[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Kronk15
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2017, 14:07
x 141
x 1

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kronk15 »

A przez najbliższy tydzień w amerykańskiej wersji teleturnieju w ramach tygodnia "Wheel Around the World" będzie wysokie prawdopodobieństwo, że pokażą co nieco z naszej edycji teleturnieju ;)
men89
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2018, 19:42

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: men89 »

Gdzie znalazłeś takie info?
W zgłoszeniu zawarłem informację, które mogą mnie wyróżnić i takie o których swobodnie opowiem. W moim przypadku było to szczudlarstwo.
Stres jest duży, to się zgodzę i z tym koniaczkiem to nie głupi pomysł :D, niech ktoś wypróbuje ;).
Dzisiejszego uczestnika doskonale rozumiem, chociaż domyślam się że był bardziej rozgoryczony bo odgadł hasło dużo wcześniej, nie w ostatniej sekundzie i mógł jeszcze kombinować. Nie mniej jednak brawo za świetną grę, bo niektóre hasła były ciężkie.
Ciekawiła mnie sprawa w przypadku wygrania samochodu czy można go od razu sprzedać, czy ktoś się orientuje? Jakie podatki trzeba zapłacić, czy w ogóle trzeba go rejestrować i ubezpieczać?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 22:37 przez Direct, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem zbędne cytowanie.
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Wątpię czy można go od razu sprzedać. Może to nie jest dobre porównanie, ale pamiętam jak aktorka Agata Kulesza wygrała w TzG auto i potrzebowała zgody TVN, by wystawić auto na licytację WOŚP (czyli sprzedać). Trwało to kilka miesięcy, zgoda oczywiście była.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 22:37 przez Direct, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem zbędne cytowanie.
men89
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2018, 19:42

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: men89 »

Słyszałem o takiej sytuacji że koleżanka koleżanki wygrała samochód w radiu i w umowie był zapis że może go sprzedać dopiero po 5 latach?!?!
Nagranie miałem jakieś 1,5 miesiąca od emisji.
Tak przygotowywała się do programu:
- na pewno oglądanie odcinków i odgadywanie
- grałem w grę na telefonie fortuna na okrągło
- sprawdziłem jakie litery występują najczęściej w polskich wyrazach
- czytałem różne rzeczy ale to jest loteria
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Dziś uczestnicy nie mogli sobie dać radę z Marysieńką Sobieską. Jeden z nich powiedział Marszałek Sobieski :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dziś znów była trzecia najbardziej wartościowa koperta na kole, czyli 30 000 złotych. Uczestnik niestety nie odgadł hasła "Propozycja nie do odrzucenia" z kategorii "Obyczaje".
Pozdrawiam, Trzeciak
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Z całym szacunkiem, ale chyba od takich dyskusji był post z castingami do teleturnieju, bo zaczynacie robić tu lekki offtopic.

Przeniosłem część postów. /Direct
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Trzeciak pisze:Dziś znów była trzecia najbardziej wartościowa koperta na kole, czyli 30 000 złotych. Uczestnik niestety nie odgadł hasła "Propozycja nie do odrzucenia" z kategorii "Obyczaje".
Byłoby łatwiej zgadnąć, gdyby kategorią było "Powiedzenie". Bo niby co to za obyczaj z tej propozycji nie do odrzucenia?
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A dziś w kopercie było 10 tys. mniej, czyli 20 tys. złotych. Niestety graczowi, który nie wygrał tylko rundy muzycznej nie udało się znaleźć miejsca pt. "Biuro rzeczy znalezionych".

Ponadto dość ciekawa sytuacja wystąpiła w ostatniej przed finałem rundzie. Uczestniczka wylosowała pole "500?" i trafiła ostatnią spółgłoskę na tablicy. Niestety pod polem by "Bankrut", a ponieważ kolejny gracz - dzisiejszy finalista - nie miał już środków na koncie (wykorzystał je wcześniej na zakup samogłoski) musiał od razu podać hasło.
Pozdrawiam, Trzeciak
Telemann
Junior
Posty: 1461
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Wczorajszy odcinek po raz pierwszy w dzień powszedni oglądało ponad 2 mln widzów ;)
Pozdrawiam, Telemann :)
parkingowy
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 lut 2017, 16:07

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: parkingowy »

Trzeciak pisze: Ponadto dość ciekawa sytuacja wystąpiła w ostatniej przed finałem rundzie. Uczestniczka wylosowała pole "500?" i trafiła ostatnią spółgłoskę na tablicy. Niestety pod polem by "Bankrut", a ponieważ kolejny gracz - dzisiejszy finalista - nie miał już środków na koncie (wykorzystał je wcześniej na zakup samogłoski) musiał od razu podać hasło.
Bankrut był znowu tam gdzie zawsze jest.
Direct pisze:Swoją drogą Brzoza mógłby w końcu wyjaśnić, czy jeśli pod jednym "500?" jest bankrut, to pod drugim jest nagroda i odwrotnie. Obecnie nie odkrycie drugiego pola w chwili odkrycia pierwszego sugeruje, że pod oboma może być to samo, bo w przeciwnym razie nie miałoby to żadnego sensu.
Direct pisze:Bardziej razi mnie brak informacji o tym, czy pod polami "500?" zawsze jest duża kwota lub bankrut czy mogą być np. dwie kwoty. W pierwszym przypadku bezsensem jest zostawianie na kole drugiego pola, gdy pod pierwszym były pieniądze.
Oglądając regularnie już nic Brzozowski nie musi wyjaśniać bo wyjaśniło się samo. Koło czerwonego pola z niespodzianką zawsze bankrut a koło szarego pola stop kwota. 2000 w rundzie 2 i 3000 w rundzie 5

Brzozowski oszukuje gracza mówiąc, że może być albo wysoka kwota albo bankrut a to nie prawda bo tak by mógł mówić gdyby róznie kładli. czasem tak czasem tak. A skoro ciągle kładą tak samo to nie prawda, że może być albo to albo to. Czy Brzozowski prowadząc jeszcze się nie zorientował czy ''udaje głupiego''?

Dziwne, że w rundzie 4 Brzozowski zawsze losuje kwotę i nie trzeba powtarzać kręcenia.

Skoro o 16:30 taka widownia to może pora przenieść na zwolnione po JzD miejsce. Skoro o 16:30 tyle to ile by było o 18:55. By mogła być fantastyczna widownia w sumie. Prawie 3 mln widzów JzD w TVP 1 i prawie 3 mln widzów KF w TVP 2.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Od dawna to obserwujesz? Ja gdzieś od miesiąca i faktycznie za każdym razem obok czerwonego pola z niespodzianką był bankrut. W zeszłym tygodniu był jednak wyjątek i bankrut pojawił się też pod innym polem. Mam nadzieję, że uczestnicy szybko się z tym połapią, bo trochę to już irytujące jest.

Brzozowski pewnie nie raz wylosował bankruta, tylko wtedy po prostu to wycinają i nie pokazują.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

parkingowy pisze:By mogła być fantastyczna widownia w sumie. Prawie 3 mln widzów JzD w TVP 1 i prawie 3 mln widzów KF w TVP 2.
Już "Jaka to melodia?" Jedynki rywalizowała w tym paśmie z "Jeden z dziesięciu" TVP2 i wcale fantastycznej widowni nie było. Ba, program Janowskiego w tym paśmie nie osiągał nawet połowy tego, co osiąga o 17:25.
Pozdrawiam, Trzeciak
parkingowy
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 lut 2017, 16:07

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: parkingowy »

krejzolekk pisze:Od dawna to obserwujesz? Ja gdzieś od miesiąca i faktycznie za każdym razem obok czerwonego pola z niespodzianką był bankrut. W zeszłym tygodniu był jednak wyjątek i bankrut pojawił się też pod innym polem. Mam nadzieję, że uczestnicy szybko się z tym połapią, bo trochę to już irytujące jest.
Tak od dawna. I w zeszłym tygodniu wcale nie było wyjątku tylko czerwone pole z niespodzianką zostało zdjęte bo ktoś wygrał tę niespodziankę a oni niespodzianek nie zostawiają jak ktoś wygra tylko zastępuje je kwota. Ale bankrut przy 500? był w tym samym miejscu
piksel169
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 10 lis 2007, 16:58
x 8

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piksel169 »

Faktycznie, bankrut miejsca nie zmienia i jest to niedopatrzenie twórców - oby czytali to forum i natychmiast zmienili swój błąd.
A co do kręcenia Brzozowskiego, to w jednym z odcinków widać było chamski montaż, gdzie ewidentnie można było wywnioskować, że nie było to pierwsze kręcenie. No ale po prostu chcą zyskać na czasie, zamiast robić z tego bekę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości