Comic Girls

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Comic Girls

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Proste komediowe anime na podstawie mangi autorstwa Kaori Hanzawy - emitowane od początku kwietnia na antenach Tokyo MX, BS11, KTV, AT-X. W Polsce serial jest dostępny legalnie w abonamencie Crunchyroll.
Comic Girls anime.jpg
Opening: Fabuła:
15­‑letnia Kaoruko Moeta, na co dzień jest licealistką, a w wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem mang. Gdy ląduje na końcu rankingu twórców, Chaos (takim pseudonimem posługuje się Moeta) daje się namówić swojemu redaktorowi do zamieszkania w dormitorium dla mangaczek. Od tej pory dobrym słowem i wsparciem będą jej służyć: Koyume Koizuka, specjalizująca się w mangach shoujo, Ruki Irokawa rysująca młodzieżowe romanse oraz Tsubaka Katsuki – autorka mang shounen.
Źródło: http://tanuki.pl/news/2994

Seria należąca do typu anime określanego w zachodnim internecie jako CGDCT (Cute Girls Doing Cute Things). Patrząc na tematy, jakie dotychczas miałem tu szczęście lub nieszczęście założyć najbliżej jej do New Game. Nawet jest tu niezbyt pasującą na swój wiek protagonistka, tym razem nawet zachowaniem (co jest jak zwykle w takich historiach źródłem uwag ze strony otoczenia).

Seria pozbawiona jakikolwiek ambicji (Yuru Camp rysowania mang to raczej nie jest i nie będzie), ale można się czasem nieźle uśmiać jak lubi się mangowy humor wychodzący z samego bytowania postaci ze sobą nawzajem i robienia czegoś razem. Polecam, aczkolwiek osoby, które mają słabe zęby muszą uważać. Słodyczy tutaj dużo, zwłaszcza główna bohaterka to taka chodząca landrynka (powiedziałbym, w jakim kolorze, ale wtedy zabrzmiałoby to co najmniej dwuznacznie - przynajmniej dla osób, które urodziły się pod koniec lat 80 i śledzili wieczorną telewizję koło 2000 roku ;)).

Z czterech odcinków jak na razie najbardziej podobał mi się trzeci i czwarty.
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Comic Girls

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Omówienie prawdziwych miejsc występujących w anime Comics Girls od Crunchyroll :)
http://www.crunchyroll.com/anime-featur ... omic-girls

Kilka dni temu Crunchyroll zamieścił także informacje o najlepiej oglądanych anime w USA ze względu na stany. Comics Girls zajęło pierwsze miejsce tylko w jednym regionie - Missouri (pewnie zęby im już wypadają ;)). Niemniej producenci serii postanowili podziękować fanom z tego stanu za zainteresowanie.
Comics Girls Missouri.png

Co do samej serii nic nie zmieniło - jest lekko i przyjemnie. Najbardziej podobał mi się chyba wątek panelu z fanami (czwarty odcinek), oraz przede wszystkim debiut nowej postaci w szóstym epizodzie :D.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Comic Girls

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Singiel zawierający opening i ending anime Comic Girls - obydwa śpiewane przez aktorki udzielające głosy postaciom.
Comics Girls płyta z muzyką.jpg
Przy okazji ending serii zamieszczony legalnie na youtube przez Animax Plus (taki serwis streamingowy oferowany przez Animax Asia na tamtejsze kilka zewnętrznych rynków): Ogólnie skończyła się kilka dni temu i co by nie powiedzieć o jej klimacie to kulminację ma sensowną - wątek głównej bohaterki, która chce rysować komiksy, ale za bardzo jej nie wychodzi ciągnął się przez całe anime - początkowo w czysto humorystyczny sposób, a pod koniec trochę bardziej rozczulający. Taka słodka historyjka o młodej osóbce, której brakuje nieco pewności w dążeniu za swoim marzeniem. Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek myślę, że nie jest to seria do oglądania na raz, tylko powiedzmy po jednym odcinku na dzień/tydzień.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości