Oprawy graficzne Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zapewne jutro lub pojutrze wejdzie oprawa na Wielkanoc, ale jingiel z hashtagiem "#PASJA" nawet idealnie pasuje na zbliżający się wielkimi krokami okres. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Dzisiaj (prawdopodobnie po "Wydarzeniach 15:50") weszła na antenę oprawa wielkanocna.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11486
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ona jest od rana.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jedynie nieco póżniej weszła oprawa wielkanocna programu "Włącz emocje!".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jaką opcje czcionki DIN-Pro posiada obecnie Polsat w swojej oprawie zapowiedzi? Mam kilka wersji ale nie wiem która jest właściwa :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od dzisiejszego popołudnia Polsat znów już w velvetowskiej, letniej oprawie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Polsat idzie na rekord, nie tylko swój (bo obecny logotyp już jest 3 lata dłużej od tego pierwszego ze słoneczkiem), ale chyba i ogólnopolski, bo żadna oprawa nigdy nie była emitowana tak długo (co prawda z przerwami na wiosnę, jesień i święta), ale jednak już od ponad 12 lat. Dość długo była emitowana oprawa Jedynki z zegarem słonecznym, ale wydaje mi się, że nie przez aż 12 lat.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

I przy tym jak dla mnie, pomijając, że się znudziła, choć ma spore przerwy przez oprawy sezonowe, wyprzedzała czasy, gdy była tworzona i dalej nie razi jakością i pomysłem, choć oczywiście powinna być zmieniona :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2018, 21:09 przez wiatriwoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Nie wiem, czy to kwestia umowy z Velvetem, ale naprawdę, mogłyby zostać już te pasy, ale czemu Polsat na własną rękę nie może dograć jakiś własnych scenek, na każdą porę roku, by tylko chociaż zaoferować w ten sposób coś nowego.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie tyle kwestia umowy, ile plików graficznych jakie posiadają graficy stacji. :)

Doprecyzuje, że jingle "ogłoszenia nadawcy" i "Włącz emocje" wciąż jeszcze w wiosennej oprawie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mnie tymczasem zastanawi jedna sprawa a mianowicie czy Polsat daje do swoich spotów tylko programy z primetime? Bo jak nie to mogliby do edycji jesiennej dodać na przykłsd "My3" a nie jedne i te same programy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Drogi @Poland, otóż po to są spoty, by promować swoje największe lokomotywy programowe i o ile nie dziwi w nich brak wspomnianego przez Ciebie My3, które gromadzi widownię raczej w przedziale 4-12 lat, o tyle fakt, brak Pierwszej Miłości może dziwić (chociaż z drugiej strony TVN też nie promuje w spotach Na Wspólnej). Widać też, jaką lokomotywą są Kiepscy, którzy okazyjnie, podobnie jak PM-ka pokazują się w spocie (choć druga kwestia, to też to, że i ŚwK i PM są nagrywane we Wrocławiu i nie zawsze aktorzy są dostępni w Warszawie.
Trzeciak pisze:Nie tyle kwestia umowy, ile plików graficznych jakie posiadają graficy stacji. :)
W sensie? Jeśli chodzi o pasy, to sami mogą je stworzyć, przykład np. oprawy ze spotu z jesieni 2011, czy jeden jingiel związany z rajdami samochodowymi to pokazały. Myślę, że wystarczyłaby tylko kreatywność w dziale opraw w Polsacie, chęci i można by coś z tym zrobić.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zauważ tylko, że belki Polsatu od września 2010 roku prawie praktycznie nie mają tych pasów. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jeżeli chodzi o spoty to mimo tego co sądzisz myślę że "My3" mimo że mają inny target (choć w sumie też to program rodzinny) to idealnie sprawdziły by się w takich materiałach zwłaszcza że miniony spot wiosenny klimatem przypomina jeden z ich teledysków. Moźe nie pojawiają się przez to że podobnie jak "Kiepscy" i PM-ka są z Wrocławia choć są jednak w stanie dojechać do Warszawy.
Obecnie spoty skupiają się na serialach i rozrywce - stąd cieszy mnie że ze spotów skasowano Sport, Interwencje czy Wydarzenia :)
Logo Polsatu powinno iść już chyba do wymiany gdyż już taki Polsat Music pokazuje że niekoniecznie w nim są potrzebne te kostki figury z tłem. Tak poza tym dziwi mnie że na antenie są inne belki zapowuedzi a w materiałach reklamowych dalej używa się tych małych belek (a konkretnie przeważnie ich górnej części) które były od 2006 roku a teraz są w Polsacie 2.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Swoją drogą, jestem ciekaw, czy Polsat w tym roku zmieni belki zapowiedzi, bo te były wymieniane co 4 lata, w 2010 i 2014 roku, mamy 2018. Pierwsza zmiana była w sierpniu, druga w kwietniu. Czy tym razem jednak Polsat będzie zbyt leniwy? I zgodzę się z Tobą, @Trzeciak, jednak w takim razie wracamy do punktu wyjścia. Z drugiej jednak strony, przeciętny widz myślę, że przez te 3 miesiące w oprawach ze spotów zapomni o starej oprawie i może też Polsat wychodzi z tego założenia. Pytanie. Ile jeszcze? O ile do HD dało radę przystosować tę oprawę, to czy do 4K, które wielkimi krokami wchodzi już do telewizji i TVN 4K, czy Polsat 4K pojawią się pewnie na koniec 2., lub na początku 3. dekady XXI wieku da radę przystosować? Wątpię.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat Plus”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości