[TVN] Mali giganci

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVN] Mali giganci

Postautor: Frontowiec » 12 paź 2017, 14:58

Moim zdaniem jest to bardzo zła decyzja TVN-u, że ''Małych gigantów'' przesunęli na godz. 17:00 w niedziele - mogliby dać np. na godz. 20:00 jak się skończy ''MasterChef'' czy ''Mam Talent'' w soboty.
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku życzy @Frontowiec!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mali giganci

Postautor: Trzeciak » 13 paź 2017, 3:47

Sarra pisze:Emisja w niedziele o 17 akurat wcale mnie nie odstrasza. Przecież to program z dziećmi i dla dzieci.(dla dorosłych również).

Szczególnie po znaczku + 12. :D

"The Voice Kids" to także teoretycznie program z dziećmi i dla dzieci, a i tak poleci, i to po 20:00.
Pozdrawiam, Trzeciak
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVN] Mali giganci

Postautor: Frontowiec » 13 paź 2017, 6:08

Znaczek "12" pewnie dali, aby były reklamy chipsów i słodyczy - tak samo dodają oznaczenie wiekowe przy filmach animowanych na TVN-ie ;).
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku życzy @Frontowiec!
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[TVN] Mali giganci

Postautor: pulkownik » 18 paź 2017, 11:02

Bogdan Czaja o emisji III sezonu:

Już wtedy [w marcu] wiedzieliśmy, że ze względów budżetowych nie zmieścimy programu w wiosennej ramówce. Rozważaliśmy pokazanie "Małych gigantów" w wakacje, ale to rozwiązanie nie wytrzymało analizy ekonomicznej - latem nie ma ani takiej widowni, ani takich pieniędzy na rynku, żeby uzasadnić emisję tak dużego programu rozrywkowego. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej - w listopadzie i grudniu widownia o godz. 17 jest porównywalna z prime time, a też i stan rynku reklamowego jest taki, że warto zawalczyć o dodatkowych widzów.

Jeśli oglądają go rodzice z dziećmi, to mamy szansę na zebranie przed telewizorami więcej widzów niż przed 22, kiedy kończyła się emisja w sobotnie wieczory - zwraca uwagę. Czaja ma nadzieję, że trzecia seria będzie mieć lepsze wyniki od drugiej.

http://www.press.pl/tresc/50479,_mali-g ... szej-porze
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mali giganci

Postautor: Trzeciak » 18 paź 2017, 19:53

Wystarczy spojrzeć na cennik i już widać, że ceny reklam przy "MG" są prawie o połowę tańsze od "Mam Talent!", czy "MasterChefa", i to nawet mimo listopada.

Czaja poważnie liczy, że trzecia edycja zbierze większą widownię od drugiej? Przecież przy konkurencji w postaci Polsatu i Jedynki będzie ciężko aby program się obronił, a co dopiero zwiększył widownię - szczególnie przy TVP1, kiedy stacja emitować będzie skoki narciarskie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

[TVN] Mali giganci

Postautor: Kamilo » 18 paź 2017, 20:03

Pewnie TVN kupił od razu prawa do trzech edycji i tym samym strzelił sobie gola. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że emisja jest już tak bardzo na siłę...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mali giganci

Postautor: Trzeciak » 18 paź 2017, 20:23

Wydaje mi się, że wcale tak nie było. Ktoś po prostu przeszacował budżet tegorocznej wiosennej ramówki i dlatego program z najmniejszym potencjałem z niej wyleciał.
Pozdrawiam, Trzeciak
Jordi
VIP Expert

[TVN] Mali giganci

Postautor: Jordi » 18 paź 2017, 21:33

Skoki nałożą się na MG tylko 2 razy, z czego 1 dość mocno, bo w Rosji wyjdzie jakaś godzina. W Titisee to będzie jakieś 30 minut.

Myślę, że 1.5mln byłoby naprawdę sukcesem. A czy odkładali emisję z powodu słabych dzieciaków, to się przekonamy 5 listopada ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[TVN] Mali giganci

Postautor: pulkownik » 20 paź 2017, 12:01

TVN rozpoczął dziś promocję III sezonu.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mali giganci

Postautor: Trzeciak » 20 paź 2017, 14:11

Widziałem zwiastun. Wbrew wypowiedziom niektórych niestety nowy sezon nie zapowiada się na zaskakujący. Podejrzewam, że poziom nie będzie wyższy niż w poprzednich dwóch edycjach. Wciąż widać odcinanie kuponów od sukcesu sprzed ponad 2,5 roku.

Widać, że program w tym sezonie jest outsiderem jesiennej ramówki TVN-u. Obronić się we wczesne niedzielne wieczory (w końcu mowa o listopadzie i grudniu) będzie bardzo trudno.

Jak ktoś nie widział - pod linkiem zwiastun: http://maligiganci.tvn.pl/wideo,2969,v/ ... 71978.html
Pozdrawiam, Trzeciak
kolos
Obserwator

[TVN] Mali giganci

Postautor: kolos » 21 paź 2017, 20:19

Trudno wyrokować po tym zwiastunie - pokazano w nim tylko najmlodszych (akurat tu miałem pozytywne wrazenie) i tancerzy (trudno ocenić) natomiast śpiewajacych wcale. Zaskakujacy pewnie nie będzie bo i czym miałby zaskakiwać?? Ale wbrew pesymistycznym opiniom nie musi być taki zły. W pierwszej edycji zadzialal efeket nowości i świeżości. Trudno żeby tak bylo w 2 i 3 edycji. Mimo to mam nadzieję że TVN nie zrezygnuje z talent showów z dziećmi, nie koniecznie musi trwać przy Małych gigantach.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVN] Mali giganci

Postautor: Medyk24 » 21 paź 2017, 20:23

Nie zrezygnuje, w końcu wiosną ponownie pojawi się "Masterchef junior". :)
Obrazek
kolos
Obserwator

[TVN] Mali giganci

Postautor: kolos » 21 paź 2017, 20:39

To jednak zupełnie coś innego. Nie klasyfikowalbym masterchef juniora jako talent show
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mali giganci

Postautor: Trzeciak » 22 paź 2017, 1:24

Po pierwsze - wypadałoby na forum pisać nazwy programów z użyciem dużych liter i cudzysłowów. Po drugie - jako co chcesz klasyfikować "MasterChefa Juniora". Jako serial fabularny?
kolos pisze:Trudno wyrokować po tym zwiastunie - pokazano w nim tylko najmlodszych (akurat tu miałem pozytywne wrazenie) i tancerzy (trudno ocenić) natomiast śpiewajacych wcale. [...] Ale wbrew pesymistycznym opiniom nie musi być taki zły..

Tyle, że zwiastun to pierwsza wizytówka programu jaki dostaje widz i na jego postawie decyduje, czy warto mu poświęcić dwie godziny swojego życia, czy nie. Poza tym nie chcę się zbytnio wymądrzać, ale widziałem tak dużo programów - wraz z zapowiedziami - także z udziałem dzieci, by twierdzić, że nie ma to przełożenia na to co finalnie widzimy podczas odcinka. Zresztą nawet w "Mam Talent!" talenty dzieci są już bardziej zróżnicowane.
Pozdrawiam, Trzeciak
kolos
Obserwator

[TVN] Mali giganci

Postautor: kolos » 23 paź 2017, 19:53

1) Masterchef junior nie jest takim typowym talent show. Gotowanie na ekranie w ogóle trudno klasyfikować w kategorii show. :) W kazdym razie nie jest to rozsadna alternatywa czy zastępstwo za takie talent showy jak Mali giganci, Aplauz,aplauz czy Superdzieciak (to już Polsat ale chodzi mi o przykład)

2) Oczywiście że zwiastun nie przekłada się na realia ale to co można powiedzieč po zwiastunie to to że nie jest aż tak źle jak przewidywano

3) Jakoś nie bardzo, w Mam Talent jeśli już dzieci się pojawiają to w 99% tańczą lub śpiewają, względnie pokazują zdolności gimnastyczne i/lub akrobatyczne. Inne pokazy dzieci należą do prawdziwej rzadkości. To nie są bardziej zróżnicowane talenty.

Wróć do „Talent show”