[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Severussoholiczka
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2017, 15:29

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Severussoholiczka »

@Jordi, Ty z kolei ciągle piszesz peany dla Krzyśka :rolleyes:
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Osiula pisze:Ale dywagowanie nad tym, który lepszy na podstawie skali irytacji, jaką w nas wywołuje, jest niesprawiedliwe.
Jest jak najbardziej sprawiedliwe, bo powtarzam, jeszcze raz i już po raz ostatni ;), że moim zdaniem Kuba Świderski i Filip Lato jako uczestnicy są na tym samym, niezbyt wysokim poziomie, a udział Kuby był przynajmniej dużo bardziej przyswajalny w odbiorze. Ot, tyle.
sebastiannn pisze:Filip też ma charakterystyczną barwę, ale ją ukrywa gdy śpiewa, za to w większości występów Krzysztofa słyszałem tylko jego również charakterystyczny głos.
I tutaj całkowicie różnimy się w ocenie i ja się z Twoim zdaniem nie zgodzę nigdy. Skrzeczenie Filipa było słyszalne w 6/7 jego występach (drugim, w którym ukryje tę manierę będzie nadchodzący odcinek), a Krzysztof posiada niesamowicie plastyczną, aksamitną barwę głosu.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, 16:31 przez 3rd, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5512
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Rozumiem, że to Twoje zdanie, ale to porównanie jak dla mnie kompletnie nietrafione. :o Filip potrafi chociaż śpiewać, a Kuba dość często fałszował. No i samo ocenianie uczestnika na podstawie poziomu irytacji jest niezrozumiałe. Tu chodzi o to jak osoba wchodzi w rolę, stara się naśladować, a nie jak kto irytuje.
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Osiula
Poster
Posty: 1510
Rejestracja: 01 kwie 2018, 9:21
x 449
x 905

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Osiula »

Nie chcę wywoływać jakiejś kolejnej kłótni, ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że niektórzy nie mogą się przekonać do występów Filipa w tym programie, bo jest irytujący. A miałam cichą nadzieję, że tak nie jest.

Dobra, kończąc dyskusję - Ruda w zwiastunie nieźle, Janek WRESZCIE bardzo charyzmatycznie :) No a Krzysiek cudo, chociaż mam taki problem, że nigdy nie wiem, jak oceniać występy w stylu Rammsteinów :lol:
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

@Osiula, jeżeli pierwsza część Twojego postu tyczyła się moich ocen, to mylisz się, staram się oceniać jak najbardziej obiektywnie i nie ukrywam, że prawdopodobnie Filip za rolę Michała Wiśniewskiego będzie u mnie bardzo wysoko w rankingu.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3627

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Mam nadzieję, ze nikt tego tu nie wrzucał, bo widzę, że tyle dziś postów nagromadziło się. Długi fragment Filipa i tak jak się spodziewałem na scenie pojawi się też
[ Spoiler ]
.

http://film.interia.pl/zwiastuny/video,vId,2510215

A tym wykonem może nawet bardziej Filip powinien wygrać, niż w zeszłą sobotę :)
Osiula
Poster
Posty: 1510
Rejestracja: 01 kwie 2018, 9:21
x 449
x 905

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Osiula »

Havana, nie tyczyła się absolutnie ciebie indywidualnie, jeśli tak poczułeś, to przepraszam :)
Awatar użytkownika
Liberat
Obserwator
Posty: 633
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:55
x 57
x 127

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liberat »

Havana pisze:Niemniej niepokoi mnie jednak to, że dzięki temu występowi może znów zaliczyć podium odcinka w klasyfikacji jurorów i uczestników, co niestety umocni jego pozycję w TOP4, a biorąc pod uwagę całokształt i konkurentów (poza Andrzejem), Filip na ten finał nie zasługuje.
Skoro udowadnia, że potrafi świetnie ukryć swój głos, to czemu mają mu zaniżać punktację? Osobiście uważam, że Filip bije na głowę kilka osób - Andrzeja, to po pierwsze, ale to oczywiście żaden wyczyn, gdyż ten zaliczył tylko 2 dobre występy, które nadal nie były niczym świetnym, po drugie Izę, która zaczęła słabo, podniosła się na raptem 2 występy (Björk oraz Charlie Chaplin) i ponownie obniżyła loty, po trzecie, tu można się sprzeczać, ale nadal uważam, że Filip jest choć odrobinę lepszy - Natalię, która ma występ taki, gdzie albo się przyłoży (Monika Borys, Terence Trent D'Arby, The Weeknd i dobrze zapowiadająca się Sylwia Grzeszczak), albo odśpiewa ładnie, ale swoim głosem (szczególnie niedawna Bey, gdzie nawet sama Natalia przyznała, że nie próbowała zmierzyć się z oryginałem - no to w końcu na czym polega ten program?). Ruda, która od kilku odcinków zdecydowanie idzie w górę (nawet męska rola jej wyszła!) jest, według mnie, na równi z Filipem. Osobiście uważam, że Filip za każdym razem stara się zmienić głos i w zdecydowanej większości występów wyszło mu to na dobre.

Gdybym miał zrobić ogólny ranking tej edycji, bez patrzenia na punktację, wyglądałby on tak:
1. Jan Traczyk - praktycznie każda metamorfoza świetna (Sławę Przybylską, którą miałem okazję oglądać na żywo, jestem w stanie zaliczyć do jednych z najgenialniejszych występów w historii programu), a gorszych występów, takich jak Ania Wyszkoni czy ewentualnie Gloria Gaynor, nadal nie zaliczyłbym do kategorii tych słabych;
2. Krzysztof Szczepaniak - zaliczył wtopę przy Eneju i tak naprawdę tylko tyle (kiedyś jeszcze dość mocno uczepiłem się jego Meryl Streep, lecz z czasem bardzo spodobał mi się ten występ). Nie licząc Lolka, praktycznie zawsze wszystko ma świetnie dopracowane i przygotowane, także byłby zasłużonym finalistą;
3. Anna Guzik - trochę pomęczyli ją tymi męskimi rolami, czego konsekwencją był słabszy Jacek Chmielnik, ale po tym, dostając dwie kobiety, podniosła się i obie te kreacje były fenomenalne i zasługujące na wygraną. Oprócz tego, genialny był również jej Krawczyk (i chyba z tą rolą zapamiętam ją w tym programie). Bardzo podobał mi się również wokalista INXS i przezabawny Sławomir. Dalida również całkiem fajna;
4/5. Filip Lato / Ruda - trudno się zdecydować, gdyż oboje mieli swoje wpadki (ze strony Rudej - Cugowski i Organek, ze strony Filipa - Sia i Soler), lecz tym samym świetne występy tej dwójki zdecydowanie przyćmiewają te gorsze, dlatego uważam, że i Ruda, i Filip zasługują na finał;
6. Natalia Krakowiak - bardzo mi się podobała w kilku kreacjach, ale tym samym mam żal do niej, że z pozostałych nie wycisnęła tyle, ile byłaby w stanie, no i głównie chodzi mi o Bey, która mogła być rewelacyjna i najlepsza w historii programu, ale Natalia wolała olać sprawę, bo "oryginał jest niezastąpiony". To samo można powiedzieć m.in. o Whitney Houston, ale Natalia Szroeder fenomenalnie poradziła sobie z tym zadaniem;
7. Izabella Miko - tak jak wspomniałem - początek słaby, późniejsze świetne występy dawały mi nadzieję na jej ogromny postęp w programie, ale teraz znów obniżyła poziom do tego początkowego. Nie miała żadnego tragicznego występu, ale poziom tej edycji jest na tyle wysoki, że Iza nieco odstaje od reszty;
8. Andrzej Młynarczyk - jednak, jeśli już mówimy o odstawaniu, to chyba nikt nigdy w historii programu nie odstawał poziomem aż tak jak Andrzej. Miał dwa nawet dobre wykonania (Pan Wołodyjowski, Tadeusz Nalepa), reszta - kompletnie nieudana, czasami wręcz podchodząca pod parodię.
Inspiration comes in the middle of the night when you should be doing homework.
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2347
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2102
x 1045

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

Zastanawiający jest fakt, że uczestnik wcielający się w Wiśniewskiego zawsze występuje jako pierwszy.
Awatar użytkownika
Liberat
Obserwator
Posty: 633
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:55
x 57
x 127

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liberat »

Chyba każdy już zauważył, że Filip zapowiada się fenomenalnie w przyszłym odcinku. Tym samym moja teoria, w której Filip świetnie wypada w nieparzystych odcinkach (Blunt, Eleni, Martin i Derulo), a słabiej w parzystych (Sia, Soler i Welch) oficjalnie się nie sprawdziła. :D No i bardzo dobrze, gdyż to tylko jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że Filip zasługuje na finał.
Inspiration comes in the middle of the night when you should be doing homework.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3627

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Wg mnie z Filipem jest taka sprawa, że ma bardzo specyficzną barwę głosu jak mówi szczególnie, ale też jak śpiewa. Dlatego zmienić głos jest mu ciężej, ale jak już zmieni, to zwykle wychodzi bardzo dobrze, a Krzysiek i Janek mają bym powiedział bardziej neutralne barwy głosu, trudniej zauważyć zmianę głosu, osiągnąć większy sukces, ale też łatwiej zmienić go faktycznie.
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

O kurczę o.O Filip jeden do jednego Wiśniewski o.O DOSŁOWNIE! Spore zaskoczenie się nam szykuję w sobotę :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3627

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Możliwy duży spoiler, choć to częściowo przewidywanie.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Liberat
Obserwator
Posty: 633
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:55
x 57
x 127

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liberat »

Nie jest to konkretny urywek rozmowy Ani i Janka z Maćkiem Dowborem, dlatego nie musi to od razu sugerować ich duetu. Może nagrywali swoje rozmowy "przed występem" tuż po sobie, więc przy okazji zrobili jakieś tam wspólne fotki/filmiki. Chyba oboje z nich musiałoby dostać w dwóch ostatnich odcinkach raptem po kilka punktów, żeby nie zmieścić się w finałowej czwórce, a to praktycznie niemożliwe. Nawet trudno jest mi sobie wyobrazić takiego Janka, który przez połowę edycji co odcinek miał 30-40 pkt, a tu nagle nie dostaje się do finału. :D Choć muszę przyznać, że ich wspólny duet mógłby być czymś bardzo ciekawym.
Inspiration comes in the middle of the night when you should be doing homework.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

@Liberat, Ty się orientujesz w terminach nagrań, finał już za nami? ;) Jeżeli tak i udało Ci się być na widowni - jak wrażenia? Nigdy nie zapomnę finału 6 edycji programu, do którego dotarło bez wątpienia czworo najlepszych zawodników (moim zdaniem to był najlepszy skład finału pod względem uczestników ze wszystkich zakończonych dotąd ośmiu edycji), a poza zwyciężczynią, Marią Tyszkiewicz, wszyscy dali ciała. To mógł być najlepszy finał w historii, wyszedł średni odcinek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Janusz Nosacz i 21 gości