[TVN] Mali giganci (2015-2017)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja zauważyłem ciekawą rzecz w nowej edycji Małych Gigantów. Otóż bierze w niej udział Ula Kowalska która to mało co nie reprezentowałaby nas na Junior Eurowizji z piosenką "Jestem jaka jestem" a to z tej racji że ze stratą jednego punktu zajęła 2 miejsce w tegorocznych preselekcjach.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

To by znaczyło że może Mali Giganci nie sa tak tragiczni, skoro reprezentantki Polski na dzięcięcej eurowizji zarówno w 2016 roku (Oliwia Wieczorek) jak i w 2017 (Alicja Rega) były uczestniczkami MG a jeszcze kilkoro innych uczestników MG bralo udział w preselekcjach (na pewno Dominika Ptak, Monika Urbanowicz oraz wspomniana Urszula Kowalska :)
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze: Bez przesady. Zapewne technicznie górą była Areta to jednak duet sióstr wypadł naprawdę fajnie. Może warto czasem postawić na odrobinę wdzięku. Moim zdaniem decyzja była dobra w tym przypadku, a zresztą decyzja w którąkolwiek stronę nie byłaby zła.
I to jest właśnie mój zarzut. Wydaje mi się, że to w programie talent-show ten pierwszy czynnik powinien być najważniejszy, a nie urok, osobowość czy pewna rozrywkowość.
kolos pisze:Mówisz o najmłodszych z tej drużyny? Moim zdaniem trzeba zaakceptować to że co do maluchów to wybiera się te bardziej wygadane. Tutaj decyzja w każda stronę byłaby dobra, zdecydowało to kto jest w stanie zrobić większy show. Trzeba to przyjąć ze poziom występów najmłodszych będzie raczej mierny za to będzie całkiem zabawnie.
Z całym szacunkiem, ale przy najmłodszej u Tytanów Brzozowskiego już nie widzę potencjału na jakiś show..
kolos pisze:Sonia faktycznie fałszowała ale Oskar zaśpiewał wręcz nieźle. Moim zdaniem wybór dobry choć.. ja bym wybrał Sonię która wygrywała urokiem osobistym.
Jak dla mnie decyzja dobra. Chłopiec ma o wiele większy potencjał od dziewczynki.
kolos pisze:Fakt tez bym postawił na tę drugą parę, chociaż różnica nie była aż tak duża by nazwać ten wybór nieporozumieniem. Ale tak już to jest kiedy w jury nie ma żadnego specjalisty od tańca.
Była duża. Występ jednej pary spokojnie w pełni można nazwać tańcem, a występ tej drugiej, która przeszła tylko w połowie.
kolos pisze:Para ta była chyba najsłabsza. Przeszła zdecydowanie bardziej wygadana dziewczynka ale na pewno mniej utalentowana. Mam nadzieję że Zosia naprawdę w ten sposób się zachowuje i mówi a nie jest to gra na potrzeby programu.
Wydaje mi się, że jeszcze słabiej jest u Tytanów Brzozowskiego. Co jak co, ale u Zosi przynajmniej widać jakiś potencjał.
kolos pisze:Na marginesie: dzisiaj przeszły WSZYSTKIE typy Agnieszki Chylińskiej natomiast żabę musi przełknąć Sonia Bohosiewicz w 9 głosowaniach aż 5 razy odpadli jej faworyci.
Nie brał bym tych statystyk pod uwagę, szczególnie, że jurorzy zawsze głosują tak, by wyszło 2:1, co z racji grupy uczestników wydaje się zrozumiałe.
kolos pisze:Nie zgadzam się absolutnie, moim zdaniem poziom 3 edycji jest póki co wyższy na pewno od 2 edycji i raczej też od pierwszej. Ponieważ w 1 edycji były czerwone latarnie (nieporozumienia wręcz żenujące) oraz zielone wyspy (naprawdę duże talenty) więc średni poziom 1 edycji jest dyskusyjny, a w 2 edycji w ogóle nie było punktu zaczepienia (było słabo lub bardzo słabo z małymi wyjątkami) a 3 edycja ma prawdzie jednostkowo mniej prawdziwych talentów niż 1 edycja ale.. nie było ani jednego słabego czy żenującego występu ( najmłodszych trzeba brać trochę inną kategorią) więc może nikt się nie wybija ale też nikt nie zaniża poziomu. Słowem - jest tak jak przewidziałem - paradoksalnie 3 edycja ma najlepiej wyselekcjonowanych użytkowników ze wszystkich edycji. Słowem jest dobrze, jest co oglądać. A TVN strzelił sobie w kolano z przesuwaniem emisji.
Podtrzymuję swoje zdanie, że to jest najsłabsza edycja. Najmłodszych pominę, bowiem kryteria ich oceny nigdy nie były do końca sprecyzowane, ale poziom wokalistów i tancerzy zdecydowanie odbiega od tego, co było w 1 i w 2 edycji. Przy tych pierwszych - nie dość, że połowa z tych, którzy dostali się na nagranie do studia fałszuje, i to przez dłuższy okres czasu trwania piosenki, to jeszcze tylko w Pogodnych Omeny Mensah są ci, którzy naprawdę zasługują na szczególne zainteresowanie. Przy otwarciu pierwszych dwóch edycji już niemal w każdej drużynie był wokalistka i wokalistka warci uwagi, a szczególnie takie perełki jak Wieczorek, Rega, Urbanowicz, czy Ptak.
Występy tancerzy w tej edycji w większości na razie ciężko jest nazwać typowo tanecznymi, czego nie mogę powiedzieć o edycji pierwszej (pewne błędy można wybaczyć - w końcu nowy projekt to zawsze eksperyment i nie da się nie podjąć pewnych nietrafionych edycji), a już tym bardziej drugiej (gdzie tancerze stanowili najmocniejszy trzon zeszłorocznego sezonu). Trzeci sezon jeśli chodzi o kategorię tancerzy na razie względem ubiegłorocznej wypada wręcz dramatycznie, a występów w tej kategorii było nie mało, które zażenowałyby osobę, która choć zna taniec choć z innych telewizyjnych show.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Trzeciak pisze:
kolos pisze: Bez przesady. Zapewne technicznie górą była Areta to jednak duet sióstr wypadł naprawdę fajnie. Może warto czasem postawić na odrobinę wdzięku. Moim zdaniem decyzja była dobra w tym przypadku, a zresztą decyzja w którąkolwiek stronę nie byłaby zła.
I to jest właśnie mój zarzut. Wydaje mi się, że to w programie talent-show ten pierwszy czynnik powinien być najważniejszy, a nie urok, osobowość czy pewna rozrywkowość.
Zawsze istotnym czynnikiem jest rozrywkowość w takich programach, w końcu show się liczy. Nawet Mam Talent nie jest całkiem wolny od tego czynnika. W tym przypadku różnica aż tak się nie rzucala w oczy (w ucho :) ) żeby nazywać to nieporozumieniem
kolos pisze:Mówisz o najmłodszych z tej drużyny? Moim zdaniem trzeba zaakceptować to że co do maluchów to wybiera się te bardziej wygadane. Tutaj decyzja w każda stronę byłaby dobra, zdecydowało to kto jest w stanie zrobić większy show. Trzeba to przyjąć ze poziom występów najmłodszych będzie raczej mierny za to będzie całkiem zabawnie.
Z całym szacunkiem, ale przy najmłodszej u Tytanów Brzozowskiego już nie widzę potencjału na jakiś show..
A ja widzę potencjał, od Zosi z Pogodnych nie różni się zabawnymi wypowiedziami, nie jest sztuczna jak Zosia i w przeciwieństwie do niej zaśpiewała zupełnie poprawnie.
kolos pisze:Sonia faktycznie fałszowała ale Oskar zaśpiewał wręcz nieźle. Moim zdaniem wybór dobry choć.. ja bym wybrał Sonię która wygrywała urokiem osobistym.
Jak dla mnie decyzja dobra. Chłopiec ma o wiele większy potencjał od dziewczynki.
I dlatego to Sonia jest laureatką wielu konkursów muzycznych w tym festiwalu w Koninie?? No ale wybór tego chłopca zlym nie był tu się zgadzam bo był obiektywnie lepszy.
Wydaje mi się, że jeszcze słabiej jest u Tytanów Brzozowskiego. Co jak co, ale u Zosi przynajmniej widać jakiś potencjał.
Chyba tylko do robienia show, bo jej występ był najsłabszym jaki widziałem w historii tego programu. Nawet niesławna Maja Holowacz z 1 edycji śpiewała lepiej.
Nie brał bym tych statystyk pod uwagę, szczególnie, że jurorzy zawsze głosują tak, by wyszło 2:1, co z racji grupy uczestników wydaje się zrozumiałe.
Wiem, mimo to jest to ciekawe spostrzeżenie. Ale bylo widać niekiedy że te glosowania 2:1 byly na siłę a gdyby nie taki przymus to glosy jury bylyby inne.
Podtrzymuję swoje zdanie, że to jest najsłabsza edycja. Najmłodszych pominę, bowiem kryteria ich oceny nigdy nie były do końca sprecyzowane, ale poziom wokalistów i tancerzy zdecydowanie odbiega od tego, co było w 1 i w 2 edycji. Przy tych pierwszych - nie dość, że połowa z tych, którzy dostali się na nagranie do studia fałszuje, i to przez dłuższy okres czasu trwania piosenki, to jeszcze tylko w Pogodnych Omeny Mensah są ci, którzy naprawdę zasługują na szczególne zainteresowanie. Przy otwarciu pierwszych dwóch edycji już niemal w każdej drużynie był wokalistka i wokalistka warci uwagi, a szczególnie takie perełki jak Wieczorek, Rega, Urbanowicz, czy Ptak.
Występy tancerzy w tej edycji w większości na razie ciężko jest nazwać typowo tanecznymi, czego nie mogę powiedzieć o edycji pierwszej (pewne błędy można wybaczyć - w końcu nowy projekt to zawsze eksperyment i nie da się nie podjąć pewnych nietrafionych edycji), a już tym bardziej drugiej (gdzie tancerze stanowili najmocniejszy trzon zeszłorocznego sezonu). Trzeci sezon jeśli chodzi o kategorię tancerzy na razie względem ubiegłorocznej wypada wręcz dramatycznie, a występów w tej kategorii było nie mało, które zażenowałyby osobę, która choć zna taniec choć z innych telewizyjnych show.
Ja podtrzymuję zdanie że poziom 3 edycji jest niezły zważywszy na standarty tego programu i pemistyczne nastroje przed tą edycją. Wszyscy śpiewający także ci co odpadli prezentowali nienajgorszy poziom. Może brakuje takich talentów jak Alicja Rega ale obok niej czy w 2 edycji zdarzały się tak żenujace wybory w tej kategorii że obniżalo to walory programu. Tutaj póki co tak nie jest. Może częśc uczestników fałszowała ale nie były to duże nie doróbki. Od tego będą mieli trening i po kilka występów żeby się doszlifować.

Co do tancerzy to już kwestia sugestywna, choć zgadzam się ze póki co wrażenia taneczne są gorsze niż w poprzednich edycjach. Z tego co widzę zaczyna dominować w tańcu styl hip - hop czyli w zasadzie brak stylu. Bardziej "klasyczni" tancerze gdzieś zanikli, nie ma uczestników którzy tańczyliby balet czy jego elementy, nie ma zupelnie gimnastyków w tym zwłaszcza akrobatyki. Do tego z definicji opdadają w przedbiegach soliści. W tych uwarunkowaniach poziom taneczny MG wygląda jak wygląda. Ale jest jeszcze drugi odcinek selekcji. Z Augstinem Aguerollą więc choć raz tancerze powinni być dobrze wybrani :)
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze:Zawsze istotnym czynnikiem jest rozrywkowość w takich programach, w końcu show się liczy. Nawet Mam Talent nie jest całkiem wolny od tego czynnika. W tym przypadku różnica aż tak się nie rzucala w oczy (w ucho ) żeby nazywać to nieporozumieniem
Tego nie kwestionuję. Tylko nawet w "MT!" na pierwszym miejscu jest jednak talent uczestnika, a tutaj w wielu przypadkach jest właśnie na odwrót.
kolos pisze:A ja widzę potencjał, od Zosi z Pogodnych nie różni się zabawnymi wypowiedziami, nie jest sztuczna jak Zosia i w przeciwieństwie do niej zaśpiewała zupełnie poprawnie.
Nie rozumiem jak można oceniać u ledwie 5-6 latka to, czy ktoś zaśpiewał poprawnie, czy nie, skoro takie umiejętności w tym wieku ma bardzo mało dzieci. Poza tym biorę też pod uwagę to, co miało miejsce na castingu z opiekunami.
kolos pisze:I dlatego to Sonia jest laureatką wielu konkursów muzycznych w tym festiwalu w Koninie??
Fajnie, że wygrała festiwal w Koninie, ale jednak program jest osobnym konkursem, i tu także liczy się pierwsze wrażenie.
kolos pisze:Z tego co widzę zaczyna dominować w tańcu styl hip - hop czyli w zasadzie brak stylu.
Z całym szacunkiem, ale chyba nie wiesz na czym polega hip hop. To także styl i także się charakteryzuje czymś bardzo mocno. :)
kolos pisze:Z tego co widzę zaczyna dominować w tańcu styl hip - hop czyli w zasadzie brak stylu. Bardziej "klasyczni" tancerze gdzieś zanikli, nie ma uczestników którzy tańczyliby balet czy jego elementy, nie ma zupelnie gimnastyków w tym zwłaszcza akrobatyki. Do tego z definicji opdadają w przedbiegach soliści.
To raczej nie jest kwestia tego, że nie ma w programie reprezentantów stylu klasycznego itp. (nawet jedna z par tańczących towarzysko nie zatańczyła na 100 procent.), bo po tylu programach tanecznych jakie obejrzałem doskonale wiem, czym te style się różnią. To kwestia tego, że w większości występy te można nazwać co najwyżej pląsami, flik flakami, ale nie tańcem, i to nawet nie w 50 procentach.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Tego nie kwestionuję. Tylko nawet w "MT!" na pierwszym miejscu jest jednak talent uczestnika, a tutaj w wielu przypadkach jest właśnie na odwrót.
I w MT bywa z tym różnie. Co rusz się podkreśla ze liczy się show i także często przepuszcza się niecvo mniej utalentowanych za to większych showmanów. Także nie czynilbym z tego zarzutów względem MG. Zresztą poraz pierwszy zachowano rozsądny balans w wyborach między talentem a show. Poprzednie edycje obfitowały w zdecydowanie bardziej nietrafione wybory. Oczywiście jest jeszce drugi odcinek. Ale.. po pierwszym odcinku 2 serii poważnie zastanawiałem się czy oglądać ten program dalej tak słaby był poziom uczestników a wybory nie trafione.
Nie rozumiem jak można oceniać u ledwie 5-6 latka to, czy ktoś zaśpiewał poprawnie, czy nie, skoro takie umiejętności w tym wieku ma bardzo mało dzieci. Poza tym biorę też pod uwagę to, co miało miejsce na castingu z opiekunami.
Chocby porównując z innymi 5,6 latkami?? Śpiew Weroniki miał melodię, miał własciwy rytm.
Był zatem zupelnie udany. Czego o Zosii trudno powiedzieć. Za to zdolności do robienia show mają zbliżone. No i nie widzę też związku z castingami. Gdybym miał to brać to pod uwagę to musiałbym skreślić wszystkich wybranych najmłodszych, bo na castingu ani Wiktoria, ani Zosia ani nawet Oskar nie mieli sensownego występu. Po za tym z tych urywków które pokazują i które koncentrują się na co śmieszniejszych wypowiedziach uczestników trudno wyciągać jakieś wnioski.
Fajnie, że wygrała festiwal w Koninie, ale jednak program jest osobnym konkursem, i tu także liczy się pierwsze wrażenie.
No ale twierdziłeś ze ona nie ma potencjału. No i gdyby liczyło się pierwsze wrażenie pewnie wygrałaby Sonia. W tym przypadku postawiono raczej na lepsze wykonanie co dość wyraźnie choć nie wprost stwierdziła Chylińska

To raczej nie jest kwestia tego, że nie ma w programie reprezentantów stylu klasycznego itp. (nawet jedna z par tańczących towarzysko nie zatańczyła na 100 procent.), bo po tylu programach tanecznych jakie obejrzałem doskonale wiem, czym te style się różnią. To kwestia tego, że w większości występy te można nazwać co najwyżej pląsami, flik flakami, ale nie tańcem, i to nawet nie w 50 procentach.
Trochę się zamotałeś najpierw piszesz że hip-hop to jakiś styl a nie brak stylu a potem że dominują pląsy, flik flaki podczas gdy większość "pląsaczy" to właśnie tancerze hip-hop.
Podobnie jak mizyka hip-hopowa to muzyka bez muzyki tak taniec hip-hop to taniec bez tańca. Zresztą "klasyczny" taniec hip-hopowy to breakdance, wszystko inne to "nie ważne że nie umiem tańczyć ważne że jakoś się ruszam i nazwę to że tańczę hip-hop". Oczywiście to że ktoś uwaza się za tancerza hip-hop nie wyklucza zdolności i talentu.

Zresztą problem nie leży w jakości występów tylko jak już mówiłem z powodu obecnych preferencji ( właśni taniec hip-hop wypierający inne style) oraz zasad MG które w praktyce eliminują tańczących solistów. To wplywa na jakość tego elementu tego programu. Bo faktycznie wrażenia taneczne w tej edycji póki co są takie sobie choć wybranym parom trudno czynić większe zarzuty. W castingach najczęściej najlepsze wrażenie robili soliści którzy szans na wybór jednak nie mają.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze:
Tego nie kwestionuję. Tylko nawet w "MT!" na pierwszym miejscu jest jednak talent uczestnika, a tutaj w wielu przypadkach jest właśnie na odwrót.
I w MT bywa z tym różnie. Co rusz się podkreśla ze liczy się show i także często przepuszcza się niecvo mniej utalentowanych za to większych showmanów. Także nie czynilbym z tego zarzutów względem MG.
Tyle, że nie w tegorocznej edycji "MT!". Znacząca większość (poza dwoma, może trzema "nieporozumieniami") dostała się do półfinałów przede wszystkim dzięki talentowi.
kolos pisze:Chocby porównując z innymi 5,6 latkami?? Śpiew Weroniki miał melodię, miał własciwy rytm.
To, że ktoś w wieku fałszuje i nie potrafi trafić w rytm, nie znaczy, że tak będzie w przyszłości. Zresztą w samej kategorii i tak nie jest to najważniejsze.
kolos pisze:No ale twierdziłeś ze ona nie ma potencjału. No i gdyby liczyło się pierwsze wrażenie pewnie wygrałaby Sonia. W tym przypadku postawiono raczej na lepsze wykonanie co dość wyraźnie choć nie wprost stwierdziła Chylińska
Nie napisałem, że nie ma potencjału, tylko, że chłopiec ma zdecydowanie większy, szczególnie, że w tym występie było mniej mizdrzenia się, a więcej śpiewu.
kolos pisze:rochę się zamotałeś najpierw piszesz że hip-hop to jakiś styl a nie brak stylu a potem że dominują pląsy, flik flaki podczas gdy większość "pląsaczy" to właśnie tancerze hip-hop.
Większość, czyli nie wszyscy. I nigdzie się nie zamotałem, bo para tańcząca taniec towarzyski także w połowie tańczyła, a w połowie "pląsała".
kolos pisze:Podobnie jak mizyka hip-hopowa to muzyka bez muzyki tak taniec hip-hop to taniec bez tańca. Zresztą "klasyczny" taniec hip-hopowy to breakdance, wszystko inne to "nie ważne że nie umiem tańczyć ważne że jakoś się ruszam i nazwę to że tańczę hip-hop". Oczywiście to że ktoś uwaza się za tancerza hip-hop nie wyklucza zdolności i talentu.
To już nawet nie o to się rozbiega. Obejrzałem przed chwilą duety hip hopowe dzieci i młodzieży na mistrzostwach świata, i widzę, że choreografie było mało pomysłowe, na dość nieskomplikowanych ruchach (a hip hop wymaga pewnych trików) a ruchy dwójek były w większości nieskoordynowane.
kolos pisze:Bo faktycznie wrażenia taneczne w tej edycji póki co są takie sobie choć wybranym parom trudno czynić większe zarzuty.
Dzieciakom nie ma co czynić zarzutów, bo to nie ich wina. To wina produkcji (już wspomniałem o dość słabym castingu ze strony FremantleMedia Polska - na szczęście w tym roku jako tako w "MT!" udało się tego uniknąć), a w dalszej kolejności jury i na razie jednego trenera.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Tyle, że nie w tegorocznej edycji "MT!". Znacząca większość (poza dwoma, może trzema "nieporozumieniami") dostała się do półfinałów przede wszystkim dzięki talentowi.
Poziom 10 edycji MT jest na tyle słaby ze trudno byloby jeszce bardziej go obniżać słabymi wyborami, tak więc faktycznie genralnie do półfinałów przeszli najlepsi pośród słabych
To, że ktoś w wieku fałszuje i nie potrafi trafić w rytm, nie znaczy, że tak będzie w przyszłości. Zresztą w samej kategorii i tak nie jest to najważniejsze.
Pewnie że ktos kto w wieku 5/6 lat nie umie śpiewać może się nauczyć śpiewać później ale jak ktoś już w wieku 5/6 lat umie śpiewać to potencjał ma większy jakby nie patrzyć. Po za tym ocenič možemy potencjał na tu i teraz a nie za 10 lat. I nie wiem jak można powiedzieć że Wiktoria (najmłodsza z tytanów) nie ma potencjału a twierdzić że taki ma Zosia z Pogodnych...
Nie napisałem, że nie ma potencjału, tylko, że chłopiec ma zdecydowanie większy, szczególnie, że w tym występie było mniej mizdrzenia się, a więcej śpiewu.
Nie mogę powiedzieć ze Oskar ma większy potencjał od Soni po prostu wszystko jest kwestią doboru utworu, dziewczynka miała piosenkę dynamiczną, chłopak wręcz przeciwnie. Zresztą nie twierdzę że dokonany wybór jest zły. Po prostu akurat poziom każdej pary śpiewajacych w 1 odcinku był bardzo wyrównany. Dowolony wybór z tej szóstki (siódemki licząc wspólny wysęp sióstr) byłby równie dobry. To się w poprzednich edycjach nie zdarzalo.
Dzieciakom nie ma co czynić zarzutów, bo to nie ich wina. To wina produkcji (już wspomniałem o dość słabym castingu ze strony FremantleMedia Polska - na szczęście w tym roku jako tako w "MT!" udało się tego uniknąć), a w dalszej kolejności jury i na razie jednego trenera.
Przecież od początku to mówię :) Ale trzeba do tego dodać jeszcze specyficzne zasady formatu (preferncja par tanecznych koszem solistów. Z drugiej strony dotąd taniec był mocną stroną MG ale może po prostu zabrakło odpowiednich chętnych?? Sporo potencjalnych uczestników pewnie z góry odrzuca możliwość startowania w MG. Więc co tu mogą poradzić producenci??

No i nawiasem mówiąc trudno mówić ze w MT był dobry casting - kto przyszedł ten przyszedł ale faktem jest że większość wartościowych występów jest dziełem uczestników namówionych do udziału przez producentów a nie zglosili się sami. Polski MT niestety udawadnia że w Polsce prawdziwych talentów jest mało. Albo omijają takie programy z daleka (dlaczego?), Małych Gigantów też to dopada.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze: Poziom 10 edycji MT jest na tyle słaby ze trudno byloby jeszce bardziej go obniżać słabymi wyborami, tak więc faktycznie genralnie do półfinałów przeszli najlepsi pośród słabych
Większość z nas ma jednak na ten temat inne zdanie. Może nie jest to najmocniejsza edycja, ale z pewnością nawet nie jest to edycja średnia.
kolos pisze:Pewnie że ktos kto w wieku 5/6 lat nie umie śpiewać może się nauczyć śpiewać później ale jak ktoś już w wieku 5/6 lat umie śpiewać to potencjał ma większy jakby nie patrzyć. Po za tym ocenič možemy potencjał na tu i teraz a nie za 10 lat. I nie wiem jak można powiedzieć że Wiktoria (najmłodsza z tytanów) nie ma potencjału a twierdzić że taki ma Zosia z Pogodnych...
Tyle, że program nagrano tylko w ciągu kilku tygodni, więc szans na nadzwyczajny rozwój tutaj nie ma. Zresztą to dla mnie to i tak absurdalne kryterium. Kiedyś w "DD TVN" pokazano chór 5-6 latków, który śpiewał jedną z kolęd i słychać było fałsz na fałszu i brak rytmu. W komentarzach zamiast zrozumienia polały się niezasłużone słowa krytyki.
kolos pisze:Nie mogę powiedzieć ze Oskar ma większy potencjał od Soni po prostu wszystko jest kwestią doboru utworu
W kontekście programu oraz tego co widziałem akurat mogę powiedzieć, że ma większy potencjał.
kolos pisze:Polski MT niestety udawadnia że w Polsce prawdziwych talentów jest mało. Albo omijają takie programy z daleka (dlaczego?), Małych Gigantów też to dopada.
Biorąc pod uwagę szczególnie poprzednią edycję (mam tu na myśli nie słaby poziom, a zachowanie jury), to nie jestem zdziwiony tym, że producenci zrazili uzdolnione dzieciaki i ich rodziców do udziału w programie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Większość z nas ma jednak na ten temat inne zdanie. Może nie jest to najmocniejsza edycja, ale z pewnością nawet nie jest to edycja średnia.
Srednia z 10 przeciętnych występów jest wyzsza niz z 5 wybitnych i 5 żenujacych. Wiéc się nie dziwię ze gdy w MT mamy morze przeciętności i bezbarwnosci to wrazenia nie są takie złe jak być powinno. W sumie na wyrównaniu w dół (byle nie zbyt mocno) takie programy zyskują. Czego 10 edycja MT czy w jakimś sensie 3 edycja MG jest przykładem.
Tyle, że program nagrano tylko w ciągu kilku tygodni, więc szans na nadzwyczajny rozwój tutaj nie ma. Zresztą to dla mnie to i tak absurdalne kryterium. Kiedyś w "DD TVN" pokazano chór 5-6 latków, który śpiewał jedną z kolęd i słychać było fałsz na fałszu i brak rytmu. W komentarzach zamiast zrozumienia polały się niezasłużone słowa krytyki.
Dlatego nie oceniam jakoś surowo występów najmłodszych, tym niemniej po coś jest te kilka poziomów eliminacji przed końcowym występem na scenie żeby ewidentnie słabych i nie rokujacych eliminować. A nie zawsze tak jest. Wiem że zawsze jest tu element subiektywności. Jednak patrząc na te urywki z castingów które pokazują to w każdym z trzech przypadków widziałem wśród najmłodszych dzieci które powinny dostać szansę a odpadły w przedbiegach.
W kontekście programu oraz tego co widziałem akurat mogę powiedzieć, że ma większy potencjał.
Po jednym utworze to za wiele powiedzieć się nie da. Po za tym kto akurat w danym momencie zaśpiewał dobrze czy lepiej od drugiego. Moim zdaniem mimo wszystko większy potencjał ma Sonia. Zwłaszcza że jest młodsza od Oskara.
Biorąc pod uwagę szczególnie poprzednią edycję (mam tu na myśli nie słaby poziom, a zachowanie jury), to nie jestem zdziwiony tym, że producenci zrazili uzdolnione dzieciaki i ich rodziców do udziału w programie. :)
Mimo to poziom uczestników 3 edycji jest póki co niezły. A przynajmniej nie gorszy od tego co bywało w poprzednich edycjach. Z wyjątkiem może tancerzy co wynika wiadomo z czego. Owszem nie ma osobowści takich jak Alicja Rega w śpiewie czy Wiktoria Gąbka wśród najmlodszych ale też nie ma takich nieprozumień jak bywało.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze: Srednia z 10 przeciętnych występów jest wyzsza niz z 5 wybitnych i 5 żenujacych. Wiéc się nie dziwię ze gdy w MT mamy morze przeciętności i bezbarwnosci to wrazenia nie są takie złe jak być powinno. W sumie na wyrównaniu w dół (byle nie zbyt mocno) takie programy zyskują. Czego 10 edycja MT czy w jakimś sensie 3 edycja MG jest przykładem.
Jeśli miałbym być szczery, to na 10 wystepów w "MT" 2 są wybitne, 7 dobrych i tylko pół żenującego. Z kolei w "MG" wybitny conajwyżej 1, dobre może 2, a żenujący minimum jeden.
kolos pisze:Po jednym utworze to za wiele powiedzieć się nie da. Po za tym kto akurat w danym momencie zaśpiewał dobrze czy lepiej od drugiego. Moim zdaniem mimo wszystko większy potencjał ma Sonia. Zwłaszcza że jest młodsza od Oskara.
[/quote][/quote]
Powtórzę jeszcze raz. W kontekście tego, że program trwa ledwie kilka tygodni nie ma to żadnego znaczenia. Na razie oceniam to tylko pod względem tego, co może się zdarzyć w programie.

To przedpremierowe fragmenty drugiego odcinka progamu:
*http://maligiganci.tvn.pl/wideo,2969,v/ ... 78450.html
*http://maligiganci.tvn.pl/wideo,2969,v/ ... 78436.html
*http://maligiganci.tvn.pl/wideo,2969,v/ ... 78719.html

A Sonia Bohosiewicz została twarzą okładki "Tele Tygodnia", gdzie w poniedziałkowym wydaniu opowie o programie:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Jeśli miałbym być szczery, to na 10 wystepów w "MT" 2 są wybitne, 7 dobrych i tylko pół żenującego.
Jeśli chodzi o 10 edycję MT to na 10 występów ja widzę 0 wybitnych ze 2 dobre, 6 słabych i dwa żenujące a w 3 edycji MG licząc tej skali jakieś 6 dobrych i 4 słabe, wybitnych i żenujących 0. Przynajmniej jeśli chodzi o 1 odcinek, w drugim może być różnie. Dotychczasowe zapowiedzi 2 odcinka które widziałem nie nastrajają jakoś szczególnie pozytywnie.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Skrócony przebieg 1 odcinka (dodam, ze litery w nawiasach kwadratowych to pierwsze litery imion jurorów, którzy oddali swój głos).
[ Spoiler ]
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5512
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Grupa Augustina Euguroli nazywa się "Drużyna Augustina".
Romy Gąsiorowskiej: "Atomy Romy"
I Pauliny Krupińskiej: "Supermocne" :)
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVN] Mali giganci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Ciekawostki:

Hania Sztachańska z drużyny Agurreoli została pierwszą i jedyną uczestniczką "Małych Gigantów" która wystąpiła w tym programie dwukrotnie - w 2 edycji MG aspirowała do Kadry Anki ale przegrała nie do końca zasłużenie z Dominiką Ptak.

Z koleji Oliwia Ogorzelska z Supermocnych Pauliny Krupińskiej brała udział w IX edycji "Mam Talent"
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości