Zapomniane kreskówki

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
master
Obserwator
Posty: 409
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Lokalizacja: Gdzieś daleko stąd...
x 1
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: master »

Tutaj mozecie pisac o kreskówkach których już niema, a chcieli byscie aby były....
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

-Little Dracula-bajka,która leciała kiedyś w latach 90-tych na CN UK
-Super Pies-bajka,która leciała na RTL 7
-Denver,Ostatni Dinozaur-kreskówka także z RTL 7.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Reboot - Polsat

To jedna z pierwszych kreskówek tworzonych techniką komputerową, która emitowana była w polskiej telewizji. Emisja to ok. 1997-98 rok, ale nie mam pewności.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Ja tak sobie myślę i tak sobie wymyśliłem, że nie chcę bajek, które kiedyś oglądałem co ich już nie ma w TV:)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
marcelek
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:57
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelek »

tak karolu masz racje, ta kreskówka była zajefajna. Szkoda, ze jej nigdzie nie ma!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

marcelek pisze:tak karolu masz racje, ta kreskówka była zajefajna. Szkoda, ze jej nigdzie nie ma!
Dziwię się, że Polsat lubi sypać powtórkami Pokemonów. Te już leciały w samym Polsacie, potem jeszcze w Juniorze i na koniec TV4.

BTW: Podobno TV4 ma wyemitować ich premierowe odcinki.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Karol pisze:
marcelek pisze:tak karolu masz racje, ta kreskówka była zajefajna. Szkoda, ze jej nigdzie nie ma!
Dziwię się, że Polsat lubi sypać powtórkami Pokemonów. Te już leciały w samym Polsacie, potem jeszcze w Juniorze i na koniec TV4.

BTW: Podobno TV4 ma wyemitować ich premierowe odcinki.
Ja myśle że premierwe odciniki powinien pokazać Polsat(zaczął to niech skończy)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Rayann23
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 29 sie 2006, 8:21

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rayann23 »

Owca w wielkim miescie to stara bajka w Cartonnie
Dobry Jestem
Daredevil
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 31 sie 2006, 10:26

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daredevil »

Rayann23 pisze:Owca w wielkim miescie to stara bajka w Cartonnie
Taaaak, to była wspaniała bajka. Śmieszna, i miała taki schizowaty dowcip. :)
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

A pamięta ktoś bajkę emitowaną w początkach RTL 7 pt:Rocky i Łoś Superktoś?W sumie z tego co pamiętam,to tak naprawdę był to bloczek róźnych kreskówek,w którym "Rocky..." było na początku.Powstał o tej bajce nawet film z aktorami kilka lat temu.

Z RTL 7 obejrzałbym sobie jeszcze świetnego Woody Woodpeckera.Zawsze po szkole włączałem telewizję,by pooglądać tego dzięcioła.Jakiś czas potem chętnie oglądałem na tej stacji anime róźnej maści,dość były niektóre nowe,jak na tamte czasy(choć i strarsze pozycje się zdarzały).Dziś dobre anime emituje tylko Hyper,C+,i Polonia 1,rzadko inna stacja :(
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

To wszystko leciało w bloku "Odjazdowe Kreskówki" :). Pamiętam, że jeszcze przed jego powstaniem leciał Bolek i Lolek. A jak już powstaniu ruszyły w ruch właśnie Rocky i Łoś Superktoś, świetny "Woody Woodpecker" (leciał także pare lat temu na Polonii 1 o 6 rano w "Przyjaciołach"; rozbawił mnie do łez jak dawniej :D), Super Pies.

Od września 1999 roku przyszedł czas na anime. Głównym inicjatorem ich sprowadzenia do Polski był Mr Jedi, chyba najbardziej barwna i zasłużona postać dla polskiego fandomu mangi i anime (redaktor magazynu Kawaii, Mangazynu, dziś dyrektor japońskiego oddziału firmy Vision, Anime Gate: www.anime-gate.pl ,ludzie czytający dawny CD-Action powinni kojarzyć tego gościa :D). Namówił RTL7 do sprowadzenia tych serialów
do Polski. Zaczęło się od Dragon Balla, Dr Slumpa, Rycerzy Zodiaków. Później doszedł jeszcze Łowca Dusz.

Drugą porcje serialów anime otrzymaliśmy na jesień 2001 roku, gdy już zakończono całkowicie emisje starych bajek. Wprowadzono Slayers (Magicznych Wojowników), Yaibe i później Wojowniczki z Krainy Marzeń.

Odjazdowe Kreskówki znikneły gdzieś pod koniec 2003 roku, gdy wyemitowano ostatni raz Slayers, Yaibe i Wojowniczki z Krainy Marzeń.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

Widzę,że nikt jeszcze nie wymienił takiej starej kreskówki,jak "Herkules" emitowanej też gdzieś na początku działalno ści polskiego RTL 7.Co prawda była przekłamana(ot choćby pierścień Herkulesa,który dawał mu siłę,czy Dedal jako wróg Herkulesa :) ),ale czasem lubiałem na to zobaczyć.
Odjazdowe Kreskówki znikneły gdzieś pod koniec 2003 roku, gdy wyemitowano ostatni raz Slayers, Yaibe i Wojowniczki z Krainy Marzeń.
Tak,Odjazdowe Kreskówki zniknęły w 2003 roku wraz z powstaniem TVN Siedem.Jedyne,co emitowano na tej stacji z tego bloku,to dokończenie 3 (i ostatniej) emisj serii "Dragon ball" (zapewne nowi właściciele mieli jakąś umowe w spadku po RTL 7 o wyemitowanie kreskówki do końca,gdyż na antenie tej stacji już nic z tego bloku po DB nie było i nie jest emitowane).

A skoro Tomek wspomniał co nieco o bloku "Przyjaciele" na Polonii 1:Mimo,że na takich stacjach jak Cartoon Network ,czy Boomerang są emitowane kreskówki z "Przyjaciół", i to w o wiele lepszej jakości technicznej,to jednak czasem lubiałem na to spojrzeć z rana.Fanów takich kreskówek jak "Looney Tunes","Tom & Jerry",i innych mógł ucieszyć fakt,iż w tych bajkach lektor czytał tłumaczenie,i można było usłyszeć oryginalną ścieżkę dźwiękową(Dużo było tutaj bajek bez włoskiego tłumaczenia),lecz z punktu widzenia programu dla dzieci to minus,gdyż dla nich lepszy jest dubbing obecny na kanałach Turnera.Blok był nadawany gdzieś koło 6 rano przed anime.Pamiętam,że kończył się taką jasnożółtą planszą,i ciemnoczerwonym napisem "Nice Friends The end",podobnie się też zaczynał,lecz napis był inny (nie pamiętam jaki).Zniknął zapewne w 2002 roku po zmianie loga,i powstaniu Tele 5.Lecz myślę,że Polonia 1 powinna powtórzyć ten blok,ponieważ niektóre kreskówki z niego są trudno dostępne (choćby Popeye obecny na mniej rozpowszechnionym Boomerangu w angielskiej wersji językowej),lub nie ma ich w Polskiej Telewizji (np.Woody Woodpecker - pamięta ktoś tłumaczenie z RTL 7 i odcinek z określeniem "cholerny dzięcioł" :) ? to chyba pierwsze tłumaczenie bajki dla dzieci,w którym użyto słowa ,które nie powinno się mówić dzieciom,więc miałem z tego jako dzieciak trochę radości :) ).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

jaru2 pisze:Tak,Odjazdowe Kreskówki zniknęły w 2003 roku wraz z powstaniem TVN Siedem.Jedyne,co emitowano na tej stacji z tego bloku,to dokończenie 3 (i ostatniej) emisj serii "Dragon ball" (zapewne nowi właściciele mieli jakąś umowe w spadku po RTL 7 o wyemitowanie kreskówki do końca,gdyż na antenie tej stacji już nic z tego bloku po DB nie było i nie jest emitowane)..
RTL7 posiadała długoterminowe prawa do emisji wielu zagranicznych produkcji. Wraz z przecięciem stacji przez Grupę ITI, wszystkie prawa zostały przekazane nowemu właścicielowi, a ten po prostu chciał się ich jak najszybciej pozbyć, m.in. dlatego jednocześnie emitowano Dragon Ball Z i Dragon Ball GT.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

RTL7 posiadała długoterminowe prawa do emisji wielu zagranicznych produkcji. Wraz z przecięciem stacji przez Grupę ITI, wszystkie prawa zostały przekazane nowemu właścicielowi, a ten po prostu chciał się ich jak najszybciej pozbyć, m.in. dlatego jednocześnie emitowano Dragon Ball Z i Dragon Ball GT.
To nie tak do końca było. RTL7 miał umowę z francuską stacją na to, że moze wyemitować ten serial 3 razy i do określonego dnia. Czas licencji kończył się, dlatego jednocześnie postanowiono emitować Dragon Ball Z i DB GT.

Zauważ, że DB skończył się w połowie 2002 roku, a Odjazdowe Kreskówki leciały jeszcze przez jakiś czas. Swoją drogą szkoda ich, bo na żadnym teraz kanale TVN nie ma niczego dla dzieci.
Tak,Odjazdowe Kreskówki zniknęły w 2003 roku wraz z powstaniem TVN Siedem.
Sorry w ostatniej wypowiedzi trochę przesadziłem. "O.K." skończyły się pod koniec 2002 roku. A RTL7 zniknął 28 lutego 2002 roku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

"O.K." skończyły się pod koniec 2002 roku. A RTL7 zniknął 28 lutego 2002 roku.
Mi się wydaje,że źle mówisz."O.K." skończyły się wraz z RTL 7,chyba,że uważasz Dragon Balla za część bloku,ale był emitowany na antenie TVN Siedem jako osobna kreskówka.Innych emitowanych przez ten blok nie przypominam sobie na TVN Siódemce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości