Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

O tej informacji słyszałem już jakiś tydzień temu (rzekoma notka w magazynie Weekly Shonen Jump), ale jakoś do tej pory żaden z większych serwisów o tym wcale nie wspominał, więc uznałem to za fake. Teraz mamy jednak potwierdzenie i od razu materiały pokazowe - podczas dzisiejszej konferencji ogłoszono powstanie nowej wersji kreskówki dzieciństwa wielu z nas. Bajki tzw. "pokolenia Polonii 1", ale w sumie leciała ona potem na wielu innych kanałach - od Polsat 2 przez regionalne po AXN SciFi.

10-odcinkowe mecze, owalne boiska i strzały Tygrysa? ;) Premiera w kwietniu na TV Tokyo, które zresztą emitował też oryginalną adaptację z lat 80 i każdą kolejną serię (poza jedną, która było OVĄ). Za animację będzie odpowiadało David Production - studio, które asystowało przy produkcji innego znanego anime piłkarskiego dla dzieci - Inazuma Eleven.

Reżyserem animacji będzie Toshiyuki Kato (JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable, Full Moon O Sagashite), za scenariusz odpowie Atsuhiro Tomioka (Inazuma Eleven, Pokémon XY). Muzykę dla siebie skomponuje Hayato Matsuo (Hellsing Ultimate, JoJo's Bizarre Adventure, The World God Only Knows), reżyserią dźwięku zajmie się Yoshikazu Iwanami.

Grafika:
Captain Tsubasa.jpg
Postacie na potrzebę nowej serii zaprojektował Hajime Watanabe (piłkarskie Ginga e Kickoff!! oraz School Rumble). Obsada i jego character design:

Yuko Sanpei jako Tsubasa Ōzora
Tsubasa Ōzora.jpg
Kenichi Suzumura jako Genzō Wakabayashi
Genzō Wakabayashi Kapitan Tsubasa.jpg
Ayaka Fukuhara jako Tarō Misaki
Tarō Misaki.jpg
Mutsumi Tamura jako Ryō Ishisaki
Ryō Ishisaki Captain Tsubasa.jpg
Takuya Satō jako Kojirō Hyūga
Kojirō Hyūga Captain Tsubasa.jpg
Katsuyuki Konishi jako Roberto Hongō
Roberto Hongō Captain Tsubasa.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

TVP prawdopodobnie pokaże Tsubasę. Tak wynika z tweeta szefa TVP Sport. Nowa wersja też ma zostać pokazana, bo z kolejnej wypowiedzi Marka Szkolnikowskiego wynika, że zostaną wyemitowane wszystkie serie. https://twitter.com/mszkolnikowski/stat ... 6961188865 https://twitter.com/mszkolnikowski/stat ... 8761894912
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W emisję najnowszej serii wątpię, bo ta musi być najpierw emitowana w Japonii. No chyba, że TVP jest koproducentem w co nie wierze ;).

Co do wcześniejszych serii zabawnie byłoby je emitować razem, bo wiele rzeczy w nich powtarza się. Dla przykładu fabułę z oryginalnej mangi mamy w:
- oryginalnej serii TV "Captain Tsubasa" i 13-odcinkowej serii video "Shin Captain Tsubasa" (ostatnia część oryginalnego komiksu) z lat 80
- w 33 pierwszych odcinkach "Captain Tsubasa J" z lat 90
- w kilkunastu pierwszych odcinkach "Captain Tsubasa: Road to 2002" (na skróty) z lat 2000

Mimo wszystko może oglądałbym z ciekawości, gdyby była o odpowiedniej porze :D

Przy okazji polecam inne anime oparte na pomyśle Yoichi Takahashi, twórcy Tsubasy - "Hungry Heart: Wild Striker". Seria wyszła po Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii we współpracy z firmą Nike. Tutejsi bohaterowie są w liceum (miejscu, do którego Tsubasa chyba nigdy nie zawitał w mandze) i ogólnie jest o wiele bardziej lepiej skonstruowana fabularnie i realistyczniejsza od Tsubasy.

Openingi:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nawet jakby wrócili do emisji Inazumy Eleven, to by był szał ;) Swoją drogą zdjęli serial tuż przed świętami, tak o.

Niemniej, jakby seria dostała dubbing (a w przypadku TVP to raczej pewne), to byłoby naprawdę ciekawie.
dość
tvp2
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 06 sty 2011, 23:22

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvp2 »

TVP z tamtego serialu pokazało tylko te odcinki które miały dubbing, na dodatek ten sam co na oficjalnym kanale YT anime.
Tsubasa w TVP byłby na pewno w dubbingiem.
TAK DLA HD W DVB-T
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ja jednak wolałbym, aby dali dodatkowo oryginalną fonię i polskie napisy "dla niesłyszących" - nawet jeśli byłyby dostępne tylko z poziomu teletekstu ;)

Ciekawe tylko na jakim kanale leciałaby ta kreskówka - pewnie na TVP ABC, po raz pierwszy włączyłbym ten kanał w swoim życiu :D.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowy design postaci i obsada Captain Tsubasa 2018. Widać, że serial ma zamiar w pełni zachować motyw, który mnie najbardziej wnerwiał w dzieciństwie - otwarte paszcze u niektórych bohaterów w losowanych, ale zawsze niepasujących momentach. Taki był ze mnie mały hipokryta, bo również wtedy miałem zwyczaj nadmiernego oddychania przez usta, a przez Kapitana Tsubasę i rodziców miałem jeszcze większą zagwozdkę, czy tak wypada, czy też nie :lol: .

Sayuri Hara jako Sanae "Anego" Nakazawa
Sanae Anego Nakazawa Kapitan Tsubasa.jpg
Mutsuki Iwanaka jako Mamoru Izawa
Mamoru Izawa Kapitan Tsubasa.jpg
Kōdai Sakai jako Teppei Kisugi
Teppei Kisugi Kapitan Tsubasa.jpg
Hiroyuki Yoshino jako Hajime Taki
Hajime Taki Kapitan Tsubasa.jpg
Tarō Kiuchi jako Shingo Takasugi
Shingo Takasugi Kapitan Tsubasa.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pierwszy odcinek nowego anime Captain Tsubasa zostanie wyemitowany 3 kwietnia o godzinie 1:35 (w nocy) na TV Tokyo.
https://www.animenewsnetwork.com/daily- ... -2/.128463
U nas chyba - 18:35 (2. kwietnia).

Wygląda też na to, że prawdopodobnie możemy pożegnać się w legalnym streamingiem tej serii w naszym kraju. Amerykańską licencję na streaming, wydanie na płytach i gadżety związane z tym anime wykupiło Viz Media. Crunchyroll raczej nie będzie kupował oddzielnych praw na resztę świata.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Mała poprawka - 17:35. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Możliwe, nie chciało mi się dokładnie sprawdzać. W sumie żyjemy w ciekawej strefie czasowej względem Japonii - wszystkie anime emitowane u nich w nocy (czyli większość) mają premierę u nas popołudniu, a tacy Amerykanie dostają je na drugie/pierwsze śniadanie :lol: Pomińmy fakt, czy jest to legalny streaming czy torrent ;)

Obsada i design kolejnych postaci:

Megumi Han jako Takeshi Sawada
Takeshi Sawada Captain Tsubasa 2018.jpg
Yuichiro Umehara jako Ken Wakashimazu ^-^
Ken Wakashimazu Captain Tsubasa 2018.jpg
Ayako Takeuchi jako Masao Tachibana i Yurina Watanabe jako Kazuo Tachibana :D
Masao Tachibana Kazuo Tachibana Kapitan Tsubasa 2018.jpg
Sōma Saitō jako Jun Misugi
Jun Misugi Kapitan Tsubasa 2018.jpg
Wataru Hatano jako Hikaru Matsuyama
Hikaru Matsuyama Kapitan Tsubasa 2018.jpg
Bawi mnie to, że minęło 20 lat, a ja nadal pamiętam motywy fabularne niemal każdego z przedstawionych tu bohaterów (pomijając pierwszego) :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowa rysunek prezentujący anime Captain Tsubasa z 2018 roku.
Captain Tsubasa 2018.jpg

Kolejna część obsady i projekty postaci :)
Miho Hino jako Hanji Urabe
Hanji Urabe Kapitan Tsubasa.jpg
Tasuku Hatanaka jako Yūzō Morisaki
Yūzō Morisaki Kapitan Tsubasa.jpg
Tomomichi Nishimura jako Tatsuo Mikami
Tatsuo Mikami Captain Tsubasa.jpg
Masaki Terasoma jako Kōdai Ōzora
Kōdai Ōzora Captain Tsubasa.jpg
Rina Satou jako Natsuko Ōzora
Natsuko Ōzora Kapitan Tsubasa.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Opening nowego anime Captain Tsubasa :D Oraz ending - koniecznie przesłuchajcie 8)
Ważny link C:-)
https://nyaa.si/view/1022671

Zaplanowano na tą chwilę 52 odcinki. Jeśli chodzi o pierwszy - to wspomnienia w mgnieniu oka odżyły. Jak oglądam każdą kolejną minutę to przypominam sobie po kolei niemal każdy kolejny motyw (w sensie - "kiedyś to już widziałem i wiedziałem").

W sumie tylko jeden moment nie wyciągnął mi się z czeluści pamięci i moja głowa traktuje ją za coś nowego. Może to kwestia jej dziwności, której nie może zaakceptować mój dorosły umysł, a może tego elementu nie było w starej wersji. Chodzi o to, że nie mogę sobie przypomnieć, aby Oozora rozmawiał ze swoją piłką :lol:. Także wydaje mi się, że początkowo Tsubasa chciał iść do tej samej szkoły, co Wakabayashi, a tutaj chyba od razu przeskoczono do wątku rywalizacji między nimi (która jak wiemy z historii nie była długa).

Nie mogłem początkowo też przyzwyczaić się do animacji - i nie chodzi o nią samą, tylko ten starodawny design z otwartymi buziami. Niemniej po jakiś kilkunastu minutach zacząłem ją akceptować, a nawet cieszyć japę na jej widok. Jest prościutko, ale pasuje to do klasycznej kreski, oraz sprawia, że jakość 720p wystarcza do delektowania się rysunkami. Te naprawdę stają się dynamiczne, gdy bohaterowie mają kontakt z piłką :).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Proponowane koszulki reprezentacji Japonii na mistrzostwa świata 2018 w Rosji przez Adidasa :)
Kapitan Tsubasa koszulki reprezentacja Japonii.jpg
Kapitan Tsubasa mistrzostwa świata 2018.jpg
Kapitan Tsubasa piłka nożna 2018.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Nie do końca proponowane, bo prezentacja domówek była już w listopadzie, te mają po prostu zdjęcia z Tsubasy na numerach i wyszła ich bardzo mała liczba do kupienia tylko w Japonii (tak piszą na FootyHeadlines). :)

Łezka się w oku kręci po obejrzeniu tego nowego odcinka, chyba się skuszę na obejrzenie całej serii rebootu.
Z niecierpliwością czekam czy te informacje o TVP i starszych odcinkach się potwierdzą, przed mundialem taka akcja dla młodego pokolenia, które nie zna Tsubasy byłaby jak znalazł (choć pewno ta nowa, uwspółcześniona wersja lepiej by do nich trafiła) a starsi podejrzewam też chętnie wrócą do wspomnień.

PS: Odbijanie się od słupków jak Wakashimazu nie działa w realnym świecie, potwierdzone info. ;)
tvp2
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 06 sty 2011, 23:22

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvp2 »

Wpis na ten temat z zeszłego tygodnia https://twitter.com/mszkolnikowski/stat ... 5720821761 Do tego jakiś czas temu pokazano mały fragment starego Tsubasy w materiale o Japonii i nie było podane nic w stylu "Źródło:youtube" lub coś podobnego.
TAK DLA HD W DVB-T
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości