Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dragon Ball Super od nowej sagi dostanie także nową czołówkę. Piosenka będzie nazywać się Gentaki Toppa x Survivor, a jego wykonawcą zostanie Kiyoshi Hikawa, 39-letni piosenkarz muzyki enka :)

Tutaj macie próbkę jego umiejętności.
[ Spoiler ]
https://www.youtube.com/watch?v=Go-Gc8fSpdg
https://www.youtube.com/watch?v=55VDHAfroec
https://www.youtube.com/watch?v=dqYU9j10GvY
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Teaser „Universe Survival” - nowej sagi Dragon Ball Super ^^
[ Spoiler ]
Patetyczność is over Nine thousand! ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tłumaczenie tekstów z lutowego magazynu Animedia o nowej sadze Dragon Ball Super.
db3.jpg
db1.jpg
db2.jpg
Źródło: https://twitter.com/Herms98/status/819104707591344129

I opis 77 odcinka z 5 lutego, który rozpocznie nową sagę.
db 76.jpg
Źródło: https://twitter.com/Herms98/status/817522140232564738
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Skoro w temacie o anime zwróciłem uwagę na teledyskido pełnych wersji francuskojęzycznych piosenek z openingów anime, to tym razem chciałem przytoczyć różne wersje endingów "Dragon Ball GT".
[ Spoiler ]
Deen - Hitorijanai
[ Spoiler ]
Zard - Don't you see
[ Spoiler ]
Shizuka Kudo - Blue Velvet
[ Spoiler ]
WANDS - Sabitsuita Machine Gun de Ima o Uchinukô

Uważam, że ostatni z utworów zamykających odcinki "GT" był najciekawszy, chociaż wielu z nas przyzwyczaiło się do "Hitorijanai". Mimo to patrząc na sposób jej prezentacji, z góry można było założyć, że tyczyła się finałowej wówczas sagi "Dragon Ball GT". Cóż, podziękować AB Groupe za dziwaczne przemontowanie odcinków całej serii, ograniczając liczbę zawartych utworów muzycznych :) Przynajmniej pozostawili nam oryginalną wersję dźwiękową piosenek. Do dzisiaj nie wiem dlaczego RTL 7 kupowało "Dragon Balla" we Francji, a nie w Japonii - czyżby AB miało wyłączność na dystrybucję w naszym regionie? RTL 2 chyba brało wszystko z Japonii, co było widać po openingach serii "Z" - z własnymi wersjami piosenek. Chociaż ich spolszczenie to może już skrajność, jakoś sobie nie wyobrażam :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Drugi z endingów był też wykorzystywany jako tyłówka w odcinku specjalnym/filmie telewizyjnym Dragon Ball GT: A Hero's Legacy, dziejącym się 100 lat później. Ja osobiście najbardziej lubię pierwszy, bo nostalgia - taki idealny klimacik w sam raz pod jesienny wieczór, gdy słoneczko już zniknęło za horyzontem (czyli około godziny 16, gdy DB GT był nadawany po raz pierwszy ;)). Podoba mi się też trzeci - w sumie bardziej pasuje jako ostatni.
Cóż, podziękować AB Groupe za dziwaczne przemontowanie odcinków całej serii, ograniczając liczbę zawartych utworów muzycznych :)
Nie wiadomo, jak wyglądała kwestia praw do samej muzyki. Trzeba pamiętać, że wiele z tych utworów nie powstało na potrzeby anime, tylko było normalnymi piosenkami granymi w radiu. Może ówcześnie Japończycy nie dbali licencję co do emisji zagranicznych, a AB Groupe postanowiło kupić jeden utwór - w końcu inne kreskówki miały tylko jedną tyłówkę na cały serial, niekiedy taką samą jak intro.
Do dzisiaj nie wiem dlaczego RTL 7 kupowało "Dragon Balla" we Francji, a nie w Japonii - czyżby AB miało wyłączność na dystrybucję w naszym regionie? RTL 2 chyba brało wszystko z Japonii, co było widać po openingach serii "Z" - z własnymi wersjami piosenek. Chociaż ich spolszczenie to może już skrajność, jakoś sobie nie wyobrażam :)
Myślę, że to kwestia pieniędzy: kupowanie pakietami z innymi serialami (jak kiedyś już wspominałem - Francja zawsze była największym rynkiem anime i mangi w Europie - Toei miało tam zawsze europejską siedzibę/dyrektora na Stary Kontynent), powiązanie finansowe RTL-u, łatwiejsze tłumaczenie (Czarodziejka z Księżyca też była tłumaczona z francuskiego pomimo japońskiej wersji). Trzeba pamiętać, że choć fani anime zwrócą uwagę na takie rzeczy, to zwykłemu dzieciakowi nie będzie to przeszkadzać. W końcu francuska wersja sprawdziła się na ich rynku. Więc po co się starać.

Niemcy też mieli początkowo podobnie - opening pierwszej ich serii animacją bazuje przecież na francuskim. Zresztą to nie jest tak, że Niemcy nie zmieniali openingów u siebie. Wszystko zależy od woli dystrybutora

Opening Hellsinga w japońskim
[ Spoiler ]
Opening Hellsinga w niemieckim, prawdopodobnie po to, aby było bardziej Vive'owo :lol:
[ Spoiler ]
Skoro mowa o znakach czasów, podoba mi się eurobeatowa niemiecka czołówka Czarodziejki z księżyca :)
[ Spoiler ]
Dla odmiany jak wiesz w Polsce mieliśmy oryginalną, tyle że bez wokalu:
[ Spoiler ]
Do czasu :)
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
parabolistyk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:43
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: parabolistyk »

Dragon Ball Z było świetne (RTL7) w wersji z francuski dubbingiem. Po zmianie na oryginalny japoński nie mogłem się przyzwyczaić i ta animacja straciła dla mnie dużą cześć swej magii.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale to tylko kwestia przyzwyczajenia, bo tłumaczenie było bardzo nieprecyzyjne. Dopiero w serii "GT" pojawili się "Sayianie", "Baby", gdy zaczęsto przekładać serial z oryginału.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie sądzę, że z oryginału - w dalszym ciągu jechali na skrypcie od Toei Europe, ale w tym momencie już pewnie angielskim. Tak czy siak, w GT polskie dialogi zaczęły się robić dziwnie drętwe i miejscami jakby improwizowane bez znajomości oryginału ;)
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zwiastun sagi "Universe Survival" (5 lutego)
https://www.youtube.com/watch?v=6x3zBapSjs4
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Kolejna reklama telewizyjna nowej sagi Dragon Ball Super
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Aktorka podkładająca głos pod Son Goku, Masako Nozawa światowym rekordzistką Guinnessa w najdłuższym wcielaniu się w jedną postać z gry oraz najdłuższą pracę dubbingową w grach.
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... ice-acting
Masako Nozawa.png
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Sekwencje nowego, jutrzejszego openingu Dragon Ball Super w postaci kadrów.
DBS 1.jpg
DBS 2.jpg
DBS 3.jpg
DBS 4.jpg
DBS 5.jpg
DBS 6.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

77 odcinek Dragon Ball Super już dostępny do obejrzenia :)

A z nim nowy opening ^-^ Jak się podoba? Dla mnie...
[ Spoiler ]
A teraz pomyślmy. Gdyby tak zamiast 100 przeciętnych odcinków Toei zrobiło krótką 14-odcinkową serię z animacją jak w tej czołówce raz na 1-2 lata... ile byłoby więcej pozytywnych emocji ;) I jak merchandising o wiele lepiej sprzedawał się wśród młodych.

Jest trochę też nowych BGM-ów.

Sam epizod nie był zły, głównie dzięki scenie Whisa z Son Goku, chociaż pewnie nie wyniknie z tego żadna konsekwencja. Ja osobiście chciałbym, aby ta cała saga skończyła się definitywną śmiercią protagonisty, bo tylko to byłoby odpowiednie dla niego, patrząc jak coraz głupszy robi się z wiekiem. Sorry, może to kwestia tego, że jestem dorosły i za bardzo poważnie podchodzę zwykłej kreskówki dla chłopców, ale trudno mi sympatyzować z tak egoistycznym bohaterem. Zbyt często to się zdarza (odcinek z Hitem sprzed miesiąca), aby nie patrzeć na Goku jako parodii samego siebie - dupkiem, który tylko myśli o walce, zamiast trochę pomyśleć o konsekwencjach (o ile w pierwszej serii tak było, to w Zetce wydawał mi się bardziej dojrzały). Gdzie do cholery morał dla młodych ludzi typowy dla shonenów, choćby naiwny, ale nadal pozytywny? A nie tylko "lej się za wszelką cenę" :rolleyes:

Oczywiście w następnym epizodzie poznamy pewien haczyk z turniejem, który chyba już po opisie można się domyśleć.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Na 2 kwietnia zapowiedziano 8. ending anime Dragon Ball Super. Piosenka nazywa się "Boogie Back", a zaśpiewa ją 19-letnia piosenkarka Miyu Inoue.
Miyu Inoue.jpg
Tutaj można posłuchać próbki utworu:
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Krótkie wyjaśnienie "Dlaczego Dragon Ball: Super jest brzydkie i posiada błędy" - od youtubera-celebryty polskiego fandomu anime ;) Za którym nie przepadam, w sensie filmików, jakie nagrywa, nie osoby (bo go nie znam). Kiedyś zdarzało mu się wygadywać na tych swoich nagraniach takie bzdury, że uszy więdły (np. opinia, że dokument o Dragon Ballu z Uwagi jest powodem, dla którego w Polsce nie emituje się teraz tak wiele anime). Poza trudno mi wysłuchiwać opinii ludzi, którzy są o wiele ode mnie młodsi i prawdopodobnie mają mniejszą wiedzę o anime niż ja (taki ze mnie arogant ;)).

Tutaj jednak jest wszystko ok, bo część z tych informacji znam (zresztą wspominałem o nich tutaj na forum, ale w bardziej uproszczonej wersji). Osobiście nie przykładam zresztą tak wielkiej uwagi do sytuacji z Dragon Ball Super - przestałem go oglądać, bo jak już mówiłem dla mnie zrobiono z Son Goku zwykłego psychopatę, gotowego niszczyć wszechświaty dla własnego fetyszu - walki z jak najsilniejszymi, i nikt w jego otoczenia tym nie przejmuje się (poza Beerusem przez chwilę). Już nie mówiąc o Vegecie, który przeżywa kryzys wieku średniego i zachowuje się - robi miny - jak pajac. Animacja przy tym to najmniejszy problem.

Powiedzmy więc że mamy w tym wypadku eksperta ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości