[TVN] Agent - Gwiazdy (2016-2019)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:22

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrri »

To zaufanie, które podobno wzbudził agent wśród uczestników można podpiąć praktycznie pod każdego prócz Bena, Piotra i Anie L, którzy wyraźnie na początku wzbudzili najwięcej emocji i podejrzeń. Co do samej Julii to ewidentnie widać, że tak młoda osoba nie udźwignęła by roli agenta. W tych odcinkach widać często jej przerażenie, zagubienie, roztargnienie. To zamotanie jest dość podobne jak u Magi z II edycji (wtedy też ktoś go tutaj podejrzewał - co dla mnie było prawdziwym szaleństwem). Produkcja stawia raczej na osoby dużo dojrzalsze, bardziej rozgarnięte :) Poza tym Julia kilkakrotnie powtarzała, że stawia mocno na jedną kandydaturę, na Karolinę. Tak się nie zachowuje agent :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
spillerix
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 16 sty 2018, 23:35
x 24
x 16

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spillerix »

Kilka drobiazgów do agentury Tomka z poprzedniego odcinka, które wpadły mi w oko po drugim obejrzeniu odcinka:

- aktorskie ujęcia z wertowaniem kartek przewodników, podobne do tych gdy łapał się za głowę przy wypełnianiu testu w odcinku, gdzie wyłożył czarny immunitet

- rzekome nieznane dźwięki, które rozproszyły jego uwagę, którymi interesował się bardziej niż przewodnikami

- Opóźnianie grupy w zadaniu z rowerami. Warto zwrócić uwagę, że w zdecydowanej większości pokonywanej trasy mieli jazdę z górki. Piotrek zwraca uwagę: "Tomek, ale co tak wolno" ten odpowiada "Ja mogę szybciej, ale..." (kolejne mało inteligentne tłumaczenie). W tym zadaniu co do prędkości jazdy panikowała także Ilona, ale wydaje mi się, że ona naprawdę bała się o swoje bezpieczeństwo w momentach gdy Piotrek przeginał z prędkością jazdy :)

- Tomek w tym zadaniu mówi również "Pytajcie się od razu o więcej instrukcji, musimy mieć więcej". Więcej w mniemaniu agenta przy takiej ilości osób oznacza dodatkowe komplikacje i możliwość dodatkowego zamieszania.

Jeśli Tomek nie jest agentem to musi nim być Ilona. Wśród pozostałych nie widzę po prostu nikogo, kto by się do tego nadawał - zarówno z charakteru jak i tego co pokazuje nam montaż.
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:22

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrri »

Widzę idziemy podobną drogą dedukcji. Gdyby to była pierwsza edycja to pewnie miałbym większy dystans do wszelkich wniosków. Nie mniej jednak dwie poprzednie edycje pokazały nam jakim torem należy się kierować typując agenta. Zgodzę się w 100%, że poza Tomkiem tylko Ilona mogłaby "ewentualnie" nim być.

Ponadto wszelkie myczki Tomka nie są aż tak uwypuklane jak u chociażby Michała czy Piotra.Są one w jakimś tam stopniu przykrywane, zagłaskiwane przez montaż co też nie tworzy wokół niego takiej aury oczywistości w ogólnym obrazie dostarczanym widzom.

Po tym odcinku wyraźnie skreśliłem Michała.
Awatar użytkownika
EBOL OFFICIAL
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2017, 18:54

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: EBOL OFFICIAL »

Jeśli Piotrek nie jest agentem to mu współczuje że stracił immunitet. Ale tak samo jak wy w tym momencie Tomek jest moim nr 1. Zbyt bardzo aktorskie to wszystko ale też i ta Karolina aktorsko gra. Beniamin w jednym z odc mówi że agentem jest osoba która nie skończyła szkoły aktorskiej i sugeruje że jest to facet. On odpadł więc kto? Tomek , Michał? kto nie ma skończonej szkoły? wiemy że Michała wyrzucili, ale czy skończył;) ? dzięki Arii za komentarz, czytałem ;) jak coś w tym tygodniu wrzuciłem w czwartek odcinek "Na szklanym ekranie". https://www.youtube.com/watch?v=fRQBR-hnGBs
Omawiam programy: Agenta , The Voice i nie tylko ;) Zapraszam na kanał ;)
http://bit.ly/2Hr1z4j
Sashenka
Obserwator
Posty: 357
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:48
x 246
x 17

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sashenka »

Michał ukończył studia na warszawskiej AT, Tomek ukończył studium aktorskie, Ilona krakowską PWST, Ania L. jakieś studia aktorskie w USA.

Niekoniecznie facet (agent może być kobietą), niekoniecznie aktor (na kogoś, kto dobrze potrafi udawać, też się mówi aktor; są ludzie, którzy mają zdolności aktorskie, ale nie zostali aktorami).

Niekoniecznie ktoś bez szkoły aktorskiej, po prostu Ben mógł się zreflektować, że za dużo powiedział, bo zasugerował, że to ktoś z aktorów, czyli Tomek, Ania L., Michał lub Ilona (ewentualnie on sam, ale teraz już wiemy, że on agentem nie jest).

Tak naprawdę wypowiedź Bena niczego dla mnie nie wnosi, bo można ją interpretować w różny sposób.
Awatar użytkownika
spillerix
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 16 sty 2018, 23:35
x 24
x 16

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spillerix »

Adrri pisze:Po tym odcinku wyraźnie skreśliłem Michała.
Ja Michała skreśliłem już po pierwszym odcinku :)
EBOL OFFICIAL pisze:Jeśli Piotrek nie jest agentem to mu współczuje że stracił immunitet. Ale tak samo jak wy w tym momencie Tomek jest moim nr 1. Zbyt bardzo aktorskie to wszystko ale też i ta Karolina aktorsko gra.
Mam wrażenie jakoby sceny z agentem Tomkiem solo, bez obecności innych uczestników były reżyserowane. Pokazują przy tym jednocześnie jego średnich lotów aktorstwo.

Piotrek ze względu na swój sportowy charakter raczej nie podjąłby się roli agenta. Ciekawi mnie jednak sytuacja z zadania ze zgarnianiem jokerów ze stołu. On jako jedyny nie atakował, ale czy nie atakował bo mu nie zależało, czy nie atakował bo jest honorowy i lubi grać fair to dowiemy się wkrótce. Moim zdaniem to drugie.

Co do Karoliny - bardzo mało jej w tym wszystkim, stoi z boku, mało się wypowiada, praktycznie nic nie popsuła. Jak dla mnie zwykły, cichy, podporządkowujący się decyzjom grupy uczestnik.
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:22

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrri »

Co do Piotrka to jestem przekonany, że to było honorowe zagranie. Są jednostki, które są wyczulone na chciwość i pazerność, zwłaszcza w tego typu grach, gdzie człowiek człowiekowi coś wyrywa...Mnie zawsze taka "dzikość" odrzucała. Sam nigdy nie wybiegałem naprzód, gdy było coś rzucane "za darmo", zawsze też unikam wszelkich inauguracji, otwarcia nowych sklepów, gdzie ludzie się zabijają o nowości. Mimo oczywiście, że to tylko gra i zabawa, to czasem jednak te cechy mocno się ujawniają i lepiej po prostu z uśmiechem przejść obok tego obojętnie i nic nie robić. Dlatego w tej sytuacji popieram w 100% zachowanie Piotra i jestem przekonany, że było to naturalne zachowanie.

Co do Karoliny, ja ją najbardziej skreśliłem po wywiadzie live jakiego udzieliła wspólnie z Jaśkiem w zeszłą środę. Biła od niej taka naturalność w wyrażaniu słów, taka pewność, a zarazem ciekawość tego wszystkiego. Nie było ani jednej chwili by wywracała oczami, by się zastanawiała jak niewygodny temat obejść. Nie wywierała żadnych niepotrzebnych gestów. Z pełnym luzem, spokojem a zarazem zaangażowaniem odpowiadała na każde pytanie. Swoją aparycją, gestykulacją dała jasny przekaz, że nie ma nic do ukrycia czyt. nie kłamała. Mam nadzieje, że ktoś kto podchodzi bardzo psychologicznie i analitycznie do zachowań ludzkich poprze moje zdanie. Właśnie po tym wywiadzie stwierdziłem, że ona na 100% nie jest agentem. Została wyraźna agentura Tomka, do której żywie ogromne przekonanie oraz życzeniowy typ co do Ilony (a nóż nas czymś może zaskoczy i wtedy powiem, że było to nazbyt genialne).

Nie mniej jednak wszystkie te przesłanki, wszelkie analizy zachowań, wszelkie realizacyjne montazowe schematy, wszystkie te logicznie połączone ze sobą puzle dają jasny obraz, kto tym agentem jest....Tomek.
mol
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2018, 17:24

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mol »

Adrri czytałam Twoje argumenty odnośnie agentury Tomka i przyznam, że jeśli to się sprawdzi będę mega zawiedziona bo to oznacza, że Agent ujawnił się praktycznie od pierwszego odcinka w zadaniu na targu.
nadziula_m
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 kwie 2017, 15:12

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nadziula_m »

[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:22

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrri »

mol pisze:Adrri czytałam Twoje argumenty odnośnie agentury Tomka i przyznam, że jeśli to się sprawdzi będę mega zawiedziona bo to oznacza, że Agent ujawnił się praktycznie od pierwszego odcinka w zadaniu na targu.
To przecież żadna nowość.Hubert w 2 odcinku zbił lusterko w zadaniu z laserami, a Odeta w pierwszym odciągała Niecika od zapisywania notatek z królami. Na wiele innych osób w pierwszych odcinkach też można było coś znaleźć, więc nie popadajmy też w paranoje z tym ujawnieniem się :) Zwróć uwagę, że po drugim odcinku ankiety wskazywały najbardziej na Piotra. Ilone i Michała :)
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 maja 2016, 15:08
x 7
x 12

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chatterbox »

Analizowała sobie poprzednie edycje i doszłam do 3 wniosków:

WNIOSEK 1

I w przypadku Huberta i w przypadku Odety, produkcja kierowała się jednym kluczem - prawie do końca ich akcje były pokazywane, ale nie ze zbyt wielkim naciskiem (a akcje innych uczestników czasem nieistotne były 3x bardziej wyolbrzymiane) np. źle wskaznay kierunek przez Odetę w którymś zadaniu (powiedziała lewo a pokazała prawo i tam skierowała grupę). My to na forum wzięliśmy 10x pod lupę, ale w TV było to pokazane jako fragment sceny, a rolą za nieudane zadanie obarczono chyba Jarka Kreta, który szedł wolniej i podziwiał przy okazji okolicę.
To samo z lusterkiem Huberta - pokazano, że było ono rozbite, ale nikt się nad tym nie rozwodził. Dopiero w finale Antek powiedział, że po tej akcji zaczął go podejrzewać na 100%.

Dlatego jedno wiem - wykluczać wszystkich, których akcje - udawane/bądź nie - są za bardzo analizowane i omawiane.

Realizacji chodzi o to, żeby te akcje pokazać mimochodem, ale w setkach o nich nie omawiać ich na dziesiątą stronę, żeby typowanie agenta pojawiało się mimochodem u jednego, dwóch uczestników, ale oby nie u wszystkich.

Odpada więc MICHAŁ (za bardzo podsuwany nam na talerzu), KAROLINA (jak i Michał - jej przewrócenie się w drodze do miejsca gdzie mieli zrobić zdjęcia, zostało pokazane jakby nie wiadomo co się tam stało), ANIA L. (jej wywoływanie konfliktów, dziwne akcje...)

WNIOSEK 2
Jakkolwiek setki da się oszukać, nie da się oszukać zachowania grupy wobec agenta.
Juz przed finałem 1 edycji, z Hubertem trzymała się tylko Dominika, a reżyserzy dwoili się i troili żeby sojusz Tamary i Antka pokazać jako potencjalne "obcowanie z wrogiem" (w sensie, że jedno z nich i tak może być agentem). No bo jakoś musieli to zatuszować, żeby nie było zbyt jasne i oczywiste, ze Antek i Tamara po prostu się lubią, znają agenta i po prostu rywalizują o wygraną ;)
Odeta też jak widać nie trzymała się pod koniec edycji z resztą grupy...

WNIOSEK 3

Tuszowanie agenta przez pierwsze odcinki. W dwóch edycjach na kandydaturę agenta zwróciłam uwagę dopiero w okolicach połowy sezonu. I wtedy jak wzięłam te osoby pod lupę stwierdziłam - kurczę to może być to! Czemu wcześniej nie zauważyłam?
Ano dlatego, że te osoby przemykały sobie gdzieś z boku, jak coś psuły to raczej nikt tego nie obgadywał potem w setkach,nie typowało ich w setkach dużo osób. Nasz mózg był zwodzony "oficjalnymi podejrzanymi", o których się dużo mówi i akcjami, które w całym zadaniu nie mają znaczenia. Przy zadaniu z królami w 2 edycji w setkach większy nacisk położono na osobie, która nie wymieniła poprawnie królów, a nie na akcji z zapisywaniem królów przez Tomka, który wspomniał że chciał zapisać ale go odwiedziono od tego. Oczywiście pokazano, że była tam Odeta, ale co ważne nikt oficjalnie nie wałkował w setkach - "Odeta powiedziała nie zapisuj, to jej wina! Ona to zespuła!".
To zostawiono z minimalnym komentarzem.

I kto mi tu pasuje do schematu?
ILONA - zadanie z rowerami - zauważcie że wywołała dyskusję z Piotrem, że jedzie za szybko bo to "niebezpieczne". Czy naprawdę chodziło o bezpieczeństwo, czy o to żeby nie zdążyć?
Zadanie z szukaniem miejsc w mieście - biegała bez celu, pomyliła drogi - ale reżyserka wcale nie pokazała tego jako wielkiego "halo".
W zadaniu ze zdjeciami Ilona wróciła na końcu, prawie umierając na udar słoneczny. Winą za spóźnenie obarczono w setkach oczywiście osoby z jej druzyny, a o jej w tym udziale - ani słowa.
TOMEK - dużo mi tu pasuje, tak jak u Ilony, w zadaniu z szukaniem miejsc, cała wina została zrzucona na jego partnera, a to przecież on zawalił ;) Reżyserka sprytnie go wyczyściła z podejrzeń.
ŚWIR - on zdobył duże zaufanie grupy. TVN podkresla jego bohaterskość, gdy nie wziął jokerów, wydaje się że zależy mu na wykonaniu zadań, ale... jego też do końca rozgryźć nie mogę.


Moja finałowa trójka? I dlaczego taka? ;)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:22

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrri »

chatterbox świetna analiza

Bardzo przypadła mi do gustu, głównie dlatego, że wiele elementów z tej układanki którą podałaś zgadza się z wynikiem moich wcześniejszych analiz. Szczególnie Wniosek nr I oraz III trafione w punkt. Można powiedzieć, że idziemy tym samym tropem. Zaciekawił mnie Wniosek II jako reżyserowaną walke dwóch rywali, z których jedno może być wrogiem. No ciekawe, nie wyłapałem tego jakoś tak bardzo, ale faktycznie był taki jeden moment w setce, gdzie taka sugestia padła.

Nie wiem jak w poprzedniej edycji, ale przed rozpoczęciem agenta w DDTVN na kanapie wśród trójki siedziała na pewno Daria i ? no właśnie nie mogę sobie przypomnieć z kim. To by również mogło nam dać wiele do myślenia. Co do mojej trójki to ciągle ona mi się zmienia między Tomkiem, Karoliną a Michałem oraz Tomkiem, Karoliną i Iloną. Jakoś tylko do tych dwóch pierwszych osób jestem pewny, że będą w tym finale.

Jeszcze raz podkreślę, super rozkmina. Udzielaj się z nami częściej :)
gawcia
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2017, 11:03

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gawcia »

Tymczasem dziś na czacie Piotr i Ania
Załączniki
Screenshot_20180328-123759.png
Fillion
Obserwator
Posty: 450
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:48
x 233
x 155

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fillion »

To co dzis leci lucinska albo Swierczewski?
Awatar użytkownika
spillerix
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 16 sty 2018, 23:35
x 24
x 16

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spillerix »

[ Spoiler ]
Opis odcinka
[ Spoiler ]
Zapowiadają się bardzo ciekawe zadania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości