[TVN] Agent - Gwiazdy (2016-2019)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
śledź05
Obserwator
Posty: 412
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:56
x 98
x 232

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: śledź05 »

No i koniec trzeciej edycji.
Jakoś ten finałowy odcinek minimalnie wybronił w moich oczach Ilonę jako agenta. Myślałem, że kompletnie ona tam nie będzie miała żadnych akcji, a jednak trochę ich było. Chociaż zgadzam się z którymś z przedmówców, że w sumie mało spektakularne a w dużej części polegała na zwykłym szczęściu. Np te koperty zgubione przez peję. Natomiast tam, gdzie zagrała "ostrzej" - ten głuchy telefon to się mega odsłoniła.

W ogóle mam wrażenie, żeby w tym zadaniu zagrać w miarę naturalnie, trzeba by nie tyle przekręcać wyrazy, ile raczej od czasu do czasu powiedzieć "nie pamiętam" "kurde no zapomniałem" No bo przecież jak się czegoś uczysz, to jest tak, że albo się zapamiętuje, albo nie. przekręcić to można jakieś pojedyncze wyrazy, a nie całą dziesiątkę.

Swoją drogą najbardziej Ilonie jako agentce zaszkodził drugi agent programu Michał. Tak bardzo kierował podejrzenia na siebie, że dla mnie od razu był poza podejrzeniem, a tym samym zacieśniał krąg głównych podejrzanych. Zwłaszcza że w tym sezonie było jednak sporo osób, które na bank nie mogły być agentami. Dodatkowo trochę zabierał jej pole do działania, tak mi się wydaje.

Dla mnie najbardziej podejrzane jeśli chodzi o Ilonę to było to jej "kobiece roztrzepanie emocjonalne" te dziwaczne śmiechy, impulsywność i krzyki.Ja to interpretowałem, że to ma być zasłona dymna do jej agentowania, a nie naturalna część jej osobowości. Bardzo podejrzany był też płacz po odejściu Julki. Ogólnie jednak nie jest tak, że wiedziałem "od początku". Miałem wątpliwości, a w pewnym momencie czytając to forum naprawdę dałem się przekonać do agentury Tomka.

Ogólnie najsłabsze były jednak zadania. Naprawdę bez polotu i nie jestem pewien, czy w ogóle dawały dużo miejsca na kreatywne agentowanie.
Tutaj taka moja myśl: Agentowaniu chyba najlepiej służy to, co z perspektywy widzów jest najmniej atrakcyjne, czeli pasywność.

Mimo to bardzo się cieszę na kolejną edycję, bo to i tak jeden z moich ulubionych programów. I też jestem jednym z tych, którym Kinga Rusin wcale nie przeszkadza. W ogóle zdziwiłem się, że nie wiedziała, kto jest agentem, ale jeśli się nad tym zastanowić, to nawet sensowne, bo przecież gdyby wiedziała to mogłaby nawet nieintencjonalnie i nieświadomie sugerować coś podczas spotkań z uczestnikami.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

mortimer jak zawsze w punkt.

Przecież od początku wiadomo, że produkcja nimi sterowała jak postaciami w "Lidze Legend", wykonywali wszystkie polecenia, a Michał dostawał wszystko na kartce tak by nikt nie widział, z informacjami co ma robić i kto jest Agentem.

XDDD. Że was to jeszcze naprawdę nie nudzi, to pełen szacun, chyba jeszcze większy od tych, którzy bawią się we wszelakie analizy. Wy nie musicie, wszystko wiecie dzięki mykom produkcyjnym.
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

Jeśli rzeczywiście będzie 4 edycja to kogo chcielibyście zobaczyć?
Szkoda że Marcelina Zawadzka nie może, bo nadawałaby się :)
mol
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2018, 17:24

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mol »

Prawda jest taka, że Agent gra jak mu inni zawodnicy pozwalają dlatego jeśli inni psują na potęgę i kłócą się to po co Agent ma robić więcej i niepotrzebnie się wychylać. To jest waśnie pułapka taktyki na udawanie Agenta bo w zasadzie wyręczają prawdziwego.
Poza tym Karolina moim zdaniem dotarła tak daleko bo pomogło jej to, że ma wiele wspólnego z Iloną: płeć, wiek(Ilona 43 lata, Karolina 41 lat), waga(Ilona 62 kg, Karolina 64 kg tak przynajmniej mówił Świr w którymś odcinku), obie mają dzieci a jeszcze jak dodać zadania gdzie były w jednej grupie. Dlatego osoby obstawiające Karolinę na teście w zasadzie uzyskiwały wiele odpowiedzi również zgodnych z Iloną a odpowiedzi różniące się niwelowały jokery. Dopiero im bardziej testy były szczegółowe zaczęły wykruszać się osoby obstawiające Karolinę.
ewcia
Użytkownik
Posty: 180
Rejestracja: 29 mar 2016, 13:32
x 17

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ewcia »

Mam nadzieje że w 4 edycji będzie agent podobny to agenta z 18 edycji holenderskiej. Trzeba powiedzieć że facet nie patyczkował się w tańcu. Chociaż niektóre jego akcje były na granicy to taki powienień być właśnie agent. Jak on sam powiedział musi być zabawa. Z drugiej strony podobała mi się jego bezczelność ale trzeba powiedzieć że miał też szczęście bo zwycięzca też był niesamowity. Dla mnie do dziś najlepszy dalej jest Mirek z 2 edycji zwykłej, chociażby z tego względu jak Arłukiewiczowi działał na nerwy, chciaż doskonale wiedział że Bartek go typuje.
annawoj1104
VIP Expert
Posty: 3669
Rejestracja: 10 maja 2018, 10:29
x 286
x 867

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: annawoj1104 »

Ja czekam na Agenta typu Michał właśnie, jawnie działajacego i żeby tak kręcił wszystkimi jak chce i kiedy chce.
mortimer
Obserwator
Posty: 251
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:42
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mortimer »

Memorex_94 pisze:mortimer jak zawsze w punkt.

Przecież od początku wiadomo, że produkcja nimi sterowała jak postaciami w "Lidze Legend", wykonywali wszystkie polecenia, a Michał dostawał wszystko na kartce tak by nikt nie widział, z informacjami co ma robić i kto jest Agentem.

XDDD. Że was to jeszcze naprawdę nie nudzi, to pełen szacun, chyba jeszcze większy od tych, którzy bawią się we wszelakie analizy. Wy nie musicie, wszystko wiecie dzięki mykom produkcyjnym.
Chciałbym zauważyć czemu nie powiedział co to było??? Przecież jest już po programie, a może nie mógł lub nie chciał bo byłby kwas...
Gyby powiedział, że to coś w zachowaniu, ilości walizek itd. Ok. Ale on milczy.... bo nie chce skompromitować np. Produkcji że publicznie daje wskazówki Agentowi przed odlotem :_)
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 845
x 1017

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

@mortimer, jak Ty coś napiszesz! :) Swoim dążeniem do prawdy dajesz nam wszystkim do myślenia.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

"Ponadto przyznał, że przygotowywał się do udziału w programie. Przeczytał książki, oglądał wcześniej kilka edycji amerykańskiej i holenderskiej wersji programu. 

Ja byłem dość dobrze przygotowanym uczestnikiem. Amerykanie dobrze opisali show "Agent" oraz to, jak grać, więc przeczytałem trochę na ten temat. Są rożne strategie gry. Jak na przykład: "follow the money", czyli śledzi się, gdzie są pieniądze. Agent przeszkadza w tym, żeby uzbierała jakiekolwiek pieniądze. Dlatego dobrze jest śledzić, ile kto dorzucił do puli. Można przewidzieć ze stu procentową pewnością, kto jest Agentem. Pod warunkiem, że Agent wykonuje swoje zadanie - mówił w programie."

Brawa dla Michała.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

To, że był fanem programu za dziecka też miało wpływ, oglądał zapewne edycje gwiazdorskie rok i dwa lata temu, a nie nagle usłyszał o programie i jedzie na koniec świata, jak z pewnością niektórzy uczestnicy. Tomek tez mówił, że zawsze marzył o udziale w programie, powiązał się z dobrym uczestnikiem, ale brakło intuicji i logiki na koniec.
Sashenka
Obserwator
Posty: 357
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:48
x 246
x 17

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sashenka »

mol pisze:Mam do Was pytanie od kiedy zaczęliście brać pod uwagę Ilonę jako Agenta? Mi bardzo pomogło o czym pisałam już wcześniej zadanie w opuszczonym hotelu bo ile przed tym było to bardziej intuicyjne podejrzenie tak wtedy zyskałam prawie pewność.
Od kiedy przeczytałam listę uczestników. :-) Ale to oczywiście tylko intuicyjnie. Poza tym drogą eliminacji – najpierw odrzuciłam tych kompletnie mi nieznanych, a potem przyjrzałam się zachowaniu reszty. Peja i Świr wydawali mi się zbyt nieopanowani, Julia za młoda, Tomek i Michał za mocno rzucali się w oczy. Pasowały mi na agenta Ilona i Maja, ale Maja-sportowiec jako wielki krętacz? Coś mi tu zgrzytało. No i tak, jak napisałam kilka (czy kilkanaście) stron wcześniej obstawiałam Ilonę, ale ucieszyłabym się, gdyby mnie produkcja zaskoczyła np. jednak Peją. Mimo wszystko cieszę się, że Ilona udźwignęła tę rolę (na pewno lepiej niż Odeta i chyba lepiej niż Hubert) i że wygrał Michał, a nie Tomek czy Karolina. Niestety, jak zwykle mało pokazali w finale. Chciałabym się np. dowiedzieć, czy to zasłabnięcie Ilony było prawdziwe czy udawane…
mol pisze:Prawda jest taka, że Agent gra jak mu inni zawodnicy pozwalają dlatego jeśli inni psują na potęgę i kłócą się to po co Agent ma robić więcej i niepotrzebnie się wychylać. To jest waśnie pułapka taktyki na udawanie Agenta bo w zasadzie wyręczają prawdziwego.
Też tak uważam. Jeśli ktoś jest inteligentny, to w takiej sytuacji wystarczy, że skorzysta z tego, co robią inni, zostawiając siły na inny moment.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Tylko 1,18 mln widzów trzeciej edycji - format traci ponad 400 tysięcy widzów. Przeciętne wyniki, a oni jeszcze chcą robić kontynuację :rolleyes:
https://media2.pl/media/150577-Trzeci-s ... idzow.html
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Re: [TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Po tych wyrywkowych wynikach myślałem, że będzie mniej niż milion nawet, więc wydaje się, że kontynuacje przemyśleli. Choć do kręcenia jeszcze sporo czasu. Ja się cieszę, jeśli faktycznie będzie 4 edycja, ale jakby była ze zwykłymi ludźmi byloby fajnie :)
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Oglądalność na poziomie "Wyspy przetrwania". To mówi samo za siebie.
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1690
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1221
x 1895

[TVN] Agent-Gwiazdy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Szczególnie po kończącym się sezonie wiosennym widać, jak bardzo spadły oczekiwania względem oglądalności przy podejmowaniu decyzji o kontynuacjach. Oczywiście Kurski jest w tym niedościgniony, ale w TVN-ie też zaczyna być to coraz bardziej zauważalne. 1,2 mln widzów i wynik w grupie komercyjnej lepszy o około 1 % od średnich udziałów stacji to jednak umiarkowane powody do zadowolenia. Z drugiej strony, pomimo wyraźnych spadków, mają blisko pół miliona złotych więcej wpływów z reklam względem drugiej edycji.

Bardzo chciałbym zobaczyć "Agenta" za rok, ale bez gwiazd i Kingi Rusin. Widząc listę uczestników składającą się ze znanych osób już na samym początku można odrzucić połowę pod kątem agentury, biorąc pod uwagę małą rozpoznawalność czy brak predyspozycji, nie wspominając o wcześniejszych relacjach i kontaktach zawodników. W przypadku "zwykłych" uczestników nie byłoby takich zbędnych rozmyślań.
Fame Is The Name of the Game :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości