Mobile Suit Gundam Narrative

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 3374
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontaktowanie:

Mobile Suit Gundam Narrative

Postautor: Tomek » 22 kwie 2018, 16:00

Studio Sunrise zapowiedziano na najbliższe lata trzy nowe produkcje dziejące w Universal Century - oryginalnym świecie Gundama. Są nimi anime Gundam Narrative (całkowicie nowa historia), animowana trylogia filmowa Gundam Hathaway's Flash (po podstawie depresyjnej 2-tomowej powieści z 1987 roku autorstwa Yoshiyuki Tomino - twórcy Gundama) i Gundam UC2 (nazwa robocza, określany w materiale jak jakiś aktorski serial zagraniczny będący kontynuacją Gundam Unicorn :D). Powyższy wątek dotyczy pierwszego z nich, który jest planowany na listopad 2018 roku (format produkcji nieznany, ale pewnie serial kinowy/OVA).

Zwiastun:

Oficjalna grafika:
Gundam Narrative.jpg

Akcja ma mieć miejsce w 0097 roku U.C., rok po wydarzeniach w Gundam Unicorn. Aby to lepiej nakreślić zrobiłem z nudów chronologię całego (ale tylko) głównego uniwersum Gundama - naniosłem na nie wcześniejsze i zapowiadane serie :D. Niemniej chociaż historia będzie osaczona w tym świecie prawdopodobnie nie będzie istniała konieczność znania fabuły wcześniejszych serii, może nie licząc Gundam Unicorn, który ma jedynie 7 odcinków po 60 minut (pomijając ostatni, która ma 90) :).
GUNDAM CHRONOLOGIA.jpg
Mała legenda dla tych, którzy jednak chcieli coś zobaczyć:
- boczne linie, to nie spin-offy, tylko serie dziejące się mniej więcej w tym samym czasie
- rozwidlenia to oddzielne niekanony
- większość z tych produkcji można oglądać bez znajomości innych produkcji. Wyjątkiem jest Mobile Suit Gundam, Zeta Gundam, ZZ Gundam, Gundam Char's Counterarrack, które stanowią jedną ciągłość fabularną.
- nie polecam oglądać na początku Gundam Twilight Axis, Gundam F91, G-Saviour i Gundam Reconguista in G - powiedzmy z różnych powodów nie są dobre (Gundam F91 można zobaczyć jako wstęp do komiksu Crossbone Gundam)
- zamiast Mobile Suit Gundam z 1979 roku można zobaczyć film kompilacyjne znane jako Gundam Movie Trilogy
- jeśli miałbym polecić jakieś konkretne niezobowiązujące tytuły na start to byłyby nimi Gundam 0080 - War in The Pocket (wojna z pierwszego Gundama widziana okiem dziecka z kolonii, gdzie nie ma konfliktu zbrojnego), Gundam The 08th MS Team ("wietnamski" film wojenny z mechami), 1. sezon nieskończonego na razie Gundam Thunderbolt (serial o tym, jak wojna zezwierzęca z klimatyczną muzyką w tle) - wszystkie dziejące się podczas tej samej wojny w uniwersum :D
- jeśli chce się zobaczyć wszystko to osobiście jednak polecam kolejność produkcji - piękno rozbudowanych światów ma to do siebie, że można zobaczyć, jak twórcy rozwijają/dopisują/łatają jej historię, robiąc ją barwniejszą, bardziej skomplikowaną. Dotyczy to Star Treka, dotyczy to Gwiezdnych Wojen, dotyczy to też m.in. Gundama :) A najlepiej zwykle te zabiegi obserwuje się od początku.

Opublikowany opis postaci:

Yona Bashuta
25 lat. Drugi porucznik w siłach Federacji Ziemskiej i pilot mecha Narrative Gundam. Jest przyjacielem z dzieciństwa Michelle i Rity. Był świadkiem katastrofy, którą spotkała Australię w 0079 U.C. (Gundam THE Origin, Mobile Suit Gundam).
Yona Bashuta Gundam Narrative.jpg
Michelle Luio
25 lat, doradczyni dla firmy Luio. Specjalista od przepowiadania przyszłości za pomocą wróżb bambusowych, która zdobyła pełne zaufanie świata finansowego.
Michelle Luio Gundam Narrative.jpg
Rita Bernal
25 lat, również drugi porucznik w siłach Federacji Ziemskiej i pilot mecha Phenex. Była tak jak Yona świadkiem tragedii w Australii.
Rita Bernal Gundam Narrative.jpg

Mechy:

Gundam Narrative - zaprojektowany przez Hajime Katoki
Narrative Gundam.jpg
RX-0 Unicorn Gundam 03 Phenex
RX-0 Unicorn Gundam 03.jpg
MSN-06S Sinanju Stein
MSN-06S Sinanju Stein.jpg

Mały "słowniczek" (w sumie jedno hasło), które może przydać przy oglądaniu tego czy innego serialu:

Newtype - w oryginalnym świecie Gundama człowiek posiadający nadnaturalne zdolności np. lepszą reakcję podczas pilotażu mecha czy wykrywanie i odczuwanie emocji przeciwnika (co czasem nie jest przyjemne dla Newtype w przypadku nagłego zgonu tego ostatniego). Umiejętności te nie są dokładne sprecyzowane i wcale nie muszą ograniczać się do lepszego sterowania robotami, ale wszystkie wiążą się z podbojem kosmosu przez ludzkość - osoby, które posiadają tego typu moce, urodzili się / żyli / żyją zazwyczaj w koloniach kosmicznych. Niektórzy traktują Newtype jako następny poziom ewolucji człowieka. Między innymi dlatego tutejsi naziści (co jest bardzo umowne, bo ich rywale - Federacja Ziemska to również sukinsyny) - Królestwo/Republika Zeonu - chcieli zmusić całą ludzkość do opuszczenia Ziemi.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 3374
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontaktowanie:

Mobile Suit Gundam Narrative

Postautor: Tomek » 17 cze 2018, 19:20

"RX-0 Unicorn Gundam 03 Phenex" w wersji Destroy Mode do obejrzenia (i kupienia) jako rzeczywisty model od Bandai-a (linia "High Grade Universal Century", w proporcji 1/44):
https://www.gundamkitscollection.com/20 ... henex.html
Gundam Narrative.jpg
Gundam Narrative model Bandai.jpg
Gundam Narrative model.jpg
Ładne te złote warkocze ;)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 3374
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontaktowanie:

Mobile Suit Gundam Narrative

Postautor: Tomek » 25 cze 2018, 22:36

Anglojęzyczna wersja teasera Mobile Suit Gundam Narrative wrzucona na youtube przez oficjalne Gundam.info


Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość