Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pojawiła się nowa cutscenka z gry Dragon Ball FighterZ, przedstawiająca panią Android 21. Troszkę ma dość jękliwy głos na inteligentnego naukowca, który miał rywalizować z doktorem Gero - no chyba, że ta niepewność była źródłem porażki z szalonym profesorkiem Armii Czerwonej Wstęgi i zamianą w robota. Tak nawiasem przydałoby się jednak doszlifować filmik, aby dialogi lepiej funkcjonowały z ruszającymi się ustami oraz żeby ręce pani naukowiec nie wyglądały jak od lalki, a także cienie znalazły się w odpowiednim miejscu :lol:. W poprzednim zwiastunie nie wyglądało to tak sztucznie, więc liczę, że i tu dadzą jakieś filtry czy coś ;) Obejrzałem też dzisiejszy, 108 odcinek anime Dragon Ball Super, w którym powrócił nasz troll/kawalarz Freeza :twisted:
Dragon Ball Super Freeza.jpg
Jest jak dla mnie to najlepiej napisana postać w całym turnieju. Bohater o tak niejasnych celach, za to bardzo sadystycznym, często przewrotnym, bardzo kreatywnym podejściu do walk. Co prawda domyśliłem się, jak przebiegnie cały odcinek, bo twórcy odpowiednio zasygnalizowali nieznacznie pewien moment w epizodzie, ale i tak mi się podobało. Wybaczę im nawet to, że Freeze'a nie znał wcześniej dokładniej osobowości Frosta (mogli przynajmniej wcześniej ukazać Freeze'ra obserwującego walki pobratymca z innymi wojownikami) oraz to, że znowu trzeba było ukazać Gohana jako niedorajdę, który nie potrafi sobie poradzić z techniką błyskawicznej teleportacji. Jednak tłumaczone jest to tym, że nie chce on zabić przeciwnika, więc wstrzymuje swoje moce - po raz kolejny dobry zabieg twórców, aby wyjaśnić wyrównane poziomy różnych uczestników.

Jest tu kilka fajnych kwestii Freeze'ra do Son Gohanem, jak te odwracanie kota ogonem z końcówki. Nie można także pominąć "the final act" jednego z bardziej prominentnym jednak bohaterów wymyślonych dla tego konkretnego serialu - był on mizerny jak na bohatera, a miał tak wielkie zdanie o sobie, zwłaszcza w ostatnich minutach. "Ach te dzieci" ;)

Najlepsza postać w serialu, trochę (troszkę przewidywalnych) zwrotów akcji, humor, jasny wynik walki (żadnego naciąganego "odwrotu" opadającego z sił przeciwnika w celu zatrzymania go na późniejsze pojedynki). To chyba mój ulubiony odcinek z całego turnieju, jeśli chodzi o dotychczasowe walki.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jest nowy trailer 109-110 (podwójnego) odcinka Dragon Ball Super, którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 października. Nowa forma Goku... wizualnie ziew, nie nastawiam się też na jakąś ciekawą jej genezę czy logikę funkcjonowania.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Krystal
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:57

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krystal »

No ciekaw jestem tej mocy Goku. Czyli, że wchłonie Genki Dama? Osobiście wolałbym, by nie uaktywniał nowej mocy, a na przykład zrobił fuzje z Vegeta i razem z Hitem pokonali Jirena.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowy ending Dragon Ball Super Jak dla mnie taki bezpłciowy, aczkolwiek nie wiem, czy wina samej piosenki, czy może jej długości. Może gdyby seria używała standardowej 90-sekundowej tyłówki jak nocvne serie to utwór w końcu wpadłby w ucho, a nie wylatuje z uszu zaraz po przesłuchaniu.

Jeśli o wyemitowane dzisiaj odcinki 109-110 to wyjaśnienie genezy nowego poziomu mocy u Goku nie było zbyt szczególnie oryginalne :rolleyes:. Twórcy tym razem nie postarali się z wytłumaczeniem jak to miało miejsce przy SSJ God, gdzie trzeba była spełnił naprawdę określone, nietypowe warunki, aby go osiągnąć. Nie sprowadzało się to do "totalnie przegrywam i nagle siłą woli przybyło mi energii". Plus jest taki, że nie jest to żadna, kolejna sayanowskia przemiana, ani power-upowanie na stałe - mam przynajmniej nadzieję, że tak pozostanie, bo naprawdę nie potrzeba widzom kolejnego SSJ.

Od strony wizualnej wygląd nowego poziomu przypadł mi do gustu. Powiedziałbym nawet, że to najlepszy design od czasu pierwszego SSJ - wreszcie zrezygnowano z koloryzowania włosów, zamiast tego dodano tylko aurę energii okalającej ciało. Gdy bohater stoi nie wygląda to może efektownie, ale gdy walczy dodaje pewnej dynamiki. Jest to zbawienne dla odcinka, bo same sekwencje walki w 110 odcinku nie są szczególnie udane. Gdyby nie ujawnienie przepaści, jaką dzieli moc Jirena i Goku, oraz w końcu pojawienie się nowej formy to epizody przeszłyby bez echa , jeśli chodzi o przedstawienie walki. A tak animatorzy mieli pretekst do rysowania karkołomnych, nierównych rysunków, symulujących szybkość z jaką bohaterowie walczą, a ta nowa aura Goku (oraz stosowanie dobrana piosenka w tle) dodawała temu dodatkowego uroku.

Człowieku budzi się te dziecko, które kiedyś pasjonowało się maratonami na RTL 7. Szkoda, że tylko chwilami - finalny pojedynek był tak poszatkowany rozmowami wszystkich postaci dookoła - skończyło się na tym, że więcej nasłuchałem się, jaki to Goku jest "zawadiacki" niż to doświadczyłem oczami. Naprawdę twórcy mogliby sobie darować te długie debatowanie na temat źródła mocy jak już sprowadziły całą logikę do leniwej deus ex machiny.

Mimo wszystko powstanie tej niby nowej formy daje nowe możliwości w przyszłych odcinkach. Może jakiś team-up, oddawanie energii, rzucanie genki damą w Goku? :D Obawiam się jednak, że teraz znowu przez kilka/kilkanaście odcinków twórcy będą nas częstować walkami dookoła lub indywidualnymi pojedynkami z Jirenem, który będzie łoił wszystkich po kolei. Takie sztuczne przedłużanie historii, które będzie irytować po tym, jak napędzono widzom smaka.

Najzabawniejsze, że najbardziej podobała mi się ostatnia scena z całego odcinka - ta złowieszcza mina po raz udowadnia, kto jest najlepszych bohaterem w całej sadze. Aczkolwiek wątpię, aby postać chciała dobić swojego długoletniego wroga, stawiam na to, że nawiązanie tekstowe do Namek będzie bardziej przewrotne - jak to już wielokrotnie pokazał podczas ostatnich epizodów bohater - protagonista dostanie w prezencie siłę, aby ponownie stanąć w szranki z ufokiem.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Lex

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

BTW. Czy będzie jeszcze jakiś kolejny act, czy turniej wszechświatów jest ostatnim rozdziałem DBS?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nie wiadomo. Patrząc jednak na sposób wydawania Blu-ray i ogólną szybkość opowieści turniej wszechświatów skończy się na sugerowanym 133 odcinku. Biorąc także pod uwagę, że seria odniosła się już do Uuba, a twórcy wspominali o połączeniu fabuły z zakończeniem DBZ prawdopodobnie na tym będzie kulminacja (mam tylko nadzieję, że nie wpadną na jakiś bzdurny pomysł fuzji z DBGT).

Jest jeszcze jedna kwestia - ostatni podwójny odcinek Dragon Ball Super zanotował podobno najgorszy wynik oglądalności w historii emisji DBS na Fuji TV. Tak jakby brak w ramówce One Piece (też Toei) po nim sprawił, że nikt nie chciał usiąść do DB :rolleyes:
Dragon Ball Super rating.png
Źródło: https://www.reddit.com/r/dbz/comments/7 ... _in_super/

Podobno są jakieś plany zmiany godziny emisji serialu. W każdym razie zarobki Toei i Namco Bandai to jedno, trzymanie w ramówce przez Fuji TV to drugie. Podejrzewam, że albo dostaniemy nowy serial dziejący się później - po DBZ, albo koniec z nadawaniem na TV i kilka filmów kompilacyjnych streszczających/naprawiające historię z serialu z poprawioną animacją :lol: .

Dla ciekawostki, bo zapomniałem o tym wspomnieć w poprzednim tygodniu - na zachodzie było odwrotnie. Podczas premiery odcinki 109-110 padły serwery legalnych serwisów Daisuki i Crunchyroll - męczyłem się z jakieś 5 minut, aby odpalić o 3-4 w nocy stream :D
dragon ball popularność.jpg
Przy okazji - oczywiście obejrzałem dzisiaj 111 odcinek Dragon Ball Super - nie jest źle. Umiejętności Hita tłumaczyły, jak mógł w miarę utrzymać kroku Jirenowi. Co więcej finał zwiastuje, że historia nie skupi się na głupim oklepywaniu kolejnych pionków przez tego ostatniego, bo to byłoby bezsensu. Najzabawniejsza jest jednak sprawa z animacją. Tak jak w poprzednim epizodzie scena nowego poziomu Goku była totalnie przegadana tak tutaj większość odcinka aż kipi od scen walki :lol: .
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Ze zmianą pory to właśnie tydzień temu Toei zaczęło kombinować - otóż zmieniono porę emisji Super Hero Time (czyli duetu Super Sentai/Kamen Rider) w stacji TV Asahi na... dokładnie ten sam timeslot, co One Piece/DBS. Liczono, że unikanie konkurencji m.in. z Pokemonowym programem weekendowym pomoże wyjść z lekkiego dołka, a tu się okazuje, że zrobili dokładnie to, co zwolnieni przez Kurskiego w TVP dyrektorzy, którzy postanowili emitować VoP i "Rolnika" równocześnie. Efekt podobny - i oba bloki "zżerają" swoich widzów nawzajem. Ups.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Toei chyba troszkę nie wyrabia z animacją, bo spuścił z tonu i oddał produkcję 113 odcinka (prawdopodobnie też 114) Dragon Ball Super w ręce artystów, którzy rysują jak kura pazurem :D
Dragon Ball Super 113.jpg
Dragon Ball Super 113-2.jpg
Dragon Ball Super 113-3.jpg
Dragon Ball Super 113-4.jpg
Dragon Ball Super 113-5.jpg
Dragon Ball Super 113-6.jpg
Polecam zwłaszcza spojrzeć na ostatni rysunek i czoło(?) głównego bohatera na nim :D Ogólnie epizod bardzo brzydki jak cholera, ale co zaskakujące dostarcza to rozrywki, bo poza rysunkami epizod oferuje niemal w całości tylko walki. Co prawda w dużej oparte na zapętlonych sekwencjach wymiany ciosów, ale dobrze wkomponowano w nie też niepowtarzające się akcje. Troszkę poczułem jak przy oglądaniu Hokuto no Ken z lat 80, którego twórcy mając ograniczony budżet telewizyjny tamtych czasów, wywijali podobne akcje z brakiem zachowywania proporcji i perspektywy :)

Od strony historii cały odcinek to oczywiście fabularne lenistwo, aczkolwiek trzeba przyznać, że twórcy wybrali dogodny moment na skrzyżowanie pieści między dziewczęcymi saiyanami, a Goku - w końcu jest teraz osłabiony. Do tego i sugerowana motywacja z jego strony wydaje się też sensowna. Preview #114 zapowiada za to pojawienie się realnego zagrożenia ze strony pań :evil:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trailer przedstawiający tryb fabularny gry Dragon Ball FighterZ z angielskimi napisami :) Wygląda na to, że Panna Androidka 21 jednak będzie antagonistką, a przynajmniej w jakieś linii czasowych.

Gra wyjdzie w Stanach Zjednoczonych i Europie - 26 stycznia, a w Japonii - 1 lutego.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę rodzimych newsów :)

J.P. Fantastica wyda w Polsce nie tylko komiksową wersję Dragon Ball Super, ale także "Ginga Patrol Jako" - mangę z 2013 roku autorstwa Akiry Toriyamy, która spin-offem/prequelem DB.
Ginga Patrol Jako Dragon Ball.jpg
Opis:
Jest to jednotomowa historia ze świata "Dragon Ball" opowiadająca o przygodach funkcjonariusza galaktycznego patrolu. Jaco wyrusza na Ziemię aby zapobiec inwazji niebezpiecznych Saiyan!
Preorder: http://mangarden.pl/pl/p/Ginga-Patrol-J ... order/3415

Ponadto wydawnictwo rozważa wydanie jakiegoś japońskiego artbooka po polsku w limitowanym nakładzie (na podstawie preorderów) za 60-70 złotych. Wśród wymienionym propozycji jest także "Dragon Ball The Complete Illustrations" z rysunkami Akiry Toriyamy, wydany w 2008 roku.
Dragon Ball Artbook.jpg
Swoją wsparcie dla tej czy innej książki można oddać w komentarzach pod wpisem:
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... =3&theater

Przy okazji okładka japońskiego wydania 4. tomu mangi Dragon Ball Super, która wyszła 2 listopada.
Dragon Ball Super 4.jpg
A co do najnowszego 114. odcinka anime Dragon Ball Super, pierwsza w historii DB fuzja dwóch Saiyanek :)
Kefla Dragon Ball Super anime.jpg
Jakby była to amerykańska bajka to feministki dostałyby już orgazmu z powodu diversity. Zwłaszcza, że przyszły tydzień zapowiada się na mocne obijanie Goku ;).

A sam epizod wywołuje mieszane uczucia. Powiedzmy, że pierwsze 12 minut było dość męczące. Zbyt mało tu walki, za to dużo gadania i to bardzo jałowego. Prym o dziwo nie wiedzie tutaj Goku, a dwójka pań - Caulifla podnieca się jak typowy shoneny chłopak krzycząc co chwila "sugoi". Jeszcze gorsza była Kale, która chyba próbuje pobić rekord w liczbie wypowiadania wyrazu "onee-san" (siostro) na odcinek - ja wiem, że to jej znak rozpoznawczy, ale przez to właśnie jest to tak irytująca i na jedno nutę grana postać. Gdybym był większym fanem Dragon Ball Super to robiłbym to co na przykład osoby lubiące Kantai Collection - robił rankingi powtarzanych słówek dla danych postaci.

Dodatkowo twórcy uznali, że wściekły Broly nie jest tym, co chcą fani, więc po raz kolejny Kale mając wyższy poziom, zostaje ucywilizowana. Oczywiście mocą miłości siostry :lol:.

Jednak już od 13 minuty serial skupia się bardziej na sekwencjach walki niż gadaniu, dzięki czemu drugą połowa odcinków ogląda się o wiele lepiej. Tak jak w poprzednim tygodniu sama kreska jest nie zawsze dokładna (aczkolwiek trochę mniej), jednak wynagradza to dynamika pojedynków przy których taka brzydota naprawdę sprawdza się :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowe info dotyczące przyszłości serialu Dragon Ball Super. Podczas konwentu Salón del Manga odbywającym się w Barcelonie hiszpański serwis Misión Tokyo przeprowadził rozmowy z Kimitoshi Chioką (pierwszym reżyserem anime) i Hiroyuki Sakuradą (aktualnym producentem anime).

Wnioski z przeprowadzonego wywiadu:
1. Twórcy nie mogą powiedzieć, kiedy Dragon Ball Super skończy się
2. Nie wiedzą też, czy Dragon Ball Super będzie łączyć się z końcówką oryginalnej mangi. Sam Akira nie zdecydował się jeszcze, jak ma się to zakończyć.
3. Saga turnieju wszechświatów planowo ma skończyć się w marcu 2018 roku.
4. Toriyama myśli nad kontynuacją historii
5. Twórcy nie mają w tym momencie żadnego nowego projektu do ogłoszenia: żadnych crossoverów, telewizyjnych odcinków specjalnych, czy filmów kinowych
6. Pierwsze zapowiedzi związane z przyszłością serialu powinny jednak nadejść jeszcze przed końcem tego roku

Źródło: http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... mes-future

Polskie wydanie kolekcjonerskie gry Dragon Ball FighterZ od Cenegi (tylko na PS4 i XBox One).
https://www.facebook.com/CENEGA/photos/ ... =3&theater
Dragon Ball FightersZ.jpg
Jednak jako pecetowiec nie narzekam, bo nie jestem ani wielkim fanem Dragon Ball, a już tym bardziej entuzjastom wydawania grubiej kasy na śmieszne figurki czy edycje limitowane gierek, które mogą okazać szajsem po premierze (tych DB ma trochę w swojej historii). Nawet cyfrowej wersji gry nie kupię na premierę, patrząc jaką cenę zaoferował steam (toż to tyle samo lub droższe niż premierowo GTA V na PC - grze, która ma 45 minut napisów końcowych :lol:). Ciekawe, czy Cenega zaproponuje coś strawnego pod tym względem.

Co do wyemitowanego dzisiaj 115 odcinka - to była zwykła, typowa bójka między Goku, a Keflą z nowym (lub nie) poziomem tej drugiej.
Kefla Dragon Ball Super.jpg
Wiadomo było, jak to się skończy się: protagonista DB będzie najpierw dostawał po twarzy, a potem jeśli starczy czasu sytuacja odwróci się. Na plus można wymienić smutek Kefly, gdy musi pozbyć się Goku. Ponadto podoba mi się, jak twórcy wreszcie w jasny i zabawny sposób dali do zrozumienia, że zasady typu zakaz latania czy używania przedmiotów podczas turnieju to zwykła bujda. Tak naprawdę o wszystkim decydują humorki maluchów :D

Na minus - jeszcze większe spłaszczanie formuły DB do schematu "im bardziej Goku (ewentualnie inny Saiyan) dostanie po ryju, tym potem silniejszy zostanie". Do tego niestety sprowadza się nowa forma Goku, której logika działania dosłownie sprowadza się do wyskakiwania jak filip z konopi w sytuacjach dramatycznych. Na dodatek sposób, w jaki wcześniej znokautowano protagonistę, to czysty absurd. Gdyby DB działał na takich zasadach jakie wymyślili sobie tutaj autorzy, to rzucanie w siebie dużymi kulami nie miałoby sensu, bo aby uniknąć rzutu wystarczyłaby szybkość.

No i jeszcze taka ciekawostka - w odcinku gościnnie pojawia się Kiyoshi Hikawa, czyli piosenkarz, który śpiewa aktualny opening serialu. Przy czym trudno to nazwać wielkim występem, czy nawet samym występem jako takim :rolleyes:
Kiyoshi Hikawa Dragon Ball Super.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Smutna informacja z Japonii. W wieku 57 lat zmarła Hiromi Tsuru, aktorka głosowa podkładają głos pod Bulmę w Dragon Ball (a także pod jej córkę Bra, syna Trunksa w postaci niemowlęcej oraz zachodniego Kaiō-shina). Seiyuu została znaleziona o godzinie 19:30 wczorajszego dnia. Była nieprzytomna w swoim samochodzie (w miejscu kierowcy) na drodze szybkiego ruchu w Tokio, po czym została wzięta do szpitala.
Hiromi Tsuru.jpg
Poza Dragon Ballem grała też Madokę Ayukawę z Kamigure Orange Road (jest to jedna z popularniejszych postaci kobiecych lat 80), Ukyo Kuonji z Ranmy 1/2, czy Miyuki Kashimą z Miyuki (a także Kim Kabirov z SDF Macross).
Hiromi Tsuru role.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
baasteek
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 28 paź 2017, 11:30
x 2
x 1

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baasteek »

Gdzie obejrzeć dragon ball super od pierwszego odcinka ? jest jakas strona ?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Legalnie można obejrzeć z angielskimi napisami na Daisuki.net i Crunchyroll (w tym ostatnim płatnie, jeśli chodzi o rozdzielczości 720p i 1080p). Pirackie źródła nie będę podawać, ale łatwo je znaleźć przez google'e ;).

Przy czym nie polecam oglądać od początku, bo jakość animacji jest początkowo beznadziejna, a historia dłuży się. Zamiast tego rekomenduje zobaczyć wcześniej dwa filmy kinowe, które powstały przed Dragon Ball Super i seria początkowo opowiada ich historie ponownie:
- Dragon Ball Z: Battle of Gods (2013) - odpowiednik historii z odcinków 1-14
- Dragon Ball Z: Resurrection 'F' (2015) - odpowiednik historii z odcinków 15-27

I dopiero potem Dragon Ball Super od 28 odcinka. Pewne rzeczy są różne, ale polecam osobiście nie przejmować się. Filmy są po prostu lepsze.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
baasteek
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 28 paź 2017, 11:30
x 2
x 1

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baasteek »

Mam na mysli z polskimi napisami.
Tomek pisze:Legalnie można obejrzeć z angielskimi napisami na Daisuki.net i Crunchyroll (w tym ostatnim płatnie, jeśli chodzi o rozdzielczości 720p i 1080p). Pirackie źródła nie będę podawać, ale łatwo je znaleźć przez google'e ;).

Przy czym nie polecam oglądać od początku, bo jakość animacji jest początkowo beznadziejna, a historia dłuży się. Zamiast tego rekomenduje zobaczyć wcześniej dwa filmy kinowe, które powstały przed Dragon Ball Super i seria początkowo opowiada ich historie ponownie:
- Dragon Ball Z: Battle of Gods (2013) - odpowiednik historii z odcinków 1-14
- Dragon Ball Z: Resurrection 'F' (2015) - odpowiednik historii z odcinków 15-27

I dopiero potem Dragon Ball Super od 28 odcinka. Pewne rzeczy są różne, ale polecam osobiście nie przejmować się. Filmy są po prostu lepsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości