jak i pod polami ze znakami zapytania). Marzeniem wręcz byłoby podwojenie nagrody głównej i danie lepszego samochodu (np. o wartości 100.000zł lub zbliżonej) oraz lekkie podniesienie wartości na kole głównym i uatrakcyjnienie nagród : powiedzmy sobie szczerze, że z początku była "bida z nagrodami", która z czasem się rozwinęła.

Ogólnie powrót i program na plus, prowadzący się przyjęli. Widać było w pierwszych odcinkach stremowanie zarówno Rafała, jak i Izy (chociaż po próbach, które można było zobaczyć w Pytaniu na Śniadanie to nie wyglądało to za różowo). Z czasem znaleźli wspólny sposób na prowadzenie programu. Mimo wszystko dalej będę twierdził, że Rafał Brzozowski niejako dostał ten program do prowadzenia jako "nagrodę pocieszenia" po zeszłorocznej aferze związanej ze zmianami w "Jaka to melodia?" (pokrótce : zmiana formuły, prowadzącego, przejęcie realizacji nad programem przez TVP od Media Corporation).

Teraz pozostaje nam tylko poczekać ponad 2 miesiące na kolejne odcinki. Kiedy się one pojawią? 1 września przypada w sobotę, a TVP chce ruszyć z ramówką jesienną jeszcze w sierpniu (28 sierpnia, o ile dobrze się nie mylę). Na ten moment nacieszmy się powtórkami, chociaż w dobie nadchodzących MŚ w piłce nożnej to jednak uwaga będzie skupiona właśnie na rosyjskich stadionach, a nie na śpiewie Rafała, ruchach Izy i kręcącym się kołem fortuny, które zakręciło się dla 750 zwykłych zawodników + 21 gwiazd. :)

Mam nadzieję, że moje prywatne podsumowanie sezonu się podoba. Postaram się (choć nie obiecuję) zrobić bardziej dokładną analizę wygranych. Na pewno w nowym sezonie analiza będzie obejmować wszystkie nagrody pieniężne wygrane we wszystkich rundach, by był jasny podgląd na to. :)
Tomeczek1
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2018, 20:38

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomeczek1 »

Napiszę coś, co jakiś użytkownik wcześniej pisał:

1. Runda przyspieszona na koniec gry, i z jakimś dodatkiem do puli (jak w USA). Wstawiona pośrodku ta runda nie ma sensu.
2.RSTLNE najpopularniejsze litery w angielskim bezmyślnie skopiowane z USA. No i pozwólcie uczestnikom naprawić swój błąd gdy przypadkiem powie jedną z tych liter.
3.Nie będę narzekał na niskie wygrane (niski budżet można zrozumieć) ale jeśli pole pod znakiem zapytania ma 3000 lub 2000 (które nie mnoży się przez ilość liter) a najwyższą normalną kwotą wtedy jest 2500/1500 które mnoży się przez liczbę liter złotych, to coś jest nie halo. Nawet Brzozowski zawsze mówi "najwyższa stawka na kole" jakoby wstydząc się wymawiać tą kwotę.
4. Dziwna zasada, że gracz który otrzyma turę musi przynajmniej raz zakręcić kołem i podać spółgłoskę, zanim kupi samogłoske albo odgadnie hasło.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tyle, że ten zestaw liter z USA często już naprowadza na rozwiązanie hasła. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Tomeczek1
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2018, 20:38

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomeczek1 »

Dla mnie najłatwiejsze kategorie finału to tytuł i powiedzenie, bo często wystarczy zgadnąć jedno słowo i już zna się resztę
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat jedno słowo może starczyć do odgadnięcia praktycznie w każdym haśle. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Mam nadzieję, że w nowym sezonie we wrześniu ktoś wpadnie w końcu na ten genialny pomysł, żeby odkrywać drugie pole "500?" po odkryciu przez uczestnika pierwszego, tak jak to było w edycji z Tyńcem. Zostawianie zakrytego nie ma ani grama sensu, bo wiadomo, co pod nim będzie. Nikt z produkcji tam tego nie widzi? To jest mój pierwszy zarzut po obejrzeniu wszystkich 257 odcinków. Drugi też dotyczy koła. Oczekiwałbym większej różnorodności, bo w tej chwili na kole są albo kwoty, albo sprowadzające się do niemal tego samego pola nagroda/niespodzianka i w zasadzie nic ponadto. Żadnych darmowych samogłosek, nic urozmaicającego grę.
Tomeczek1 pisze:[…] RSTLNE najpopularniejsze litery w angielskim bezmyślnie skopiowane z USA.
Wkleję ten link jeszcze raz: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;7072. W j. polskim pierwszych 10 najpopularniejszych liter to:
A, I, O, E, Z, N, R, W, S, T.
Wśród nich jest 5 z 6 liter ze stałego zestawu RSTLNE. To mało?

W j. angielskim lista 10 najpopularniejszych liter wygląda tak:
E, T, A, O, I, N, S, H, R, D.
Daje nam to 5 z 6 liter z zestawu RSTLNE. Twoim zdaniem 5 to więcej, niż 5? ;)
No i pozwólcie uczestnikom naprawić swój błąd gdy przypadkiem powie jedną z tych liter.
Tu się zgodzę, powinna być taka możliwość.
2009-2021
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja zauważyłem coś ciekawego a mianowicie od pewnego czasu Rafał ma towarzyszkę do śpiewania - niejaką Kasię. Ciekawe od kiedy ona jest...
Szkoda że Iza nie nauczy się śpiewać - miałoby to wszystko ręce i nogi.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5513
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

To Kasia Dereń. Była w Voice. Śpiewa w chórkach w orkiestrze Tomka Szymusia np. w Sopocie i Opolu... Już od dłuższego czasu Kasia w KF śpiewa.
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Była też w chórkach u Gromiego i Lucasa podczas tegorocznej Eurowizji.
Poland pisze: Szkoda że Iza nie nauczy się śpiewać - miałoby to wszystko ręce i nogi.
Nie każdy musi śpiewać.
Pozdrawiam, Trzeciak
parkingowy
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 lut 2017, 16:07

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: parkingowy »

Direct pisze:Mam nadzieję, że w nowym sezonie we wrześniu ktoś wpadnie w końcu na ten genialny pomysł, żeby odkrywać drugie pole "500?" po odkryciu przez uczestnika pierwszego, tak jak to było w edycji z Tyńcem. Zostawianie zakrytego nie ma ani grama sensu, bo wiadomo, co pod nim będzie. Nikt z produkcji tam tego nie widzi?
No właśnie. A najlepsze jest to, że Brzozowski przed rundą mówi, że pod jednym jest trzeci bankrut a pod drugim najwyższa kwota na kole. A później jak już 1 jest odkryte np. kwota to wiadomo, że pod drugim jest bankrut a Brzozowski ryzykujesz? no ryzykujesz? Masz szansę. (ma gracza za głupiego?)
Albo jest odkryty bankrut więc wiadomo, że pod drugim kwota a Brzozowski ryzykujesz? no ryzykujesz? Jak wiadomo, że nic nie ryzykuje
Niektórzy chcą 10000 ale to za dużo skoro jeżeli bankrut jest odkryty to wiadomo, że pod drugim 10000 to za dużo zważywszy na brak ryzyka.
A ciekawe czy to była zasługa Tyńca, że 2 było od razu otwierane i czy jest winą Brzozowskiego, że nie otwiera drugie?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Poland pisze:Szkoda że Iza nie nauczy się śpiewać - miałoby to wszystko ręce i nogi.
Brzozowski jakoś nie potrafi, a dalej rozwala ten program swoim wokalem :lol: A poważnie, umiejętność śpiewu wynika raczej z wrodzonego talentu, bez którego nie zrobisz nic. Krzan może co najwyżej pykać w literki na tablicy, bo dodatkowe akcje, jak np. taniec do skrzeczenia prowadzącego, kiedy jej ruchy przypominają wysiadywanie jajka, jej nie wychodzą. :-)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

parkingowy pisze: A ciekawe czy to była zasługa Tyńca, że 2 było od razu otwierane i czy jest winą Brzozowskiego, że nie otwiera drugie?
Prowadzący nie mają nic do tego. To bardziej sprawka reżyserów. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości