Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"Miło" z ich strony. Dwa odcinki codziennie to zbyt wiele dla osoby dorosłej - raz, że człowiek ma mało czasu, a drugie - Kapitan Tsubasa w dużej dawce może męczyć swoją prostotą I naiwnością.

Sam skończyłem oglądać na około 28 odcinku przez tą ostatnie kwestię. Mecz Meiwy z Furano przelał czarę goryczy - pierwsza z drużyn powinna dostać dwie czerwone kartki w trakcie spotkanie, niestety Kojiro jako ważna postać ma przywilej bezpardonowego faulowania, a twórca nie zdążył jeszcze(?) zaprezentować młodym widzom, jak kończą się brutalne przewinienia w piłce nożnej. Skutek jest taki, że jeden z piłkarzy przeciwnej drużyny lata przez większość meczu po murawie kuśtykający, a sędzia nie wyciąga z tego powodu żadnych, poważnych konsekwencji :lol:.

Z powodu tej naiwności musiałem też odpocząć od nowego Tsubasy, ale do niego za niedługo powrócę :).

Ze starą chyba dam sobie spokój, bo nieszczęsne TVP Sport chyba nie kupiło normalnej licencji na streaming - z tego, co widzę tylko 20 ostatnich epizodów jest dostępnych (spróbujcie sobie wejść na linki, które dawałem na poprzedniej stronie). Brawo! Jak ktoś chciałby sobie teraz zacząć oglądać to może zapomnieć o początku. Ależ to żałosne :(
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na sport.tvp.pl widzę odcinki od 36... i 18 ;) Na vod.tvp.pl z kolei jest równe 20. Na szczęście niektórzy składowali odcinki na bieżąco ;)
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

TV Tokyo ogłosiło, że od października Kapitan Tsubasa pójdzie do "gimnazjum" (nowa saga). Zaprezentowano nawet grafikę i przyznam, że bałbym się chodzić do gimby z takimi osiłkami, zwłaszcza z wybuchowym Kojiro ;)
Captain Tsubasa nowe anime.jpg
Rysunek tak bardzo w stylu Yoichi Takahashiego :lol:

Info stąd.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Projekty postaci i obsada, która zadebiutuje w Boys' Fight - sadze gimnazjalnej nowego Kapitana Tsubasy. Ta zacznie się w 29 odcinku, który zostanie wyemitowany 15 października.
Kapitan Tsubasa 2018.jpg
Yūto Uemura jako Shun Nitta
Shun Nitta.jpg
Yūsuke Kobayashi jako Makoto Soda
Makoto Soda.jpg
Daisuke Hirakawa jako Hiroshi Jito
Hiroshi Jito.jpg
Hiroyuki Yoshino jako Mitsuru Sano
Mitsuru Sano.jpg
Kazuhiko Inoue jako Makoto Kitazume
Makoto Kitazume.jpg
Daisuke Namikawa jako Munemasa Katagiri
Munemasa Katagiri.jpg
A ja pochwalę się, że trochę nadrobiłem nową serię - zamiast na siódmym odcinku, jestem teraz na 11 :lol:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Captain Tsubasa doczeka się segmentu animowanego w ramach FNS27 - Jikan Terebi Nihon no Sport wa Tsuyoi! (Japoński sport jest mocny!). Pojawi się w nim jako bohater prawdziwy, japoński piłkarz Yūto Nagatomo, który grał w Interu Mediolan, a obecnie w Galatasarayu Stambuł.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Y%C5%ABto_Nagatomo
Yūto Nagatomo Captain Tsubasa.jpg
Co ciekawe sportowiec doczekał się już swojego "serialu" TV (26 odcinków po jednej minucie) i filmu anime (50 minut). Z prostą animacją i seiyuu Junko Takeuchi, który podkłada też głos pod Naruto / Boruto. :D Trailer filmu:
Czym tak w ogóle jest te FNS27 wyjaśniałem przy okazji występu Dragon Balla w tym programie. Jest to coroczny 27-godzinny blok poświęcony jakieś tematyce ważnej dla Japończyków (w tym wypadku sportowi) - emitowany od 1997 roku na antenie Fuji TV. Najbliższa audycja będzie nadawana od 2 listopada (18:00) do 3 listopada (21:45). W ramach segmentu o Tsubasie pojawi się też twórca mangi, Yōichi Takahashi.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tutaj można zobaczyć ten krótki, specjalny odcinek, o którym mówiłem wyżej - Japończycy poszli na całość z doborem rywala do pozamiatania przez Tsubasę i spółkę :lol: https://twitter.com/shinon_33213abc/status/1190743666752540673
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trailer gry "Captain Tsubasa: Rise of New Champions" od Namco Bandai Entertainment :) Premiera w tym roku na konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i PC (steam) - w Japonii, USA i Europie :)

Gameplay - FIFA i PES mają konkurenta ;) Uwielbiam te śmieszne, nienaturalne nachylenie postaci podczas sprintu - takie żywcem wzięte z anime.

PS Mecze powinny trwać trzy dni. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowy "Captain Tsubasa" na antenie TVP ABC - od 25 czerwca.
Emisja: Od poniedziałku do piątku o 20:45, w weekendy o 20:30.
Polski dubbing, więc @AtoMan będzie szczęśliwy. ;)
Captain Tsubasa TVP ABC.jpg
Źródło: https://pananimacja.pl/2020/06/03/nowy- ... -premiery/
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Ja jak ja, ale widzowie przynajmniej to obejrzą, a nie oleją jak odpadki na Polsacie Games xD
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Oglądalność na pewno będzie większa niż w Polsat Games, bo TVP ABC to stacja naziemna. :P

Nowszy trailer gry "Captain Tsubasa: Rise of New Champions" - premiera w Europie (i południowej Azji) 28 sierpnia, dzień po japońskiej.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zauważyłem, że przy okazji powtórki Kapitana Tsubasy na TVP ABC można znaleźć (pewnie czasowo) pierwsze odcinki tego anime na TVP VOD... w 480p :rolleyes:
https://vod.tvp.pl/website/kapitan-tsubasa,50041310

Wiem, że serial już był emitowany 2-3 miesiące temu na tej samej stacji, ale jakoś tą premierę przespałem. Teraz trochę obejrzałem - podsumowując seans:
- czy na antenie TV obraz także jest także tak zamglony? (nie ma obecnie dostępu na naziemnej)
- dubbing taki sobie, ale jest robiony pod dzieci, więc spoko
- opening fatalnie zaśpiewany, gorzej niż rodzime wykonania (angielskich) openingów anime słyszane przeze mnie na Jetix wiele lat temu
- gdzie podział się oryginalny ending, cover piosenki z oryginalnego Tsubasy z lat 80? jak rozumiem - prawa licencyjne? trochę smutno mi się zrobiło, bo czekałem na ten moment najbardziej, jeśli chodzi o delektowanie się polską wersją :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na więcej niż 480p nie ma co liczyć, skoro te lenie wrzucają literalnie odcinki zgrane z telewizji nadającej w SD :P
dość
majka420
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2020, 11:27

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majka420 »

Słuchajcie znalazłam jeden odcinek z napisami pl ale kompletnie go nie kojarzę. Wiecie może co to za seria i czy jest szansa gdzieś to obejrzeć ?
https://youtu.be/Rt1XMglX8GM?list=PLTRu ... 3VAMt88YhJ
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wydawnictwo J.P.Fantastica ma zamiar wydać po polsku mangę Captain Tsubasa aka Kapitana Jastrzębia aka "Komiks z serii Kapitan Hawk" ;)
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 8367640135
⭐Tak! To prawda!⭐
Nakładem naszego wydawnictwa ukaże się kultowa manga o piłce nożnej - KAPITAN TSUBASA!!!

Dokładne daty wydania i pre-ordery pojawią się pod koniec tego roku. Samo wydania planowane jest na początek 2022 roku.

Szczegóły wydania:
-format A5, twarda oprawa (tylko w pre-order) lub miękka z obwolutą
-około 350 stron na tom
-cena okładkowa: 54,60 zł
-łączna liczba tomów: 21
Kapitan Tsubasa manga JPF.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości