20 lat Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Dzisiaj zauważyłem, że Polsat w przerwie pomiędzy audycjami pokazuje krótki materiał o swoim 20-leciu, w którym prezentowane są materiały archiwalne z lat 90 (część już znana z 15-lecia Polsatu) oraz krótkie fragmenty wywiadów z twórcami PolSatu, m.in. z pierwszymi technikami, dyrektorami programowymi itd. Niestety materiały archiwalne są przeskalowane do formatu 16/9 :/ Myślę również, że ten krótki materiał będzie miał swoją rozwiniętą wersję podczas gali 18 grudnia.
mediaf
Obserwator
Posty: 473
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:29
x 1
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mediaf »

To ma parę odcinków (pod tym linkiem są trzy): http://www.youtube.com/watch?v=h-8_NHbcCJE&feature=plcp.

A tutaj spoty promujące galę 20-lecia: http://www.youtube.com/watch?v=6IMmjWY3Y4c&feature=plcp.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tymczasem na rynku jest już najnowszy numer "Tele Tygodnia" poświęcony w większej mierze 20 leciu Telewizji Polsat - z tej okazji wydanie to było promowane na antenie owej stacji w Wydarzeniach oraz programie "Studio Weekend" emitowanym w sobotnie przedpołudnia.
W numerze znajdziemy ciekawostki o stacji oraz wypowiedzi ludzi związanych ze słoneczną stacją na czele z panem Zygmuntem Solorzem-Żakiem ;)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Za nami już gala 20-lecia Polsatu. Oto moje spostrzeżenia:
Pierwsza część gali była znacznie ciekawsza od drugiej. W pierwszej części pokazano nieco archiwalnych materiałów, głównie z początków PolSatu, choć liczyłem, że pokażą jednak nieco więcej archiwaliów. Cała gala była tak zorganizowana, że materiał archiwalny był powiązany z nadchodzącym następnie występem jakiegoś zespołu lub wykonawcy. Druga część gali to już jednak kompletna nuda. Poświęcona ona była w głównej mierze programom takim jak "Idol", "Jak oni śpiewają" czy festiwalowi "Top Trendy" więc pokazywano głównie "artystów" z tych wszystkich "widowisk". Na końcu gali wystąpił znany tenor Andrea Bocelli, który został ściągnięty na życzenie samego Zygmunta Solorza - podobnie jak na gali w 2007 roku z okazji 15-lecia ściągnęli Michaela Boltona. I właśnie tacy artyści to prawdziwe gwiazdy, a nie ci "artyści", których Polsat próbuje lansować na swojej antenie. Występ Andrea Bocelliego był naprawdę odskocznią i w ogóle pokazaniem klasy. Wcześniejsze występy tych wszystkich gwiazdeczek popu - to była po prostu ŻENADA. I ja się pytam - dlaczego Polsat nigdy nie pokazuje na swojej antenie występów takich gwiazd światowych, tylko prezentują szambo z polskimi "gwiazdeczkami"? Kiedyś jeszcze Polsat miał jakiś poziom, dzisiaj nie. Dziś Polsat nie ma prawie nic wspólnego z Polsatem jeszcze sprzed 6-10 lat, gdzie jeszcze dało się tę stację oglądać. Jeśli Polsat nadal będzie brnąć w tym kierunku, to jej twórcy powinni się opamiętać. Ja osobiście w obecnych czasach Polsatu nie jestem w stanie oglądać. Poza dzisiejszą galą i ostatnimi wspomnieniami z 20-lecia Polsatu, jakie pokazano 5 grudnia 2012 w "Wydarzeniach" ostatni raz Polsat włączyłem jakiś hmmm... rok temu? Dziś tej stacji normalny człowiek, nie debil, nie jest w stanie oglądać.

Aha, prowadzenie gali przez panią Paulinę Sykut - żenujące. Powinna stracić pracę. Nie potrafiła przeczytać nawet tytułu jednego z utworów Bocelliego.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Powinna stracić pracę.
Co za beznadziejne podejście. Idź i na ulicy komuś tak życz.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Podejście słabe, ale co by nie mówić - to te trzy tytuły mogliby akurat przepróbować. Nie wiem czy w Polsacie SD też tak było, ale pod koniec (na początku bisu Bocceliego) obraz zniknął i po chwili pojawił się, ale... z jednej kamery, przez cały utwór. Potem weszła plansza "20 lat Polsat" - tak jakby na antene szedł nie główny mix, tylko linia która szła na plazmy. Pod koniec coś się przełączyło i było już niby normalnie, ale napisów końcowych. Ale nie wiem czy to była kwestia dosyłu dla Polsatu HD czy jakaś ogólna mała awaria wozu ;)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Gala, jak gala, trudno nie przynudzać w ciągu ponad 3 godzin (przedłużyło się, miało być do 23:00). Nie oglądałem do końca, przed 23:00 przełączyłem, bo już robiło się nudno. Z prowadzących najmniej podobała mi się Katarzyna Cichopek, znowu sztucznie wygłaszała swoje kwestie. Reszta była OK. Pokazano trochę materiałów archiwalnych, w niezłej jakości, bez przycięcia do 16:9, choć jakiś mały zoom chyba i tak zastosowano, bo w niektórych materiałach nie było jakby dołu, szczególnie było to widać we fragmentach sportowych.

Było też kilka "wpadek". Chajzer mówił do Ibisza, że rozdał naraz 3 samochody, a rozdał wtedy 4, o ile mam na myśli tą samą sytuację w "Awanturze o kasę". Maryla Rodowicz pozdrowiła Piotra Solorza, zamiast Zygmunta (po tej wypowiedzi nastąpiło ujęcie na Macieja Dowbora w roli prezentera, widać było delikatne zmieszanie ;)). Skecz kabaretu "Paranienormalni" wciśnięty na siłę, słaby i przewidywalny. Na widowni było trochę osób bardziej związanych z TVP czy TVN-em, niż z Polsatem, np. Małgorzata Foremniak.

Całość oceniłbym w skali szkolnej na czwóreczkę :).

PS. Telefon jak stodoła :D.
2009-2021
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Maciek23 pisze:Podejście słabe, ale co by nie mówić - to te trzy tytuły mogliby akurat przepróbować. Nie wiem czy w Polsacie SD też tak było, ale pod koniec (na początku bisu Bocceliego) obraz zniknął i po chwili pojawił się, ale... z jednej kamery, przez cały utwór. Potem weszła plansza "20 lat Polsat" - tak jakby na antene szedł nie główny mix, tylko linia która szła na plazmy. Pod koniec coś się przełączyło i było już niby normalnie, ale napisów końcowych. Ale nie wiem czy to była kwestia dosyłu dla Polsatu HD czy jakaś ogólna mała awaria wozu ;)
Ogółem jak oglądałem tą galę od samego początku, to co jakiś czas było widać lekkie przycięcia na SD. Pod koniec na Polsacie SD było nieco inaczej w trakcie bisu obraz na chwilkę się zatrzymał i pojawił ponownie (możliwe, że mixy przełączyli). Był obraz do końca występu, a jak już na sam koniec były oklaski to weszła właśnie czarna plansza na której pojawiło się to animowane logo "20 lat Polsat" leciało to przez jakieś 15 sekund, nagle pojawił się kadr z identu Polsatu i przełączyli na galę, wszystko to podczas oklasków, które cały czas były w tle.
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

Andrea Bocelli- wielkie zaskoczenie i wielki plus dla POLSATU. Natomiast najgorszy był wystep "gwiazdek" idola, gdy śpiewali :"BEAT IT " M.Jacksona . To ukazało jak wielkie umięjętności wokalne mają te osoby. Dla mnie oprócz sióstr Przybysz (które jako jedyne z tego grona nie wybiły się znacząco w idolu ) nikt poza tym nie dał rady. :( Mogli przynajmniej wybrać utwór z którym jakoś sobie poradzą.
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Maciek23 pisze:Nie wiem czy w Polsacie SD też tak było, ale pod koniec (na początku bisu Bocceliego) obraz zniknął i po chwili pojawił się, ale... z jednej kamery, przez cały utwór. Potem weszła plansza "20 lat Polsat" - tak jakby na antene szedł nie główny mix, tylko linia która szła na plazmy. Pod koniec coś się przełączyło i było już niby normalnie, ale napisów końcowych. Ale nie wiem czy to była kwestia dosyłu dla Polsatu HD czy jakaś ogólna mała awaria wozu ;)
Faktycznie też to zauważyłem. Oto nagranie, dla potwierdzenia: http://www.youtube.com/watch?v=XjGGq_b6ny0
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Direct pisze:Maryla Rodowicz pozdrowiła Piotra Solorza, zamiast Zygmunta
A co tutaj się dziwić - kiedyś Zygmunt Solorz podszywał się pod inne osoby i kradł ich nazwiska.
Kiedyś podszył się pod swojego kolegę i przez pewien czas znany był jako właśnie Piotr Podgórski. A sam Zygmunt Solorz to nie Solorz, tylko Zygmunt Józef Krok. Solorz to też podebrane nazwisko od jego byłej żony. Wszystko o tej jego niejasnej historii, podrabianiu paszportów, podszywaniu się pod inne nazwiska, współpracy z SB itd. można przeczytać tutaj:
http://pokazywarka.pl/xy6lhk/
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Gala świetnie zrealizowana, czasem wiało nudą, ale ogólnie fajnie było, lepiej niż na gali piętnastolecia.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Według mnie gala nieporównywalnie lepsza od tej na 15-lecie, fajnie zrobione to że konkretne osoby związane ze stacją np. pani Szostak czy pan Horczyczak po powiedzeniu swych kwestii od razu zapowiadają artystę, który ma zaśpiewać. Ogólnie więcej polskich zespołów i wokalistów niż na poprzedniej gali, chyba nawet więcej materiałów archiwalnych których przynajmniej ja wcześniej nie widziałem, no i niespodzianka na koniec - Andrea Bocelii :)
bartek1994 pisze:Natomiast najgorszy był wystep "gwiazdek" idola, gdy śpiewali :"BEAT IT " M.Jacksona . To ukazało jak wielkie umięjętności wokalne mają te osoby. Dla mnie oprócz sióstr Przybysz (które jako jedyne z tego grona nie wybiły się znacząco w idolu ) nikt poza tym nie dał rady. :( Mogli przynajmniej wybrać utwór z którym jakoś sobie poradzą.
Na dodatek jak to ująłeś większość tych "gwiazdek" Idola nie jest jakoś znana na rynku muzycznym i nie odniosła większych sukcesów, w przeciwieństwie do laureatów kolejnych edycji MBTM.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Axel, ja to wszystko wiem i się nie dziwię. Chodziło mi o sam fakt, że Maryla pozdrowiła właściciela Polsatu imieniem, którym on się aktualnie tak jakby nie posługuje.

A co do wykonania piosenki przez uczestników "Idola" - cóż, jak zaśpiewali, tak zaśpiewali, ale mogli ich chociaż jakoś spójnie ubrać, bo przez to, że każdy był ubrany w innym stylu wyglądali jak z łapanki ;).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

20 lat Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Axel pisze:Aha, prowadzenie gali przez panią Paulinę Sykut - żenujące. Powinna stracić pracę. Nie potrafiła przeczytać nawet tytułu jednego z utworów Bocelliego.
Wiesz co? Dobrze, że ty wszystko potafisz wykonać idealnie, naprawdę. :rolleyes:

Akurat Sykut jest ostatnio moim zdaniem jedną z lepszych prezenterek Polsatu. Wole właśnie ją, niż wiecznie "uśmiechniętą" i "naturalną" Katarzynę Cichopek.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat Plus”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości