Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

baasteek pisze:Mam na mysli z polskimi napisami.
No napisałem, że łatwo znaleźć je w google. Tak trudno wpisać w wyszukiwarką nazwę anime i chwilę poszukać? Przecież Polska to kraj piractwem płynący :rolleyes: .

Aoni Production, agencja do której należała Hiromi Tsuru, podała przyczynę śmierci aktorki - rozwarstwienie aorty :huh:. Tutaj ostatnia scena w Dragon Ball Super z jej głosem jako Bulma (96 odcinek). Aczkolwiek wydaje mi się, że dialogi dla gry Dragon Ball FighterZ są chyba chronologicznie ostatnimi, jakie nagrała dla całej marki DB (wrzucany przeze mnie trailer na poprzedniej stronie tematu).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zapowiedziano 20 film kinowy Dragon Ball na grudzień 2018 roku :). Hasło produkcji to "Saiyananie - najsilniejsza rasa we wszechświecie" i ma opowiedzieć o pochodzeniu ich mocy. Za scenariusz i projekt postaci będzie odpowiadał Akira Toriyama.
http://www.dbmovie-20th.com/
Dragon Ball 20 film kinowy.jpg
Co do ostatnich epizodów Dragon Ball Super (#116-119) to są one dość satysfakcjonujące. Są konkretne walki - tak jak we wcześniejszych epizodach było dość ślamazarnie i dużo pojedynków kończyło się brakiem konsekwencji dla strony przegranej, bądź nie było ostatecznego zwycięzcy, tak teraz w ciągu kilku epizodów wyparowało kilka uniwersum :) Osobiście najbardziej jako całość spodobał mi się ostatni, 19. odcinek, gdzie bohaterowie musieli troszkę wykorzystać mózgu do pokonania antagonistów. Całkiem fajnie wpleciono w ten wątek humor - śmieszek-intelektualista Genialny Żółw do czegoś przydał się :). Widać, że jak scenarzyści chcą to mogą pisać fajne dialogi.
Dragon Ball 19.jpg
Aczkolwiek serduszko najbardziej - czyli jak za młodziaka - zabije w kilku innych momentach wcześniejszych odcinków. Najbardziej ikoniczne będą pewnie końcówki epizodów 116 i 118. Taki SPOILER, jakby komuś nie chciało się oglądać całości... Kamehame Parkour :lol:
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pojawił się nowy trailer gry Dragon Ball FighterZ - dużo znajomych scen, do tego piosenka, która sprzedałaby każdy tytuł z DB w tytule ;) + japońska reklama, w której Masako Nozawa - aktorka podkładająca głos pod Son Goku - symuluje szybkość łącza operatora internetowego "au" :lol:
[ Spoiler ]
Tak zastanawiam się, co by stało, gdyby to ona zmarła w środku emisji Dragon Ball Super (urodziła się przed II wojną światową i jest starsza od aktorki głosowej podkładającej głos pod Bulmę o 24 lata!). Ma tak charakterystyczny głos, że trudno byłoby ją zastąpić i trzeba byłoby chyba zawiesić/anulować cały serial. Dlatego właśnie dziwię się, że Toei tak bardzo nadal pcha na pierwszy plan postać Son Goku (zamiast rzucić jakiś spin-off - może po to będzie ten najbliższy film?), wyciska z marki ostatnie soki, co w konsekwencji może doprowadzić do jej zgonu.

Co do 120 odcinka Dragon Ball Super to szkoda go opisywać. Niby rysunki nieco bardziej dokładniejsze niż w poprzednich tygodniach, ale same sceny mało pomysłowe i średnio dynamicznie. Sama fabuła też jakaś leniwa, na odwal, porównując powiedzmy te ostatnie tygodnie. Na razie marnowany jest potencjał uniwersum 3 - co z tego, że ten wszechświat specjalizuje się w robotach, jak wszystko sprowadziło się tylko do większej liczby ciosów (zwłaszcza scena z Androidami).

Jedyne co mi się podoba to wygląd Paparoni, który trochę mi przypomina Doktora Tenmę z Tetsuwan Atom / Astro Boya - klasycznego komiksu Osamu Tezuki, a także pierwszego telewizyjnego anime w historii (z masą remake'ów, polecam świetną mangę "Pluto" wydaną w Polsce - nieco dojrzalsza historia z bohaterami pierwowzoru) :D Biorąc pod uwagę robotową specyfikę tego uniwersum nie jest to przypadkowe ;)
Pararoni9 Dragon Ball Super.jpg
Tenma Astro Boy.png
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie wiem czy już o tym było, ale swego czasu powstawały FanDuby czołówek i odcinków DB. Poniżej intro "Dragon Ball GT":
Abstrahując od bezsensownego tekstu, to ciekawe jak brzmiałaby polska wersja "Dan dan kokoro hikareteku", gdyby RTL 7 nie zdecydowało się na samego lektora.

Intro "Z" ("Cha la head cha la") (tutaj osobiście wolę wersję niemiecką :P) Intro "Kai"
Fajnie, że wzięto się za polskie wersje, szkoda, że z krzywdą dla oryginałów :P

Osobiście nie wyobrażam sobie innych głosów postaci niż francuskie - niestety, ale setki odcinków z tym dubbingiem, jeszcze w czasach dzieciństwa, zrobiły swoje :) Mimo to, za dobre pieniądze można było coś osiągnąć. O ile wiem, polski dubbing zawitał do jednego lub kilku filmów pełnometrażowych "DB" i nie powalał jakością. Być może to nasze przyzwyczajenie, że pierwsze dwie serie muszą być w 100 procentach po francusku, a ostatnia francusko-japońska :)

EDIT: Znalazłem filmik, które dawno temu krążył po fanach DB - z racji internetu przez modem telekomuny (długo przed powstaniem Neostrady), pliki miały dość małą pojemność i najczęściej dystrybuowano je przez dyskietki (pamięta ktoś taki nośnik? :D):
O jaki to był szał, oglądać fragment nagrania telewizyjnego w jakości ultra VHS na moim Pentium 133MHz, 16MB RAM :D A dzisiaj wielki płacz, że YT kompresuje filmy, czy że przepustowość kanałów HD na satelicie jest za mała :lol:
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z takich starych, krążących po sieci filmików polecam tą parodię reklamy :D
[ Spoiler ]
Nie można zapomnieć AMV-kach Dragon Balla, które zazwyczaj jako muzykę wykorzystywały piosenki Linkin Park... jaka to była powszechna irytująca szarańcza :lol:
[ Spoiler ]
"Dan dan kokoro hikareteku" brzmi tak bezsensownie, bo to nie był utwór zrobiony na potrzeby Dragon Ball, tylko normalna piosenka miłosna. Z normalnym teledyskiem brzmi pewnie lepiej (wersja oryginalna od Field of View, użyta w anime).
[ Spoiler ]
Tutaj wersja zespołu ZARD - cover, która wyszedł w tym samym roku, co oryginał (pewnie dostali jako bonus z racji wykonywania przez nich 2. endingu DB GT).
[ Spoiler ]
Izumi Sakai - piosenkarka wykonująca tą wersją - zmarła w 2007 roku w dość nieprzyjemnych okolicznościach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Izumi_Sakai
Karol pisze:Abstrahując od bezsensownego tekstu, to ciekawe jak brzmiałaby polska wersja "Dan dan kokoro hikareteku", gdyby RTL 7 nie zdecydowało się na samego lektora.
Utwór jest na tyle melodyjny, więc myślę, że dodanie zwykłego profesjonalnego wokalu wystarczyłoby, aby nasze pokolenie miało swój polski hit na miarę Pszczółki Mai ;). A tak musimy się zadowolić korporacyjną piosenką z Pokemonów (których sam nie oglądałem, bo byłem stary) i jej o wiele mniej sensownym tekstem ("Pokemon! To właśnie, to właśnie ty!" :lol:).

Myślę, że dubbing francuski był świetny, mogliśmy mieć gorzej i dostać wersję od Amerykanów. Podobno u nich najpierw leciał Dragon Ball Z, z kolei samo DB z dwa lata po Polsce :lol:.
https://www.animenewsnetwork.com/encycl ... php?id=244
https://www.animenewsnetwork.com/encycl ... php?id=243
Karol pisze:pliki miały dość małą pojemność i najczęściej dystrybuowano je przez dyskietki (pamięta ktoś taki nośnik? :D):
Mam nawet gdzieś całe pudełko i napęd, tak samo jak kasety magnetofonowe do commodore 64 - w obydwu przypadkach wolę jednak używać kart SD ;) Miałbym też te duże dyskietki - 5,25" i napęd do nich, gdyby mój brat nie uznał, że na nic nam one niepotrzebne i nie wywalił. Jakiś czas temu dowiedziałem się też, że moi rodzice pozbyli się mojego starego komputera :rolleyes:

Przy okazji. J.P.Fantastica zaprezentował okładki 1 tomu polskiego wydania mangi Dragon Ball Super
Dragon Ball Super manga 1.jpg
A tutaj z grzbietem:
Dragon Ball JPF.jpg
Źródło: http://www.mangarden.pl/pl/p/Dragon-Bal ... order/3338
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Britney Spears chwali się rysunkami swojego syna na Instagramie, a na nich... ktoś tu ogląda najnowsze odcinki DBS ^^'
Dragon Ball Britney Spears.jpg
Dragon Ball Britney Spears 2.jpg
Dobry gust. Też lubię Rem z light novel / anime "Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu" :rolleyes:
Rem Britney Spears 2.jpg
Źródło: http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... -super-art
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No i już wszystko wiadomo. Anime "Dragon Ball Super" definitywnie kończy się.

25 marca zostanie wyemitowany ostatni odcinek (prawdopodobnie #131), a 1 kwietnia miejsce całej serii (niedziela, godz. 9.00 na Fuji TV) zajmie nowy tytuł - animacja "GeGeGe no Kitaro". Również nostalgiczna produkcja dla Japończyków, bo powstająca z okazji 50-lecia pierwszego anime z 1968 roku.
[ Spoiler ]
Jak na razie nie ma żadnych planów powrotu DB do TV, ale producenci nie wykluczają takiej opcji w przyszłości, ale już z innym podtytułem.

Zdjęcia w eventu poświęconego pamięci Hiromi Tsuru (Bulma z DB, Madoka Ayukawa z Kamigure Orange Road, Ukyo Kuonji z Ranmy 1/2, Miyuki Kashimą z Miyuki).
Hiromi Tsuru Bulma Dragon Ball.jpg
Hiromi Tsuru Bulma Dragon Ball 2.jpg
Hiromi Tsuru anime.jpg
Hiromi Tsuru anime 2.jpg
Hiromi Tsuru anime 3.jpg
Hiromi Tsuru anime 4.jpg
Hiromi Tsuru anime 5.jpg
Źródła:
https://twitter.com/SportsHochi/status/ ... tosize%3D1
https://twitter.com/va_ryu_ji/status/952075713871409152
https://twitter.com/tranquilizer27/stat ... tosize%3D1

Nowy, 11. ending Dragon Ball Super emitowany od 122 odcinka:
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wygląda na to, że Android 21 - nowa postać zaprojektowana przez Akirę Toriyamę specjalne na potrzeby gry Dragon Ball FighterZ - będzie posiadała własną formę specjalną. Magazyn V-Jump zaprezentował Majin Android 21 :)
Majin Android 21.jpg
Wyjawiono też, że tak jak w przypadku Majin Buu Androida 21, ma słabość do słodkości, a jej gniewu boją się zarówno jej sprzymierzeńcy, jak też wrogowie.

Trailer gry z jej udziałem:
[ Spoiler ]
Pojawił się też zwiastun "Dragon Ball Z X Keeperz" - gry przeglądarkowej na PC
[ Spoiler ]
Jeśli chodzi o ostatnie odcinki anime Dragon Ball Super to epizody 123-124 to cud miód :). Pewnych rzeczy nie da się uniknąć - walka z Jirenem skończy się raczej według standardowych reguł "kto ma więcej mocy i da mocniej w ryj", widoczne są z góry narzucone korporacyjne ustalenia "kto po kim wypadnie z ringu". Jednak biorąc pod uwagę same walki twórcy wykazują się niezłą kreatywnością - postacie kierowane przez nich wykazują coraz to nowymi pomysłami na pokonanie przeciwników, widać ich spryt. Goku przestał już być przedstawiany jak idiota jak to miało miejsce rok temu, czego ukoronowaniem jest fakt, że "o mało" nie pokonał z zaskoczenia Jirena w 123 epizodzie, z kolei jego syn Gohan na spółkę Freezerem też fundują niecodzienną kooperację mającą na celu pokonanie konurenta o uciążliwej umiejętności. Słuchając wymianę zdań tych starych znajomych naprawdę czuć, że jest to kontynuacja DBZ, że mogłaby być to kolejna saga DB, która mogła być wyemitowana zaraz po zakończeniu Zetki z lat 90. Do tego animacja potrafi być naprawdę ładna, zwłaszcza w 124 :).

Fajne jest też to, że postacie z uniwersum 7 nie zważają na tym etapie o coś takiego, jak walka honorowa. Mam tu na myśli Goku i Vegetę, którzy nie wykłócają się o to, kto ma napieprzać się z Jirenem, tylko razem toczą bój - 2 na 1.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trailer Dragon Ball FighterZ poświęcony Android 21 (na którym widać jak uzyskuje formę Majin):
[ Spoiler ]
Polski zwiastun premierowy od Cenega Polska (nie wiedzieć czemu z angielskim, a nie japońskim dubbingiem ^^')
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Aktorzy podkładający głosy pod postacie z anime Dragon Ball Super - impreza z okazji finałowej sesji nagraniowej dla serialu :)
Dragon Ball Super aktorzy.jpg
Z przodu przy stole od lewej:
Kōichi Yamadera (Beerus), Ryōichi Tanaka (Elder Kaiōshin), Ryūsei Nakao (Freeza)
Z drugiej strony z stołu od lewej:
Masaharu Satō (Roshi), Toshio Furukawa (Piccolo), Masako Nozawa (Goku etc.), Ryō Horikawa (Vegeta)
Za nimi od lewej:
w różowym - Mayumi Tanaka (Krillin), w czarnych - Miki Itō (C18)
Na samym końcu z tyłu w okularach:
Hiroyuki Sakurada, producent wykonawczy Dragon Ball Super

Co do ostatnich odcinków DBS to są bardzo satysfakcjonujące. Można narzekać, że wszystko w tym serialu idzie utartymi ścieżkami (kto zostanie, kto odpadnie), jednak pozostałe szczególiki fabularne (charaktery bohaterów, próby przechytrzenia przeciwnika, koniec walki honorowej = 4 vs. 1 :D) czy stopień jakości animacji (dużo dynamicznym walk, w ostatnim odcinku to już w ogóle nie było przestojów) to poziom, jaka ta seria powinna mieć od początku.

Dragon Ball FighterZ okazała się najszybciej sprzedającą grą z uniwersum DB w historii (ponad 2 miliony egzemplarzy)

http://pl.ign.com/dragon-ball-fighterz/ ... ny-egzempl

Do tego jest ogólnie chwalona (nie licząc trochę robionej na jedno kopyto kampani "Story Mode" - czyli tej, która mnie najbardziej interesuje jako gracza starej daty :rolleyes: ). Tutaj macie na przykład recenzję od arhn:
[ Spoiler ]


Średnia ocen z Metacritic:
PC - 87%
http://www.metacritic.com/game/pc/dragon-ball-fighterz
Play Station 4 - 87%
http://www.metacritic.com/game/playstat ... l-fighterz
Xbox One - 86%
http://www.metacritic.com/game/xbox-one ... l-fighterz
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Poznajcie nowy głos Bulmy w Dragon Ball. Zmarłą Hiromi Tsuru zastąpi Aya Hisakawa.
Aya Hisakawa Bulma Dragon Ball.jpg
Jej głos powinien być kojarzony w Polsce, a przynajmniej na tyle, ile pozwalała lektorka z Polsatu, W przeszłości seiyuu była kujonką Ami Mizuno / Czarodziejką z Merkurego w oryginalnym anime Sailor Moon :)
Ami Mizuno Sailor Moon.jpg
Tutaj można sobie posłuchać jak brzmi jej wokal w tej roli:
[ Spoiler ]
Poza Czarodziejką z Księżyca ma bardzo pokaźny życiorys jak na weterankę przystało:
https://www.animenewsnetwork.com/encycl ... php?id=503
Aya HISAKAWA.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Aya Hisakawa po raz pierwszy jako Bulma z Dragon Balla - reklama płynu do łazienki :D
[ Spoiler ]
A tutaj porównanie z głosem Hiromi Tsuru :D
[ Spoiler ]
Brawa dla Toei - ogólnie trudno wyczuć różnice :D Zresztą potwierdzeniem jest 128 odcinek, gdzie nowa aktorka głosowa zadebiutowała w Dragon Ball Super. Ogólnie wydaje się, że znaczna część tego epizodu powstała tylko po to, aby pożegnać w jakiś sposób starą aktorkę. I tutaj miałbym trudności z odgadnięciem, który głos jest który, gdybym nie wiedział, że sceny to flashbacki :D.

Co do ogólnej jakości odcinka to pomijając hołd (o którym trzeba mieć świadomość, aby docenić) marność nad marnościami. Po niezłym zakończeniu poprzedniego epizodu widz dostaje leniwą drogę do nieuniknionego. Pogodziłem się już z tym, że seria ma zamiar iść najbardziej banalną ścieżką, ale dotychczas przynajmniej starali się być w tym pomysłowi, dobrze rozplanowywali wydarzenia. Tutaj wątek dotyczy ważniejszej postaci, a fabuła przy tym nie daje rady. Było pompatycznie, ale była to pompatyczność nudna. Wygląda to tak, że scenarzyści zauważyli, iż mają mało epizodów do końca, więc lepiej wszystko spłaszczyć.

Jedna rzecz mnie jednak rozbawiła w tym epizodzie - jak twórczy usilnie starają się, aby widzowie zapomnieli o egzystencji Freezy na arenie... czyżby planowany wzrost akcji? :D. Nagle wszyscy na trybunach dostali choroby Alzheimera, a nawet gorzej - są po prostu ślepi :lol:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pojawił się nowy rysunek zapowiadający 20 film kinowy Dragon Ball na 14 grudnia.
Dragon Ball 20.jpg
Napis mówi "Filmowy 'Super' nadchodzi", co chyba oznacza, że produkcja będzie wychodziła pod marką Super w tytule.

A teraz coś zabawnego - wygląda na to, że mangę Dragon Ball Super kupiło wiele osób, które na co dzień nie czytają japońskich komiksów. Wpis JPF na facebooku :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Przedostatni, 130. odcinek anime Dragon Ball Super - najlepszy epizod w całej serii!
Dragon Ball 139.jpg
1. Sceny walk wyglądają tak jakby przeznaczono na nie budżet 10 odcinków DBS. Świetna choreografia, rozplanowanie akcji, nieziemska dynamika w porównaniu do wcześniejszych epizodów :D
2. Kilka zwrotów akcji z dwoma naprawdę niezłymi. Jedno chamskie zagranie Jirena (dodanie elementu żałosności do jego charakteru ubarwiło trochę jego osobowość), druga to kwestia masowej amnezji z Freezą, która była głupia, ale za to doskonale odwracała uwagę od innej kwestii. "A może fani wpadną na taką teorię?" - pomyśleli twórcy. No cóż - scenarzyści zadbali, aby nikt nie wpadł :).
3. Są emocjonujące gadki, charyzmatyczni bohaterowie, może to głupiutkie, ale przy takiej bijatyce jaka tu hula pasuje jak ulał.

Cofam na razie to co powiedziałem przez kilka tygodni - pojawiła szansa, że jednej twórcy wcale tak nie idą po najniższej linii oporu i mogą jeszcze zamieszać (chociaż mogą też wrócić do poprzedniej ścieżki, ale i tak jest lepiej niż zapowiadało się przez ostatni miesiąc).

Nawet już zacząłem tęsknić za cotygodniowym Dragon Ballem. Szkoda, że tydzień przed końcem Super i mając świadomość, że Toei szykowała się na te dwa epizody przez ostatni miesiąc (dwie tygodniowe przerwy) - więc i tak nie można byłoby liczyć na taką dawkę pysznego patosu na co dzień ;).

Fragment seansu 130 odcinka Dragon Ball Super na świeżym powietrzu w Ciudad Juárez (miasto w Meksyku). Jaki zbiorowy orgazm ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Był Meksyk, czas na Ekwador. 10 tysięcy ludzi ogląda 30 odcinek anime Dragon Ball Super w Machala podczas zorganizowanego przez władze miasta publicznego pokazu :D https://twitter.com/MrOppaiSenpai/statu ... 9708010496 Podobne seanse zorganizowano w chilijskim Santiago, San Miguel (El Salvador), a także jeszcze wracając do Meksyku - Veracruz, Querétaro, San Luis Potosí. Generalnie korzystano ze strumieniowania Crunchyroll, czyli legalnego źródła. Organizatorzy starali się nawet skontaktować w tej sprawie z właścicielami praw autorskim.

Niemniej ostatecznie wszystko zorganizowano bez zgody Toei Animation, które wydało oświadczenie proszące o korzystanie ze streamingu i nie wspieranie nielegalnych pokazów. Ach ci Japończycy :lol:.

Plakat zapraszający na pokaz w San Luis Potosí.
Dragon Ball Super San Luis Potosí.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości