[POLSAT] The Gong Show

Programy w produkcji lub czekające na swoją premierę telewizyjną.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[POLSAT] The Gong Show

Postautor: pulkownik » 19 maja 2018, 22:49

Właśnie w Polsacie pojawił się zwiastun castingowy nowego programu, zapraszano do wysyłania nagrań z gagami, scenkami rozśmieszającymi - po tym co pokazano w zwiastunie, szykuje się żenada na poziomie "Ciao Darwin".
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[POLSAT] Nowy program rozśmieszjący

Postautor: Medyk24 » 19 maja 2018, 22:55

Nina chyba poziomem żenady chce odpowiedzieć na "Hipnozę" TVN'u. :lol:

Poza WOD zapowiada się niestety kolejny kiepski sezon w Polsacie...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 19 maja 2018, 22:56

Adres zgłoszeń kieruje na domenę zgloszenia.tv, a więc producentem - tak, tak Moi Drodzy - Jake Vision sp. z o. o. ;D

Już pomijając absurdalność nowego projektu, to jestem pełen podziwu, że Kępiński ma takie układy z nadawcami, szczególnie, że wszystkie produkcje firmy w tym sezonie - z wyjątkiem "Milionerów" - osiągnęły średnie lub słabe wyniki. A tak ma status quo w najbliższym czasie. W TVP dorosły "Bake Off!" zmieni się w dziecięcy, w TVN-ie trwają negocjacje dotyczące czwartej edycji programu "Agent - Gwiazdy" (choć biorąc pod uwagę ile format stracił w ciągu roku w grupie komercyjnej, to nie powinny wogóle dojść do skutku), a w Polsacie "Top Chef" i "Wyjdź za mnie" zlecą z ramówek, a jesienią będą "Cztery wesela i podróż" Popielewicz i ten nowy format.
Pozdrawiam, Trzeciak
ObrazekObrazekObrazekObrazek
DaMiAn1998
Obserwator

Postautor: DaMiAn1998 » 19 maja 2018, 23:05

To jest faktycznie zastanawiające, że prawie same klapy a dalej zamawiają u Kępińskiego.
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Tele Rozrywka » 19 maja 2018, 23:26

Widząc materiał o castingach, od razu przypomniała mi się "Hipnoza" :lol: :lol:
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Postautor: N-O-R-O-N » 20 maja 2018, 0:27

Też to widziałem. No i właśnie bardzo zastanawiające jest to, że to przypomina "Hipnozę". Czyżby Polsat miał odgapiać od konkurencji nawet te największe wtopy? :lol: Nina się po raz kolejny ośmiesza czymś takim...
Jordi
VIP Expert

Postautor: Jordi » 20 maja 2018, 0:28

Zwiastun leci już od piątku. Wieczorem go widziałem.

Fragmenty zza granicy są po prostu tragiczne :o Czyżby Hipnoza 2 nam się szykowała? Ale jak w Hipnozie pisaliśmy takie formaty u Niny to nawet nie jest niespodzianka w porównaniu do TVN :P

No i JK jakżeby inaczej. Od razu można obstawić klapę.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Re: [POLSAT] Nowy program rozśmieszjący

Postautor: wiatriwoda » 20 maja 2018, 0:35

Jak zawsze poczekam z oceną, rozśmieszenie to najtrudniejsze zadanie, bo każdego co innego śmieszy, może być hit, może być klapa, zobaczymy co z tego wyniknie :)
Awatar użytkownika
Szytr Wielki
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Szytr Wielki » 20 maja 2018, 17:08

A ja myślę, że to może być coś w stylu Maratonu Uśmiechu, czy też Stand-up. Zabij mnie śmiechem. Jeżeli tak, to dobierając dobre jury i dobrą porę emisji, to może wyjść coś z tego ciekawego. Poprzedni tego typu program Polsat zepsuł zbyt późnym przygotowaniem go i emisją od października. No cóż, zobaczymy.
Awatar użytkownika
havanew
Junior

Postautor: havanew » 20 maja 2018, 17:21

Widziałem zwiastun, że też po klęsce "Hipnozy" coś takiego w ogóle przyszło im do głowy... Zapowiada się walka o tytuł żenady roku.
When strangers are coming...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 20 maja 2018, 23:37

Przeanalizowałem na spokojnie zwiastun, trochę poszukałem w internecie, i wynika z tego, że nowy program będzie oparty na... amerykańskim formacie pt. "The Gong Show", który zadebiutował w 1976 roku, a w zeszłym roku - bez wielkiego sukcesu - był emitowany na ABC. Tu fragment z operzystką i akrobatką w jednej osobie wkładającą twarz w tort, którą widać w spocie:

Jak można było powiedzieć, że nieporozumieniem było ściągnięcie "Take Me Out" do Polski, to sprowadzenie tego programu do naszego pięknego kraju to już - przepraszam, ale tu się nie da delikatniej powiedzieć - istny idiotyzm. Chyba jedynym racjonalnym wytłumaczeniem powstania tego programu jest to, że Nina Terentiew nie pozwoli potracić najbliższej jesieni jej faworytowi - Kępińskiemu pieniędzy, bo sam format, to chyba nawet do Comedy Central się nie nadaje, ani nawet dzisiejsi nastolatkowie, czy 80-latkowie nie będą się pozytywnie emocjonować. A jednak - da się stworzyć coś gorszego od "Ciao Darwin", "Gwiezdnego Cyrku", "Celebrity Splash!", "Hipnozy" i "Umów się ze mną" razem wziętych.

Zresztą sam spot castingowy wygląda już tak, jakby był montowany góra w 1998, a nie w 2018 roku. To bardzo wiele już podpowiada co do szans na sukces tego programu.
Szytr Wielki pisze:A ja myślę, że to może być coś w stylu Maratonu Uśmiechu, czy też Stand-up. Zabij mnie śmiechem. Jeżeli tak, to dobierając dobre jury i dobrą porę emisji, to może wyjść coś z tego ciekawego. Poprzedni tego typu program Polsat zepsuł zbyt późnym przygotowaniem go i emisją od października. No cóż, zobaczymy.

Nie da się ukryć, że program "Stand Up - Zabij mnie śmiechem" był pomostem w jesiennej ramówce 2010 po porażce show "Tylko nas Dwoje", a przed nowym planowanym muzycznym show (akurat licencję na "MBTM" kupiono dopiero w październiku 2010 roku - zaraz po debiucie "Zabij mnie śmiechem"), byle tylko stacja miała duże show jesienią. Polsat doskonale zdał sobie sprawę, że z szalejącym wtedy "Mam Talent!" TVN-u nie miał żadnych szans, stąd tańsze w produkcji widowisko. Realizacją zajmowała się firma odpowiedzialna za Festiwal Top Trendy, a program produkowano w Teatrze Żydowskim, a nie w jednej z hal fabrycznych przystosowanych do produkcji widowisk telewizyjnych (z profesjonalnych nowych hal wtedy otwarta była tylko ta Transcoloru w Szeligach i Alvernii w Krakowie).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Postautor: Kamilo » 21 maja 2018, 0:18

Władze polsatowskie wyszły pewnie z założenia, że szeroko rozumiany „śmiech” to jeden z ostatnich motywów, które względnie bronią się jeszcze w polskiej telewizji. Rozmaite wariacje z hipnozami, basenami, randkami i innymi cyrkami przeważnie już dawno spaliły na panewce.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 21 maja 2018, 0:25

Ja bym powiedział, że to nie śmiech a żałosny rechot z żenady. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Szytr Wielki
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Szytr Wielki » 21 maja 2018, 0:45

Z drugiej strony tego typu występy, nawet w polskim Mam Talent podobają się widowni i ją rozśmieszają, więc kto wie... Na razie wygląda to żenująco, ale może jakoś się to przyjmie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 21 maja 2018, 0:50

Tylko w "Mam Talent!" te występy przeplatane są artystycznymi perełkami, i stąd show TVN-u się ogląda. A nowy program Polsatu bez "perełek" skierowany nie wiadomo do kogo tłumów raczej nie porwie, i to nie w 2018 roku i po tylu latach, gdzie "The Voice" za mocno zmienił podejście do programów talent-show.
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Zapowiadane programy telewizyjne”