Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dragon Ball Super 99 - trzyma w napięciu jak za dawnych lat, gdy oczekiwało się na nowe odcinki. Chociaż niestety są też wyraźne wady.
Dragon Ball super 99.jpg
Podoba mi się, jak zaprezentowano reakcję wszystkich bohaterów po tym, jak powiało grozą. Na plus oczywiście najbardziej Freeza, który chyba najbardziej oddaje uczucia widzów co do faktu, że jakieś tam głupie bachory potrząsają całą rzeczywistością, jak im dusza zapragnie. Jakbym go nie znał z poprzednich sag, to widziałbym go jako mojego prezydenta ;) Minusem jest za to przypomnienie, jak to Goku jest świetny i jak dzięki niemu wszystkie uniwersa mają szansę się uratować. Mam wrażenie, że twórcy wkładają te słowa tylko po to, aby na siłę wybielić bohatera ze swojej wcześniejszej głupoty. Wszyscy widzowie są na tyle jednak pamiętliwi, żeby wiedzieć, że główny bohater Dragon Balla o niczym nie wiedział, więc Toei mógłby już zamknąć gęby swoim scenarzystom i pozwolić iść dalej historii :rolleyes:

Największą zaletą odcinka są przede wszystkim pojedynki. Dzięki motywie oszczędzania mocy taki osiłek jak Vegeta musi męczyć się ze słabeuszami. Na początku byłem trochę zawiedziony, że książę Saiyan leje jak bezmózgi paker, ale na szczęście wszystko poszło zaraz w tryb kombinowania - bohater ruszył głową i próbuje pokonać przeciwnika sprytem. To samo można powiedzieć o drugiej walce, gdzie Krillan też może zabłysnąć inteligencją - komicznym, ale jednocześnie bardzo nieszablonowym rozwiązaniem, przychodzącym na myśl turnieje z pierwszego DB. Do tego ta jego wspólna sekwencja walki z małżonką - jak nie trzymać się proporcji postaci to przynajmniej w efektownej animacji :)

No i te wspomnienie o pewnym fakcie dotyczącym C17 i C18, które dają im pewną przewagę. Widać, że scenarzystom czasem chce się pisać.

Czego nie można powiedzieć niestety o dwóch innych sytuacjach, gdzie nie popisali się weną twórczą, a wręcz ukazali pisarskie lenistwo - o ile pierwszy fragment mogę znieść, bo dano nam w zamian ciekawą walkę, to druga sytuacja to czyste żenująca deus ex machina, polegająca na tym, że bohater nagle okazuje się kompletnym idiotą. A jeśli jakiś widz lubi tego bohatera, może nie być szczęśliwy z faktu, w jaki go przedstawiają.
[ Spoiler ]
Nie mam słów, jak bardzo mnie denerwuje pomimo, że bardzo lubię obecnie Dragon Ball Super. No, ale oczywiście co tam patyki, jak są kory jak Vegeta i Son Goku. Pewnie nawet ten motyw z predyspozycjami C17 i C18 są w ostatni raz poruszane.

Wywalając na bok te czarne myśli... nie zabrakło "namekowego 5 minut" od lektora ;). Zachowując dotychczasowe podejście twórców do rachuby czasu turniej będzie trwał jeszcze z 25-26 odcinków :lol:

Najzabawniejszy moment odcinka:
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trailer gry Dragon Ball FighterZ zapowiadający obecność w tytule Future Trunksa
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zaliczyłem setny odcinek anime Dragon Ball Super :)
Dragon Ball Super 100.jpg
Jako epizod jubileuszowy, szczerze mówiąc nie spełnił oczekiwań, głównie chodzi tu o animację scen walki - nie o sam rysunek i liczbę klatek, bo te były w miarę ok, tylko zabrakło pomysłu na ciekawe, pomysłowe sekwencje w stylu pierwszego Dragon Ballu, których ostatnio było w serii dużo (no i animatorzy mogliby te "skoki" robić tak, aby nie wyglądały na latanie ;)).

Wszystko było bardziej w klimacie DBZ - czyli prosta nawalanka, napinanie mięśni między saiyanami. Co nie jest dziwne, gdy na przeciw siebie staje mało roztropny "Blue" kontra bezmyślny "Green" ;). Po drodze na forum z ciekawości przejrzałem opinie po sieci na temat tego pojedynku i śmiech mnie bierze. jak ludzie są mało rozgarnięci. Wysuwają tezę, że tutejszy żeński Brolly nie powinien sobie dawać rady z SSJ Blue, bo przecież męski w przeszłości nie potrafił sobie poradzić ze zwykłym SSJ2. Nie wiem, skąd pomysł, że DBS ma przejmować się rozłożeniem sił z niekanonicznych filmów, tym bardziej, że twórcy obecnej serii nawet nie nazywają tego poziomem LSSJ, tylko Super Saiyan Berserker. Już nie wspominając o tym, że postać pochodzi z innego uniwersum i jego rozwój nie musi odpowiadać założeniom takich saiyan jak Goku czy Vegeta :lol:

Nawiasem rozwaliło mnie te groteskowe to z udziałem Kale i Goku :D
[ Spoiler ]
Bardziej boli, że bohaterka została wykorzystana jako fabularny sposób do ukrócenia sagi, a to przybliża finał do standardowego finału z Goku, zamiast przynajmniej w międzyczasie nacieszyć widzów dla odmiany innymi mniej tradycyjnymi postaciami (
[ Spoiler ]
). Nie podoba mi się też, jak rozwiązano w trzecioosobowy sposób starcie - preferowałbym długi pojedynek z Vegetą czy Freezą (jak już nie z Goku) po czym przegranie jednej ze stron niż takie dawkowanie postaci. Obawiam się, że walka w przyszłym* odcinku sprowadza się do podobnego zabiegu - dwóch pakerów będzie lało się między sobą, a inne - mało ważne persony, które akurat się napatoczyły - wylecą podczas pojedynku bez wypowiedzenia jednego zdania. Potem tych dwóch przeciwników oddali się na jakiś czas.

Okazuje też mały szacunek dla twórców w kwestii powrotu do tematu przechodzenia Saiyan z uniwersum 6. Wcześniej było to po prostu komiczne, teraz okazuje się, że Caulifla nie przechodzi od tak do SSJ2, w sumie jej power-upowanie przypomina starego Future Trunksa, który nie mając pojęcia o SSJ2, pakował mięśnie. Taka chwilowa ślepa uliczka ewolucji. Jest w tym logika, uwiarygadniając zmiany wyglądu u Kale.

Tytuł najlepszej postaci odcinka jak dla mnie jednak należy do Genialnego Żółwia, która nieczęsto w DB miał szansę pochwalić się powagą. Największym frajerem - po ekspresowym błyśnięciu - zostaje Kurilin. Zabawne, jak z odcinka na odcinek stracił on poważanie u wszystkich, nawet u swojej żony :lol: .

* - o ile będą się lać, bo preview zapowiada najpierw inną walkę.

Skądś mi się to kojarzy ;)
Dragon Ball Super 101 preview.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowy design japońskich napojów Lipovitan D :rolleyes:
Dragon Ball Lipovitan D.jpg
Lipovitan D.jpg
Źródło: http://www.animenewsnetwork.com/interes ... -d/.119548

Obejrzałem sobie odcinek 101 anime Dragon Ball Super i jest on pierwszym dużym zawodem dla mnie od dawna. Niestety seria poszła w typową prostotę - tydzień temu po raz pierwszy żeński Brolly starł się z Goku, a już w tym momencie pierwszą z postaci twórcy sprowadzają do przeciętności.

Bardzo mi się podobało, jak Kale była dotychczas postacią przeciwieństw. Taka tykająca niezbyt okazale wyglądająca bomba, która może w każdej chwili wybuchnąć i pozostawić po sobie zgliszcza kolejnych przeciwników, które wpadną w jej pole rażenia. Poziom Super Saiyan Berserk dawał jej potężną, zbyt potężną dla jej ciała moc, dzięki czemu mogła rzucać Goku jak lalką o ziemię. Jednocześnie będąc w tym poziomie była zbyt niezrównoważona psychiczna, aby podejść racjonalnie do kwestii turnieju. Liczyłem, że postać okaże się jeszcze silniejsza, a jej jedyną wadą będzie brak rozumu. W ten sposób Goku czy inna postać musieliby pogłówkował trochę, aby ich ją pokonać.
[ Spoiler ]
Do tego nie podoba mi się jak uniwersum 7 robi fory szóstemu.
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Kolejna próba uporządkowania turnieju mocy z serii Dragon Ball Super w rzeczywiste ramy czasowe, sugerowane przez narratora na końcu epizodu. Tym razem w 5 minut (tyle miały łącznie trwać fabularnie odcinki 97-99):
[ Spoiler ]
Wszystko w świecie DB to teraz bullet time, nawet stanie, zwykłe myślenie i prowadzenie dialogów :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Lista uczestniczących i wyeliminowanych postaci z Turnieju Mocy po 102. odcinku Dragon Ball Super:
[ Spoiler ]
Źródło: https://www.reddit.com/r/dbz/comments/6 ... es_103106/

A jeśli chodzi o najnowszy 102. odcinek anime Dragon Ball Super :lol:
Obrazek

Cały odcinek to było w zasadzie parodiowanie innego, pokrewnego gatunku anime (
[ Spoiler ]
). Było to momentami nawet zabawne (podejście postaci "do widowiska", przede wszystkim trzeźwe podejście C17 :)). Problem w tym, że dzisiejsze komediowe japońskie kreskówki to w dużej części parodie/reinterpretacje charakterystycznych, klasycznych elementów anime, a omawiane tutaj motywy były przerabiane już w humorystyczny sposób wielokrotnie.

Żeby nie cofać się zbyt daleko tydzień temu widziałem parodie tego samego elementu w innym serialu, tylko że tam nie rozciągano żartu na cały epizod, a 10 sekund i był lepiej wkomponowany w osobowość postaci. Dodatkowo od kwietnia leci produkcja Re:CREATORS - historia, która bierze temat wielkookich postaci z japońskich anime, gier itd. na poważnie (bądź jak kto woli "poważnie"), a jedną z postaci jest Mamika.

Myślę też, że efekt byłby lepszy, gdyby wcześniej nie było fragmentu w innym odcinku DBS, gdzie już przedstawiano moc jednej z głównych aktorek epizodu. Ale jeśli ktoś nie ogląda zbyt dużo anime i lubi bardzo humor z pierwszego Dragon Ball powinien być zadowolony :). Ja troszkę czuję pewien dyskomfort, że dzieje się to w takim czasie. Zwłaszcza, że turniej zaczął się według logiki DB 9 minut temu i około 5 minut temu miał miejsce motyw grozy :lol: .

Na plus za to można zaliczyć animacje, która jest niezwykle dokładna (proporcje ciała i twarzy postaci, większa obecność trzeciego planu) jak je porówna się do odcinków "poważnych", które powinni być jeszcze bardziej staranne.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę nostalgii - reklamy chrupek Chio i mangi Dragon Ball od wydawnictwa J.P.Fantastica. Spoty były emitowane przez jakiś czas na antenie RTL 7 przed i po odcinkach DB. I vice versa - przykładowe reklamy emisji Dragon Ball w RTL na tylnej części okładki polskiego wydania mangi :)

Tom 4:
Dragon Ball 4.JPG
Top 5 (naklejka nieoryginalna):
Dragon Ball 5.jpg
Top 8:
Dragon Ball 8.jpg
Tom 9:
Dragon Ball 9.jpg
No i coś gratis - jak wiadomo Dragon Ball wiecznie nie mógł być wydawany, więc JPF musiało wypromować nowy sztandarowy tytuł przed publikacją 42, ostatniego tomu. Był taki polski magazyn o mandze i anime Kawaii, który napisał artykuł o Naruto - piszący tekst określił produkcję jako "następcę Dragon Balla". JPF podchwyciło pomysł i zaczęło umieszczać na tylnych okładkach DB reklamę o zbliżającym się zakończeniu serii i starcie nowego komiksu (ostatni 72 tom wydano w 2015 roku, obecnie bawią się w wydawanie książek z tego uniwersum):
Dragon Ball Naruto.JPG
Mam cichą nadzieję, że JPF weźmie się za wydanie mangowej adaptacji anime Dragon Ball Super (która dość mocno różni się od tego, co dzieje się w wersji anime).

Co do ostatniego 102 odcinka Dragon Ball Super to w całości była poświęcona walce Gohana z dwoma przeciwnikami. Poprawny epizod bez fajerwerków. Przede wszystkim można wymienić konsekwentne przedstawianie stylu walki syna Goku, który tak jak w przypadku turnieju pokazowego, gdy zmuszała go do tego sytuacja, preferuje walkę na wyniszczenie. Pasuje to do poziomu Mistic (Ultimate), który z tego, co pamiętam, daje mu moc odpowiednią SSJ3 bez szybkiego męczenia się.

W sumie ostatnia scena, gdy Gohan stoi i patrzy się to jedyny moment, gdzie turniej mocy nabiera ludzkiego wydźwięku. Może moment wymuszony, wyskakujący jak filip z konopii, ale wolałbym takiego DB jako dorosły człowiek niż jarającego się walką Goku. Nie czas na takie podejście.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Rysunek przedstawiający nową formę Goku - z najnowszego, październikowego wydania magazynu V-Jump:
Goku Dragon Ball Super.jpg
Okładka magazynu:
V-Jump.jpg
Ponadto Dragon Ball ma doczekać się specjalnego odcinka, będącego crossoverem ze światem One Piece:
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... to-be-seen

Tutaj można zobaczyć opening poprzedniego tego typu epizodu z 2013 roku - Toriko x One Piece x Dragon Ball Z Especial
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

ANN i CR sobie nadinterpretowały wieści. Nie będzie crossoveru DB i One Piece, tylko zwykłe podwójne 45-minutowe odcinki obydwu serii TV. Najpierw 1 października o godzinie 9:00 na Fuji TV zostanie wyemitowany podwójny epizod Dragon Ball Super, a tydzień później - One Piece. Jako, że obydwa anime dotychczas emitowano w tej samej godzinie jeden do drugim, po prostu obydwie serie zaliczą dwutygodniową przerwę na rzecz drugiej produkcji.

Co do ostatniego 105 odcinka Dragon Ball Super (104 już nie pamiętam poza ogólnym motywem - sztamy Goku i Hita podczas walki, pewnie nie był ciekawy :P) to można z nim zobaczyć koksującego Genialnego Żółwia :D. Na plus wykańczanie przeciwników za pomocą różnych technik, żarcik z niby rosnących libido niepokornego starucha (ten dźwięk w czasie pokazania twarzy Roshiego podczas "kuszenia", jakoś przypomniała mi się recenzja "Plumbers Don't Wear Ties" od AVGN :lol: ), na minus - myślę, że aktor głosowy trochę przesadził z poważnym głosem mistrza.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Taka ciekawostka - zamieszczono informacje o najnowszych woluminach japońskich wydań Blu-ray i DVD anime Dragon Ball Super.

9 wolumin wyjdzie 6 stycznia 2018 roku i zawierać będzie odcinki 97-108
10 wolumin - 3 kwietnia 2018, epizody 109-120
11 wolumin - 3 lipca 2018, epizody 121-133

Jak widać ostatni wolumin zawiera jeden odcinek więcej niż wszystkie dotychczasowe zestawy, co może sugerować, albo zakończenie sagi na tym odcinku, albo ostatni odcinek odcinek pomiędzy sagami, albo bonusowy odcinek "prosto na wideo", albo koniec całego Dragon Ball Super.

Także - 10 września będzie przerwa i brak nowego odcinka anime.

15 minut nowych gameplayów z gry Dragon Ball FighterZ zaprezentowanych podczas Gamescom 2017:
[ Spoiler ]
+ nowy jeszcze jeden - przedstawiający Super Saiyan Blue:
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Piosenka, która posłuży za 10 ending anime Dragon Ball Super (premiera 8 października podczas podwójnego odcinka): Może z animacją wypadnie lepiej ;)

Trailer zapowiadający podwójne odcinki One Piece i Dragon Balll Super (gdzie można zobaczyć znowu tą nową formę Son Goku)
[ Spoiler ]
Reklama z magazynu Weekly Shonen Jump:
Dragon Ball Super One Piece.jpg
Bohaterowie Dragon Ball będą częścią 27-godzinnego maratonu stacji Fuji TV - FNS, nadawanego od 1997 roku. Składa się on z różnych programów podejmujących się jednego zagadnienia, a głównym tematem w tym roku będzie historia Japonii. Bohaterowie anime odtworzą różne sceny historyczne.
FNS 27 TV.png
Gohan i Trunks na polu ryżowym w okresie Yayoi
Maruko z Chibi Maruko-chan ubrana w kimono w okresie Heian
Luffy z One Piece podczas okresu Sengoku
Ryō z Kochikame jako Sakamoto Ryōma
FNS anime.jpg
Nowy trailery gry Dragon Ball FighterZ:
- z Son Goku:
[ Spoiler ]
- z Vegeta:
[ Spoiler ]
Co do 106 odcinka Dragon Ball Super to szkoda sobie strzępić ryja nad tym, jak ta seria najpierw przywraca pewną postać, a potem ją nie tylko szybko eliminuje z turnieju, ale jeszcze w bardzo niesatysfakcjonujący sposób. To już lepszą rolę w tym anime ma przedstawiany jako niedorajda Yamcha.

Na plus:
- ciekawa kolaboracja dwóch przeciwników
- scena "padnij" Goku i Vegety :lol:
- reakcja "nie lubię gag postaci" tego ostatniego :lol:

Na mniejszy minus:
- roztrzepanie Gohana
- nad wyraz wielkie zmęczenie Piccolo swoją techniką "leczenia" (w porównaniu do podobnych sytuacji w "Zetce")
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wydawnictwo J.P.Fantastica ogłosiło, że wyda w Polsce mangi "Dragon Ball Super" i "Boruto" :)
Dragon Ball Super manga polska.jpg
Pierwszy tom Boruto wyjdzie w styczniu, a Dragon Balla Super - w lutym. Serie będą wychodzić w trybie trzymiesięcznym (ze względu na mała liczbę woluminów w Japonii). Cena: 18,90 za tom.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Animowane filmiki edukacyjne z bohaterami Dragon Ball wyemitowane w ramach 27-godzinnego, wcześniej wspomnianego przeze mnie, maratoru FNS (stąd brak nowego odcinka DB w tym tygodniu).

Intro początku programu z bohaterami DB, One Piece, Kochikame Chibi Maruko-chan:
[ Spoiler ]
Pierwszy fragment z postaciami DB:
[ Spoiler ]
Wersja z angielskimi napisami:
[ Spoiler ]
Drugi fragment z Vegetą :lol:
[ Spoiler ]
No i jeszcze taka ciekawostka dotycząca naszego telewizyjnego padołka - przed wyświetleniem pierwszego z fragmentów w studiu widzimy jako komentatora Takeshiego Kitano - znanego japońskiego aktora, dla nas przede wszystkim twórcy i prowadzącego programu Takeshi's Castle, nadawanego niegdyś na DSF :)
Takeshi Kitano FNS.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ruszyły preordery na polskie wydanie trzech pierwszych tomów mangi Dragon Ball Super:
http://mangarden.pl/pl/c/Dragon-Ball-Super/761

Wyszedł też nowy trailer Dragon Ball FighterZ prezentujący Freezę (mam wrażenie, że do premiery gry poznamy wszystkie animacje postaci i ich sekwencji ataków :lol:):
https://www.youtube.com/watch?v=aBpSN5eUTcs

107 odcinek anime Dragon Ball Super

Dość przyjemny w odbiorze epizod. Dużo zwrotów akcji w walce, w której Vegeta i Genialny Żółw walczą z Frostem i "tym robotem" z uniwersum 6. Naprawdę poczułem się jak za czasów sagi Freeze z Namek, nawet jak pewne okoliczności sugerowały pewien przebieg (buteleczka i spojrzenie na Vegetę przez Frosta), to pewne elementy w samej akcji były nieoczekiwane i nie do końca było wiadomo, jak Frost sprowokuje Genialnego Zółwia i Vegerę do błędu :)

Szkoda tylko, że jak zwykle wszystko skończyło się tak samo jak zawsze - według typowego dragonballowego porządku, gdzie ci słabsi nawet, jeśli ich walki są ciekawsze, to pierwsi odpadają. Ci ważniejsi mają nie tylko fory z powodu swoich wielkich mocy, ale przede wszystkim ułatwia im to fabuła przez zastosowanie motyw naciąganego odwrotu, gdy są zmęczeni i to pomimo, że w danej chwili przeciw nim stoją tak samo silni/mocniejsi oponenci (takie "zabili go i uciekł").

Zasady turnieju zdawały się pokomplikować wydarzenia, ale twórcy są zbyt leniwi, aby zaprezentować coś bardziej oryginalnego. Większość sagi charakteryzuje epizodowość walk - zaczynają się w danym odcinku i kończą się w nim, przez co brakuje tego napięcia jak w czasach oglądania serialu na RTL7. Bardziej tu chodzi o odfajkowanie jakieś spisanej listy życzeń fanów niż opowiedzenie jakieś dłuższej historii.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Teaser historii Android 21 - nowej bohaterki powstałej specjalnie dla gry Dragon Ball FighterZ. Projekt postaci zaprezentowany w magazynie V-Jump, wydanym kilka dni temu:
Android 21 Dragon Ball FighterZ.jpg
Przyznam, że teraz mnie trochę zainteresowali, jak przy każdej wcześniejszej postaci, nawalali pełny zwiastun, masę ataków, tak tutaj postanowiono wszystko ograniczyć do kilku mrugnięć i konkretnych napisów. Jako, że jest to bohaterka zaprojektowana przez samego Akirę Toriyamę, to można mieć nadzieję, że kiedyś pojawi się w Dragon Ball Super lub następującej po niej serii.

Mógłby to być w pewnym sensie zalążek do podobnego budowania podstaw pod historie z anime tak jak to ma miejsce w przypadku serii Boruto. Tam serial nie robi sobie taryfy ulgowej, tylko adaptuje, co tylko popadnie z różnych źródeł, ale z inteligencją. Pierwsze 10 sekund anime to pierwsze kilka stron mangi Boruto, potem seria przez kilkanaście odcinków ma oryginalną historię, potem przeskakuje do jeden z książek light novel (jest ich chyba na tą chwilę z sześć, więc jest tu materiał do wykorzystywania), ostatnio znowu pojawiły się niezwiązane z żadnym dziełem epizody, a już niedługo w przyszłości widzów czeka powtórna, rozbudowana, pokazana na nowo historia z filmu kinowego "Boruto: Naruto the Movie" (2014).

Ogólnie seria nie trzyma zawsze równego poziomu, co jest typowe dla shonenów-tasiemców (już pominę, że uniwersum lekko rebootowało się jako anime dla mniejszych dzieci, ale nadal z dawnymi, teraz dorosłymi, wcześniejszymi postaciami), ale odbiorca nie czuję się, jakby studio próbowało przełożyć na język animacji kilka ogólnych bzdur powypisywanych na szybko i ogólnie przez Toriyamę na kartce A4, tylko materiał w dużej części przechodzi tu przez sito redaktorskie innego wydawnictwo, gdzie wcześniej musi zostać zaakceptowane w formie innego papierowego dzieła. Mimo, że Dragon Ball Super podniósł poprzeczkę i ma sporo dobrych odcinków (jak ostatni, poza wynikiem końcowym), to nadal czuć, że nie kryje się za tym jakiś większy spójny plan na całą sagę czy historię. Tak jakby twórcy czekali na wyprzedzenie części fabularnej końcówki Dragon Ball Z.

Historia Android 21 mogłaby być początkiem dla czegoś nowego dla tego serialu - większym poleganiu na innych mediach, tak aby ktoś idee Toriyamy po drodze zredagował, za czym trafią w łapska animatorów z Toei - żeby nie musieli kreować większości osobowości bohaterów w praniu. Dotychczas jedynym podobnym, ale tylko ogólnie bardzo pobieżnie adaptowanym wątkiem (w sumie nic więcej tu nie da się wykrzesać z oryginalnej charakterystyki bohatera) była postać Brolly'ego z kinówek przerobiona na Kale i wyszło... średnio w ogólnym rozrachunku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości