[TVP1] Rolnik szuka żony

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie chodzi mi jednak o mocny finał programu pod tym właśnie kątem. :)

P. S.: Nowicki jak zwykle swoim głosem wbił szpilę temu programowi. Teraz się nie dziwię, że tak świetnie prowadzi "PnM". :D
Pozdrawiam, Trzeciak
vissi

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vissi »

To w sumie też pierwsza edycja gdzie pojawiały sie REGULARNIE spoilery-i finał u poszczególnych rolników był znany dość dawno
Do tego chyba ktoś z produkcji nawiazał stała współpracę z Pudelkiem/
Nowa panna Karola nie kryje sie z uczuciami i z finałem tej znajomosci-tylko na instagramie pisze wprost na pytania widzów, ze są szczęsliwi etc.(a finał serii wciąż przed nami)
Gosia duzo zdradzała fotkami-owszem feralna z wesela ( gdzie naprawdę nie było widac z kim tańczy) najbardziej rozhulała sie w sieci, ale wcześniej na jej blogach były fotki z wyjazdu do szwecji, do tego jak sie okazało po ostatnim odcinku duzo wczesniej dawała też foto z przyszła tesciową
Wyjatkowo często mozna było poczytać np co u Piotra-znajomi a moze nieznajomi ale udzielali sie chętnie na FB pisząc co u niego i to się sprawdziło
Justyna z Sarą na swoich "fanpejdzach" dosc czesto komentowały odcinki-z lekka naśmiewajac się z karola-co też dawało prawo sądzic ze ani jedna ani druga
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Ledwo się rozpoczął finał, a już mamy niezła kopalnię śmiechu za sprawą 2 kandydatek u Piotra, które przyznały się, że przyszły do programu dla lansu i znalezienia "znajomych", a Emilia napisała też list do Karola żeby zwiększyć szanse na udział, czysty kabaret. :lol:
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

A teraz Manowska poszła na Ewę. Dobrze, niech idzie tak dalej to wszystko. :D
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 742

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Kolejny finał za nami, a mieszane uczucia jak co roku.

Manowska atakując kandydatki Zbyszka pokazała brak obiektywizmu i te jej łezki na koniec... No tak, fajnie być miło ugoszczonym przez mamusię, zjeść świeże ciasto i wypić kawę. Tylko czy Manowska chciałaby takiej teściowej 24 na dobę? Oczywiście, że nie. Nikt nie chce być w cieniu najważniejszej kobiety w życiu, którą do śmierci będzie mamusia a nie żona/partnerka.

Zachowanie Mikołaja - żenada... Limit wiekowy powinien być wprowadzony, bo emeryci są koszmarni w każdej edycji. Ego pana winiarza było tak rozdmuchane, że naprawdę trudno uwierzyć, że mówi to ktoś z takim bagażem doświadczeń, a nie 18-letni synek bogatych rodziców gustujący w lux markach, szpanujący kasą rodziców.

Kłamstwo Karola wyszło na jaw - jednak się spotkali z Jagodą przed programem, dwukrotnie. No, ale tego chociaż nie wycięto (a na montażu wg mnie wypadło wiele kwestii, które nie pasowały do wizji produkcji - a ta coraz bardziej odbiega od reality).

Wątek Piotra - popis montażu! Skutecznie odwracali uwagę od poznania się z Kasią przed programem, atakując Emilię i Katarzynę. Pięknie też styliści ubrali Kasię w czarną sukienkę. Wiadomo, czarny wyszczupla, jeszcze ten krój maskujący dość duży ciążowy brzuch. Niech mi ktoś powie, że ona jest w 2-3 miesiącu to wybuchnę śmiechem.
I te tłumaczenia co do spoilerów i zarzutów zamieszczonych w social mediach - oj, słabiutko to wyglądało.
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Ja przepraszam bo ten temat już był tu poruszany ale te całe kandydatki Zbyszka to nie wiedziały na co się piszą? Nie znały jego sytuacji? Oczywiście zawsze można zwalić winę na "manipulacyjny" montaż tyle że nawet najbardziej zmanipulowany nie przesłoni tego, że obie były po prostu zimne i odpychające. Właściwie nie bardzo wiadomo czego oczekiwały - one będą leżeć i pachnieć a Zbyszek robić w polu i przynosić śniadanka do łóżka? Sytuację dobrze podsumowała Małgosia - to rolnicy otwierają się przed kandydatami a ci powinni albo zaakceptować sytuację, w jakiej się znaleźli albo od początku nie zawracać komuś głowy.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 742

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

@tv_fan - obejrzyj sobie raz jeszcze wizytówkę Zbyszka z odcinka zerowego. Sam po niej myślałem (i pisałem tu na forum), że to najbardziej ciepły i sympatyczny człowiek z całej ekipy.
Problem w tym, że jego kandydatki widziały w nim samodzielnego faceta, który mimo niepełnosprawności radzi sobie w gospodarstwie, jest zagubiony, ale naprawdę chce założyć rodzinę. A nie totalnego maminsynka, który bez mamy nie potrafi podjąć decyzji i która to mama robi z niego kompletnego ciamajdę, bo nie dość, że bez dłoni, to jeszcze "tak było od wieków - chłop robi w gospodarstwie, a w domu ma wszystko gotowe".
Gdyby od początku mówił, że szuka ideału jak mama, że chce założyć tradycyjny dom i szuka kury domowej, wiele kobiet by się zastanowiło, zwłaszcza tych spełnionych zawodowo, czy takich pragnących nowoczesnego - partnerskiego związku, w którym mężczyzna i kobieta dzielą się obowiązkami.

I nie zwalam winy na montaż, ale nie trzeba być bystrzakiem, żeby zauważyć, że w tej opowieści z gospodarstwa Zbyszka brakuje kilku kluczowych rozmów i sytuacji. Łatwiej zrobić ze Zbyszka ofiarę i nastawić atak społeczny przeciw jego wybrankom (no właśnie - sam sobie takie wybrał, a odrzucił inne, spokojniejsze dziewczyny).
Eduardo
Obserwator
Posty: 509
Rejestracja: 01 sie 2017, 15:45
x 50
x 268

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Eduardo »

Mi Zbyszka w ogóle nie jest żal. Czy miał tylko te dwie kandydatki? Nie, bo przyjechały też inne dziewczyny m.in Joanna. Widać że dziewczyna naprawdę szukała miłości i chciała założyć rodzinę. Ale Zbyszek jak to stary kawaler przestraszył się jej odważnych deklaracji i ją przegnał. Ja już oglądając jego wizytówkę czułem że nikogo sobie nie znajdzie. Może sobie mówić że szuka miłości, ale trzeba to zamienić w czynny. Zaskoczyło mi jego wybrzydzanie podczas czytania listów. On ma przeszło 40 lat więc pora podejmować samodzielne decyzję. Tej Ewy i tej drugiej nie skomentuje, bo były beznadziejne. Nie wiem na co one tam liczyły. Na pewno nie powinny tak na niego naskoczyć od pierwszego dnia.

U Karola i Piotra niezła ustawka. W ostatnim odcinku tylko się potwierdziło że wybranka Piotra w ciąży. Śmieszyły mnie tylko te jego tłumaczenia, że to nie było ustawione i że ta jego Kasia napisała list... Takie brednie to mogą komuś innemu wciskać ale nie mi. Przyjechała do niego na wieś chyba z jeden dzień przed wyborami i od razu wielka miłość i on na sto procent przekonany że to ta jedyna. A to mówienie o tym że ona niby taka wstydliwa to po prostu śmiech na sali.
Karol też się spotkał z Jagodą przed przyjazdem dziewczyn na gospodarstwo. Dziwię się tylko jej że poszła na takie coś, że urywają kontakt na czas przyjazdu dziewczyn. Przecież w tym czasie czuł "coś" do Justyny i Sary. Widać jaki był szczery w stosunku do nich. Nie no niezła komedia tam była.

Całe show wczoraj skradły dwa pustaki Emilia i Kasia. Przyznały się że zgłosiły się do programu dla lansu. Ta Emilia nawet napisała list do Karola, tylko po to żeby się znaleźć w programie :lol:
Uwielbiam Monikę. Piękna, miła i z klasą kobieta. Mam nadzieję że znajdzie sobie miłość po programie :-*

Stary Mikołaj utrzymał tradycję :rolleyes: Był Stanisław, Eugeniusz, Zbyszek, a teraz do tego grona z jakże wielką gracją wszedł Mikołaj.
Chyba najbardziej chamski dziadek ze wszystkich edycji. To co wczoraj zaprezentował to była żenada! Szkoda mi tylko Teresy, która czekała na tego palanta i Janeczki. Renata jedyna mądra widziała że trzeba jak najszybciej od niego wiać.

Małgosia jedyna uratowała honor tej edycji. Widać że szukała miłości i ją znalazła. Super parę stworzyła z Pawłem. Widać że różnica wieku nie jest dla nich przeszkodą. Liczę że się im ułoży i trzymam za nich kciuki.

Śmieszy mnie że odtrąbili wielki sukces, że w tej edycji mamy aż trzy pary :lol: Tak naprawdę tylko Gosia poznał kogoś w programie.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Program oglądało średnio 3,6 mln, rok wcześniej 4,64 mln co oznacza spadek aż 1 mln widzów

https://centruminformacji.tvp.pl/349760 ... dy-jedynki

To dalej dla TVP lokomotywa, ale szkoda, że spadek jest taki powolny, kontynuacja nie dziwi, gusta jak widać widzów nie są wyszukane i lubią oglądać takie głupie programy. Jednak poziom misyjności po aferach w tym sezonie, spada chyba prawie do zera.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Finał tylko udowodnił, jaką farsą był ten sezon. Tylko do Małgosi nie mam zastrzeżeń, ale po kolei.

Piotr najpierw mówił, że Kasia "odezwała się do niego w necie", potem, że "widzieli się z 2 razy przed przyjazdem dziewczyn do niego", potem że "poznał ją tuż po wyborze dziewczyn i nie mógł się wycofać", a w finale CZWARTA wersja :o Kłamał ile wlazło - ciekawe czy to jego pomysły były, czy nieudolne próby ratowania go w oczach widzów przez Fremantle? No i to zakrywanie ciąży, jak cała Polska już o tym wie :lol: Nie ukrywam, że jednak kandydatki były go warte - tak samo kłamliwe, dwulicowe, chciały tylko lansu za darmo...

Mikołaj - STOP starym zbokom w tym programie! Najwyższy czas wprowadzić ograniczenie wiekowe najlepiej do 50. To jest 4 sezon i 4 raz mamy starego zboczeńca, który brałby każdą, ale bez żadnych zobowiązań totalnie. Ile razy jeszcze mamy oglądać tę żenadę w wykonaniu emerytów? Jeszcze w finale przebił samego siebie. No takiego chamidła i zadufanego w sobie człowieka w tym programie nie było...

Karol - z początku wydawał się najbardziej szczery, a jak doszło do wypadku, to ten wizerunek runął szybciej niż piorun trzaska podczas burzy. Kolejny po Piotrze, który totalnie zamotał się w swoich tłumaczeniach. Najpierw gadał, że Jagoda się "zgłosiła". Potem, że ją znał już przed programem i spotkali się kilka razy, a ostatnio BOMBA - byli praktycznie parą w Norwegii, gdzie on pracował, ale "zerwał z nią, bo nie widział przed nimi przyszłości" - ta nagle zobaczył jak zachował się jak ostatni łajdak :lol: Same najgorsze inwektywy się nasuwają na język...

No i chyba budzący największe sprzeczne emocje Zbigniew.

W internecie widać, że 50/50 są jego zwolennicy i przeciwnicy. Ja jestem pośród tych drugich. W odcinku zerowym, jak i 1 opowiadał o marzeniach o żonie, która z nim porozmawia, podzieli troski, zajmie się domem, urodzi dzieci. Brzmiało jak idylla. W kolejnych odcinkach okazało się, że... on szuka kopii mamusi, która po ewentualnym ślubie nadal rządziłaby całym gospodarstwem ;D I jeszcze najlepiej, jakby ta żona została potulną służącą obojga. No sorry, ale nie dziwię się z tej strony dziewczynom, że były tak rozczarowane, bo Zbyszek sam wielokrotnie mówił, jaki to jest samodzielny, a po paru epach nagle totalna niedojda, jakby unieruchomiony w łóżku leżał :o Drugą kwestią jest zachowanie obu kobit, które też było momentami skrajnie niedorzeczne - rozumiem ich rozczarowanie Zbyszkiem, ale to co one tam wyprawiały było czasami poniżej jakiejkolwiek krytyki.

I do tego jeszcze Manowska bezczelnie atakująca tylko te kandydatki? Bardzo wiele u mnie straciła wczorajszymi tekstami, no ale musieli "ratować" program, więc próbowali ze Zbyszka zrobić "oszukanego bidulka przez kobiety". Starczyło im skandali z Karolem, Piotrem i żenada jaką zrobił Mikołaj...

Bardzo słaby, momentami tragiczny sezon tego programu. Finał dla mnie pomijając Małgosię był już naprawdę niedaleko poziomu programu TVN o podobnej tematyce z Jastrzębską... Nie myślałem, że do tego kiedykolwiek dojdzie....

Jeśli Fremantle nie wyciągnie wniosków, to za rok oglądalność znów zleci z dobry milion.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jeśli za rok program obejrzy jeszcze mniej widzów niż "Mam Talent!", to już to będzie potężnym blamażem, i dla FM, a przede wszystkim dla TVP.
wiatriwoda pisze:Program oglądało średnio 3,6 mln, rok wcześniej 4,64 mln co oznacza spadek aż 1 mln widzów

https://centruminformacji.tvp.pl/349760 ... dy-jedynki

To dalej dla TVP lokomotywa, ale szkoda, że spadek jest taki powolny, kontynuacja nie dziwi, gusta jak widać widzów nie są wyszukane i lubią oglądać takie głupie programy. Jednak poziom misyjności po aferach w tym sezonie, spada chyba prawie do zera.
A czego się spodziewałeś, skoro w ostatnich sezonach program wręcz szalał z widownią? Już samo to, że program obejrzało o milion widzów mniej niż zeszłoroczny sezon jest wystarczająco potężnym spadkiem, a gdyby nie genialny ruch działu programowego TVP i świetna filozofia Kurskiego o "totalnej konkurencji", to program straciłby mniej widzów - widać, że "MasterChefa" i "Rolnika..." ogląda dość podobny target. Ale tak jak ktoś kiedyś powiedział - "Rolników szukających żony" widzowie będą nadal śledzić, nawet jeśli będzie się waliło i paliło. A średniej 3 milionów widzów, to chyba nawet "Mam Talent!" nie przekroczy w tym sezonie.

Poza tym nie zaliczam tego programu do głupich, skoro znacznie głupsze i to o klasę są niektóre paradokumenty telewizji komercyjnych, i to podobno skierowane do wielkomiejskiej widowni, a o gustach się nie dyskutuje, szczególnie, że nikt nie zdefiniował pojęcia "misji publicznej".

Faktem jednak jest to, że Fremantle Media zaczyna robić coś najgorszego, co tylko może zrobić z formatem (a podobne rzeczy dzieją się chociażby w... "Małych Gigantach"). Ten rok dla tego producenta jest kiepski, a wnioski nie są wyciągane, skoro już po tegorocznej porażce "Idola" powinna zapalić się lampka w głowie. Firma nie odczuła takiej klęski jak w tym roku Jake Vision tylko dlatego, że wciąż produkuje wielkie formaty, które zdobywają sporą widownię, jak chociażby "Mam Talent!", czy ten program o którym jest mowa w wątku. Nie bez winy jest także TVP, bo zwiększonego nadzoru produkcyjnego (a na pewno nie taki jaki by się oczekiwało) w tym sezonie nie było widać.
Pozdrawiam, Trzeciak
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Średnia 4 edycji 3,86 mln spadek o 800 tysięcy widzów w porównaniu do edycji 3.
http://[link zakazany]/artykul/ro ... ladalnosci
Pozdrawiam, Telemann :)
vissi

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vissi »

Sami sobie to zafundowali-jeden z odcinków przyśpieszyli o jakieś 15-20 minut niż był zapowiadany, potem nie było bo Opole, wkurzało to ludzi, pamiętam kometarze na FB
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

800 tys.widzów to i tak potężny spadek. Ale i nawet przy takim wyniku Jedynka bez wysiłku nokautuje konkurencję. Polsat, TVN i Dwójka nie mają razem nawet tyle, ile ma w paśmie Jedynka.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 366

[TVP1] Rolnik szuka żony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

Duży spadek ale jednak 3.8 mln to wynik o ktorym polsat z tvn-em mogą pomarzyć. Bo z tego co sie orientuje to chyba żadne ich autorskie programy nie osiągają obecnie takich wyników. :)
^-^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości