Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Może zaczną pokazywać stare anime podczas mistrzostw świata, albo zaraz po? :) Pamiętam, że na podobny pomysł wpadł TVN przy okazji mundialu we Francji w 1998 roku, przy czym nie dotyczyło to żadnej kreskówki, a turnieju dziecięcego w grę Fifa 1998: Road to World Cup (ten niezapomniany soundtrack 8)) lub World Cup 1998. Rozgrywano 1-2 mecze podczas sobotniego lub niedzielnego poranka lub w obydwu dniach.

Wyszedł drugi odcinek Captain Tsubasa 2018:
https://nyaa.si/view/1025317
Uwielbiam ten napis tłumacza: [Please_sub_this_Viz] :lol:. Wygląda na to, że amerykański wydawca należący do Shueisha (oryginalnego wydawcy Tsubasy), Shogakukan i ShoPro pomimo zakupu pełnych praw na Stany nie streaminguje serii na bieżąco :rolleyes:. W ten sposób fani tłumaczący serię wykorzystują wideo z Anime Digital Network - francuskiego serwisu strumieniującego anime.

Uwielbiam te statycznie-dynamiczne rysunki - masę scen akcji oparto na zastygnięciu, ale dzięki używaniu odpowiednio narysowanych klatek - tak jak to robiono w starej wersji - ma to swój niewątpliwy urok :D
Kapitan Tsubasa animacja.jpg
Bardzo miło się ogląda tą produkcję jak na razie - co prawda nadal jak w przypadku starej wersji nie przepadam za głównym bohaterem, bardzo niezręcznie czuję się, gdy zaczyna gadać do piłki, ale skoro całe otoczenie zauważa tą jego chorobę umysłową to jestem jakoś w stanie to zaakceptować ;). Ważne, że cały czas coś tutaj dzieje się (deja vu deja vu'em pogania). Widz nie nudzi tak jak to miało miejsce oglądając edycję z 1983 roku, gdzie szorowanie za horyzont i długie dysputy życiowe zabijały zbytnio dynamikę historii pomimo zabawnych strzałów.
[ Spoiler ]
Dlatego zawsze wolałem Piłkę w Grze z Polsatu 2 (tutaj można zaopatrzyć się w dostępne od 2008 roku fanowskie tłumaczenie Saizen - grupy specjalizującej się w sportowym seriach).

Wracając jednak do Tsubasy pojawił się znowu tatuś, tym razem na stateczku - pewnie wraca z połowów wielorybów na Oceanie Południowym ;P.
Kapitan Hawk.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Kunkore
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51
x 2

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kunkore »

Tsubasa jest nawet w ramówce na 1 maja :DD
http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Tsubasa
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Szkoda tylko, że w kolejnych dniach już jej nie ma - zupełnie jak jakiś zapychacz :D. No chyba, że to filmy.

Poza tym jeśli już nadają ten serial na kanale sportowym (czyli celują nie do końca tylko w dziecięcą widownie - od tego chyba powinien być TVP ABC) to mogliby go emitować w lepszych godzinach niż 8.00-9.00.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Kunkore
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51
x 2

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kunkore »

Program dla prasy wskazuje na 2 odcinki dziennie
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ciekawy materiał z Yoichi Takahashi - twórcą mangi Captain Tsubasa - od NHK World (po angielsku, nawet automatyczne napisy są ok) Można z niego między innymi dowiedzieć się
- iż nadnaturalne zagrania piłkarzy w Kapitanie Tsubasie były inspirowane karate i wrestlingiem (ta pierwsza dyscyplina jest nawet wspominana w serii)
- jak autor tworzył rywali dla Tsubasy (biorąc pod uwagę obecne odcinki: Ishizaki - kolega z drużyny Tsubasy - miał być przykładem braku talentu, który dzięki ciężkiej pracy zaszedł daleko)
- autor Tsubasy zaczął się interesować się footballem dzięki mistrzostwom w Argentynie w 1978 roku, wcześniej grał w baseball (jak każdy ówczesny Japończyk ;))
- w chwili, gdy autor zaczął rysować swój komiks piłka nożna nie była popularna w Japonii, nie było ligi zawodowej, jednak w ciągu 7 lat po publikacji Tsubasy liczba dzieci uprawiających ten sport podwoiła się, a potem poszło już szybko...
- Tsubasa miał wpływ na takich zachodnich piłkarzy jak Raul, Zidane, del Pierro, Thierry Henry...

Wyszedł trzeci odcinek anime Captain Tsubasa 2018 AD:
https://nyaa.si/view/1027872
Uczucie zażenowania z powodu infantylności historii ("pamiętaj, że piłka jest twoim przyjacielem"), a jednocześnie wielkiej radości, objawiającej się bananem od ucha do ucha na twarzy :D

- czyli Nankatsu była taką reprezentacją Samoa Amerykańskiego :lol:
[ Spoiler ]
- podoba mi się pomysł z zaprezentowaniem obecnego składu Tsubasy, mam nadzieję, że Roberto wprowadzi z tego powodu jakieś zmiany

A jeśli już o nim mowa to nie wiem, jak inni, ale mi zamieszkiwanie Roberto Honga w domu Tsubasy zawsze wydawało się podejrzane, bardzo dziwne, nawet jak byłem dzieckiem. Tatusia nigdy nie ma w domu, bardzo bliskie relacje mamusi i syna z Brazylijczykiem. Momentami nie byłem pewien, czy ojciec jeszcze żyje i czy piłkarz przypadkiem nie zajął jego miejsca po jego zgonie :lol:. Toż to prosi się o fanowskie rozwinięcie mangowe z gatunku H ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

TVP Sport zamiast TVP 1/2 albo TVP ABC to jest jakaś hmm kpina? Nie lepiej zamiast tylko bazować na nostalgii starszych to pokazać też Tsubasę dzieciakom? Poza tym kiedy ten TVP Sport wreszcie zacznie być ogólnodostępny (choć to pytanie na inny dział)?
Kunkore
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51
x 2

Captain Tsubasa - nowe anime w 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kunkore »

Nie kpina, scena uderzenia Wakabayashiego przez trenera by na ABC nie przeszła.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Kapitalna zapowiedź Kapitana Tsubasy w TVP Sport i Sport.TVP.PL :D Jednak od 1 maja: Mają prawa do 128 odcinków oryginalnego serialu i 52 epizodów Captain Tsubasa: Road to 2002.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Generalnie kiepska decyzja o emisji z lektorem zamiast z dubbingiem nie tylko nie przyniesie tej wersji widzów poza starymi prykami, które o tej porze śpią lub są w pracy, ale raczej uniemożliwia emisję na TVP ABC, bo młody widz - nawet, jeśli przełknie archaiczną kreskę - to lektora nie zaakceptuje nijak.

Natomiast reklama faktycznie dobra :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zestawienie scen z pierwszego odcinka nowego anime Captain Tsubasa (2018) i ich odpowiedników z oryginalnej serii z 1983 roku: Jakby ktoś był zainteresowany, to użytkownik ma więcej porównać na swoim kanale (jakiś fanboy z Hong Kongu :lol:).
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... OSRKXumTU7

Wyszedł czwarty odcinek nowej wersji. Jest debiut tej całej chłopczycy - Sanae Nakazawa, co zawsze kręciła się - lekko mówiąc - wokół Nankatsu i głównego bohatera (z naciskiem "zawsze", jeśli chodzi o tego ostatniego ;)).
Captain Tsubasa - Sanae Nakazawa.png
Przy czym mam mały problem w jaki sposób ją wprowadzono w nowej wersji - na starcie w szkole nazywa Nankatsu kiepską drużyną przez ma się wrażenie, że średnio dotychczas nią była zainteresowana, co wychodzi słabo na tle starych wersji, gdzie wychodziła na maniaczkę futbolu od samego początku - pojawiała w serii od pierwszego odcinka i czynnie wykłócając się z Wakabayashi o boisko. Na szczęście wszystko zostaje naprawione, gdy już pojawia się w tym swoim klasycznym stroju, udowadniając, że szkolny klub kibicowski istnieje jednak raczej dłużej ;). Mimo wszystko wolałem starsze wersje, nawet w Road to 2002 bohaterka pojawia się od pierwszego odcinka i czynnie w działalności piłkarskiego zespołu.

Przychodzić na lekcje szkolne i to w pierwszy dzień w stroju piłkarskim :lol:. Nie dziwię się, że autor zawsze unikał liceum jako poligonu dla fabuły swojej mangi, tam taki uniform przy obowiązkowych szkolnych mundurkach nie przeszedł ;)
Kapitan Tsubasa szkoła.jpg
Nadal mnie bawi ten motyw "przyjaźni" prezentowany od początku serii, zwłaszcza gdy sami twórcy wiedzą jakie to śmieszne. Oczywiście tutaj traktowane jest to serio, bo anime dla dzieci, niemniej możemy domyśleć się twarzy nauczyciela ;)
[ Spoiler ]

Niemniej cały motyw z piłką dostaje w końcu całkiem sensowną konkluzję -
[ Spoiler ]
. Morał fajny, ale trochę niebezpieczny dla dzieci. Z drugiej strony... mówimy o serii, gdzie w pierwszym odcinku główny bohater bez zastanowienia o bezpieczeństwo podróżnych lub chociaż kierowcy strzela piłką przez przejeżdżający autobus, a kilkanaście minut wcześniej pokazuje się nam, że piłka może uratować życie dziecka przed ciężarówką. Czemu teraz czepiać się o taką głupotę :lol:.

Podoba mi się również dopisanie do motywu rywalizacji dwóch drużyn wątku walki całych szkół w ramach festiwalu (bo chyba tego nie było w starej wersji). Ciekawe, czy zmienią wynik meczu w takim wypadku, czy będzie jak najbardziej ironicznie ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Krótki, ale jednak reportaż o anime Captain Tsubasa od TVP Sport :) Smutny to trochę fakt, ale to chyba pierwszy taki materiał promocyjny o jakimś anime w polskiej TV. Zawsze raczej jak mówiono o jakimś fenomenie japońskiej kreskówki (np. Pokemonach) to raczej miało to miejsce już po dłuższej emisji lub jej zakończeniu. Pamiętam, jak o rozpoczęciu emisji Dragon Ball Z w RTL II (dwa odcinki o 19, tutaj ciekawostka - u nas ta seria była emitowana długo wcześniej :D) trąbił ich program informacyjny, pozmieniano wszystkie jingle reklamowe, już nie wspominając o zwykłych sportach reklamowych, które były zabawne.

A teraz porozmawiajmy jednak o drugiej, bardzo negatywnej stronie medalu - polecam sobie wejść na jakiś program od maja i samemu zapoznać się. Ja nie mogłem przestać przecierać oczu ze zdumienia, jak to anime będzie synonimem prostytutki w ramówce TVP Sport :lol:.

Serial będzie nadawany w weekend rano o 8.00, a w tygodniu o 18.00, jeśli w danym dniu nie ma transmisji (jeśli jest, obowiązuje godz. 8.00). Najwcześniej do czynienia z wariantem 18 będziemy mieli 7 maja. Bardzo to mylące, ale ma swoją logikę. Tak mi się zdawało... jednak to nie koniec cyrku (!), wszystko było złudzeniem - 9 maja Tsubasa będzie o 16, 10 maja w ogóle nie jest obecny w ramówce, 11 maja o 18:40.

Nie wiem kto wpadł na tak genialny pomysł emisji w TVP Sport, ale z takim harmonogramem to jak strzelanie kulą w płot. To nie jest wygodne ani dla ludzi dorosłych z nostalgią, ani dzieci. Co oni myślą? Że Tsubasę w latach 90 oglądali dzisiejsi dziadkowie na emeryturze? :D Jedyna nadzieja jest taka, że serial będzie udostępniany na streamingu długo po emisji, ale patrząc na takie podejście obawiam się, że w obecności Captain Tsubasa w sport.tvp.pl chodzi o emisję "na żywo" o 8.00 czy innej ;)

Co do braku emisji na TVP ABC to moim zdaniem jej brak może wynikać z dwóch rzeczy - to pomysł redakcji TVP Sport i ona przeznacza na to swój wydzielony budżet, także - nie jestem tego pewien, ale kanał dziecięcy TVP to w istocie jest stacja dla maluchów i po prostu kreskówka Kapitan Tsubasa została uznana za zbyt brutalną, nierealistyczną ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Tomek pisze:A teraz porozmawiajmy jednak o drugiej, bardzo negatywnej stronie medalu - polecam sobie wejść na jakiś program od maja i samemu zapoznać się. Ja nie mogłem przestać przecierać oczu ze zdumienia, jak to anime będzie synonimem prostytutki w ramówce TVP Sport :lol:.

Serial będzie nadawany w weekend rano o 8.00, a w tygodniu o 18.00, jeśli w danym dniu nie ma transmisji (jeśli jest, obowiązuje godz. 8.00). Najwcześniej do czynienia z wariantem 18 będziemy mieli 7 maja. Bardzo to mylące, ale ma swoją logikę. Tak mi się zdawało... jednak to nie koniec cyrku (!), wszystko było złudzeniem - 9 maja Tsubasa będzie o 16, 10 maja w ogóle nie jest obecny w ramówce, 11 maja o 18:40.

Nie wiem kto wpadł na tak genialny pomysł emisji w TVP Sport, ale z takim harmonogramem to jak strzelanie kulą w płot. To nie jest wygodne ani dla ludzi dorosłych z nostalgią, ani dzieci. Co oni myślą? Że Tsubasę w latach 90 oglądali dzisiejsi dziadkowie na emeryturze? :D
To samo miałam napisać. Emisja to po prostu rosyjska ruletka, więc coś mnie trafi... A niestety przy takim harmonogramie będę nagrywać na prośbę kolegi...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Tak, będzie tez bodaj kilka dni pod rząd bez emisji, potem raz tu, raz tam, w ogóle to 7 razy w tygodniu bez powtórek... to nie jest emisja dla ludzi bez porządnej nagrywarki cyfrowej z opcją "nagraj cały sezon" :P
Tomek pisze:Co do braku emisji na TVP ABC to moim zdaniem jej brak może wynikać z dwóch rzeczy - to pomysł redakcji TVP Sport i ona przeznacza na to swój wydzielony budżet, także - nie jestem tego pewien, ale kanał dziecięcy TVP to w istocie jest stacja dla maluchów i po prostu kreskówka Kapitan Tsubasa została uznana za zbyt brutalną, nierealistyczną ;).
To tez tłumaczy fakt, że nagrywają (nadal, co oczywiste przy tej długości) lektora do tej serii - od jakiegoś czasu wiemy, że będzie nim widziany w filmie Maciej Jabłoński - zamiast dubbingu. Miałem nadzieję, że ostatnie reformy w strukturze TVP pozwolą na uniknięcie podobnych akcji jak przy filmach studia Ghibli, gdzie odkupienie wersji dubbingowanych od C+ było możliwe, ale finansowo niewykonalne dla TVP Kultura z ich własnym budżetem.

Co do nierealistyczności to chyba jednak ataki rodem z Inazumy są mniej realne :P
dość
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

AtoMan pisze:Tak, będzie tez bodaj kilka dni pod rząd bez emisji, potem raz tu, raz tam, w ogóle to 7 razy w tygodniu bez powtórek... to nie jest emisja dla ludzi bez porządnej nagrywarki cyfrowej z opcją "nagraj cały sezon" :P
I tak zawsze ustawiam wszystko z dnia na dzień. Jednak, jak zwrócił uwagę znajomy, poranne emisje będą bardziej pewne. Z popołudniowymi może być problem - wystarczy tylko, że jakaś transmisja się przedłuży i już ramówka padnie... Poranne będą więc łatwiejsze do ustawienia, a popołudniowych trzeba niestety przypilnować...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Kunkore
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51
x 2

Captain Tsubasa - klasyczna wersja oraz nowe anime z 2018 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kunkore »

Odcinki mają być na stronie także po emisji więc na luzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości