[POLSAT] Top Chef (2013-2016, 2018)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[POLSAT] Top Chef (2013-2016, 2018)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Telewizja Polsat szuka chętnych uczestników do nowego programu Top Chef, emituje spoty promujące ten program. Na razie nie ma strony internetowej programu, nie ma też żadnej informacji na oficjalnej stronie polsat.pl

wikipedia podaje, że:
Top Chef to amerykański program telewizyjny typu reality show nadawany w telewizji kablowej Bravo, a w Polsce na kanale Kuchnia.tv, w którym szefowie kuchni rywalizują między sobą w zadaniach kulinarnych. Są oceniani przez zawodowych szefów i inne znane osoby związane z branżą kulinarną i winiarską. W każdym odcinku eliminują oni jednego lub więcej uczestników.
Zanosi się na to, że Polsat włącza się do walki z tvn na reality show kulinarne, zobaczymy jak to wyjdzie. Swojego Top Chef'a dorobili się m.in. Kanadyjczycy, Francuzi, Finowie, Grecy.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Słyszałem gdzieś o tym formacie, więc nie jest to dla mnie jakaś niewiadoma rzecz. Może moderatorowi to nie wypada, ale na razie przychodzi na myśl pytanie "Ciekawe co z tego wyjdzie". Obawiam się, że strategia wobec tego programu może być po prostu nieprzemyślana i program spadnie po jednym sezonie. Pytanie też w jakim paśmie będzie program nadawany.

Na razie różnica między tym formatem, a "MasterChefem", to trochę jakby między "The Voice", a "Idolem".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Tak wygląda Top chef w wersji oryginalnej.
Pozdrawiam.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Do Polsatu dotarła w końcu wieść, że programy rozrywkowe zahaczające o tematykę kulinarną mają wzięcie :P.

Ciekaw jestem, kto to poprowadzi. Zagraniczne wersje prowadzili, z tego, co przeczytałem w Wikipedii, jacyś szefowie kuchni albo osoby w inny sposób związane z gastronomią, więc Ibisz odpada ;).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Mimo wszystko - wolę, aby stacje nie "ulegały modom" (typu jest boom na taniec/śpiewanie/kuchnię - to i my musimy mieć podobny program), tylko realizowały własną niezależną strategię.

Już "Ekipa na swoim" miała już elementy kulinarnego reality-show.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Dokładnie, Trzeciak. Najbardziej denerwujące jest to, że na reklamę dają kilka(naście) milionów na program, który zniknie po kilku(nastu) odcinkach. Ostatnio Polsat wyemitował taki program - nazywał się "Ekipa na swoim".
15:36 Chodziło Mi o koszty przedsięwzięcia.
Pozdrawiam.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Sama produkcja takiego programu już zamyka się w kwocie kilku-kilkunastu milionów złotych, więc jego promocja kosztuje znacznie mniej - chyba że chodziło Ci o same koszty widowiska.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Kacper pisze:Najbardziej denerwujące jest to, że na reklamę dają kilka(naście) milionów na program, który zniknie po kilku(nastu) odcinkach.
Ale promocja musi być. Nigdy z góry nie wiadomo, że coś - mimo promocji - okaże się niewypałem i nie warto było w to inwestować.
2009-2021
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Czy mi się wydaje, czy ten program jest łudząco podobny do "Masterchefa" z tą różnicą, że zamiast amatorów, udział biorą profesjonaliści?
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3397
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Kacper pisze:Dokładnie, Trzeciak. Najbardziej denerwujące jest to, że na reklamę dają kilka(naście) milionów na program, który zniknie po kilku(nastu) odcinkach. Ostatnio Polsat wyemitował taki program - nazywał się "Ekipa na swoim".
15:36 Chodziło Mi o koszty przedsięwzięcia.
Pozdrawiam.
Za promocję "Ekipy na swoim" prawdopodobnie odpowiedzialny był sponsor tytularny, czyli firma Warka. Im to się jak najbardziej opłaciło :) Ten show nie był nastawiony na wyniki oglądalności tylko na reklamę lokalów firmowanych logo browaru.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Widziałem już zwiastun nowego programu "Top Chef". W logo widać m. in. nóż (niektórzy się domyślą tego skojarzenia ;) ). Bardzo podobnie (niemal identycznie) ponad rok temu promowano program "Masterchef" na TVN-ie. Póki co strategia co do tego programu bardziej chybiona niż trafiona. Jeśli tak dalej pójdzie - więcej niż jednej edycji nie widzę w perspektywie.

Aby zgłosić się do nowego programu trzeba wysłać e-mail lub zadzwonić na wybrany numer telefonu oraz mieć doświadczenie - m. in. trzeba gotować w restauracji, albo w stołówce.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Tym zgłaszaniem dla osób z doświadczeniem kojarzą mi się z "Piekielna kuchnią Gordona Ramsay'a" mocno mi się wydaje, że tu też warunkiem jest jakiekolwiek doświadczenie.

Program rzeczywiście z dziwną strategią, kampania jakby na kolanie skręcona, tak jakby im zależało na czasie, więc może chcą wystartować na jesieni (to tylko domysły), nie wiadomą jest pora emisji i dzień, czwartek raczej odpada, to pasmo serialowe, poniedziałek i wtorek raczej też, może piątek, a pora pewnie wieczorna.

A tak nieco z innej beczki, wyobrażacie sobie powrót baru w wersji restauratorskiej (zamiast lania piwa, gotowanie) ?
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Raczej program ruszy na jesieni, skoro promują go już teraz. Co do pory emisji - wiadomo, że na niedzielę nie ma mowy - bo w niedziele "MBTM" bardzo dobrze sobie radzi. W piątki program także odpada - bo "Got to Dance" zostaje. Sobota - to już byłby ruch samobójczy dla tego programu - konkurencja jest zbyt ciężką w postaci programów zbierających stałą widownię (czyli "Mam Talent" i "TVoP") oraz serialu "Komisarz Alex", chyba, że będzie to pasmo popołudniowe (na myśli mam 17:45 - idealnie nałożyłoby się z powtórkami "Kuchennych Rewolucji"). Jeśli chodzi o pasmo wieczorne, to albo wtorek, albo środa.

P. S.: Muzyka użyta podczas tego spotu była wielokrotnie wykorzystywana i w promocji "Got to Dance - Tylko Taniec" i w "Ekipie na swoim".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Myślę, że ten program mógłby być w pon, wt lub śr po 22 lub w sobotę/niedzielę w paśmie popołudniowym.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

[POLSAT] Top Chef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Widzę, że już po samym ogłoszeniu castingów jesteście wstanie stwierdzić, czy ten program będzie klapą, czy jednak nie :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości