Koi wa Ameagari no You ni (After the Rain)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Koi wa Ameagari no You ni (After the Rain)

Postautor: Tomek » 14 lut 2018, 14:01

Przyjemny serial anime o miłości... 17-letniej licealistki do 45-letniego rozwodnika z dzieckiem :lol: Produkcja WIT Studio emitowana od 11 stycznia w Noitamina - nocnym, czwartkowo-piątkowym bloku anime Fuji TV "dla szerszej wiekowo i płciowo widowni".
Koi wa Ameagari no You ni (After the Rain).jpg

Trailer:

Opening:

Mimo wszystko rekomenduje jako rozrywka na walentynkowy wieczór. Tematyka może dość niezręczna, stąd moje wzięcie się za obejrzenie tego anime dopiero po wyjściu 5. odcinków :D. Jednak, gdy już usiadłem to obejrzałem wczoraj wszystkie epizody jeden do drugim i zaskakująco dobrze się bawiłem. Nie jest to jakiś ambitny serial, który chce poruszyć poważny temat (różnice wieku w związku). Bardziej zwykłe kolorowe romansidło - dramat tli się na drugim planie, ale generalnie jest to pozytywna historia z dużą ilością nienachalnego humoru (nie licząc może jednej sceny w domu z piątego odcinka, którego slapstick przypominał mi zwykłe szkolne romansidła dla męskich nastolatków, ale i tam pewne elementy - jak dzieciak - nie pasowały do kliszy).

Przede wszystkim jest niewinniej niż w zmyślonych opowieściach z kolorowych pism dla pań, bohaterowie zdają sobie sprawę, że ich duet (określenie związek to na tym etapie zbyt dużo powiedziane) jest niezręczny. Pomaga przy tym też wzgląd w ich myśli, przez co wiemy, że oglądamy codzienne życie porządnych ludzi.

Właśnie postacie i ogólnie dynamika między nimi ze względu na wiek są najlepszą rzeczą w tym anime. Główna bohaterka Akira Tachibana to dość dziwna, trzymająca się na boku od rówieśników, w pewnym stopniu poważna, innym razem niedojrzała nastolatka. Jako, że ma też na koncie przykry etap w życiu to mimo wszystko widz jej kibicuje nawet, jeśli to tylko zwykłe zauroczenie. 45-letni Masami Kondou to manager restauracji w której pracuje - na pierwszy rzut oka roztargniony, nieco głupawy człowiek, niemniej bardzo starający się być dobrym kierownikiem, nieużalający się nad sobą. Generalnie to on dojrzałą i trzeźwą stroną w tym duecie (chyba nawet nie traktuje uczucia Akiry za coś poważnego). Niemniej jest też dość dobrotliwym gościem, który nie chce nikomu zrobić przykrości, z kolei dziewczyna ma bardziej stanowczy charakter. Skutkiem tego często to on jest bardziej zakłopotany, a nawet przytłoczony przez swoją pracownicę :D. Zresztą w tej jego łagodności niektórzy współpracownicy doszukują powodów rozwodu żony z nim.
Koi wa Ameagari no You ni.jpg

Generalnie jest dość pogodnie, co nawet pasuje do tytułu - "Po deszczu" czyli wtedy gdy pojawia się tęcza i zaczyna się rozjaśniać. Tak samo akcja tego anime dzieje się po pewnych porażkach życiowych bohaterów i teraz możemy obserwować ich urokliwe życie dziejące się wokół restauracji.

Animacja jest bardzo ładna i tylko pogłębia uroczy klimat tego anime, to jest piękno japońskich kreskówek, że potrafią w piękny sposób przedstawić coś, co w normalnym życiu bardzo bulwersowałoby z boku (i pewnie także przez poboczne postacie w samym serii). Jedynie do czego mógłbym się przyczepić od strony wizualnej to nadużywanie czasem "bąbelek" na ekranie w niektórych momentach zauroczenia protagonistki.

Serie niestety niedostępna w Polsce, ale są różne takie strony.

Wróć do „Animacje”