[POLSAT] Wyspa przetrwania

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
pamk22
Użytkownik

Postautor: pamk22 » 12 sie 2017, 22:38

To wybaczcie zbędny spam, przeszukałem wątek, ale szukając "macho" a powinienem szukać "maczo".
birtek
Użytkownik

Postautor: birtek » 13 sie 2017, 10:56

W kwestii uczestników Wyspy, muszę przyznać iż jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

W zasadzie wszyscy mają świetne przygotowanie do programu survivalowego - pływają, trenują na siłowni, biegają. Za to akurat należy się pochwała dla Polsatu.

Zatem na poziom konkurencji sprawnościowych zapewne narzekać nie będziemy, a kwestie strategii to już wielka niewiadoma.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 13 sie 2017, 11:01

Zgadzam się.Oczywiście większość osób napisze, że uprawia jakieś sporty czy ćwiczy, a to jak jest w rzeczywistości, wyjdzie w tak zwanym praniu. Po za tym oglądam teraz Ekspedycje na Discovery, która jest innym programem, ludzi wybierano trochę z innego klucza, ale jak słyszę kobietę, która na dalekiej wyspie mówi, że źle znosi słońce w ogóle, to zastanawiam się co ona tam robi, skoro wiedziała to jeszcze w Polsce.

W WP czekam przede wszystkim na fajne zadania, reszta dla mnie nie jest aż tak ważna.
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert

Postautor: Jakob » 13 sie 2017, 11:56

wiatriwoda pisze:Po za tym oglądam teraz Ekspedycje na Discovery, która jest innym programem, ludzi wybierano trochę z innego klucza, ale jak słyszę kobietę, która na dalekiej wyspie mówi, że źle znosi słońce w ogóle, to zastanawiam się co ona tam robi, skoro wiedziała to jeszcze w Polsce.

Ludzie od castingu nie lepsi, skoro ją wybrali albo po prostu ma takie zadanie, by w taki specyficzny sposób przeszkadzać grupie.
Cursty
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Cursty » 13 sie 2017, 12:29

birtek pisze:W zasadzie wszyscy mają świetne przygotowanie do programu survivalowego - pływają, trenują na siłowni, biegają. Za to akurat należy się pochwała dla Polsatu.

I to odróżnia uczestników "Wyspy przetrwania" od tych z amerykańskiego "Survivor", gdzie połowa osób nie uprawia żadnych sportów, a niektórzy nawet nie umieją pływać. Tam bardziej stawia się na strategię i grę socjalną. Po obejrzeniu długiego zwiastunu z uczestnikami mam nadzieję, że polska wersja nie pójdzie w stronę czystego survivalu, a strategia będzie ważnym punktem tej gry.
k+b
VIP Expert

Postautor: k+b » 13 sie 2017, 14:03

Tak jak pierwszy zwiastun przyjąłem z zadowoleniem, tak drugi przypomniał mi najgorsze czasy Hell's Kitchen. Ale trudno się dziwić, skoro producent jest ten sam. Najbardziej rozbawiły mnie słowa prowadzącego, który w jednym z wywiadów powiedział, że takiego programu w tym kraju jeszcze nie było ;D
birtek
Użytkownik

Postautor: birtek » 13 sie 2017, 16:48

Biorąc pod uwagę, że będzie to pierwsza edycja programu, na wysoki poziom umiejętności strategicznych uczestników, raczej nie mamy co liczyć. Strategia jest czymś czego trzeba się nauczyć, np. oglądając poprzednie edycje programu.

Zatem prawdopodobny jest scenariusz, w którym początkowo eliminowani będą najsłabsi fizycznie i sprawnościowo uczestnicy, a następnie dopiero po połączeniu pojawi się silny sojusz.

Natomiast w amerykańskich edycjach jest czesto przeciwnie - najpierw eliminowani są najsilniejsi, traktowani jako największe zagrożenie, a eliminują ich osoby od początku skupione na strategii.

Jak myślicie - która wersja przyjmie się w Wyspie?
Eduardo
Użytkownik

Postautor: Eduardo » 13 sie 2017, 21:47

A ja myślę że z tą grą strategiczną nie będzie najgorzej u uczestników. Wszyscy myślą że będzie powtórka jak w WR, ale wtedy to uczestnicy nie mieli zbyt dużego pojęcia o co chodzi w programie. Przez te 13 lat program survivor stał się bardzo popularny i nie wierzę że uczestnicy nie wiedzieli na co się pisali. Na pewno część z nich będzie przygotowana. Już zwiastun pokazuje że będą kłamstwa, zdrady itp.

Trochę mnie drażni że imiona uczestników się powtarzają.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

Postautor: Rektor » 14 sie 2017, 0:09

Eduardo, bez przesady, gdyby casting skupiał się na imionach, to dopiero byłoby kiepsko ;) Rozumiem ból, ale dla mnie trochę nieuzasadniony.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 14 sie 2017, 14:36

Materiał z Wydarzeń o programie:

Awatar użytkownika
brawos
Użytkownik

Postautor: brawos » 15 sie 2017, 12:34

Po raz kolejny zmienili logo programu. Śmieszy mnie to trochę szczerze mówiąc, że nie mogą się zdecydować na obecność dodatku fidżi lub jego brak.
Awatar użytkownika
sebastiannn
Obserwator

Postautor: sebastiannn » 15 sie 2017, 12:42

To jest zdjęcie sprzed 3 miesięcy, więc to było takie początkowe logo. :DD
krejzolekk
Obserwator

Postautor: krejzolekk » 15 sie 2017, 14:28

Przeglądając komentarze na FB profilu programu, natrafiłem na ciekawostkę. Jedną z osób, która próbowała dostać się do programu, był Jarek Stolarczyk z Wyprawy Robinson. Dodał, że w WR było 5 osób "znikąd", reszta po znajomości i teraz pewnie jest podobnie. Z Witem i Kasią do dziś utrzymuje kontakt. :)

Swoją drogą ciekawe, że uczestnikami są sami piękni, wysportowani, wykształceni. Brakuje takiego Wincentego. Niezbyt podoba mi się klucz wg którego wybierano graczy. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.

Jeśli WP ma mieć 10 odcinków po około 88 minut, to będzie krótsza o +- 4 h od Robinsona. Wiadomo, ile dni na wyspie spędzili finaliści? W WR było to 55 dni.
dida12314
Obserwator

Postautor: dida12314 » 15 sie 2017, 15:27

W zwiastunie byla mowa o 30 dniach.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

Postautor: Rektor » 15 sie 2017, 15:32

Akurat te 4h to atut, bo w WR mocno za długo przebywali. A co do castingu to nie ma postaci, z którym zwykły Kowalski mógłby się utożsamiać i kibicować. Ot takie Pamiętniki z Wakacji z elementem rywalizacji :D
Obrazek Obrazek

Wróć do „Reality show”